| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Největší štěstí v životě? Dělat si věci po svém

 Celkem 40 názorů.
 mama, 2 broučci 
  • 

skvělá kniha 

(23.1.2012 9:28:45)
Knihu jsem četla, je zábavná, poučná. Dá se aplikovat dobře i v českých podmínkách. Problém vidím v myšlence, aby člověk opustil zaměstnání a začal podnikat, pracovat 2-3 hodiny denně. Nevím, jestli by nám vydělané peníze stačily na pokrytí běžných nákladů. Teď jsem začala číst knihu "Jaký být volný" od stejného autora.
 Jiřule a 3 skřítkové 


Re: příšerná kniha 

(23.1.2012 12:53:10)
špatně se čte, nějak mě nechytla.A těžko třeba ve městě necham děti je tak se poflakovat po chodnících nejlép mezi panelákama.
 *Niki* 


Re: skvělá kniha 

(25.1.2012 9:02:22)
Knihu nemám, nečetla jsem, ale nejspíš to udělám.
Já jsem líná od podstaty, takže myslím, že tam neobjevím nic převratného:-)

S hlavní myšlenkou se plně ztotožňuju: a to nechat dítě být.
Vzpomínám si na své dětství a nic víc jsem od našich nechtěla. Kterýkoliv rodinný výlet za zábavou bych vyměnila za to, aby mě nechali na pooji dělat si to, co sama chci - což by bylo dlouho spát a pak si v klidu číst.
Vyplňování času a myšlenek stále nějakou umělou zábavou, nejlépe mimo domov, mi není blízské dodnes. A představy rodičů, že přesně tohle je pro děti dobré a přínosné, stát jim stále za zadkem a organizovat čas, jsou úsměvné... kdyby pak kolem puberty nezačaly být smutné.
Dnes děti vůbec nejsou samy. Stále jim je někdo v patách s vyplněním času. A když už nejde vyplnit víc, tak alespoň s otázkami jak se máš, co jste dělali, co nového ve škole...
TAkže zájem ano, pokud se dítě očividně chce svěřit (ale to by udělalo i bez otázek:), ale jinak... nechat být:-)
 Kudla2 


Re: skvělá kniha 

(25.1.2012 9:18:12)
Niki, ale zase kdyby Tě rodiče nechali pořád jen spát a číst si (kteréžto touhy jsou v dětství OK a nic proti nim), tak bys mohla skončit jako člověk bez jiných zájmů a koníčků (krom toho spaní a čtení).

Což se sice taky dá, ale je otázka, jestli je to žádoucí.
 Ecim 


Re: skvělá kniha 

(25.1.2012 19:37:19)
Je to jako se vším na světě, jde o to VYSTIHNOUT SPRÁVNOU MÍRU.

Knihu jsem nečetla, její hlavní shrnutí ano a pokud se to dodržuje ve zdravé míře, tak s tím částečně souhlasím.
 Klarisanek 


Ten chlap se mi libi 

(23.1.2012 9:46:08)
v mnohem se s jeho nazory ztotoznuju. Je mi sympaticke to, ze nehlasa nejake svoje absolutni pravdy, ze popisuje i tu cestu k tomu jeho nazoru. Napr. to s tim zdravym jidlem, to me pobavilo. Ten posledni odstavec a ty body bych podepsala. Kazdy se snazi byt lepsi rodic nez byli jeho rodice, a pak se trapime tim, ze taky rveme jako rvali oni, taky placame, taky nadavame a jsme hotovi z toho, jak je to nase ditko jine nez jsme si predstavovali, ze by melo byt, kdyz ho vychovavaji tak skveli lide, jako jsme my. Taky je mi jeho teorie blizka i proto, ze v soucasne dobe mame kolem sebe naprostou vetsinu tech aktivnich (casto az hyperaktivnich) rodicu, co nedelaji nic jineho nez obrazeji vsechny ty aqua, luna, dino, zoo a dalsi parky a jejich deti maji denne 5 krouzku po skole. Kdyz jim rekneme, ze jsme se v sobotu valeli v posteli do 10ti a odpoledne jsme nesli ven, protoze bylo hnusne a valeli jsme se u TV, tak na nas koukaji skrz prsty, jaky jsme lenosi, nekteri usuzuji, ze je to proto, ze jsme stary a unaveny, nekteri se nas klidne zeptaji, jestli mame malo penez, proto nikam nejedem ~d~
 susu 
  • 

Nevím. 

