| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Poručíme větru...

 Celkem 105 názorů.
 Katka,kluci 4 a 8 
  • 

Prdíky 

(15.8.2007 8:47:15)
Nejsem zdravotník,mám jen zkušenost se starším synkem,také se hrozně trápil. Zjistila jsem postupně, že mu (nám)vadí i malá troška opečené cibulky v základu pro omáčku,cibuli jsem prostě musela úplně vynechat (byla jsem zvyklá ji dost používat).Když večer brečel opravdu zoufale, pér lžiček teplého fenyklového čaje pomohlo - pokakal se a bylo dobře.Zajímalo by mě také, proč se to nedoporučuje (když je kojení rozběhnuté, neměly by pře 2 - 3 lžičky vadit)? O té rource jsem také slyšela, že by se neměla používat moc často, aby nevznikl návyk.
U nás bylo zajímavé to, že u mladšího jsem pak mohla jíst úplně všechno a prdíky ho netrápily - nevím, jak je to možné.Autorce přeji spokojené mimčo,
myslím,že jak se začne otáčet a víc pohybovat,bude to čím dál lepší.
 Ráchel, 3 děti 
  • 

Re: Prdíky 

(15.8.2007 9:02:07)
děti jsou nevyzpytatelné. Švagrová třeba přišla metodou pokus omyl na to, že jejímu miminu vadí, když (ona) jí rýži, pak mělo prdíky jak blázen... no věřili byste tomu? :)
 zuzi 
  • 

Re: Prdíky 

(15.8.2007 16:58:07)
Pozor mátovej čaj staví laktaci!
 Babsi+2 


Mátový čaj 

(16.8.2007 8:09:00)
Děkuji za radu, půl roku nekojím a mléko ještě mám. Sice ne moc, aby to bylo na nějaké pilule od dr., ale je to nepříjemné, hlavně teď v létě.
 zuzi 
  • 

Re: Mátový čaj 

(16.8.2007 15:35:09)
Na zastaveni laktace jsou super homeopatika - lac caninum a jeste jedny nevzpomenu si ted hned presne na nazev, ale ve vetsine lekaren vedi o co de, jen je potreba spravnou koncentraci, nektere homeopatika jsou jak na podporu, tak na staveni a zalezi pouze na koncentraci. Take k tomu davaji letacek komplet homeopatika na vse co se tyce tehotenstvi, porodu a kojeni.
 Andrea Navarová,dcera 5měs. 
  • 

Re: Mátový čaj 

(17.8.2007 8:53:53)
druhé homeopatikum je Ricinus communis
 Petra + 7 + 5 


Re: Mátový čaj 

(19.8.2007 21:35:23)
...já brala Riccinus Communis na podporu laktace ...a úspěšně.
 zuzi 
  • 

Re: Mátový čaj 

(19.8.2007 22:50:11)
To mas pravdu, ono totiž jak ricinus, tak lac caninum jsou na oboji. 5CH na podporu(ja je brala take) no a na zastavení jiné, ale to přesně nevím kolik CH. Upozornila me na to laktacni poradkyne i pediatr a navic vetsinou v lekarne k tomu davaji letacek a tam to je vse rozepsane.
 Andrea Navarová,dcera 5měs. 
  • 

Re: Mátový čaj 

(17.8.2007 8:51:17)
Nejsem si jista, zda mátový čaj zase nesnižuje tvorbu mléka. Mám výbornou zkušenost s kapkami Baby calm plus půl tobolky Lactobacillu rozmichat na lžičce v troše mateř. mléce a 2 tobolky ráno spolknu já.
 zuzi 
  • 

Re: Mátový čaj 

(17.8.2007 17:46:16)
Ano ano matvej caj snizuje tvorbu mlicka, uz jsem to psala:-)).
 petra 
  • 

Re: Prdíky 

(15.8.2007 12:58:18)
Nám v porodnici doporucili a u nás to výborne zabírá tzv. poloha do klubícka. musi se v ní miminko drzet alespon ctvrt hodiny. Také obcas pouziji rektální rourku.
 Jana + Jůla 07/05 + mimi 18tt  
  • 

Re: Prdíky 

(16.8.2007 9:35:13)
V boji proti větříkům je nejdůležitější jídelníček kojící matky. Čertsvé pečivo co nejmíň, jedla jsem hlavně suchary, syrové ovoce a zelenina je sice zdravé, ale při kojení jsem ho omezila a jedla jedině spařená loupaná rajčata a vařenou kořenovou zeleninu. Pokusem a omylem jsem zjistila, že třeba okurkovej salát, krupicová kaše a hroznové víno ošklivě nadýmá. Krupička dokonce i jako zavářka do polévky. Kamarádka zase nemohla banány, jiné vadil i celer v polévce.
U mojí dcery výborně pomáhal Sab Simplex, pár kapek s každým kojením a při záchvatech koliky klubíčkování, masáž a žehličkou nahřátá plínka na bříšku.
Taky mi pomáhaly čaje. Nejen fenyklový, proti nadýmání jsou dobrá veškerá mrkvovitá semena - koprové semínko(měla jsem ze zahrádky), anýz, kmín(kupované ještě s fenyklem mezi kořením). Míchala jsem je podle momentální chuti, abych měla trochu změnu. A tenhle čaj nejvíc účinkuje když se vypije hned po podezřelém jídle, aby procházel spolu s ním žažívacím traktem.
 Simona, Justýnka 04/05 + mimi 12tt 
  • 

