| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Střední školy

Zapojíte se do soutěže o müsli tyčinky Fit?

Zdravou a chutnou svačinu můžete vyhrát tento týden.

  (?)
 Názory 110 z 48154  [Dalších 48144 >>]
Jana+2holky 157410
25.3.2019 11:13:49
Shrnuto tam melo byt, omlouvam se :-)
Jana+2holky 157410
25.3.2019 11:11:44
Mytyldo hezky schrnuto. Loni se dcera hlasila na Litomerickou i Ceskolipskou. Na odvolani se dostala na obe skoly. Vybrali jsme Litomerickou a dcera je tam moc spokojena. Ceskolipska uz druhym rokem po sobe sahla k detem, ktere skoncily kolem 120 mista, tezko rict, cim to je.. a to se tam hlasilo cca 450 deti. Letos bude zkouset prijimacky druha dcera, tak uvidime, jak to dopadne. Kazdopadne je predpoklad, ze tech deti bude jeste vic...
Matylda Nová 156358
24.3.2019 18:29:36
Bohužel, ohledně Českolipské nemám dobré reference. Mám neteř v letošní primě a podle toho co vím, tak tam vládnou ještě zastaralé komunistické metody učení, bazíruje se na zbytečnostech, zda rýsujete takovou tuhou, podtrháváte tuhou jinou, u kružnice více zatlačíte, hromada projektů, učení na doma...., naučit se latinské názvy českých pojmů v češtině (kromě základních 10 pojmů mi další desítky pojmů přijdou zbytečné), trvá se na naprosto nesmyslných detailech, co člověk v praxi nepoužije..... není to škola pro 21. století.
Žádné inovativní metody, zaměření se na novější a úspěšnější metody výuky - nehrozí.
Bohužel jsme konstatovaly, že proti letům 1990-1994, kdy jsme my studovaly gympl, se nic nezměnilo. Určitě jsou kvalitnější gymnázia.
A to se všeobecně po Proseku říká, že Českolipská je kvalitnější než Litoměřická...... no, to tedy nevím.
Matylda Nová 156358
24.3.2019 18:17:00
Ahoj, přeposílám, co jsem v 10/2018 psala v jiné diskuzi. Odkazy na materiály ti snad pomohou a snad ještě fungují.
----------------------------------------


Ahoj, mám kluky v kvartě a primě na Novém Porgu. Přijímačky jsme dělali v roce 2015-Scio a v roce 2018 - Cermat + u obou dvou interní školní - matika, sloh a angličtina.
Dvojku z češtiny bych neřešila z pohledu přijímaček, které jsou od Cermatu stavěny trochu jinak, pokud ale váš gympl bude započítávat známky z vysvědčení z konce 4.třídy a z pololetí 5.třídy, tak už nějaký ten rok jsou bodově ohodnoceny i tyto známky, ale je to škola od školy. Pokrokovější školy si uvědomí, že není škola, jako škola, že někde má jedničku i žák, který by na jiné škole měl dvojku. Z tohoto pohledu se snažte mít co nejlepší známky v pololetí. Někde započítávají olympiády (umístění od okresního kola).
Hlavní zásada: syn musí chtít !!!
Chápu, že v 10-11 letech, zvláště kluci,ještě nejsou tak vyspělí, aby si řekli, mami, já chci sám! Já jsem udělala velkou papírovou plachtu a na jednu stranu jsem psala plusy a mínusy, co znamená gympl, dojíždění, budoucnost, hodně učení, na druhou stranu větší pohoda na základce, je to blíže, skvělá parta, přátelství, co ho ve škole baví, jak by se v tom mohl dále rozvíjet na základce a na gymplu, další možnosti se základkou, zkusit 6ti nebo 4letý gympl, je studijní typ, je ochoten zabrat, když o něco jde?? ...... je toho opravdu hodně. My jsme si to vysvětlili a dala jsem pak synovi týden na rozmyšlenou, aby si řekl sám co chce, s tím, že pokud to chce zkusit, dáme tomu 100%, snahu, práci, čas, finance a z té cesty od září do dubna nesejdeme, že si to např. v listopadu nerozmyslí, protože když se člověk pro něco rozhodne, měl by vytrvat, protože poloviční práce je k ničemu. Zkusit to chtěli oba. Napíšu aktuálně z přijímaček r.2018-mladší syn.
Začali jsme v září, postupně, pravidelně, občas něco v týdnu spočítat, angličtinu a o víkendech hned od října syn chodil na Zatlanku na zkoušky nanečisto. Na procvičení dobré, lze dělat i online, ale Cermat je přeci jen něco jiného. Testy jsou postaveny, hlavně v češtině, na práci s textem a to se musí vyzkoušet a tak trochu nacvičit. Opravdu doporučím zakoupení učebnic s testy, co tu už děvčata doporučovala + stáhnout testy ze starších zkoušek z Cermatu a teprve poté navštívit knihkupectví a podívat se, zda něco srovnatelného se aktuálně nabízí…
posílám odkazy, co se nejvíce podobalo Cermatu a co jsme udělali - zkoušky ze všeobecných studijních předpokladů jsme na přijímačkách neměli, tak jsme je nedělali:
https://www.knihcentrum.cz/…-a-7-trid-zs
https://www.knihcentrum.cz/…-a-7-trid-zs
https://www.knihcentrum.cz/…y-5-a-7-trid
https://www.knihcentrum.cz/…y-5-a-7-trid

tyto mi přišly nejnáročnější
https://www.ucebnicemapy.cz/…ra-7939.html
https://www.ucebnicemapy.cz/…ka-7940.html

