| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Chlad umí překonat i náš třídní

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 29 [Dalších 9 >>]
štěpánkaa
4.4.2012 8:31:09
mONIKO, pETRO, jak jsem zjistila, tak biskupských gymnázií je v ČR několik. Mluvíte obě o stejném městě?~;)
štěpánkaa
4.4.2012 8:28:53
ještě bych k tomu dodala, že ta čísla nejsou úplně "směroplatná"~;), protože letos jsou možnosti 2 přihlášek, loni byly 3 a předtím pár let zase jenom jedna. Takže tím jsou samozřejmě čísla zkreslena a ne každé dítě, které na danou školu dělá přijímačky na ní skutečně chce a následně po přijetí bude studovat~3~
štěpánkaa
4.4.2012 8:27:10
~d~status víceletých gymnázií není myslím úplně jasný nikomu. Ve většině dokumentů jsou považovány za střední školu (nakonec mají stejné vedení, společné prostory jako střední škola), ale pravidla tam platí jako na ZŠ (např. doprovody na akce, dozory, ŽK, apod). S ukončením základního vzdělávání máš pravdu. Problém nastane, když dítě v kvartě propadne - má ukončenu povinnou školní docházku, ale nikoli základní vzdělání. Ředitel může, ale nemusí nechat opakovat ročník, zatímco na ZŠ, pokud vím musí.~d~
Winky
  • 
3.4.2012 17:13:44
pro mě z toho vyplynula zajímavá informace, že osmiletý gympl se už od primy považuje za střední školu. Podle mě je to blbost, vždyť ty děti musí dokončit 9 let povinné školní docházky, takže první čtyři roky toho gymplu střední škola dle mého názoru nejsou - je fakt, že jsem se o statut gymplu nijak zvlášť nezajímala, tak mi možná něco uniklo.
Ovšem ten poměr 48/32 mi nepřijde nijak drastický na to, aby se slečna považovala za vyjímečnou :-D. Chování učitelů hodnotit nebudu, neboť všude je něco, ale nějak "pozitivně" to na mě nezapůsobilo.
Pawlla
3.4.2012 14:45:20
No vsak presne tohle pisu,to jsou nijak prekvapive poznatky jednoho decka,nevypovida to vubec nic.agitka to je,o tom zadna,ale v dnesni dobe,kdy se na gympl cpe kazdy,nechapu smysl.
Monika
  • 
3.4.2012 14:44:47
Nevím, Petro, odkud máš tyto informace o bigy. Minulý rok se hlásilo 210 dětí, letos 240, a otevírají vždy 2 třídy, tj. 60 dětí.

Těch 320 / 30 se vztahuje na gml, ne?
štěpánkaa
3.4.2012 13:51:41
Pawlo, já osobně taky ne, ale ta slečna celkem reálně popsala, jak to na gymplu vypadá. Nezapomeň, že tvoje dcera je o 4 roky starší a tak jí styl výkladu a samostatnost při tvorbě zápisu vyhovuje více než 12ti leté holčičce. Opravdu nejde srovnávat osmiletý a čtyřletý gympl, jde o různé přístupy, metody,.....
Jinak mi ten rozhovor připadá jako nějaká agitka na gymply nebo možná motivace pro budoucí "gymnazista", nevím, jaký by¨l smysl a účel toho článku.~d~
Petra
  • 
3.4.2012 13:21:15
Jasne BIGY, ale take Lerska, a Jaroska, to si nevyberes... Dcera chce jenom na BiGY, tak nas ceka priprava a ne od prosince, ale tak od zari.....
Markéta, kluci 10 a 3
  • 
3.4.2012 12:48:00
No, záleží asi i na tom, na jaký gympl se hodláš dostat. Pokud na nějaký, kde berou každého desátého, je dost pravděpodobné, že znalosti těch na prvních příčkách budou srovnatelné, důležitá je pak asi technika zkoušky a nezmatkovat.
makiva
  • 
3.4.2012 12:09:08
BIGY - BIskupské GYmnázium. :))
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 29 [Dalších 9 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.