Re: Prdíky 

(19.8.2007 22:11:42)
Zdravíme Vás, holky,

teorie o jídelníčku matky je výborná, ale v našem případě nezabírala. Justýnka trpěla křečemi až do 1. roku. Ať jsme dělali, co jsme dělali, ať jsem jedla, co jsem jedla, vlastně nejedla, nic nepomáhalo. Na poznámky ohledně stravy matky jsem byla po 6. měsících opravdu alergická (a asi mi to zůstalo). Jedla jsem ve finále pouze kořenovou zeleninu, minimum ovoce, suchou rýži, rajčata nepomáhala ani oloupat atd. Fenykl jsem jedla po lžičkách rovnou ze sáčku, žádné odvary. Nakonec jsme to prostě museli jen tak přežít. Když byl Justýnce 1. rok, dostaly jsme se na rehabilitaci kvůli rozestupu břišního svalstva, kterým Justýnka od narození trpí. Dozvěděla jsem se zajímavou věc. Rodiče dětí, které trpí touto vrozenou vadou, si prý velice často stěžují na tyto problémy. Paní doktorka mi přímo nepotrvdila, že by to bylo tím, není prý diagnostik, ale já to pochopila tak, že to může být ten důvod.

Asi bych řekla jen jedno, obrnit se trpělivostí, nosit na rukou a střídat se s partnerem.

Teď jsem jen zvědavá, co mimi, jestli to budeme absolvovat znovu.

Ahojky, Simona
 Andreiiis 


Re: Prdíky 

(14.5.2009 13:11:41)
Dobry den, zajimala by me poloha do klubicka, me to v porodnici neporadili a zajimalo by me jak se to dela, jak detatko polozit, jestli na zadicka, nebo na bok a co s rucickama a nozickama. moc dekuji za ochotu a pripadnou odpoved, prosim pokud mozno na mail : mikkea@centrum.cz
moc se totiz ted co chlapecka mam na internet nedostanu.
 kopíráci 


pár tipů navíc 

(16.8.2007 11:35:57)
je dobré, že je takhle shrnuto několik rad, jak na prdíky. Já bych jen doplnila, že lze použít kapičky Sab-simplex( nevstřebávají se do organismu, jen prochází zažívacím traktem, kde brání zpěnění), my jsme také s velkým úspěchem používali polštářek s třešňovými peckami, nahřejou se v mikrovlnce na příjemnou teplotu a přiloží na bříško. Též jsou různé přírodní olejíčky k masáži bříška (Eoné...), taktéž nám pomohlo koupání v Tummy tub, mimčo se tam krásně vyprdělo. Eva
 Andrea + Markétka 


Re: Prdíky 

(9.8.2010 16:46:03)
Válčíme s prdíky od samotného narození (nyní jsou holčičce 4 týdny).Máme koliky, které trvají i 12 hodin non-stop!Je to děsivé, že medicína 21. století ještě nepřišla na to, jak těmto malým miminkům pomoci!Kombinujeme medikamentózní i fyzikální léčbu a zatím se mi zdá, že pokaždé zabere něco jiného. Náš recept tedy zní:Kombinace kapiček Sam simplex nebo Lefax + Baby Calm + probiotické kapky dle volby a k tomu fyzikální terapie, tj., aplikace masážní emulze, např. Pupík, + zahřívání bříška fénem + jemná masáž + zavedení rektální rourky. U rektální rourky nikdy ne proti odporu (když miminko pláče, má zatnuté svěrače a nikam se s rourkou nedostanete), jemně zavést cca 2 - 3 cm a opatrně pohybovat rourkou dovnitř a ven. Možné je také přidat souhyb nožiček. Stále bojujeme, každý den je jiný, vůbec netuším, na čem jsou koliky závislé ve vztahu k denní či noční době? Hodně trpělivosti a pevné nervy maminek, zejména šestinedělek jsou nutností!
 Peggy 
  • 

Fenykl 

(15.8.2007 9:13:59)
Nám pomohl fenykl, ale na radu porodní asistentky silnější odvar přímo z fenyklu nechaného dlouho louhovat, ideálně přes noc. Fenyklové čaje ze sáčku či ty granulované nepomáhaly vůbec. Pozor ale: takový silný čaj mi zvyšoval tvorbu mléka, takže je třeba na to myslet a odstříkávat (já to odnesla zánětem prsu). Ale větry ustaly, takže něco za něco :-)
 Agnes (1,5 dítěte) 


