| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Angína

19.6.2014 1:36:20 KoproFka

Angína - ATB u ročního dítěte

Tak jsme pro změnu opět nemocní~n~~n~~a~
Tento půlrok je fakt strašný! Už mezi těma chorobama ani nemáme mezery - střídáme si to já, syn (skoro9) a dcerka (14měs.)...jsem si posteskla...

A ráda bych se zeptala, pokud to někdo náhodou bude vědět.

Dcerka má od sobotního brzkého rána 40-ky horečky, trošičku rýma, z počátku párkrát zvracela a má nečetný průjem (tvrdím, že opět rotavirový - cítím to zní a fakt vím, co cítím a vidím - na konci února jsem s ní skončila na kapačkách v nemocnici).
Byli jsme s ní hned v sobotu dopoledne na pohotovosti, protože mi přišlo, že jí bolí i v krku (+bolelo i mne i synka). U ní krk ale dr. vyloučila a diagnostikovala virovou. gastroenterididu. Na můj popud udělala i výtěr z rekta, takže díky tomu víme, že bakteriálního původu to opravdu není. CRP 5.
Nicméně teploty neustávaly ani po třech dnech, bylo a doteď stále je nutné střídat Panadol + Nurofen po 3-4 hodinách, protože se teploty stále šplhají přes 40~n~.
V úterý dopolčo tedy kontrola u dětské dr. Tam opět CRP - 22. Prý jen trochu zarudlý krk a máme přinést další den moč.
Další den - st - tedy včera jsem jí ráno ještě volala, že malá stále horečkuje, moč mám - a prý máme nejprve dojet na ORL, aby zkontrolovali uši. Když jsem jí je kontrolovala já dotekem, netvářila se totiž nijak nadšeně. Takže jsme to vzali přes ORL a tam jsme skončili hned u krku - prý povlak na jedné z mandlí, takže angína jak bejk (jak se vyjádřila dr.) a nasadila atb.

U nás v okolí totiž už nějakou dobu tedy řádí pyogenní streptokok (měla jsem ho před měsícem i já se synkem) a malá to od nás tehdy nechytla.

Překvapilo mě ale, že byl nasazen Amoxiklav. Mrňavce je 14 měsíců a shodou okolností na podobné, tedy ampicilinové ATB - DUOMOX - měl synek před nedávnem šílenou alergickou reakci a skončil na týden na kortikoidech.
Mám tedy trochu strach...
Nicméně - hlavně jsem ale žila v tom, že utěchhle prcků jsou ATB první volby Ospen a Klacid, tedy základní penicilinové ATB. Tak jak to tedy je???

Ona měla tedy ATB prozatím jen jednou - na virové ucho (únor 2014) - tedy: měla opět několik dní takhle vysoké horečky, CRP nízké, na ORL koukli do ucha, prý vyklenutý bubínek - píchli ho - nevyteklo nic. Nasadili ATB. Tuším Ospen, což je penicilinové atb. Ptala jsem se pak na kontrole dr., proč atb, když to bylo virové - a prý, že když jsou takhle vysoké horečky tolik dní (má je opravdu vysoké a strašně těžko se to sráží - nepomůže ani fyzikální srážení - resp. pomůže, ale jen na tu dobu, co je ve vaně, jakmile ji vyndám, zase to rychle začne stoupat~d~), tak atb nasazují automaticky, aby předešli sekundární bakteriální infekci... Jako jo, zní to logicky, nicméně mi to trochu odporuje trendu zamezit nadužívání atb.

Nevíte někdo, jak to tedy je? Co je správně???
Já jsem z toho už jelen, přiznám se!

Asi bych si měla švihnout pár semestrů medicíny....nebo já fakt nevím...

Na imunulogii jdeme příští týden, páč je od ledna opravdu každý měsíc nemocná. A nejsou tou žádný rýmičky, kašlíčky, ale pokaždý nějaká šílenost s vysokýma horečkama, nebo i jen ty horečky~n~
Odpovědět
Průběh diskuze (22 názorů)
Téma: Angína - ATB u ročního dítěte KoproFka 19.6.2014 1:36
*Re: Angína - atb první volby u ročního... Cimbur 19.6.2014 7:4
**Re: Angína - atb první volby u roční... KoproFka 19.6.2014 10:43
***Re: Angína - atb první volby u roč... ...neviditelná... 19.6.2014 11:10
*Re: Angína - atb první volby u ročního... x x 19.6.2014 7:24
**Re: Angína - atb první volby u roční... KoproFka 19.6.2014 10:47
*Re: Angína - atb první volby u ročního... Raduza 19.6.2014 7:53
**Re: Angína - atb první volby u roční... KoproFka 19.6.2014 10:49
*Re: Angína - atb první volby u ročního... ...neviditelná... 19.6.2014 7:54
**Re: Angína - atb první volby u roční... KoproFka 19.6.2014 10:55
*Re: Angína - atb první volby u ročního... vertigo 19.6.2014 8:26
**Re: Angína - atb první volby u roční... KoproFka 19.6.2014 11:1
*Re: Angína - atb první volby u ročního... kosatka2 19.6.2014 8:55
**Re: Angína - atb první volby u roční... Cimbur 19.6.2014 8:57
***Re: Angína - atb první volby u roč... KoproFka 19.6.2014 11:0
****Re: Angína - atb první volby u r... ...neviditelná... 19.6.2014 11:15
***Re: Angína - atb první volby u roč... ...neviditelná... 19.6.2014 11:11
*Re: Angína - atb první volby u ročního... MarMat (+2) 19.6.2014 9:40
**Re: Angína - atb první volby u roční... KoproFka 19.6.2014 10:51
*Re: Angína - atb první volby u ročního... Luc. 19.6.2014 10:10
**Re: Angína - atb první volby u roční... KoproFka 19.6.2014 11:3
*Re: Angína - atb první volby u ročního... ...neviditelná... 19.6.2014 13:1

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.