| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Papoušek

  (?)
 Názory 110 z 1134  [Dalších 1124 >>]
Denisa Kordová 156097
8.5.2018 17:18:47
Dobrý den, natrefila jsem na váš komentář, ohledně andulek. Stále ještě chováte andulky? Nebo nevíte o někom, kdo je chová? Máme doma andulku vlnkovanou, holčičku, rok starou a chuděra nám začala snášet vajíčka od nového roku. Máme jí samotnou, chtěli jsme si jí ochočit ne na chov. Ale bohužel ta naše potvora si prostě nedá říct a snáší letos již potřetí, nyní máme 13 neoplodněných vajíček. Na doporučení veterináře jsme se rozhodli koupit jí samečka, ale vzhledem k tomu, že se jedná o andulku vlnkovanou a má tyrkysovou barvičku s bílou (je spíše světloulinká) tak chceme bílého samečka :) Pokud o někom budete vědět nebo mě odkážete na nějakou stránku kde něco najít (i.fauna, hyperinzerce apod. zklamaly), budu moc vděčná. Pokud budete chtít reagovat můžete prosím na email denisa.kordova@gmail.com.
Monika Kozáková 154670
5.9.2017 16:48:43
Senegalce máme třetím rokem. Je ručně dokrmený. Pokud není ručně dokrmený, už se těžko ochočí. Tím že je od mala zvyklý na lidi, je na nich závislý. Nechce být sám, a když odcházíte třeba jen z místnosti, začne křičet. Náš papoušek moc nemluví, umí říct svoje jméno v různých intonacích, mňam, ty, ty, ty a různé zvuky. Jak mu jednou ublížíte, například násilné chycení, když ho potřebujete dostat do klece... ztratíte u něj důvěru a už máte u něj smůlu. Vše jen domluvou a přemlouváním. Náš je naučený kakat na povel, ale musíme ho na to upozorňovat. Dáváme ho v 22:00 hodin spát, tím že na klec hodíme deku. Pokud usne, už ho nic nevzbudí. Ráno se budí okolo 10 ráno, ale musí být v místnosti šero. Je náladový a nepředvídatelný... aspoň ten náš. Chvíli je milý a během pár vteřin se naštve a klovne. Když mu řeknu např. ty, ty, ty... jako že něco nesmí, udělá na mě nálet s klovancem a za chvíli je zase milý. Jezdíme s ním každý víkend na chalupu. Ježdění autem miluje, tak i v pohodě přeleze do menší klece. Z klece ho pouštíme každý den..... sedí mi na ruce a musím ho drbat. Většinou si oblíbí jednoho člena rodiny a když žárlí dokáže hodně bolestivě toho druhého klovnout. To vám píšu kvůli synovi, je ještě malý. Možná bych popřemýšlela nad korelou, ty jsou hodné a nejsou žárlivé a agresivní. Všichni ho ale i tak milujeme!
Tulka. 112599
30.8.2017 7:57:54
Shrekyně,vidím to stejně~R^
JankaA + Aduška 05+ Filípek 10 43300
29.8.2017 21:30:02
Segra ma doma rucne dokrmeneho. Krom toho ze rano dost krici se uci mluvit uz umi anoj Okurko - tak se jmenuje. Problem je ze se
O Nej stara segra a je na ni fixovany. Strasne zarli a kdyz je pusteny po byte casto se stane ze nekoho klovne krom segry.
Li. 14175
29.8.2017 18:26:24
Máme senegálce 4 rokem. Bohužel mu nikdo neřekl, že je papoušek. Myslí si, že je pes~:-D.
Skoro vůbec nelétá (ale to senegálci všichni, jde o šplhavého papouška), miluje maso (byť se všude píše, že je to vegetarián), nemůže být bez lidí (pořád za námi chodí jako pejsek...).

