| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Angína

2.6.2012 6:04:38 Archciba

Streptococcus pyogenes

Dobré ráno,

mám v hlavě trochu zmatek a potřebovala bych to vysvětlit....

Dcera (5 let) a syn (2,5 roku) před týdnem v noci jim stoupla teplota a celou soboru se držela mezi 37,5 - 38,5. Nedávala jsem léky na snížení teploty. Oba byli unavení a proleželi den v postýlkách (což je hodně neobvyklé :-)). Krom té teploty si občas postěžovali na bolest v krku. Laickým pohledem měli trochu červenožlutý krk, typla jsem nachlazení. V sobotu večer začli pokašlávat. Pokašlávali i v neděli, ale teplota se už držela okolo 37. V pondělí byli již bez teploty, ale šla jsem s mimčem k doktorovi na kontrolu po zánětu průdušek, tak jsem je na prohlídku vzala sebou. Doktor zhodnotil u dcery podezžení na streptokoka a udělal výtěr, který odeslali do laboratoře. U syna diagnostikoval laryngitýdu. Doporučil Spiropent, Nurofen, heřmánkový čaj (já k tomu přidala i řebříček a měsíček).
Obě děti se zlepšovali a už ve čtvrtek mi přišli zcela zdraví (bez teploty, plní energie, v krku nic k vidění). Volala jsem k dr. pro výsledky, tak ve čtvrtek ještě nebyli, ale i sestřička se přiklonila k tomu, že pokud jsou děti v pohodě, tak nejspíš bude výtěr negativní. Výsledky dorazily až v pátek potom, co sestřička urgovala laboratoř!(~a~~o~) a s diagnozou Streptococcus pyogenes...
Takže dceři hned nasadili ATB a synovi jsem nechala udělat výtěr.

Omlouvám se za román, ale potřebovala bych znát názor:
Je možné aby se dcera sama streptokoka zbavila?
Neměl se udělat ještě jeden výtěr? (i když s rychlostí laboratoře bychom taky mohli doma čekat do vánoc ~:()
Když by se neléčila musí vždy se projevit další problémy (revmatická horečka,...)? - nejít na kontrolu s mimčem, tak s nimi asi také nejdu
Jak dlouho trvá než se vyloučí ATB z těla? - Mimčo mělo 8 dní Klacid po 12 hodinách, je plně kojené
Máme si dojít na výtěr i já s manželem, i když žádný příznak nemáme?
Je možné, si proti streptokokovi udělat protilátky?

Furt přemýšlím, že se vše mohlo udělat jinak, ale nevím jak. Co dělat příště ~d~

Díky za odpovědi ~x~

Odpovědět
Průběh diskuze (16 názorů)
Téma: Streptococcus pyogenes Archciba 2.6.2012 6:4
*Re: Streptococcus pyogenes Mamisek 2.6.2012 7:9
**Re: Streptococcus pyogenes rachomejtle 2.6.2012 7:26
***Re: Streptococcus pyogenes Archciba 2.6.2012 8:19
***Re: Streptococcus pyogenes Minka 2.6.2012 8:19
****Re: Streptococcus pyogenes Amina 2.6.2012 8:29
*Re: Streptococcus pyogenes .kili. 2.6.2012 8:33
**Re: Streptococcus pyogenes Archciba 2.6.2012 9:2
***Re: Streptococcus pyogenes .kili. 2.6.2012 11:30
*Re: Streptococcus pyogenes Hanka+ 4 berušky 2.6.2012 8:47
**Re: Streptococcus pyogenes ...neviditelná... 2.6.2012 10:36
***Re: Streptococcus pyogenes ...neviditelná... 2.6.2012 10:38
****Re: Streptococcus pyogenes Archciba 2.6.2012 10:49
**Re: Streptococcus pyogenes klíčnice 2.6.2012 11:7
*Re: Streptococcus pyogenes Pole levandulové 2.6.2012 13:44
**Re: Streptococcus pyogenes Tabita 15.6.2012 21:47

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.