Re: Fenykl 

(18.8.2007 10:24:55)
Ahoj, poradila jsem to svojí kamarádce, ale nevím přesně dávkování. Jak často jsi ten odvar pila a v jakém množství? Potřebujou zvednout tvorbu mlíka a prdíky mají taky. Díky
 Nasuada 


ještě bych přidala 

(15.8.2007 9:17:25)
k tomu cvičení, prdíky taky často odešli když miminko "cvičilo" na bříšku. A taky pomáhalo kojení, trávení se rozpohybovalo a bylo to, ale nejsem si jistá zda to někdy nebyla "medvědí služba":-)
Určitá prevence je nechat mimi dobře odříhnout.
 Markéta, syn 5 l. 
  • 

Placebo? 

(15.8.2007 9:25:14)
Já bych na základě svých zkušeností Sab Simplex nezatracovala - prcek prořval první čtyři týdny svého života, zkusili jsme všechno možné, nepomáhalo nic. Poté, co poprvé dostal Sab Simplex, bylo po problému. Docela by mě zajímalo, jak může placebo efekt fungovat u měsíčního dítěte?
 Kiara + 2 
  • 

masáž 

(15.8.2007 9:36:00)
S prdíky mám zkušenost u obou dětí a taky s tím, že sab simplex nijak zvlášť nezabral. Samozřejmě jsem se snažila vyřadit z jídelníčku vše nadýmavé, ovšem pak člověk zjistí, že nadýmá téměř vše :-). Pomohla masáž bříška - pozor, zásadně po směru hodinových ručiček! (Miminko leží před vámi na zádech a vy ho masírujete dokola kolem bříška, nebojte se přitlačit, stačí obyčejný olejíček), potom protřepat nožičky a tisknout je na bříško. Kamarádka mě naučila taky masáž, co jí předvedla její doktorka - třemi prsty hluboko masírovat krouživými pohyby nejdříve na levé a potom pravé straně bříška (z pohledu maminky) zhruba nad pánevní kostí, tedy dost dole. Masírovat dost hluboko, bude se to zdát trochu drastické, ale jak její, tak můj synek se po tomto zákroku téměř vždy vykakali a viditelně se jim ulevilo. No a jinak to chce čas, miminko z toho prostě vyroste, hned jak se začne více pohybovat, ovšem pak zas nastane trápení se zuby......
 hanci neposeda 


Re: masáž 

(15.8.2007 10:02:52)
Také nám pomohla masáž, po směru hodinových ručiček pod pupíkem patou dlaně, možno lehce přitlačit. Také cvičení, tzv. jízda na kole (přitisknout kolínka k bříšku a pak nožičkama chviličku kmitat jako při imitaci jízdy na kole). Ale náš klučina se vysloveně nesvíjel v křečích, v takových případech pravděpodobně pomohly až kapky nebo rourka, jak autorka píše. Mně sestřička utěšovala, že je to u chlapečků běžné a že to po třetím měsíci přejde, měla pravdu, ale vydržte se dívat tři měsíce na to utrpení a pláč.
 Jiřule a 3 skřítkové 


Re: masáž 

(15.8.2007 11:09:11)
Tak u nás měly bolení bříška obě holky. Anda do 7m a nepomáhalo nic a Johanka do 13m a taky nepomáhalo nic. Nosili jsme ,mazali,cpali kapičky,nejedla jsem skoro nic krom rejže a jáhel,nahřejvali jsme bříška a nic. .nevim co se stalo,ale pak ze dne na den jako když utne a bylo dobře.Každopádně zlatí kluci a jejich bříška. Teda aspon u nás
 hanci neposeda 


Re: masáž 

(15.8.2007 12:06:29)
já vím, ono to zní jako stereotyp, ale to, čemu se říká kolika se prý skutečně dotýká víc chlapců a odeznívá kolem třetího měsíce. Možná byl náš klučina v tom průměru, a výjimky jsou všude (tím teď nemyslím holčičky, ale spíš délku trvání jejich trápení - do 13ti měsíců je skutečně dlouho)
 Jiřule a 3 skřítkové 


Re: masáž 

(15.8.2007 12:22:10)
Hanci neposeda
jojo říká se to,že kluci kolikou víc trpí.U nás Kuba sice taky prdíkoval,ale stačilo namazat bruch a bylo:-) No Johanku mi zhůry seslali asi na vyléčení touhy po dětech:-))) a zabralo to. už nechci:-)
 Martina J. 
  • 

kluci x holky 

(15.8.2007 12:50:01)
Máme jednu holčičku a dva klučíky. Dcera trpěla na prdíky do 6 měsíců. Do 3 měsíců prořvala každou noc, zkoušeli jsme masáž, nahřátí bříška plínkou, Sab, pomohla také až rektální rourka... Kluci jsou naprosto v pohodě. Starší na prdíky trpěl asi 14 dní, ale mnohem míň než dcera, stačilo jen zacvičit nožkama a o nejmladším jsme ani nevěděli. Takže u nás kluk - holka neplatí...:-)
 Jitka 
  • 

Re: Placebo? 

