| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Dění kolem nás

6.3.2019 10:35:32 Eudo

Re: Náboženská svoboda - budeme to tolerovat?

Vazny, to je prave ten problem. Jak si kdo ty clanky "vysvetluje". Pro mne je vylozene omezovani me osobni svobody vykonavat sve nabozenske (cokoli) na prostranstvi, kde to omezuje cokoli komukoli druhemu. Kdybychom to dotahli do abstrakce, tak by treba ty (moje) kurzy vubec nemohly fungovat, protoze zrovna tam byli shromazdeni prislusnici ruznzch nabozenstvi vcetne mne ateisty. Kdyby si kazdy smel vykonavat to, co prislusi k jeho vire, v ruznou dobu, pochopitelne by to omezovalo kazdeho v te skupine nejakym zpusobem.


U nas je treba koureni zakazano a pauzicky neexistujou. Krome toho, jelikoz jsem zvykla diskutovat, jsem zrovna s tou skupinou probrala, jak to resi ONI, kdyz jsem si toho behem par let ani nevsimla. Proste maji jinsi pravidla, ktera jsou ustanovena s ohledem na pobyt v jine zemi.

Totez napr. s ruznymi nabozenskymi svatky. Kdyby kazda zeme Mela povinnost brat ohledy na volne dny na oslavu v tom kterem nabozenstvi, prakticky by toho malo fungovalo. Zrovna ted jsem v Rakousku - diskuze o tom, jestli ti protestanti ruznych kongregaci maji mit pravo na volno na oslavu "svych", kdyz to maji katolici a nebo se to ma nejak synchronizovat. U nas treba muslimove slavi svatky svoje, volno na ne NENI povoleno, ale treba deti neprijdou do skoly, kdy oslavujou konec ramadanu, a pod. Nebo Cinani a jejich "novy rok", atd atd.
Problem je, kdyz z neznalosti ruznych zakonu zamestnavatel couva a netroufne si nejak "resit".
Odpovědět
Průběh diskuze (18 názorů)
Téma: Náboženská svoboda - budeme to tolerovat... Ludánek 3.3.2019 22:19
*Re: Náboženská svoboda - budeme to tol... magrata1 4.3.2019 7:8
**Re: Náboženská svoboda - budeme to t... Slečna Marplová 4.3.2019 8:51
**Re: Náboženská svoboda - budeme to t... 1kulička 4.3.2019 9:7
*Re: Náboženská svoboda - budeme to tol... Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 4.3.2019 8:39
*Re: Náboženská svoboda - budeme to tol... vlad. 4.3.2019 8:44
*Re: Náboženská svoboda - budeme to tol... Gladya, bývalá dasa, 4.3.2019 8:56
**Re: Náboženská svoboda - budeme to t... Eudo 5.3.2019 10:48
***Re: Náboženská svoboda - budeme to... ...neviditelná... 6.3.2019 0:29
****Re: Náboženská svoboda - budeme ... Eudo 6.3.2019 10:35
*****Re: Náboženská svoboda - budem... ...neviditelná... 6.3.2019 16:49
*Re: Náboženská svoboda - budeme to tol... Ráchel, 3 děti 4.3.2019 9:6
*Re: Náboženská svoboda - budeme to tol... Gertruda 4.3.2019 10:7
**Re: Náboženská svoboda - budeme to t... magrata1 4.3.2019 10:11
*Re: Náboženská svoboda - budeme to tol... sovice 4.3.2019 10:30
*Re: Náboženská svoboda - budeme to tol... Karkulkaaa 4.3.2019 10:50
**Re: Náboženská svoboda - budeme to t... Slečna Marplová 4.3.2019 11:34
***Re: Náboženská svoboda - budeme to... Karkulkaaa 4.3.2019 12:0

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.