| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Rakovina děložního čípku

2.9.2009 12:41:46 Ufonka

Re: Děkuji všem

Nikdy jsem prevenci nepodceňovala, na kontroly docházela pravidelně do FN v HK. Pak mi vyšly výsledky stěru pozitivní. Dr stěry opakoval za 3 měsíce a opět pozitivní. Další měsíc provedl kontrolní stěr a jelikož byl opět pozitivní, objednala jsem se do cytologické poradny. Nikdy mi ale nebylo sděleno, co se pod pozitivitou skrývá. Bylo mi už 28 a byla jsem v pohodě, dokud si mě do parády nevzal tamější expert. Okamžitě navrhl konizaci. Odmítla jsem. Ustoupil, provedl další stěr. Opět vyšel pozitivní, ale v podstatě mi nic neřekl. Jediné, čím se oháněl, bylo, že léčit se s rakovinou a být těhu je hazard. Že pokud zákrok nepodstoupím, hrozí mi rakovina atd atd. Já mu v ordinaci brečela. Sestřička koukla do papírů a uklidnila mě, že to není tak strašné....

Nakonec jsem mu sdělila, že zákrok nepodstupuju. Rozčileně na mě skoro křičel a rozklepanou rukou napsal do karty, že na vlastní riziko pacientka odmítá nástup léčby. Musela jsem to podepsat.

Nejsem hazardér. Objednala jsem se v Pce na soukr. gynekologickou kliniku, kde mi pan doktor vše vysvětlil, vyšetřil mě, udělal stěry. Zaplatila jsem za vyšetření 150 Kč (2003). Za měsíc mi sdělil, že jsem naprosto zdravá, že nemám absolutně žádné změny na čípku a že nechápe, proč jsem měla podstupovat konizaci čípku..... (Uklidnil mě vlastně už po vyšetření zrcadly, že podle něj nemám žádný změněný epitel na čípku). Pro jistotu jsem si zaplatila ještě další cytologii, která vyšla opět negativní.

Nechci nic podceňovat, vážně ne, ale já měla pocit, že ten dr si chce prostě jen "říznout" a nemocnice dostane zaplaceno. Já doporučuju raději dva nezávislé gynekology, aby nedošlo ke zbytečném zákroku. Tím ale rozhodně nechci tvrdit, že by se mělo riziko karcinomu děložního čípku zlehčovat.

Přeju hodně zdaru.
Odpovědět
Průběh diskuze (15 názorů)
Téma: Nádorové či přednádorové změny na děložn... Lassie66 2.9.2009 9:0
*Re: Nádorové či přednádorové změny na ... Hanca 2.9.2009 9:12
**Re: Nádorové či přednádorové změny n... Hvizdi+Venda91+Máťa07+Julinka 2.9.2009 9:34
*Re: Nádorové či přednádorové změny na ... Jana  2.9.2009 10:34
*Re: Nádorové či přednádorové změny na ... jalinka 2.9.2009 11:9
*Děkuji všem Lassie66 2.9.2009 11:43
**Re: Děkuji všem Majákova 2.9.2009 11:56
***Re: Děkuji všem Majákova 2.9.2009 11:58
****Re: Děkuji všem Ufonka 2.9.2009 12:41
*****Re: Děkuji všem jalinka 2.9.2009 12:48
****Re: Děkuji všem Lassie66 2.9.2009 13:10
*****Re: Děkuji všem Majákova 2.9.2009 13:52
**Re: Děkuji všem Aný 27.1.2011 18:19
*Re: Nádorové či přednádorové změny na ... Madlén1 2.9.2009 20:38
*Re: Nádorové či přednádorové změny na ... Kačudka+♀+♀ 3.9.2009 12:48

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.