(15.8.2007 9:57:42)
Podle toho, co jsem četla, doktorka to takto přímo formulovala. Ale spíše to vyznělo tak, že to má vliv na psychiku matky, která se trošičku uklidní, že něco udělala, není potom tolik nervózní a nepřenáší to na mimčo, které to vycítí a je obtížnější jej uklidnit.
 The Marta 74 


Autorce 

(15.8.2007 21:14:15)
Já se omlouvám za příspěvek, který sem tak úplně nepatří, ale měla jsem na SPŠT v Liberci spolužačku, která se jmenovala Jitka Štěpánková. Nejsi to náhodou ty?? Jestli ano, budu ráda, když se mi ozveš na e.mail nebo i tady v diskuzi. Moc mě zajímá jak se máš. A pokud se jedná o omyl, omlouvám se... Marta K (dříve Doležalová )
 Nende 


Re: Placebo? 

(15.8.2007 10:25:29)
Souhlasím, moje dcerka trpěla první 3 měsíce na prdíky, nadýmalo ji všechno co jsem snědla a pomohli nám až kapky Sab Simplex. Nemyslím, že je to placebo, po týdnu probrečených nocí, kdy se malá budila každou hodinu, jsem jí na radu lékařa dala kapky a v pohodě prospala celou noc.
A co se týče chuti, kapky jsou příjemně sladké a stejně se mají dávat na lžičce v mlíku.
 Maja 
  • 

sab simplex  

(15.8.2007 10:23:20)
Nám sab simplex pomohl jako jediná věc. Zkoušela jsem ho mnohokrát vysadit, protože se mi nelíbilo, že je prcek na takové věci závislý, ale asi za 24 hodin od poslední dávky (myslím 7 kapek po 8 hodinách) se dostavily křeče, pláč a další projevy. Trvalo to asi 3 hodiny od nového podání, než se uklidnil. Po třech měsících jsem se ho snažila vysadit, s výše uvedenými příznaky. Asi ve 4 měsících jsem vzdala pokusy ho vysadit a začala ho dávat znovu pravidelně, přestala jsem ho používat asi v 5 a půl měsíci, kdy se už převaloval i v noci a vlezl si na bříško, aby si ulevil. Takže na prdíky našeho mimina fungoval spolehlivě.
 Katka 
  • 

Re: sab simplex  

(15.8.2007 11:24:49)
Ak sa Sab Simplex podava velmi casto, moze spomalit cinnost criev. Mal by sa pouzit len v nevyhnutnom pripade a nie pravidelne ako prevencia.
 hanka, adámek 3 roky 
  • 

Re: sab simplex  

(15.8.2007 11:58:18)
Není pravda, že by se měl Sab simplex podávat jen v nevyhnutných případech a ne jako prevence. Účinná látka má protipěnivý efekt, a snižuje povrchové napětí bublin. Představ si vanu plnou pěny /žaludek nebo střevo plné bublinek mléka/ do které ještě napěníš obyčejné mýdlo - pěny rapidně ubyde. To se stane se Sab simplexem. Když dáváš současně kapky s mlékem - pěna se nestihne ani vytvořit. A to je účelem tohoto léku. Není to látka návyková.
Co se týká rektální rourky - nevím poradit, osobní zkušenost nemám , já jsem vystačila s úpravou stravy a s kapkama. Podávala jsem je asi 2,5 měsíce pravidelně, pak ze dne na den skončila, a nebyl to žádný problém.
 Dana 
  • 

Re: sab simplex  

(15.8.2007 14:47:29)
V návodu je: do každé láhve. Ale i pár kapek způsobí, že z mléka v láhvi zmizí pěna, která asi vadí. Nám pomohla protikoliková láhev.
 Babam 


Re: sab simplex  

(20.8.2007 12:47:13)
Ahoj, kde ste zohnali tú protikolikovú fľašu? Ja som zohnala len dudlík, ktorý je protikolikový, ale fľašu som nikde nevidela.

Dík za radu
 katka75 
  • 

Re: sab simplex  

(15.8.2007 11:24:59)
Nám SABSÍK(tak jsme si ho doma nazvali) rovněž velice pomáhal.Když už nezabralo nic tak přišel na řadu.Jinak jsme používali hadičku,můžu doporučit.Jen v dosahu 2metrů vykliďte prostor!Lékaři říkali,že po třech měsících vše přejde.Omyl!Naše tří měsíční kolika trvala 9 měsíců.Ale ,když se malý začal hýbat tak vše trochu polevilo.Dnes má 2 roky a né každé jídlo může v klidu jíst(jídlo vhodné pro děti).Ale stává se to už jen zřídka.Tak vydržte!Je to boj, ale stojí za to....
 Eliš, kluci 2 a 5 
  • 

Prdíky  

(16.8.2007 15:49:58)
U nás měli prdíky oba kluci, vždycky tak do roku. Prvnímu nepomáhalo nic, tak jsme v noci 2x hadičkovali a přes den dělali, pili ajedli vše možné a nemožné.