A chodili jsme 1× týdně od prosince do března od gymnázia na přijímací zkoušky - kurzy.
Já jsem zastávala názor, že bez jakékoli přípravy se nedají zkoušky udělat, nebo respektive se udělají, ale nevezmou vás. V Praze je obrovská konkurence, co jinde stačí na přijetí, tak v Praze jste ve třetí stovce. Naše děti jsou chytré, ne však geniální, bez přípravy to nešlo. Začít postupně od září, nesmí se to přehánět, aby k tomu děcko nezískalo odpor (měli jsme 2 krizová období,tak jsme si dali týden pauzu a nedělali jsme nic, pak zase byla větší chuť se pustit do práce), od února jsme se zaměřovali jen na věci, které nám nešli.
Někomu vyhovuje příprava poslední 1-3 měsíce před zkouškami, já jsem však nechtěla dítě zničit neustálým učením, aby se mi hroutil. Byla jsem zastáncem raději pozvolně a dlouhodobě, hlavu si vyběhat na fotbale…, ale i tak musím říci, že to pro nás doma, pro všechny, bylo náročné období. Výhodou bylo, že se syn neučil M+ČJ a AJ do školy, protože už to měl procvičené a do června už se do školy na tyto předměty nepřipravoval.
Kdo by si ale myslel, že příprava v našem případě byla ideální, musím ho zklamat.Nebylo to vřdy snadné, občas se nám nechtělo, je to prostě další práce navíc. Už jsme se nemohli dočkat půlky dubna.
A proto si myslím, že pokud dítě nechce a nebo přípravu fláká, je to zbytečná ztráta času pro všechny, to ať si jde raději hrát ven s kámošema. Určitě se ozve maminka, která zastává názor, že dítě se připravovat nemusí, že buď na to má a nebo nemá, ze svého okolí vím, že premiant třídy bez přípravy pohořel a ti s přípravou ho trumfli. Testy jsou specifické a je potřeba se na ně podívat. Málokteré dítě má ty ambice. Rodiče bývají ambicióznější, oni kolikrát chtějí více než dítě. Nechte dítě, ať si k tomu řekne své.
Ohledně zátěže na gymplu - nemohu moc loužit, Nový Porg je dosti specifický, tam se musíte opravdu chtít učit, naučit se učit a efektivně se učit. Mám neteř je na normálním gymplu v primě, začíná si zvykat, ano, musí se učit více, ale není to zase taková tragédie. Trochu více než na základce, na kroužky, výlety a kamarády jí čas zůstane.
Ani nevíte, jak jsem happy, že už to mám za sebou ........
Držím všem, kteří se rozhodnou, že to zkusí, palce a dejte vědět, jak jste uspěli. Ahoj.
Matylda Nová 156358
24.3.2019 18:07:41
Odvolání má určitě smysl, pokud si myslíte, že je tam nějaká šance. Záleží škola od školy. Někde vezmou max. pátého pod čarou, protože o školu je velký zájem, jinde i 20., protože hodně dětí si vybere školu jinou, kam se také dostali.
Můj syn byl loni na Novém Porgu 12. pod čarou, v druhém kole přijímaček se před něj dostal ještě 1 uchazeč a nakonec byl poslední, 13., kdo se na odvolání dostal. Zkusili jsme to, byť jsme tomu moc nevěřili, protože před 4 lety, kdy tam dělal zkoušky starší syn, se nedostal jeho kamarád 7. pod čarou, byl první nepřijatý.
Takže určitě zkusit.
Pokud se ovšem hlásí na školu 400 dětí a berou jich 30 a jedná se o školu kvalitní a vyhledávanou..... a jste 60., je to bez šance. Takže nemít nerealistická očekávání o odvolání, ale pokud vidíte šanci.....
Držím palce všem.
Analfabeta 141613
19.3.2019 12:47:37
Ta Okoř mi připomněla soutěž Chcete být milionářem? Byl tam středoškolský učitel a 1.otázka za 1.000,- Kč zněla: Kolik mysllivců potkala dívka z písně Šly panenky silnicí, silnicí, silnicí, potkali je myslivci...? On řekl, že tři, čímž vypadl hned v prvním kole, a všude se pak propíralo, jaké znalosti má vlastně mít středoškolský učitel, když nezná ani tak profláknutou písničku,jako Šly panenky. Myslím, že pak jistou dobu chodil kanálama.
77kraska 132593
19.3.2019 4:35:41
Monty, moje dcera mela ve zkousce z vseobecneho prehledu kus notoveho zapisu a mela urcit, o jakou pisnicku se jedna :-)
Federika 14090
18.3.2019 22:38:12
Jsou určitý okruhy, právě historie, zeměpis.Pak si vybavuju, že tam byly třeba ukázky jednotlivých jazyků, zařadit, jestli jde o slovanský jazyk, ugrofinský a tak.Pak tam bylo hodně školní látky, prostě to co probírali průběžně ve škole.
Mám doma někde ty sešity, co jsem koupila staršímu v pátý třídě, když to dělal. Moc ho to nebavilo, já chtěla,aby s to prošel, protože jsem netušila , jestlii to, co pochytal během těch pár let, bude stačit.
Jasně že tam může bejt cokoli, ale jsou prostě témata, která se v těhle testech vyskytujou často.
Alena 129302
18.3.2019 22:30:40
Nesouhlasim, nějaké brožury jsem viděla, ale třeba můj syn mel poznávat osobnosti podle fotek, vysvětlit přírodní jevy omezenym počtem slov, doplnit věci domapy dle popisu atd., což se rozhodne s žádnou brozurou neprekryvalo.
Alena 129302
18.3.2019 22:26:49
To, co v těch všeobecných znalostech chtějí, natrénuje raz dva. " prosím te, jak vis co chtějí? Ty vis o jakou školu jde? Kazda škola si to stavi jinak,. To se fakt netrenuje.
 Názory 110 z 48154  [Dalších 48144 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.