Rozmazlili jsme si ho. Je to závislák na hlazení. Nedělá mu problém vylézt na sedícího/ležícího člověka, lehnout si na záda a poručit si drbání na bříšku. Miluje nás tak, že s ním chodíme i ven, nikdy neulétne. Naopak, když se jednou lekl a poodlétl, úpěnlivě nás volal o pomoc, protože příroda je přeci fuj. Miluje, když ho vysadíme na stromek angreštu, rybízu... a může si sám natrhat ovoce.

Asi je z mého předešlého popisu zřejmé, že senegálce všichni milujeme. Je to střední papoušek s inteligencí velkého papouška. Brzy se naučil mluvit (i když není tak zdatný jako třeba žako), hraje s námi fotbal (zobákem i nohou odpaluje míček na stolní tenis či tenisák), reaguje na nás.
Pravdou je, že jako malý vykazoval sympatie hlavně k mému muži. Přijali jsme hned opatření - byl to muž, který dělal nepříjemné věci (zavíral papouška do klece, vozil ho na veterinu na stříhání drápků apod). My se synem jsme ho naopak krmili, nosili ven... Dnes nás miluje všechny a nikdy by nás neklovl, či jinak neublížil.
Co se týká vybavení - má klec a v ní koupelnu s vodou (na pití i koupání) a krmítko. Na zemi noviny. Pravdou ale je, že v kleci je jen v době, kdy nikdo není doma. Jinak celé dny chodí po bytě. l
Shrekyně 151836
29.8.2017 17:24:09
Je mi jasné, že tu budu za exota, ale protože jsem to vystudovala a kolem zvířat jsem celý život, snad si můžu dovolit a třeba to jedno procento lidí zasáhne. Ručně dokrmovaný pták je týrání, jak už tu někdo psal. Prostě se mámě a tátovi sebere čerstvě vylíhlý pták, aby pak měl někdo radost, jak je pěkně závislý na lidech a pak trpí, když ho nechají doma samotného. Ptáci jsou velmi společenská zvířata, papoušci nezřídka tvoří dlouhodobé páry a chovat je samotné je taktéž týrání. Nemluvě o tom, že i v dnešní době spousta ptáků je předmětem černého obchodu, kdy se pořád vybírají hnízda v přírodě, protože je to levnější. A je jedno, že zrovna ten váš je od chovatele, protože jeho rodiče nebo prarodiče už být nemuseli. Ptáci v zajetí často trpí stereotypním chováním, trhají si peří, dokola skáčou na bidýlko... Pták má křídla, aby létal, ne aby byl většinu dne zavřený v kleci nebo v lepším případě ve volieře či v bytě. Doufám, že nastane den, kdy ptáci budou patřit do přírody a jako mazlíčky si lidi budou jen psy nebo kočky, kteří jsou pro domestikaci jako stvoření.
Buchli 121873
29.8.2017 15:50:50
My měli andulku nemocnou, asi tak před půl rokem, báli jsme se, že chcípne, byla načepýřená a nežrala. Děda nám namíchal nějaký prášky, antibiotika asi, museli jsme to přesně navážit, tak nám to vážila ve škole kolegyně chemikářka. Dostala to do vody. Moc jsme tomu nevěřili, ale dala se zase do kupy a nadále prosperuje, tak uvidíme.
Z+2 109449
29.8.2017 15:37:40
Je to senegalec.
Senedra 14756
29.8.2017 15:35:46
Pokud je to senegalec, tak je to hodně neobvyklé. 50 bych tipla tak u žaka, ary a podobných druhů.
Z+2 109449
29.8.2017 15:34:14
Mám kamaráda co slavil papouškovu 50. ~;)
 Názory 110 z 1134  [Dalších 1124 >>]

Komerční sdělení

Nechcete udělat nový design Rodiny.cz?

Jirka

Již delší dobu si uvědomujeme, že po letech opět nadešel čas "občerstvit" grafickou podobu Rodiny.cz.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.