U druhého jsem si myslela, že nás minuly, ale dostavily se až ve čtvrtém měsíci a zůstaly do roku.Jediné co nám zabíralo, byl Sabík. Dávala jsem ho tak čtyři dny, pak tři pauza a dokola-když byl problém, když se mi zdálo, že je to vydržitelné, tak jsem ho nedala.

No, ještě že už je to za námi.
 Jitka 
  • 

Re: sab simplex  

(15.8.2007 11:59:18)
On má asi každý to zažívání trošku jinačí. Nám skutečně nepomáhal a poté co nám teď o víkendu došel a miminku se nijak nepřitížilo, jsem jej úplně vysadila.

Ještě mi to nedá, abych nedoplnila, že ten gel na bříško se mi zdál dost agresivní (= štiplavý), tak jakmile se miminku pár dní ulevilo, pokusila jsem se ho vysadit a ponechala jen kapičky. Bohužel vše se vrátilo zpět do starých kolejí.

Ono je to, jako všechno, hodně individuální. Co pomůže jednomu, druhému nemusí.

Dnes pokud se objeví silnější bolení bříška, především přezkoumám, co jsem celý den jedla a pokusím se odhalit viníka, což považuju za nejlepší způsob prevence.
 Katka, dítko 8m 
  • 

baby calm 

(15.8.2007 11:10:42)
Článek jsem si přečetla, i když nás tyto problémy - díkybohu - už dlouho netrápí a zjistila jsem, že jsem postupovala podobnými kroky. U nás platilo - já pila fenyklový čaj, kmín dávala do všech jídel a hlavně jsem malému začala dávat místo sab simplexu přípravek Baby Calm - bylinkový výtažek, naředí se vodou, má od otevření expiraci měsíc a používá se jako sab simplex. Doporučila nám ho kamarádka, v lékárně ho neměli, ale objednali. Stojí přes 100,- ale nám opravdu pomohl, tak po 3-4 dnech používání.
 foxyik+Sofie 10/03+ Alex05/07 


Re: baby calm 

(15.8.2007 11:48:10)
Souhlasím, nás prdíky také neminuly,ale myslím si , že to nebylo pořád tak hrozné.Vyhábala jsem se všem možným přípravkům až jsem jednou neodolala a koupila baby calm na doporučení lékárnice.Je 100% přírodní a začal zabírat po pravidelném podávání kolem 3. dne.Měla jsem určitě dobrej pocit, že mu necpu žádnou chemii, kdyby to náhodou nezabralo, tak určo neuškodilo:-)ale prostě věřím, že už se náš prdelka začíná trochu víc mrskat a tak jsou prdíky v pohodě a nedávám už skoro nic.Je nám 2,5 měsíce.Hodně zdrau a prdíkům zvlášť!
 Alex Kuba 5měsícu 
  • 

Prdíky  

(15.8.2007 12:12:24)
Nás to také dost trápilo a není to tak dávno,Kubík mi snad probrečel první 3 měsíce života.Co píše paní v článku tak nic z toho na nás taky nezabíralo.Přišla jsem na to že když jsem Kubíčkovi utírala zadeček ubrouskama a když sem mu projížděla prostředkem mezi půlkama a malinko je roztáhla tak se vždycky snáž vyprděl ve chvilince.Tak to nám vždycky pomohlo když bylo nejhůř.Byla to náhoda na to přijít prostě jednou se vyprděl pri otírání apak sme to zkusili a fungovalo to.Přišlo mi to i jednodužší než rektální trubička té jsem se bránila protože spousta mamin pak měla problém zase že si miminko zvyklo na "pomoc" Neni to nijak drastické prostě jen roztáhnete zadeček ../půlky/ od sebe a za chvilku to "lítá" .o)
 Mája 
  • 

Re: Prdíky  

(15.8.2007 12:47:51)
čau vespolek, tak nám to teda nelítalo, teda lítalo, až až po delší době trubičkování. Zkusili jsme skoro všechno, prdíky nás trápily skoro 5 měsíců. Nejlepší byla kombinace: do každého jídla Sabky, krásně odstraní bubliny v mlíce, masáž bříška Pupíkem, rektální trubička, přečetla jsem si toho spousta, pro i proti, taky jsem se bála, aby si na to nezvykl. Ale jinak jsme opravdu ty zlý prdíky a zaražený bobky nepopohnali. Taky dost pomohlo cvičení - museli jsme Vojtit. No ale stejně do těch šesti měsíců se u nás doma večer řvalo a kroutilo, takže jsem uspávala 2 hodiny, chodila jsem s klukem sem a tam po ložnici a naklepávala zadeček .... připadala jsem si jak vlčice ze ZOO ve Vrchlabí.
 Johanka + Helenka 10 mesicu 
  • 

