| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Domácí škola

Soutěžte o vstupenky na Trvalky Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře

Fenomenální autorská dvojice se poprvé představí v O2 areně, a oslaví tak se svými malými i velkými fanoušky už 50 let své spolupráce.

  (?)
 Názory 110 z 16930  [Dalších 16920 >>]
janapelka 135869
16.10.2017 8:30:09
Ahoj, začínám uvažovat o domácí škole - tedy spíš školce, bylo by to pro nás rozhodně lepší, ale nevím, zda těm, co učí doma, poskytuje stát nějaký finanční příspěvek. Protože bez něj by to u nás asi nešlo, může se stát že budu muset do práce a to pak samozřejmě nepůjde. Nebo mě ještě napadlo co žena v domácnosti, má nějaký nárok na peníze? Víte něco bližšího? Budu moc ráda, pokud má někdo z vás nějaké vědomosti nebo rady.Děkuju.
LoraX a klučičí banda 24327
18.9.2017 13:07:05
Učila jsem látku 3. a 5. třídy (de fakto druháci, ale jsme dost napřed). Používám hodně pracovní sešity. Den předem si připravuji konkrétní práci na další den. Předměty jsme měli stejné, jen byla prvouka X vlastivěda + přírodověda. Výchovy měli chlapci společně i cca stejná témata.
Obvykle jsem u Čj a M zadala práci a dělila pozornost tam, kde bylo potřeba. De fakto se snažím využívat hodně samostatné práce, ony se tím děti naučí víc (i když chybují), než když se to dělá dokola dokolečka společně. Máme dlouhý stůl (přes 2 metry), děti na jedné straně vedle sebe, naproti já a tak jsem se přemísťovala proti tomu, kdo to víc potřeboval. V přír. + vlast. to bylo horší, takže jsem vykládala jednu látku a zadala procvičení a šla vykládat pro druhou skupinu + zadala úkoly (většinou stránku z pracovního sešitu nebo tak). Jakmile jsem měla dovykládáno, zase jsem střídavě kontrolovala, jak na tom kdo je. Bylo to celkem náročné, ale dá se to. Teď mám jen třeťáky (dvojčata), ale učíme látku 4. třídy, je to znát, že je to takové klidnější. Časově jsme končívali mezi 12-13, ty pozdější konce ovšem byly výtvarky a pracovky.
astro 115748
17.9.2017 17:19:44
Dobrý den,
svou nyní 4,5 letou dceru jsem nedala do školky a zvažuji domácí školu.
Stále si nejsem jistá, zda vytváření mocenských hierarchií ve třídě je přínosem (copak jsme zvěř?),
dále pocit anonymity dítěte zejména vůči učitelce.
A pak je tu aspekt malé efektivnosti učení. (Dcera například ve 4 letech hravě zvládla AJ pro 2. třídu pomocí písniček).
Bohužel neznám nikoho ve svém okolí, kdo to má obdobně.

Dcera je narozená v roce 2013.
Vím, diskuze je zde už trochu postarší, ale třeba sem "zabruslí" maminka, která také hledá..

Jsme oba s mužem učitelé hudby a dceru se snažíme rozvijet tak nějak všekulturně mimo debilizující komerční proudy.
Máme taky kladný vztah k chození po přírodě.

Bydlíme v Hostivicích, původem jsme z Prahy 6, 608 520 845.

Tragika 61116
10.9.2017 0:39:31
Před pěti lety jsem tady našla Žluťáska a spol. Všem z vás, které mi tu byly nápomocny radou a inspirovaly mne svými odkazy, moc děkuju. Jsem šťastná, že jsem do DŠ šla a ještě šťastnější, že nás již nikdy nebude čekat žádné přezkoušení.
Ať se vám i vašim dětem v budoucnu daří!
sjjm 151409
30.8.2017 12:11:42
Ahoj, mohla bych se prosím zeptat na zkušenosti vás, co učíte doma více dětí? My letos začínáme poprvé domácí školu, budu mít třetáka a druháka. Příští rok už ale přibyde ještě prvňák a já si ráda dělám plány dopředu, takže bych si potřebovala udělat nějakou představu, jak co nejefektivněji využít čas, jak to prostě všechno skloubit abych si na každého našla čas (mám ještě navíc čtvrtého nejmladšího syna), jak to prostě zvládnout bez toho, abychom učením nestrávili celý den, tzn. víc než kdybych děti posílala do školy. Prvouka (a následně přírodověda a vlastivěda) je jasná, tam prostě pojedeme podle nejstaršího, takže všichni to stejné. To by asi jinak nešlo. Ale třeba kombinace učit prvňáčka číst a psát + učit třeťáka vyjmenovaná slova + učit čtvrťáka zase to jeho... Tak aby nemusel mít "hodinu češtiny" každý zvlášť, to může být docela zajímavé... Těším se na to, chci trávit čas se svými dětmi, ale zároveň se děsím toho, abych neztroskotala právě na tom, že to časově nezvládám. Dík za jakékoliv rady jak na to ~x~
Helča + J+V+M 110737
28.8.2017 20:56:29
Noemmi - email klidně napiš, budu ráda :-) .
Od Didaktisu mám tu "prvouku" - pro 3.- 5. třídu - vždy metodiku pro učitele, učebnici a pracovní sešity.
noemmi 66862
27.8.2017 7:16:48
Když už jsme u toho, ještě se potřebuji zeptat Barbuschky, jestli jí došel mail, když jsem jí odepisovala. 1.8.2017
Díky!
noemmi 66862
27.8.2017 7:14:16
Helčo, to jsem ani nevěděla, že už učíš druhý stupeň!
Víc kdyžtak po mailu:)))

V Bečově my právě jsme :).
Ale jak je tam druhý stupeň, to nevím.

Didaktis - my už jsme ho jeden rok měli, a docela dobrý. To je právě ta moje rozpolcenost, v některých učebnicích mi vadí moc strukturovanost, tabulky, sloupečky a tak, no a tady zas takový moc chaos ~:-D~:-D~:-D.
Ty ho máš pro jaké třídy?

M.
Helča + J+V+M 110737
26.8.2017 20:25:38
Noemmi - ještě reakce na ten druhý stupeň. Manžel-učitel i kamarádka-učitelka se shodují v tom, že např.šestka je taková opakovací, že hlavní je matematika, český jazyk a cizí jazyk. V těch pisech je to o orientaci, chuti dítka (byť většina kantorů jede na dril - tak stejně na konci roku ty děti vědí prd - tedy pokud je to nezajímá :-( ). NA školách obecně v mém okolí (Most) berou hodně učebnice od Frause a od Nové školy.
A Ty se nechystáš i na druhý stupeň? Jeník také nechce do školy, tak se letos budeme pokoušet o sedmou třídu. Jinak kamarádky budou mít teď nově dítka na druhém ročníku kousek od Mostu (v Bečově) a mělo by to být portfoliově + přezkoušení MA, ČJ a AJ.
Helča + J+V+M 110737
26.8.2017 20:20:25
Noemmi - pokud bys chtěla (že by se Ti podle náhledu třeba Didaktis zamlouval), tak jsem Jeníkovi pořizovala učebnici + pracovní sešit + pro sebe i příručku pro učitele. Nakonec jsme nevyužili - on fakt raději jel podle encyklopedií. A myslím, že ani pro VErču nevyužiji. Tak když tak řekni. :-)
 Názory 110 z 16930  [Dalších 16920 >>]

Komerční sdělení


(C) 1999-2016 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.