| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Poruchy učení

Zapojíte se do soutěže o müsli tyčinky Fit?

Zdravou a chutnou svačinu můžete vyhrát tento týden.

  (?)
 Názory 110 z 7201  [Dalších 7191 >>]
Vážný 27744
18.2.2019 0:55:38
Osobně bych nejprve jednal s vedením školy, velmi mírně, ale ve snaze vysvětlit situaci. Upozornil bych ale vedení, že v opačném případě zajdu za lékařem a budu chtít potvrzení, že je to vzhledem ke stavu dítěte nevhodné, takto dlouho cestovat, že doporučuje ho v takovém případě vzhledem ke zdr. stavu uvolnit z části první hodiny apod. (Naše doktorka měla dítě a po zkušenosti se školstvím by - za stanovený poplatek - potvrdila vcelku cokoliv jen z dálky rozumného.) Jedním z podpůrných opatření, které může schválit ředitel, ale i požadovat PPP je časová úprava vzdělávání.

http://katalogpo.upol.cz/wp-content/uploads/katalog-vseobecny.pdf

Návrat do spádové školy je velmi sporná záležitost, když ho tam nechtěli a navíc část ministerských úředníků tvrdí, že spádovost platí jen při "přijetí" a ne "přestupu".

(Dočetl jsem se, že nějaká sociální kurátorka s tím narazila, že děti - asi romské - mají problém, že jejich rodiče se přestěhovali včetně trvalého bydliště, ale ředitelé je odmítají přijmout a v původním bydlišti jim narůstají neomluvené hodiny. A ouřednice sdělila kurátorce, že mají děti v původní škole omlouvat a hledat dál, anebo zajistit docházku do původní školy na druhé straně republiky.)

České školství je žel typicky bezprávní instituce, kde nikdo nemá odvahu zavést nějaká všeobecná pravidla a udělat trochu zemětřesení např. na postech ředitelů (povinnost vytvářet inkluzivní atmosféru škol apod.)

Yuki 00,03,07 49504
17.2.2019 13:57:25
jj, taky jsem zvažovala domácí skolu,i když tenkrát před 10 letu to bylo v začátcích, ale doma jedno neustále vzteklý batole, který řvalo, s tím se nedalo mít doma dva školáky, museli jsme najít alternativu vhodnou pro nás, i s tím dojížděním, on to každý musí vyřešit s ohledem na svoje konkrétní možnosti a potřeby, do toho že nedá nikomu zasahovat nebo radit, akorát na doporučuju nenechat se sebe dělat blbce, ani z dětí, školy si často zjednodušují život víc, než je potřeba, ale zase vím, že to dělají hlavně proto, že to neumí jinak, to není ani lenost, což je ve výsledku jedno...
seegee 29175
17.2.2019 12:20:21
Já jsem podobnou situaci vyřešila domácím vzděláváním. Syn také ADHD a SPU, v místní škole neustále problémy, časem už prostě alergie na obou stranách, vlastně na třech (škola, dítě, já). Syn je inteligentní dost, takže vyrušoval z nedostatku jiné zábavy, pak nastoupila únava, nepozornost, emoce, vzdor, doma výbuchy vzteku, nechuť ke škole absolutní. Místní školy pouze s klasickou frontální výukou (a o dítě s ADHD nemají zájem), nejbližší vhodná alternativa v Praze nebo Kladně - oboje kolem 20 km, ale dojíždění MHD jedna cesta 1,5 hodiny s minimálně jedním přestupem. Auto sice mám, ale i jedno batole a jedno mimino a vozit je všechny denně sem a tam se mi taky nejevilo jako dobrá alternativa.
Po roce a půl doma se tluču do hlavy, že jsem to neudělala dřív.
Yuki 00,03,07 49504
17.2.2019 11:49:52
jenže jestli je kluk dejme tomu teprve v šesté třídě, když je na 2. stupni, bude dva roky hledat, bude v 8., i kdyby stěhování proběhlo během konce 8. třídy, je to už o ničem, protože v tom věku už zvládne cokoliv a jde o poslední jeden rok základní školy, takže dost o ničem
psibez PP 157317
16.2.2019 15:57:30
Jo, já to takhle udělala. Přesně jak píšeš. Našla jsem si místo, kde bych byla schopna vydělat. Pak v okruhu, které jsem schopná jezdit pro mě přijatelným spojem bydlení a v místě hledala školu a školku. Byl to projekt cca na 2 roky, ale klaplo to.
V místě kde nyní žijeme jsme nikdy v životě do objevení bydlení nebyli.
Jednoduché to nebylo,ale nelituji.
Eudo 146355
16.2.2019 11:25:14
Obe dve maji specificky vzdelani, PhDr, a prace bliz neni. (=kdyz se to tak veme, tak asi tak globalne 2 - 3 prace toho druhu). Byt v Kodani neexistuje a krome toho by to opet postihlo partnery, kteri maji sve projekty tady a tim padem by dojizdeli oni. Ty podniky jsou prizpusobeny a vychazeji zamestnancum vstric - zapocitavaji nejake hodiny cestovani, eventuelne obcas pracuji z domu, kdyz nejsou porady a ta. Ale treba syn vetsinou tahne celou domacnost a dve male deti k tomu svemu projektu s prednaskami po celem Svedsku.
Kat 121378
16.2.2019 11:19:02
Eudo, no ty mede, 2 hodky jedna cesta?!?! Doufam, ze mivaji hodne HO a predpokladam, ze velmi dobre placeni.
Eudo 146355
16.2.2019 11:16:35
Ambrozie, ranni porady nemusej byt v 7,30.

Podniky muzou mit flexibilni zacatek i konec, tak se proste porada rozhodne na 9 hod. Takhle to treba chodi u me dcery v jednom mezinarodnim lekarskem koncernu u Kodane, kam obrovska cast vysoce kvalifikovanych zamestnancu dojizdi treba z Malmö, vlaky, ktere maji denne zpozdeni, s hranicnimi kontrolami, nebo z jinych casti Danska. Podnik je potrebuje, tim padem jim umoznuje napr. i zapocitani hodin ve vlaku do pracovni doby - lidi pracujou v tichem kupe na pocitacich, kdyz treba musi dojizdet az 2 hod jednu cestu. Pracuje tak i moje snacha, ktera dojizdi do jineho konbcernu blizko Kodane 2 hod denne jednu cestu sutobusem, lodi a vlakem - proste je potrebujou, tudiz vyjdou vstric.
Kat 121378
15.2.2019 20:51:52
Yuki, to je jasny. Je to vyssi mysi. Zadna sranda. Ale v tuhle chvili mi to prijdei tak jako hromadakompromisu, ktery ale pomalu konci ztratou na vsech frontach.
Yuki 00,03,07 49504
15.2.2019 20:25:32
myšlenka dobrá, ale nechtěla bych zároveň řešit hledání novýho zaměstnání, novýho bydlení a ještě problémy se školou
protože čím začít? najít bydlení? Na to musí být peníze a dostupný byt
najít lepší práci? co když pak nesežene blízko byt?
najde práci i byt a zjistí, že škola není tak ideální, co potom?
 Názory 110 z 7201  [Dalších 7191 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.