| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Vyspalé miminko = spokojené miminko i maminka

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 763 [Dalších 743 >>]
Petra
  • 
8.9.2007 1:23:45
Libik, naopak - nenormální jsou matky, co 5x za noc kojí rozmazlený batolata.
7.9.2007 23:44:34
Pkud jsi protivná matka a manželka za situace, že tvé dítě chce jíst či být s matkou, není to návod pro to, aby ostatní normální ženský nekojily a nemazlily své děti dle potřeby.
Léna
  • 
7.9.2007 22:41:29
Já s tebou souhlasím! Matka i dítě mají být vyspaní a né aby z matky zbyla jen troska jen kvůli každému breknutí. Mi obě děti spí celou noc od 2 měsíců, až měly tak rok tak jsme je brali občas do postele k sobě, jinak vždy spali vedle mé postele v postýlce a pokud v noci zaplakalo, pohladila jsem a spali jsme dál. Nevidím nic světoborného na tom, když se některé maminy drží myšlenky "kojit za každou cenu, třeba i co hodinu. Pokud chci být správnou milou milující mámou a také milující manželkou-potřebuji spánek! Jinak jsem také nevrlá uřvaná protivná matka i manželka!!! Koho budou děti i manžel milovat? Semetriku asi těžko, že?????
Helena
  • 
7.9.2007 21:02:25
a já jsem zase slyšela, že se zjistilo že za syndromem náhlého úmrtí se mnohdy schová smrt cizím zavinění, což by znamenalo, že syndromů náhlého úmrtí novorozence není zas tolik, jak to vypadá.

Jinak statisticky se dá prokázat s trochou nadsázky cokoliv na čemkoliv - jen je nutné zvolit správnou metodu (už jsem na to tady na Rodině několikrát poukazovala). Z toho vyplývá, že výsledky jakýchkoliv výzkumů je třeba brát s rezervou a pokud nevím, jak byl výzkum prováděný - jakou metodikou, z jakých dat, na jakém vzorku, jaké se kladly otázky apod. tak se často stává, že výsledek je interpretován dost pochybně.
katka,6 mesicni dcerka
  • 
7.9.2007 16:09:03
Nedavno jsem jela se svoji dcerkou autem, ridila jsem a mela jsem ji v autosedacce vedle sebe. Byla dopravni zacpa a tak se auto posouvalo jen pozvolna. Male se to nelibilo (vetsinou je klidna kdyz auto JEDE), zacala plakat..Pridala se unava a jelikoz vetsinou usina u prsa (nebo za jizdy neceho - auta ci kocarku), tak plac postupne presel v řev. Vzpomnela jsem si na tento clanek. Holcicku jsem musela nechat vyplakat (dudlicek nechtela, caj take ne, pohlazeni nestacilo a zastavit k nakojeni se nedalo)..ty minuty se mi zdaly nekonecne..Bylo mi ji moc lito a prestoze plakala maxim. 7 minut, mela jsem pocit ze pláče věčnost. Nakonec to vzdala a usnula se slzičkami pod očima. Po navratu domu jsem ji nakojila..Usnula a prestoze bylo teprve 17hod, spala az do pulnoci, coz nikdy nedela (normalne koupeme mezi 19-20h, kojime a pak jde spat kolem 21hod).
Mala v noci neplace, vzbudi se a ozve se - ja uz vim, ze chce pit - nekdy je to opravdu jen žízen, napije se a za par minutek uz zase spinka. Vetsinou se budi 1-2 krat za noc. Jsem rada kdyz usina spokojena, parkrat usnula po pláči (napr. po injekci nebo lekarske prohlidce) a to se vzdycky klepala ze spanku a vzlykala.
katka,6 mesicni dcerka
  • 
7.9.2007 16:07:00
Nedavno jsem jela se svoji dcerkou autem, ridila jsem a mela jsem ji v autosedacce vedle sebe. Byla dopravni zacpa a tak se auto posouvalo jen pozvolna. Male se to nelibilo (vetsinou je klidna kdyz auto JEDE), zacala plakat..Pridala se unava a jelikoz vetsinou usina u prsa (nebo za jizdy neceho - auta ci kocarku), tak plac postupne presel v řev. Vzpomnela jsem si na tento clanek. Holcicku jsem musela nechat vyplakat (dudlicek nechtela, caj take ne, pohlazeni nestacilo a zastavit k nakojeni se nedalo)..ty minuty se mi zdaly nekonecne..Bylo mi ji moc lito a prestoze plakala maxim. 7 minut, mela jsem pocit ze pláče věčnost. Nakonec to vzdala a usnula se slzičkami pod očima. Po navratu domu jsem ji nakojila..Usnula a prestoze bylo teprve 17hod, spala az do pulnoci, coz nikdy nedela (normalne koupeme mezi 19-20h, kojime a pak jde spat kolem 21hod).
Mala v noci neplace, vzbudi se a ozve se - ja uz vim, ze chce pit - nekdy je to opravdu jen žízen, napije se a za par minutek uz zase spinka. Vetsinou se budi 1-2 krat za noc. Jsem rada kdyz usina spokojena, parkrat usnula po pláči (napr. po injekci nebo lekarske prohlidce) a to se vzdycky klepala ze spanku a vzlykala.
Bara
  • 
7.9.2007 10:47:42

To: MaminkaLucinka

Mas pravdu, Tvuj prispevek se mi moc libi, kazde dite je jine, nektere maji v noci hlad, nektere ne. Muj syn mel se spanim problemy a navic byl hladovy, krucelo mu v brisku opravdu vydrzel nekolik hodin nespat a brecel. Na nej tahle metoda vubec nefungovala. Myslim, ze i my dospelaci jsme preci kazdy jiny a kazdy porebuje jinak jist i spat, tak to plati i na miminka. Nekomu ta metoda muze pomoct, nekomu ne. Diky Ti za prispevek.
6.9.2007 21:02:32
No já teda nevím, ale já jsem ten Radčin příspěvek pochopila trošku jinak. To, že ty děti spí celou noc, je proto, že se jim tam bohužel nemůžou věnovat individuálně a běhat ke každému miminku, když zapláče. Takže dětičky to brzy vzdají, stejně jako u jiných metod, které se tu řešily u minulého článku. Nevzdají to jen velmi silní jedinci:), viz další článek "Hají".
6.9.2007 17:38:38
Souhlas. A také jsou děti, které měly obrovské štěstí, že se vůbec do kojeňáku dostaly..
Kimmy, 2 deti
  • 
6.9.2007 17:28:09
Radko - opravdu co slovo, to perla...

deti z kojeneckych ustavu rozhodne nemaji problemy proto, ze v kojenaku spaly celou noc...

a nez jich zacnes pouzivat jako ilustraci nejake sve teorie, tak by ses nad tim mela trosku zamyslet. Jsou to deti, ktere maji v zivote obrovskou smulu, ze vubec kojenaku musely projit, a nemela bys sis je brat jen tak zbuhdarma do pusy...

Kimmy


[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 763 [Dalších 743 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.