(23.1.2012 10:08:14)
knihu jsme nečetla, četla jsem jen články o ní jako je tento. Nevím, mě to neoslovilo.
 liška 


žert??? 

(23.1.2012 11:09:42)
to je žert??? nechat děti, aby rostly jako dříví v lese??? nebo jsem to celé nepochopila???

rozhodně nejsem hyperaktivní rodič, taky dokážu v sobotu zůstat v posteli do 9 a odpoledne nejít ven když je hnusně a s pořádkem v našem bytě je to také všelijaké, ale ...

některé autorovy myšlenky se mi líbí, třeba ty o uchránění dětí před konzumem a určitý minimalismus a volnost, ale ...

obdobná "výchova" dle mého názoru, zachvátila naši republiku po revoluci, obrat od přísné výchovy a dle mého osobního názoru jsou krátce porevoluční děti sobečtí spratci, kteří hledí jen na sebe a naplňují jen svoje potřeby (pardón, pokud jsem se někoho z porevolučních dětí osobně dotkla)
 susu 
  • 

Re: žert??? 

(23.1.2012 11:14:20)
Poněkud to zbytečně démonizuješ.
 liška 


Re: žert??? 

(24.1.2012 11:01:09)
démonizuji??? o démonech nepadla řeč ...
 susu 
  • 

Re: žert??? 

(24.1.2012 12:37:00)
"obdobná "výchova" dle mého názoru, zachvátila naši republiku po revoluci, obrat od přísné výchovy a dle mého osobního názoru jsou krátce porevoluční děti sobečtí spratci, kteří hledí jen na sebe a naplňují jen svoje potřeby (pardón, pokud jsem se někoho z porevolučních dětí osobně dotkla)"

Zjednoduším to. To je blbost.
 liška 


Re: žert??? 

(25.1.2012 10:12:20)
prosím, bez urážek, není to blbost, byť to tak můžeš hodnotit, ale můj názor!!!

nejsi čistě náhodou inkriminovaný ročník, případně nemáš v oněch letech narozené děti? tím by se vše vysvětlilo :-)
 susu 
  • 

Re: žert??? 

(25.1.2012 11:27:05)
Ne. V době revoluce mi bylo dvacet a dítko se mi narodila až cca 15 let poté. Ale lidi v té době narozené znám, potkávám se s nimi a proto vím, že píšeš blbosti.
 liška 


Re: žert??? 

(25.1.2012 12:35:42)
názor = blbost???

a co na to redakce???

proč mě tu má někdo urážet, že píšu blbosti???
 susu 
  • 

Re: žert??? 

(25.1.2012 12:40:05)
Proč ty urážíš tím, že některé děti označuješ za sobecké spratky? Zameť si před vlastním prahem.
 liška 


Re: žert??? 

(25.1.2012 13:02:51)
čteš jen, co se ti líbí, zřejmě jsi přehlédla moji omluvu v závorce a už se na mě vykašli!!!
 susu 
  • 

Re: žert??? 

(25.1.2012 11:28:15)
Jinak označovat druhé lidi za sobecké spratky je taky urážka.
 Theend 


Re: žert??? 

(23.1.2012 11:48:59)
Myslím, že jsi to nepochopila. Viz třeba to učení se latině a delegování zodpovědnosti na dítě. Autor se vymezuje proti určitému trendu, kdy je dítě takřka zbožštěno a vše se točí kolem něj. To podle mě není dobrý koncept. Já jsem dříve váhala, jak a jestli vyžadovat po dítěti, aby mě poslechlo - jak najít rovnováhu mezi bezbřehou "nevýchovou" a rigidním vyžadováním poslušnosti? Přišlo mi to obtížné. Ale pak jsem si jednou řekla, sakra, já tady furt makám, já jsem zodpovědná a tudíž já taky budu rozhodovat. Mj. určovat, ve kterých oblastech se děti mohou rozhodnout samy za sebe. Článek se mi líbil, s autorem docela souzním. A nejvíc mě zaujala potřeba dětí, aby byly užitečné. Musím na tom začít pracovat.
 liška 


Re: žert??? 

(24.1.2012 11:05:07)
a je to vůbec k pochopení???

nechat si od dětí donést snídani do postele (a to od 2 - 3 let), počkat až se vrátí ze školy/školky, aby umyly nádobí a uklidily a pak je poslat do lesů a hájů, aby si užívaly volnosti a když se vrátí drilovat je latinu ...

fakt nechápu!!!
 Theend 


Re: žert??? 