Masaz a termofor 

(15.8.2007 12:57:43)
Ahoj,

nam pomohla, jak bylo psano vyse, masaz provadena skutecne nadrsno (Helenka mela prdiky spis pozdeji, od 4 do 6 mesicu, to uz se tak nebojite jako u novorozenete). Klidne i bez olejicku (aspon to tak neklouze a musite fakt zabrat :)), nebojte se zanorit prsty do toho briska, po obvodu od leveho dolniho rohu po smeru hodinovych rucicek ad do praveho dolniho a pak doprostred, vzpomente si na prirodopis, jak vede tluste strevo, tak presne tudy. Po trose cviku clovek ty prdiky pozna po hmatu a sluchem! - a pak uz mate vyhrano, proste je honite kolem dokola toho briska, az je dostanete ven.

Hlavni problem je, ze tuhle masaz nelze provadet, pokud mimi breci - to ma stazene brisni svaly a nehnete s nim. No a na tohle, tedy jednak na uklidneni, jednak to samo o sobe melo efekt na ty strivka, nam moc pomohl termofor v plysovem obalu, specialne pro deti, my koupili tucnaka :) Pres ten obal to neni tak horke, je to proste tak akorat, a v te akoratni teplote to vydrzi hodne dlouho. Na prdiky pro nas naprosto nepostradatelna pomucka :)

S tim cerstvym chlebem, to mi bohuzel doslo az zpetne, ze asi hlavni, co Helci vadilo, byl cerstvy chleba, davala jsem si pozor hlavne na zeleninu a nechapala jsem, proc furt prdi. Tak ted uz vim a priste si dam pozor :)
 majdaleenka +07+11 


Re: Masaz a termofor 

(16.8.2007 21:48:51)
Ahoj, mám 5ti týdeního chlapečka a také problémy s prdíky -my používáme takové ty hřací polštářky, co se v nich zlomí mince, obalím je vždycky do plínky nebo utěrky a pak podle toho, jak chladnou, je vybaluju, jsou úžasné i na cesty, protože si je člověk zahřeje až ve chvíli nouze. Dále vlastníme sadu kapiček Baby calm, fenyklový čaj, čaj pro kojící matky (piju oba tak 4x denně), rektální rourku a Pupík a olej z černého kmínu od Salusu. Je zvláštní, že v noci prdíky nemá, tak mě napadá, že vlastně nemá z čeho, když naposledy jím třeba okolo 6./7. večer, ale jinak mi přijde, že je má z čehokoliv, co sním, takže dáváme pečlivě kapičky a taky Pupík na pupík a v nejhorším případě zavádím rourku. No a nejlepší na prdíky je šátek na nošení (kříž s kapsou a do něj položené miminko - možno od 3. týdne) v kombinaci s hřacím polštářkem a pokud možno houpacím křeslem nebo gym. míčem, nebo společné "dudání" v posteli vleže - obvykle při to totiž oba usneme a prdíky zaspíme;-) Přeju nám i vám hodně štěstí při koumání:o)
 Zuzka (Linda 2,25roku) 
  • 

Jiná příčina? 

(15.8.2007 14:28:17)
Zdravím autorku i ostatní.
Ze své zkušenosti s dcerkou se ptám, zda není i jiná příčina. Naše dcera byla neklidná, nafouklé břicho, ani Sabsimplex nezabral, nic nepomáhalo.

Asi ve 2měsícíh se zjistilo, že dcera je hypotonická (malý svalový tonus, taková hadrová panenka) a že nemá správně fungující břišní svaly. A když vám nefungují břišní svaly, tak se nejen špatně hýbete ale nefunguje správně peristaltika (tedy činnost střev). Začaly jsme pod odborným dozorem cvičit, posilovat břicho, a během týdne či čtrnácti dnů, jsme z neklidného dítka měli hodnou a spavou holčičku. Cvičíme stále, ale ta změna, co se týče napětí a vyprazdňování byla fakt markantní.

A teď coby velká slečna střílí prdíky jak kulometčík.
 Jane 
  • 

Re: Jiná příčina? 

(15.8.2007 14:44:52)
Ahoj. Můžu se zeptat jak jste cvičili?
 Zuzka (Linda 2,25roku) 
  • 

Re: Jiná příčina? 

(15.8.2007 14:54:40)
Ahoj. Od praktické lékařky jsme dostaly doporučenku na neurologii a odtamtud nás poslali na rehabku na Pankrác (Praha), kde nám dali cviky z Vojtovy metody. Případně písni na email.
 Jitka 
  • 

Re: Jiná příčina? 

