| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Papoušek

6.6.2012 14:05:29 Noja

Ochočení andulky

Ahojky všem,

synek dostal před rokem a půl anduláka, který byl naprosto bezkonkurenční, prakticky okamžitě šel na ruku, nebál se, vletěl i cizím lidem na rameno. Během 3 měsíců se naučil krásně mluvit, miloval naši společnost, když jsme došli z venku, tak po nás lezl a dával pusinky, no prostě miláček. Bohužel jak byl zvyklý být pořád venku, syn ho loni v zimě přehlídl na koberci a při běhu ho zašlápl ~n~~n~

Takže jsme čekali teď do jara a pořídili si nového, leč jsme dost zklamaní. Ačkoliv je ptáček od stejné chovatelky a relativně čerstvě vylítlej z budky, není to ono. Sice na prst jde, ale musíme mu ho vyloženě nacpat pod břicho, obvyklý scénář je, že ho pustíme z klece, on vyletí na nějaký dost vysoký bod (lustr, garnyž) a tam vydrží sedět třeba 4 hodiny bez hnutí. Případně ještě slítne na stůl, aby něco ochutnal, ale na ten kontakt s náma celkem dlabe. Párkrát se stalo, že nám přistál na hlavě, ale to byla spíš náhoda než záměr. Přitom se mu fakt snažíme věnovat, několikrát denně si ho na pár minut na tu ruku dám, chvilku mu něco vykládám, ale on stejně tak do 2 minut odfrčí pryč.

Máme ho teď 3 týdny. Je mi jasný, že co zvíře, to jiná povaha, ale děsně mě to štve. Kdo máte zkušenosti - za jak dlouho se vám podařilo ochočit andulku? Případně stalo se i to, že se moc nedala ochočit, přestože to bylo mládě? Jinak sameček to je určitě.

Díky za odpovědi.
Odpovědět
Průběh diskuze (5 názorů)
Téma: Ochočení andulky Noja 6.6.2012 14:5
*Re: Ochočení andulky - jaké máte zkuše... Veverka16 6.6.2012 14:7
*Re: Ochočení andulky - jaké máte zkuše... Bianca + 1 6.6.2012 14:12
*Re: Ochočení andulky - jaké máte zkuše... Třeba já 6.6.2012 14:18
*Re: Ochočení andulky - jaké máte zkuše... Ráchel, 3 děti 6.6.2012 15:5

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.