(24.1.2012 11:33:27)
Pro mě to tedy asi je k pochopení, ale je pravda, že si člověk musí domýšlet. Do tak krátkého článku se nevejde celý koncept, takže jsou to spíš takové provokativní výkřiky, podle mě. Co je za nimi, tuším a je mi to sympatické. Ale aby ses mohla opravdu rozhodnout, jestli ti to něco říká, nebo jestli s tím nesouhlasíš, asi by to chtělo přečíst si tu knížku Líný rodič (já ji nečetla, zatím). Možná škoda, že jsou autorovy názory prezentovány tak provokativním způsobem, který může někoho odradit hned zpočátku a vede spíše k nepochopení.
 x x 


Re: žert??? 

(24.1.2012 8:27:47)
No ona je asi nejlepší zlatá střední cesta. Dneska je zase přehršel všelijakých možností a děcka nemají moc neorganizovaného času. Rodiče si mnohdy myslí, že tím, že děti nahlásí od pondělí do pátku do kroužků, tak jim udělají službu. Ale nemusí to být pravda. Když jsem byla malá, tak jsem měla právě nejraději chvilky strávené s rodiči, třeba i nicnedělámím, povídáním, ale často jsme jezdili na výlety a tak. Do kroužku jsem začala chodit až v 10 letech, do jednoho, zato časově náročného. Ale bylo to něco, co mě hodně bavilo.
 Ecim 


Není to dobou, ale konkrétními lidmi. 

(25.1.2012 19:46:55)
"Dneska je zase přehršel všelijakých možností a děcka nemají moc neorganizovaného času."

Žubko, tohle je omyl. Tohle není dobou, ale konkrétními lidmi. Nemám pocit, že by dnes školní děti chodily do kroužků častěji, než za dob našich školních let. Jsem ročník 77 a pár přetížených chudáčků z rodin, kde volný čas a odpočinek bylo sprosté slovo a uznával se jen dril a zírání do učebnic, jsem také znala. Existovali i v generaci našich rodičů a prarodičů.
 Rapiti 


Re: žert??? 

(25.1.2012 11:44:34)
Co já si pamatuju, tak právě "metoda Líný rodič" běžně fungovala před revolucí. Vedla děti k samostatnosti a zodpovědnosti. Snažím se to taky uplatňovat i když v menší míře, protože dnes by některé věci prostě nešly z bezpečnostních důvodů. Knížku jsem četla a moc se mi líbila. Doporučuju přečíst.
 Ecim 


zdravě a rozumně uplatňovaná MLR fungovala vždy 

(25.1.2012 19:53:58)
Máš pravdu. Zdravě rozumně uplatňovaná metoda líný rodič fungovala vždy. Není to typický atribut určité doby.

 Ecim 


Co znamená ochránění dětí před konzumem? 

(25.1.2012 19:43:24)
Co znamená ochránění dětí před konzumem? Jsem hnusná a konzumní matka, když děti nenechávám chodit v hadrech a mají rozumné množství hezkých a kvalitních hraček?

Já jsem v dětství a v dospívání určitou formu "ochrany před konzumem" zažila, mělo to své klady a zápory a nebýt toho, že většina těch, co mě "chránili", mě "chránili" jaksi proti své vůli (tj. dali by mi rádi, ale neměli), bych z toho nejspíš nevyvázla nejlépe. Momentálně procházím obdobím, kdy cítím naléhavou potřebu tu "absenci konzumu" vynahrazovat sobě i svým blízkým.
 liška 


Re: Co znamená ochránění dětí před konzumem? 

(25.1.2012 20:43:56)
konzumem a ochranou před ním má zřejmě každý namysli něco trochu jiného, co člověk, to názor.

konzumentem jsme všichni, málokdo je naprosto nezávislý.

ochranou před konzumem chápu udržení konzumu na rozumné míře. ne konzum pro konzum.

taky moje děti chodí oblečené a mají, Bohužel ne rozumnou míru, ovšem ne mojí vinou, množství hraček. v oblečení, jídle, sledování TV atp. se snažím udržet pro mě rozumnou míru, nebo nepodporuji nákup značkového oblečení jen z důvodu značky (je-li konkrétní kus potřebný, kvalitní a za pro mě přijatelnou cestu, potom ho klidně koupím - to ovšem nebývá často :-) ).

