| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Dění kolem nás

Novinky a zajímavosti z každodenního života.
  (?)
 Názory 110 z 133240  [Dalších 133230 >>]
boží žena 67104
14.2.2019 12:21:32
a je jich mnohem víc

no cestička umetena, jsou u toho od mala, jméno táhne
jen ten talent často není no
boží žena 67104
14.2.2019 12:20:13
herecké dítě se málo kdy povede
Kostková je naprosto mimo kategorie, to nechápu vůbec
o trošku lepší, ale furt marný Munzarová, synové Hrušinského a jejich další potomstvo, Děti od Polívky, Heřmánka, Donutila, Rychléhobyvala radka 154149
14.2.2019 12:15:54
Kostková je v poho, ale že by byl film super?
lehčí oddechovka, nic v Tobě nezanechá, pár genderových klišé a semtam se zasměješ, ale je to jedním uchem tam, druhým ven... (ze stejného ranku jsou pro mě filmy Muži v říji, ženy v naději, martin a venuše a podobné jiné komedie)
byvala radka 154149
14.2.2019 12:14:15
u Kostkové a Vetchého hraje i syn Vetchého Áron, takže ze 3 dětí byly jejich 2 vlastní
Vážný 27744
11.2.2019 0:28:56
Jakožto křesťan (a vzděláním ITík, matik a fyzik) to beru tak, že prostě Pán Bůh byl tvořivej a tak si postavil takový príma model vesmíru se spoustou galaxií a nadgalaktických struktur, hvězd a hvězdokup v galaxiích atd.

A protože jeho zvykem není nadržovat, tak si vybral jednu obyčejnou hvězdu v obyčejné galaxii a u ní obyčejnou kamennou planetu.

A jeho cílem bylo postavit dům pro život a hlavně lidský život. A přes svůj přesah nad časem, prostorem, dimenzemi, se rozhodl ten lidský život, obraz sama sebe umístit do 3D prostoru, jako takové mikro-mravenečky, kteří ani nechápou ty další dimenze. A jejich prostor zaplnil tvořivě přírodou, lesy, květinami, zvířaty, ptáky, rybami...

Zřejmě mj. to, že lidstvo, které bylo stvořeno jako jeho obraz a jeho děti, umístil do materiálna, vedlo k tomu, že se část jeho služebných duchů, andělů, vzepřela, nechtěla lidem pomáhat a sloužit a padla - a tak vznikl ďábel.

Jestli je jinde život, nevíme.

Hezká písnička k tomuhle tématu je z Tolkienovského cyklu:

Zformování Země

Miluju tam verš o zemi: "Jedinečná, jako nesčíslné jiné..."

A o tom to je. Jako z nás je každý jediněčný a přitom málokdo nějak významnější než jiní, tak je to i s naší zemí.

Vážný 27744
10.2.2019 23:39:25
Podle mne to vliv má. Syn ADHD, věnovali jsme se mu dlouhá léta, chytil se až na 8l gymplu, kde se mu líbilo. (Ale i ten gympl má malé školné.) A i tam chtěl dost často s něčím pomoci.

Dcerce jsme pomáhali, ale byli jsme už vyšťavení, chyběla nám kreativita. Takže jsem prostě nikdy nenašel prostor ji pomáhat s dyskalkulií. Naštěstí měl gympl (4l) matiku takovou formou "kuchyňského stolu", takže se vždy naučila recepty, jak spočítat to, co dělali. Ale třeba s trojčlenkou, nebo procenty (ale také tu a tam s násobilkou) má problém. (Ona byla taky ovšem nezlomný svéráz, takže nesměla mít sebeméně pocit, že ji člověk shazuje, nebo ji nadává. To se zasekla.). Ale stalo se, že já a pár spolužáků se jí to naučilo naučit a kdyby se šlo pomaleji, tak by ji došly zpětně souvislosti třeba mezi násobením a plochou, vektory a uspořádanými dvojicemi atd. Ale nebyl čas. Vzhledem k naplněnosti jejího kalendáře a potřebě to doučit třeba za víkend, nebo večer před písemkou nemělo smysl najímat někoho na učení. Byl fakt, že nejlíp do hlavy jsem jí viděl v M já.

Ale už prostě nebyl ten čas, ani na prvním stupni, kde jsme museli změnit školu, kvůli šílenému učiteli (s čímž se vyrovnávala léta), ani na druhém, kde se to dobré z 1. stupně vybrané státní školy sesypalo a každý rok je učil někdo jiný matiku. A nová ředitelka nacpala třídy 2. stupně na 34 dětí. (Protože za dcerou šla populační vlna a ona ji musela vecpat do školy). Do toho tam bylo pár dětí, co plně dokázaly výuku zrušit. Jenže už se nenašla vůle dceru odstěhovat. Její ani naše.

Rodiče mají výrazný vliv na výslednou vzdělanost svých dětí.
1. Geneticky. Dcerka mých spolužáků z výběrové mat. třídy výrazně vyhrává matematické soutěže.
2. Je tam i rodinný vliv. Děti okoukavájí po rodičích. Když mají rodiče velkou knihovnu, začnou si v ní samy hledat knížky.
3. Pozornost a někdy i finanční náklady. Pokud jednomu dítěti zaplatí 1 termín NSZ na VŠ a druhému 6 termínů a k tomu koupí učebnici a probírají to spolu, tak to velmi mění výsledky. Podobně pomoc ve škole. Řada dětí mají nějaký individuální hendikep a nikdo jiný než rodiče to s nimi nedožene (kamarádka učitelka nám už na 1. stupni navrhovala jaké hry hrát s dcerou), ale manželka se už vrátila do práce a už neměla síly.

Shrekyně 151836
10.2.2019 9:01:02
1) že všechno má smysl, souvislost, je teorie. Druhá je, že věci, okolnosti, vznikají náhodně a někdy se z toho vyvine něco víc. 2) faktor času - teď tam život být nemusí, ale dřív možná byl, nebo za miliony let bude 3) souvztažnosti, o kterých nemusíme vědět - byla by planeta Země plná života bez všech ostatních planet? 4) nevím je taky odpověď. Nechává prostor pro vlastní fantazii a bádání.
Slupka 133444
9.2.2019 23:17:01
To je zajímavý, taky Kostkovou nemůžu vůbec vystát, a měla jsem dosud dojem, že to je moje úchylka. Taková populární všemi milovaná osoba... ~d~
Hrou.da 123574
9.2.2019 21:53:36
aby měl vesmír smysl díky vědomím obdařenému životu, museli bychom mít nejdřív jistotu, že sám tento život má nějaký smysl ; a jestli zrovna lidské vědomí může najít nějaký smysl života nebo dokonce dát smysl vesmíru, to si teda nejsem jistá ~z~~z~~z~

takže za mne spíš: 42, at už je otázka jakákoliv.

Žžena 83005
9.2.2019 19:03:59
Já teda vidím základní a zásadní lapsus v tezi, že smysl má jenom život.
A taky vidím zásadní rozdíl mezi smyslem a vztahem. To, že lev sežere antilopu, neznamená, že smyslem antilopy je být žrána lvem a smyslem lva je žrát antilopy.
 Názory 110 z 133240  [Dalších 133230 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Komerční sdělení

Nechcete udělat nový design Rodiny.cz?

Jirka

Již delší dobu si uvědomujeme, že po letech opět nadešel čas "občerstvit" grafickou podobu Rodiny.cz.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.