(15.8.2007 14:45:00)
Možné je všechno, ale chlapeček je dnes už téměř bez problémů. (má 1 měsíc) Trošku se kroutí a vzdychá, větříky odcházejí, sem tam trošku zapláče, ale když ho pochováme tak se brzy uklidní. Dokonce ani tu rourku už téměř nepoužíváme. Mám dojem, že jen když sním něco, co mu nepasuje.
Pokud má skutečně větší bolesti, snažím se přijít na to, co mu nesedlo a prozatím to vyřadit z jídelníčku.
 Jane 
  • 

Re: Jiná příčina? 

(15.8.2007 15:16:16)
My máme problém, že i když malého zrovna netrápí prdíky, v postýlce sám nevydrží, pláče a dožaduje se společnosti a usíná až u prsa. Má teprve 4 týdny. Máme ještě 2,5 letého syna a tomu se taky musím věnovat, takže malého někdy nechávám plakat, ale je mi to líto. Chudák je pak celý rudý :-(.
 PajaMM 


Re: Jiná příčina? 

(15.8.2007 15:17:52)
Jane,

on asi place vazne proto, ze se boji. Vzdyt byl 9 mesicu u tebe v brisku a najednou ma byt sam v postylce?

Vim, musis se venovat i druhemu prckovi, ale doporucuju treba satek nebo baby vak...mimco bude s tebou, klidne a muzes se venovat i starsimu prckovi...
 Jitka 
  • 

Re: Jiná příčina? 

(15.8.2007 15:37:28)
Někde jsem zaslechla, že úplně malý miminka nemají rádi velký prostor. Jestli je to to pravda nebo jen babská pověra - nevím. Náš malý v postýlce taky pláče. Ale když si ho dám v kuchyni do kočárku, tak vpoho spinká, ani tam nemusím být s ním. Přitulí se k jedné stěně a zřejmě má pocit bezpečí.
 Mery72 


prostor 

(15.8.2007 15:43:57)
Jo, je to tak. Mimina se líp cítí, když jsou "smáčknutá" jako v děloze. Nám se osvědčil vak, známým šátek, oběma vypolstrování postýlky dekou, aby byla menší. ale zažila jsem i známé, kteří měli mimino prostorumilovné - čili přesně naopak:-))
A pak si vyber...
 mrazici 


Re: prostor 

(15.8.2007 16:13:31)
mala byla velice spokojena když jsem ji ulož v klubičku na kojici polštař ten je fakt užasny jak při kojeni tak na polohovani ditěte
 Jiřule a 3 skřítkové 


Re: Jiná příčina? 

(15.8.2007 16:36:34)
Jane a což zkusit šátek nebo vak?? všechny dítka jsme odnosila a bylo to fajn i z tohodle důvodu.mohla jsme si hrát se straršími a přitom johanka byla v klidu u mě.
 Marťan 
  • 

Re: Jiná příčina? 

(16.8.2007 22:57:16)
Mně se osvědčil pojízdný košík na mimčo, tahala jsem ho po bytě všude za sebou, uhoupala jsem v něm děti do spánku, vydržely v něm jezdit a usínat tak do sedmi měsíců, byly na očich, kdyby se něco dělo...obě děti totiž hodně a dlouho ublinkávaly. A na prdíky u kluka jsem používala kombinaci sab simplex+ rourka do půl roka, než začal s příkrmem, rourku klidně několikrát denně. Měla jsem taky strach, jestli se pak bude umět vykakat sám, ale absolutně bez problému po banánu...
 Sylvia 
  • 

Re: Jiná příčina? 

(17.8.2007 21:51:18)
Jane, tiez odporucam babyvak alebo polohovatelne lehatko. Ja som v nom mala mladsieho syna vzdy, ked som nevladala nosit, alebo sa v babyvaku uz synovi nepacilo. Lehatko som si presuvala po byte podla potreby, pretoze nevydrzal sam v postielke ani sekundu. A tiez mam starsiu dcerku, ktorej som sa musela venovat.
 zuzkasim 


Re: Jiná příčina? 

(15.8.2007 21:29:57)
Můsím přiznat, že my si s větříky taky docela užili. Bylo totálně jedno, co jím a piju, Sab Simplex moc nepomáhal, masáže taky ne, ještě tak to cvičení s nožičkama, rektální rourku jsem nikdy nechtěla (mám blok mu cokoliv strčit do zadečku). Syna to trápilo až do doby, než začal chodit (15 měsíců). Ale když nad tím tak přemýšlím, možná, že částečně byly na vině taky ty ochablé břišní svaly, syn je hypotonický, od 8 měsíců jsme posilovali bříško i záda, aby začal konečně lozit, sedět a pak chodit (cviky nás naučili na rehabilitacích, většina z nich se provádí na velkém balónu a děti to jakž takž baví). Tak díky za novou informaci, myslím, že u nás tedy byla podobná příčina, aspoň vím, na co si dát pozor u druhého raráška.
 Soňa + 3 
  • 