taky by mi moji rodiče lecos rádi dopřáli, ale bylo to pro ně nedostupné. jasně, jako dítě jsem z toho byla mrzutá, ale s odstupem jsem tím rozhodně netrpěla a naopak mě to pro život naučilo, že můžu mít jen to, co je pro mě dostupné a nebudu se trápit tím, že nemůžu mít tisíce dalších věcí. ani já dnes nemůžu dopřát svým dětem všechno, co se nabízí, protože na to jednoduše nemám a rozhodně tím moje děti netrpí.

snad se mi podařilo vysvětlit jak chápu, na co jsi se ptala a nenapíše mi zas někdo, že píšu blbosti :-)
 Pawlla 


Pár výhrad 

(23.1.2012 11:53:39)

* Odmítáme myšlenku, že rodičovství vyžaduje těžkou dřinu.-těžká dřina ne,ale nic lehkého to není.
* Zavazujeme se, že své děti necháme být.-široký pojem,kdyby je nechali od malička být,nedožijí se dvou měsíců
* Odmítáme přebujelý konzum, jenž útočí na děti od chvíle, kdy se narodí.-to by chtělo upřesnit.
* Čteme jim poezii a fantastické příběhy bez mravních ponaučení.-já jsem dětem četla to co je baví,bez ohledu na mravní poučení,takže souhlas
* Pijeme alkohol, aniž bychom měli pocit viny.-a proč by jste měli mít?~e~
* Odmítáme své puritánské já.-nevím co je mé puritánské já,takže nevím,jestli ho odmítám.
* Neplýtváme penězi na rodinné výlety za zábavou ani za dovolené.-tak to je dost smutné,myslím,že společný výlet nebo dovolená je věc,kterou si užije každá rodina,nevím co je na tom špatného.
* Líný rodič je šetrný rodič.-tak to je asi taková hláška jako,kdo nic nedělá,nic nezkazí.~;)
* Líný rodič je vynalézavý rodič.-dovolím si pochybovat.
* Ráno zůstáváme v posteli tak dlouho, jak jen to jde.-proč?to je tak zábavné?
* Snažíme se nezasahovat.-to je zase jak a kdy,zbytečně a vždy určitě ne,to bych taky souhlasila.
* Hrajeme si na polích a v lesích.-jen tam?Trošku jednotvárné.
* Vyháníme je na zahradu a zavíráme dveře, abychom mohli uklidit dům.-proč když-Šťastný nepořádek je lepší než skličující pořádek?~t~
* Oba pracujeme tak málo, jak je to jen možné, zejména když jsou děti malé.-proč,když se jim nevěnujete?
* Čas je důležitější než peníze.-dají se s ním platit složenky?
* Šťastný nepořádek je lepší než skličující pořádek.-k tomu jsem se vyjádřila.
* Pryč se školou.-jak to probíhá prakticky?
* Naplňujeme dům hudbou a veselím.-to snad není tak převratné,i když každý den bych to nedělala.
* Přijímáme zodpovědnost.-souhlasím,ale podle předchozích bodů to tak nevypadá
* Existuje mnoho cest.-to je fakt

 Markétas párkem 
  • 

Re: Pár výhrad 

(23.1.2012 12:08:02)
"Naplňujeme dům hudbou a veselím." to u nás platí. Ovšem po celodenním "..na políčku v jetelíčku.." a "... pod dubem za dubem..." a neustálém hlasitém chechotu mých dětí, si večer ráda sednu v tichu. A mlčím. A můj manžel si nestěžuje, že furt melu, ale naopak, že se nechci bavit. ~d~
 Klarisanek 


Re: Pár výhrad 

(23.1.2012 13:32:16)
Jo Pawlo, jak jsem souhlasila s bodama v clanku, tak ted zase souhlasim i s tvyma vytkama (krome zustavani v posteli, zabavne to veru je - hlavne pro rodice, co nemaji vycitky v bode c. 5.). Asi jde o to, ze tohle vsechno je jen v rovine velice siroke a kazdy si v tom najde to svoje. Vicemene nam chtel asi autor sdelit, ze nic se nema prehanet, coz je moje heslo.
 x x 


Re: Pár výhrad 

(24.1.2012 8:31:06)
De facto máš pravdu. Myslím, že dnešní doba je dobou extrémů a toto je jen zářným příkladem toho všeho. Na jedné straně rodiče co nechávají děti "být" na druhé straně rodiče, kteří organizují dětem život to nejmenších detailů. Ale tak věřím, že nás "normálních" je pořád hodně.
 Filip, 6+3 
  • 

