| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku První měsíčky mé dcery aneb Jak jí "to" vysvětlit

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 116 [Dalších 96 >>]
Lucka 3děti
  • 
3.7.2011 21:50:25
Já jsem taky trpěla bolestmi až do dvaceti, kdy jsem začala brát HA. Pak byl klid až teď před čtyřicítkou bolesti opět začaly a taky velmi silné krvácení. Gynekolog mi řekl, že to není v mém věku nic neobvyklého, tak nevím... Doporučil mi znovu začít užívat HA, ale mě po ní zas bolí prsa a taky do sebe nechci cpát pořád chemii, tak vezmu jeden ibuprofen, když už to nejde vydržet (naštěstí jsou ty bolesti jen první den). Na pravidelné pití čajů jsem lempl... :-)
Rituna
3.7.2011 19:39:45
Ecim, jsem pro vzdělávání ve všech směrech. Stránky se postupem doby sice změnily a jdou více do komerčních záležitostí, ale tak snad si každý najde své. Jinak musím vyjádřit kompliment vaší babičce. Osvícená to duše. Mějte se hezky, bylo mi potěšením... :-)
Ecim
3.7.2011 14:05:57
Rituno, na stránky jsem se dívala a moc Vám za ten odkaz děkuji, za sebe i za manžela. ~;)~f~~x~ Určitě tam teď budeme chodit pro inspiraci častěji. ~f~~;) Ve srovnání s tou knihou jsou obsáhlejší, i když musím konstatovat, že v tomhle ohledu mi ta kniha na svou dobu přišla celkem pokroková, ale chyběly v ní obrázky. ~t~ Naštěstí jsme si pak opatřili ještě i dostatek obrázkové literatury. ~t~
Ecim
3.7.2011 13:59:17
Little, souhlasím. :-) Měla jsem tohle předsevzetí taky, ale nějak mi to nevyšlo. ~t~ Spoléhala jsem na to, že za mnou děti nevlezou, ale byly rychlejší. ~t~
3.7.2011 12:41:32
Tak to já taky ne. i když se mnou holky často chodily na záchod, zvláště do cca 3 let, tak v období periody jsem se zamykala a vždy hlásila, že teď chce být maminka sama. Byla jsem naprosto nekompromisní. Menstruace je intimní záležitost, tedy podle mne, a žena si zaslouží mít v jistých chvílích soukromí.
Rituna
2.7.2011 21:39:17
:-) Ecim, děkuji. Jinak - dívala jste se na ty webové stránky ? Bohužel nemohu posoudit, zda jsou ve stejných intencích jako kniha, která se mi nikdy nedostala do rukou. Hm, a měla jsem ji určitě zapotřebí ~f~
Ecim
2.7.2011 15:43:27
Dokonce tam byly i instrukce, jak se podkládat polštářem. ~t~
Ecim
2.7.2011 15:42:52
Ještě dodám, že já jsem se podrobnější informace o polohách dočetla v Encyklopedii mladé ženy, což je kniha někdy ze začátku 70.let. Dostala jsem ji k Vánocům od své pokrokové babičky. ~t~
Ecim
2.7.2011 15:38:59
"Domnívám se, že stud hovořit o intimních záležitostech přináší i stud do ložnic. Škoda. Je to životní ochuzení se o nádherné a přirozené zážitky, které nám život nabízí."

~g~~R^~x~
Rituna
2.7.2011 15:19:21
...při čtení článku mi padala brada. Bude mi 60 a myslela jsem si, že doba tabu intimních záležitostí je nenávratně za námi. Narodila jsem se, bydlela a bydlím v jedné větší vesnici na Jižní Moravě. Sourozenci - bratři, na ulici asi tak 250-300 m dlouhé, samí kluci. Když jsem se v daném věku jednoho rána probudila a doslova plavala v kaluži krve, myslela jsem, že umírám. Neumřela jsem, mamka - celá červená - mi pouze sdělila, že je to normální a jmenuje se to měsíčky, protože každý měsíc to pravidelně znovu přichází. Kusé informace jsem posbírala od spolužaček. Neumřela jsem, nemám traumata, ale tehdy jsem si slíbila, že až já budu mít kluka (nikdy jsem ani nepomyslela, že to bude holka a od 9-ti let jsem měla pro něj i jméno, které po narození dostal), i ten bude informovaný, protože ani chlapci naší generace většinou neměli páru o nějakém menstruování a byly s tím problémy. Narodil se mi syn, kolem 5.roku přišla první zvídavost (např. rozcupované vložky na toaletě), jednoduchým způsobem jsem vše vysvětlila, získala knihu anatomie člověka, takže jsem mohla i názorně celý koloběh života vysvětlit. To je 35 let zpátky! Jak jsem tak dumala nad článkem a všemi příspěvky v diskuzi, tak jsem si řekla, že příspěvek nebyl určen nám - kteří jsme napsali, ale asi těm, kteří nenapsali a bojují. Těm bych chtěla vzkázat, že nejbáječnější, nejpřirozenější je vysvětlovat tyto záležitosti od mala. A věřte mi, že takovéto informace si děti velmi dobře pamatují a později mají na čem stavět. Domnívám se, že stud hovořit o intimních záležitostech přináší i stud do ložnic. Škoda. Je to životní ochuzení se o nádherné a přirozené zážitky, které nám život nabízí. V tomto případě bych doporučila stránky - polohy.cz , jako prohloubení anatomických znalostí partnera-partnerky, které jsou k pochopení toho druhého určitě zapotřebí. Přeji hodně štěstí... ~;((
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 116 [Dalších 96 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.