| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Zaměstnání

6.10.2015 16:03:43 Sabika a ďáblové

Těhotenství a náhradní práce v zaměstnání

Holky,ženy,prosím vás o radu,pro jednu kolegyni z práce.
Je normální kmenový zaměstnanec firmy a otěhotněla,má teda zřejmně smlouvu na dobu určitou-to přesně nevím(zapoměla jsem se zeptat),ale jde o to,že se cítí být zdráva a fi,chce nadále chodit těhotná do práce,dokud bude moct.Jenže v práci operátoři hodně pracují s chemikáliemi,hodně nebezpečnými,tak si vyřizujeje,že ji firma poskytne náhradní práci,což ještě není tak divné,ale zaráží mě spíš fakt,že ji firma na tu "náhradní" práci chce vystavit novou smlouvu s novým platovým výměrem,který bude nižší.Tím pádem se ji pak bude počítat i nižší průměr na mateřskou?Chtěla bych ji poradit,zda to má vůbec podepsat,jestli vůbec firma tohle může,vystavit novou smlouvu s nižší platovkou,jen proto,že je těhotná....protože zbytek,co by ji chyběl do životního minima by ji prý doplácela sociálka,což mi přijde,jako blbost,protože dejme tomu má teď cca.16tis. cistého a na kolik by ji vystavili novou smlouvu.Říkala jsem ji,než podepisovat nějakou smlouvu,tak bych byla na marodce doma a vyšlo by to na stejno,možná i líp necvím,ale tohle mi příjde trošku pofidérní,stalo se to některé z vás,že by vám v práci vystavili novou smlouvu,jen proto,že jste otěhotněla a museli vám poskytnout lehčí práci??
Omlouvám se,pokud píšu trochu divoce,ale snad pochopíte,na co se ptám a snad někdo mi poradí ~:-D~;)~:-D děkuji ~3~
Odpovědět
Průběh diskuze (8 názorů)
Téma: Těhotenství a náhradní práce v zaměstnán... Sabika a ďáblové 6.10.2015 16:3
*Re: Těhotenství a náhradní práce v zam... Míša 6.10.2015 16:28
*Re: Těhotenství a náhradní práce v zam... ...neviditelná... 6.10.2015 16:36
**Re: Těhotenství a náhradní práce v z... Winky 6.10.2015 21:7
***Re: Těhotenství a náhradní práce v... ...neviditelná... 6.10.2015 21:35
***Re: Těhotenství a náhradní práce v... Sabika a ďáblové 7.10.2015 15:46
****Re: Těhotenství a náhradní práce... Marcela a 3 8.10.2015 21:19
**Re: Těhotenství a náhradní práce v z... Sabika a ďáblové 7.10.2015 15:52

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.