Taky pár výhrad 

(24.1.2012 9:15:51)
„Největší změna nastala s průmyslovou revolucí. Do té doby lidé sice také pracovali pro vrchnost, ale většinu času pro sebe. Průmyslová revoluce nahnala lidi do továren na dvanáct čtrnáct hodin denně. Vznikla práce, jak ji známe dnes. Když někdo dříve příliš tvrdě pracoval, pokládalo se to za nemístnou pýchu, za zpupnost vůči boží vůli.“

Haha. Přiznám se, že nevím, jak to bylo před průmyslovou revolucí v Anglii, ale zato vím něco o Balkáně. Prosím pěkné počtení moderním lenochům - polovina 30. let v Srbsku, v čistě zemědělském kraji v převážně zemědělské zemi, kde byly zárodky průmyslu omezeny na pár větších měst (selka etnografovi svůj běžný den, začíná tím, jak vstává ve dvě ráno): „Obleču se, umyju se. Chce se mi spát, to je hřích. Beru vědra a hajdy do chléva. Vejdu, hned dám kravám krmení, dám krmení i koni, trochu poklidím chlév. Už je půl třetí, muž vstává. Když jsem obstarala koně a krávy, začínám dojit, muž mi pomáhá. Když jsou krávy podojené, muž se připravuje, já připravuju koně. Vyprovodím muže, vrátím se a rozdělám oheň ve sporáku. Naberu vodu ze studny, prosívám mouku, zadělávám chleba. Někdy chleba kupujeme. Svařím trochu mléka pro děti. Budím děti. Než nakrmím děti, už je pět hodin.“

Ta změna totiž nastala už se zemědělstvím ("v potu tváře chléb svůj vydobývat budeš"). Společenství, živící se převážně sběrem doplněným lovem, věnují (věnovaly) často opravdu shánění potravy mezi 3,5-5 hodinami denně (ovšem musejí být víc na nohou, protože nemůžou zůstávat dlouho na jednom místě, to by umřeli hlady). Mají poměrně dost volného času. Vyváženo je to podmínkami, s nimiž se musejí spokojit – například žádné válení se ve vyhřáté postýlce ve vytopeném domečku pod střechou, pak zapnout vhodné spotřebiče za zvuku CD, rozsvítit, když se setmí a potom sednout k televizi. Nene, všechno hezky ručně, zpívat vlastní pusou, a vyprávět nebou poslouchat, jak vypráví jiný, za přísvitu ohně, měsíčku a hvězdiček. Jsou s tím spokojeni (jsou zvyklí) a dovedou si podle všeho takový život užít, oproti vžitému mínění ani neumírají jak mouchy atd., ale je to o něčem jiném než co vykresluje autor. To, co propaguje on, umožnila zatracovaná průmyslová revoluce.
 Markéta s párkem 
  • 

Re: Taky pár výhrad 

(24.1.2012 10:16:04)
Proboha, proč ta selka vstávala tak brzo? Co já vím, tak v našich krajích se vstávalo v létě v 5 nebo o něco dřív, za svítání, v zimě o něco později. A to v létě proto, aby se stihla práce na poli dopoledne, protože přes poledne se to nedalo. Ale ve 2 v noci?

A v kolik chodila spát?

 Filip, 6+3 
  • 

Re: Taky pár výhrad 

(24.1.2012 10:57:35)
No, bylo to v létě, v zimě se lenošilo víc (ale taky ne přehnaně, muselo se topit a to chtělo dřevo, ženy sbíraly, co se dalo, muži káceli, řezali, sváželi, z dálky, někdy i několikadenní). Důvod časného vstávání: mechanizace veškerá žádná. Jak sešel sníh a začaly polní práce, orba, setí, sázení, pletí, kosení, vázání, nakládání a vykládání při svážení, mlácení, mletí, vykopávání, sbírání, trhání, všechno ručně, ženy pomáhaly, jak se dalo, když se navíc zapřahali voli, kteří se používali mnohem víc než koně, musela žena voly vodit, muž např. vedl pluh. Když byly odrostlejší děti, znamenalo to víc rukou, méně námahy pro rodiče. Vstávalo se časně, aby se co nejdřív udělaly věci, ke kterým nebylo potřeba denní světlo, to se muselo prakticky bezezbytku využít venku. Spát se chodilo brzo, po setmění, ale v kolik se v létě stmívá... Nebylo výjimkou, že na vrcholu léta ženy spaly 3-4 hodiny denně. Ještě stále se hodně tkalo doma, každopádně se šilo, zašívalo, přešívalo ručně doma, stejně se pralo. Dříví na topení si žena štípala sama, po obědě musela napojit dobytek a taky nadojené mléko svařit, pila se jenom část, ze zbytku se dělaly trvanlivé výrobky - jogurt a sýr. V létě si sousedé vypomáhali, aby všechny práce stihli včas, takže dnes jdeme k tamtěm, zítra k tamtěm, pozítří tamti a tamti k nám, to pro ženu ten den znamenalo navařit pro všechny. Poznámka k tématu od jiného etnografa: dětem není divné, že matka před svítáním na nohou. Vyděsily by se, kdyby ji našli v posteli - myslely by, že umřela.

