| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Zaměstnání

16.10.2016 16:51:26 terapeutka

Změna zaměstnání - výpověď a nástup jinam

Zítra mě čeká podání výpovědi u stávajícího zaměstnavatele, byla jsem tam už delší dobu nespokojená, podařilo se mi uspět ve výběrovém řízení na stejnou pozici u jiné firmy (budu to mít o polovinu blíže + vyšší plat). Nový zaměstnavatel mi sdělil, že je ochoten na mě počkat, čili se mnou počítají od 1.ledna (po 2měs. výpovědní lhůtě). Nicméně by byli samozřejmě rádi, kdybych mohla nastoupit dříve, nejlépe k 1.prosinci.
Já sama jsem nikdy výpověď nedávala, vždy jsme v zaměstnání končila vypršením smlouvy na dobu určitou. Ve stávající firmě mám taky smlouvu na dobu určitou- do konce roku, čili mi z toho vyplývá, že vlastně ani "nemusím" dávat výpověď, že prostě stačí nepodepsat smlouvu novou (možná by ani žádná nebyla). Vlastně jen z důvodu možné dohody- zkrácení výpovědní lhůty by to smysl mělo.
Přímá nadřízená bohužel není zrovna kamarádka, jednání s ní je často složité, proto bych byla ráda na zítřek dobře připravená, aby mě ničím nezaskočila.
Poradíte, na co si dát v takovém případě pozor, jak argumentovat (nechci jí říct, kam jdu pracovat- nemusím, že?) Je možnost si nějak "vydobýt" zkrácení výpovědní lhůty?
Díky za posřehy a rady ~x~
Odpovědět
Průběh diskuze (10 názorů)
Téma: Změna zaměstnání - výpověď a nástup jina... terapeutka 16.10.2016 16:51
*Re: Změna zaměstnání - výpověď a nástu... Bernardetta 16.10.2016 17:5
*Re: Změna zaměstnání - výpověď a nástu... Martina, 3 synové 16.10.2016 17:6
*Re: Změna zaměstnání - výpověď a nástu... 1kulička 16.10.2016 18:17
*Re: Změna zaměstnání - výpověď a nástu... Michal Karlik 16.10.2016 19:53
**Re: Změna zaměstnání - výpověď a nás... Adda6a 16.10.2016 20:58
***Re: Změna zaměstnání - výpověď a n... Michal Karlik 16.10.2016 21:17
*Re: Změna zaměstnání - výpověď a nástu... libik 16.10.2016 20:1
*Re: Změna zaměstnání - výpověď a nástu... ...neviditelná... 16.10.2016 21:36
*Re: Změna zaměstnání - výpověď a nástu... Koulička M 16.10.2016 21:43

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.