| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Úřední okénko - ostatní

6.1.2015 11:15:15 Pole levandulové

Re: Změna trvalého bydliště, kam všude zajít.....

Malokam musis osobne, dost se toho zvladne i po emailu, resp si to mezi sebou poslou sami. Stehovala jsem se pred dvema mesici z Prahy kousek za, ale uz je to jiny kraj, takze:
OP osobne - tim je nutny zacit, protoze vsude pak chtej videt tu ustrizenou obcanku s dodatkovym papirkem o prehlaseni na nove TB /foto neni nutne, udelaji sami/
OZP a PSSZ - stacil email
FU - osobne, nutny aktualni vypis ze ZL, tj jiz s novou adresou a mistem podnikani
Zivnostak - mela jsem zaskrtnute, ze se ma menit automaticky, tak jsem si jen na poste vyzvedla novy vypis na Czech pointu
Banky - obvolala telefonicky,aby zmenili korespondencni adresu a pak osobne AZ S NOVOU OP, drive ne.
Telefony - vse emailem
RP - osobne, nutne 1 foto
auto - osobne
pas - zmeni se samo
skoly, skola, ZUS atd - email nebo osobne, kdyz jsem se tam nachazela
pojistovny - email
katastr - zmenil se sam
energie a voda - meil
doktori - oznamuji prubezne, kdyz k nim jdu
zbrane - meni si sami, ale ujistovala jsem s telefonicky, ze to probehlo

Je dobre po cca mesici ci dvou zavolat na mista, kde se to meni automaticky, protoze nekde v tom maji bordel a i kdyz se to zmenit ma samo, tak se to nezmenilo. Tohle jsem ale zazila hlavne, kdyz jsem menila TB v ramci Prahy. Kdyz to bylo na jiny okres, fungovali lepe.
Pokud jsi OSVC a ne zamestnanec, pocitej s tim, ze na FU ti daji papir, odkdy ti prevedou spis a az od toho data /u nas az cca za 3 mesice/, spadas pod ten novy, do te doby platis i vyrizujesvse s tim puvodnim. Totez i PSSZ, tam ale prevod spisu trval jen cca dva tydny, pak prisel dopis, kdo to prebira a nove platebni udaje.
Poplatky nejake byly, ale minimalni, v radu 50,- nebo 100,- a jen na RP a aute, jinak, myslim, ze nikde.
Casove to neni nic strasnyho, ja to zvladla behem jednoho dne a pak dalsi byl na vyzvednuti tech hotovych novych dokladu za ca mesic. Dneska se lze uz vsude objednat predem na konkretni cas, takze nikde necekas a vyridis vse v par minutach.

Odpovědět
Průběh diskuze (8 názorů)
Téma: Změna trvalého bydliště - kam všude zají... amajda 6.1.2015 10:12
*Re: Změna trvalého bydliště, kam všude... radka 6.1.2015 10:13
**Re: Změna trvalého bydliště, kam všu... Greea 6.1.2015 10:52
***Re: Změna trvalého bydliště, kam v... amajda 6.1.2015 10:59
***Re: Změna trvalého bydliště, kam v... margotka78 alias shit-roller 6.1.2015 11:0
****Re: Změna trvalého bydliště, kam... Pole levandulové 6.1.2015 11:15
**Re: Změna trvalého bydliště, kam všu... amajda 6.1.2015 10:59
*Re: Změna trvalého bydliště, kam všude... withep 6.1.2015 14:18

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.