| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Největší štěstí v životě? Dělat si věci po svém

 Příspěvky 110 z 40 [Dalších 30 >>]
25.1.2012 20:43:56
konzumem a ochranou před ním má zřejmě každý namysli něco trochu jiného, co člověk, to názor.

konzumentem jsme všichni, málokdo je naprosto nezávislý.

ochranou před konzumem chápu udržení konzumu na rozumné míře. ne konzum pro konzum.

taky moje děti chodí oblečené a mají, Bohužel ne rozumnou míru, ovšem ne mojí vinou, množství hraček. v oblečení, jídle, sledování TV atp. se snažím udržet pro mě rozumnou míru, nebo nepodporuji nákup značkového oblečení jen z důvodu značky (je-li konkrétní kus potřebný, kvalitní a za pro mě přijatelnou cestu, potom ho klidně koupím - to ovšem nebývá často :-) ).

taky by mi moji rodiče lecos rádi dopřáli, ale bylo to pro ně nedostupné. jasně, jako dítě jsem z toho byla mrzutá, ale s odstupem jsem tím rozhodně netrpěla a naopak mě to pro život naučilo, že můžu mít jen to, co je pro mě dostupné a nebudu se trápit tím, že nemůžu mít tisíce dalších věcí. ani já dnes nemůžu dopřát svým dětem všechno, co se nabízí, protože na to jednoduše nemám a rozhodně tím moje děti netrpí.

snad se mi podařilo vysvětlit jak chápu, na co jsi se ptala a nenapíše mi zas někdo, že píšu blbosti :-)
Ecim
25.1.2012 19:53:58
Máš pravdu. Zdravě rozumně uplatňovaná metoda líný rodič fungovala vždy. Není to typický atribut určité doby.

Ecim
25.1.2012 19:51:26
"Takové ty nářky, jak rodiče na děti nemají čas, jak to bylo dřív lepší...."

Markéto, máš naprostou pravdu. Co takhle sleduji kolem sebe, tak mám naopak někdy pocit, že dnešní maminky malých dětí mají na svoje děti víc času, než měly naše maminky.
Ecim
25.1.2012 19:49:19
Tak krásný a výstižný komentář jsem už dlouho nečetla.

Pawllo BINGO. ~R^~R^~R^~R^
Ecim
25.1.2012 19:46:55
"Dneska je zase přehršel všelijakých možností a děcka nemají moc neorganizovaného času."

Žubko, tohle je omyl. Tohle není dobou, ale konkrétními lidmi. Nemám pocit, že by dnes školní děti chodily do kroužků častěji, než za dob našich školních let. Jsem ročník 77 a pár přetížených chudáčků z rodin, kde volný čas a odpočinek bylo sprosté slovo a uznával se jen dril a zírání do učebnic, jsem také znala. Existovali i v generaci našich rodičů a prarodičů.
Ecim
25.1.2012 19:43:24
Co znamená ochránění dětí před konzumem? Jsem hnusná a konzumní matka, když děti nenechávám chodit v hadrech a mají rozumné množství hezkých a kvalitních hraček?

Já jsem v dětství a v dospívání určitou formu "ochrany před konzumem" zažila, mělo to své klady a zápory a nebýt toho, že většina těch, co mě "chránili", mě "chránili" jaksi proti své vůli (tj. dali by mi rádi, ale neměli), bych z toho nejspíš nevyvázla nejlépe. Momentálně procházím obdobím, kdy cítím naléhavou potřebu tu "absenci konzumu" vynahrazovat sobě i svým blízkým.
Ecim
25.1.2012 19:37:19
Je to jako se vším na světě, jde o to VYSTIHNOUT SPRÁVNOU MÍRU.

Knihu jsem nečetla, její hlavní shrnutí ano a pokud se to dodržuje ve zdravé míře, tak s tím částečně souhlasím.
Gordita
25.1.2012 16:38:04
Ten pocit viny z pití alkoholu je britská záležitost, to měli v české verzi vynechat :)

Jinak jedno po druhém shodit každé prohlášení.. asi by to chtělo větší rozhled, více perspektiv, více světla...
25.1.2012 13:02:51
čteš jen, co se ti líbí, zřejmě jsi přehlédla moji omluvu v závorce a už se na mě vykašli!!!
susu
  • 
25.1.2012 12:40:05
Proč ty urážíš tím, že některé děti označuješ za sobecké spratky? Zameť si před vlastním prahem.
 Příspěvky 110 z 40 [Dalších 30 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.