“Pored mnogih svojih poslova, koje u današnje vreme rade
žene i devojke u Jasenici, ima dana, kad nastupe poljski radovi, da one moraju
pomagati muškarcima pri oranju, sejanju, kopanju, pljevljenju žita, žetvi i berbi
– kod svih vrsta žita. Ta je njihova pomoć nužna osobito u inokosnim porodicama
i u porodicama, gde su još muška deca nejaka
 Filip, 6+3 
  • 

Re: Taky pár výhrad 

(24.1.2012 11:05:21)
Aha, zůstal mi tam překopírovaný camfousek z jednoho zdroje, pardon.

Jinak dávám to jako odstrašující příklad, ne všude to samozřejmě bylo takové. Ale lát na průmyslovou revoluci a přitom si nemístně idealizovat to předtím nemá mnoho smyslu. Míra lenošení, kterou popisuje autor, se dá spojit s moderní západní společností, a to ještě jen s určitou vrstvou. Není to žádný návrat ke kořenům. V minulosti kdo chtěl žít, musel se otáčet, a čím líp si chtěl žít, tím víc se taky většinou musel otáčet. Výjimkou byla velmi omezená skupina lidí z vyšší vrstvy, na které se otáčeli jiní, a muži v určitých polygamních společnostech, na které se otáčely ženy.
 Markéta s párkem 
  • 

Re: Taky pár výhrad 

(24.1.2012 12:58:11)
Naprosto souhlasím.

Takové ty nářky, jak rodiče na děti nemají čas, jak to bylo dřív lepší.... Nevím, kdy dřív - za komančů? To se přeci taky jezdilo na chaty, chalupy, stavěly se svépomocí baráky. A kapitalismus nebo feudalismus - ano, děti byly s některými rodiči víc - protože musely tvrdě makat. Byly regulérní pracovní silou.
 Ecim 


démonizace dneška a vychvalování dřívějších dob 

(25.1.2012 19:51:26)
"Takové ty nářky, jak rodiče na děti nemají čas, jak to bylo dřív lepší...."

Markéto, máš naprostou pravdu. Co takhle sleduji kolem sebe, tak mám naopak někdy pocit, že dnešní maminky malých dětí mají na svoje děti víc času, než měly naše maminky.
 Markéta s párkem 
  • 

Re: Taky pár výhrad 

(24.1.2012 12:54:49)
Tak já ne že bych si neuměla představit tu dřinu. Mně spíš bylo divné, že při té samé práci se tam vstávalo ve 2 hodiny, u nás kolem 5. Nesrovnávám to s 30. léty u nás, to jsme byli myslím napřed, byla aspoň nějaká mechanizace. To, cos popsal myslím odpovídá našim podmínkám cca o 100 let dříve. Ale nemyslím, že by se vstávalo tak brzy.

K tomu "lenošení" v zimě - hezky to popsala Betty Mc Donaldová - jak se těšila na ten pokec se sousedy u kamen při opravě zemědělského nářadí. Houbec - všechno trvalo dýl, protože bylo furt zima, vlhko, tma.
 liška 


Re: Pár výhrad 

(25.1.2012 10:16:23)
SOUHLAS!!! pod to bych se podepsala :-)
 Gordita 


Re: Pár výhrad 

(25.1.2012 16:38:04)
Ten pocit viny z pití alkoholu je britská záležitost, to měli v české verzi vynechat :)

Jinak jedno po druhém shodit každé prohlášení.. asi by to chtělo větší rozhled, více perspektiv, více světla...
 Ecim 


Tak krásný a výstižný komentář jsem už dlouho nečetla.  

(25.1.2012 19:49:19)
Tak krásný a výstižný komentář jsem už dlouho nečetla.

Pawllo BINGO. ~R^~R^~R^~R^

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.