Jogurt 

(15.8.2007 16:59:32)
Mám tři děti. Nejstarší dcera trpěla na prdíky příšerně, nepomáhal sab, cvičení jen minimálně, rovněž tak fenyklový čaj, který jsem pila po litrech. Pozvolna se to zlepšovalo a asi v necelých 5 měsících už prdíky odcházely bez bolesti. Druhý syn na prdíky téměř netrpěl, snad jen první 2-3 týdny trochu, pak už se s nimi dokázal sám vypořádat.
Teď máme malou holčičku a zase nás prdíky trápily. Pila jsem fenyklový čaj vařený z celého fenyklu (prodává se jako Fenykl plod), to pomáhalo. Nahřívala jsem jí bříško, když bylo hůř. Překvapivě malé nezabíral Sab, naopak jsem měla pocit, že jí to zhoršuje. No dr. se divila, že to teda ještě neslyšela. Koupila jsem Baby calm a ty zabraly výborně. Pak jednou večer hrozně brečela a prořvala skoro celou noc. A za pár dní se to opakovalo. Začala jsem přemýšlet, zda jsem něco nesnědla a zjistila, že jediné co jsem měla jiné než dřív byl bílý jogurt v oba dny, kdy měla tak bolavé bříško. Takže byl okamžitě na seznamu "zakázaných" potravin. Obdobně zareagovala i na šunkofleky, takže jsem musela vyřadit i mléko, a to i takto zpracované :-) Vše se začalo normalizovat před 4. měsícem.
 Winky 
  • 

Re: Jogurt 

(15.8.2007 17:36:15)
Jojo, já měla první dva měsíce pocit, že nejím nic jinýho než suchary s máslem, popř. sýrem a piju jen fenyklovej čaj. Fakt veškerý pečivo (nejraději z předchozího dne) jsem si radši rozpekla v toustovači aby nebylo měkký a nadýchaný. Zeleninu jsem prakticky taky nejedla, snad jen okurky a mrkev - všechno mi přišlo nadýmavý. Prý i takové hroznové víno dokáže pěkně zatočit se zažíváním....

Ale pak už to bylo v pohodě. A s tím spaním - dávali jsme malou spát v zavinovačce, to byla klidnější, já jsem ji sice nechtěla nijak tísnit a "svazovat" ale prostě byla spokojenější zavinutá než "na volno".
 mrazici 


Re: Jogurt 

(15.8.2007 17:39:29)
je to opravdu ruzne nam naopak bile jogurty a dalsi zakysane vyrobky s probio kulturou pomahali
 Soňa + 3 
  • 

Re: Jogurt 

(15.8.2007 18:51:11)
No právě, že je to u každého dítěte jiné. Já snědla bílou Hollandii :-))
 Petra + 7 + 5 


Re: Jogurt 

(19.8.2007 22:03:19)
... tak tuto radu jsme dostali od kamarádů - vynechat jogurt, protože ten bifidus v něm kvasí dětem v bříšku. Před tím jsem vynechala všechno o čem jsem si přečetla, že někomu pomohlo ...měla jsem skoro dietu, pila čaje, cvičila s nožičkama, zahřívala bříško, masírovala, i hodinu čekala na odříhnutí miminka, Sab Simplex ani Lefax nepomohl (možná bez nich by to bylo ještě horší, nevím). Asi ve druhém měsíci jsem na radu kamarádů přestala jíst jogurt a zhruba po čtyřech dnech jsme si všichni oddychli ... nebylo úplně po prdíkách, ale zlepšení tak o 80%. Jíst normálně i když stále bez luštěnin jsem začala, až od 7. měsíce. Byla to pro nás rada nad zlato... jen jsem se divila, že jsem na to nikde nenarazila a že jsem toho přečetla tuny.
 Věra, Barborka 
  • 

Re: Jogurt 

(30.7.2008 21:25:03)
Mám podobnou zkušenost s mléčnými výrobky. Naposledy jsem zjistila, že se bolení zhoršilo po pudinku. Naší dcerunku trápily prdíky také. Teď jí budou tři měsíce a občas ještě zapláče, ale zpravidla už se s nimi umí celkem dobře vypořádat. Pokud bříško bolí, tak pomůže masáž Pupíkem. Jestli pomůže pupík nebo masáž nevím, ale prdíky nevyjdou a Barča se uklidní, takže možná i Pupík, který má uvolňovat křeče v bříšku.
 MSteflova 


Re: Jogurt 

(30.7.2008 22:06:07)
Věro, ty jsi dávala 3-měsíčnímu miminku puding? A z normálního mléka? Jestli jí pak bolelo bříško, tak není divu. Takhle malé děti tyhle věci špatně tráví. Naší malé jsou 2 a trpěla zácpou a bolením bříška, což přešlo a upravilo se, když jsme vysadili mléko.
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Jogurt 

(30.7.2008 23:09:40)
Lassie, myslím, že puding snědla Věra ;)
 MSteflova 


Re: Jogurt 

(30.7.2008 23:17:52)
:-D Aha, už si půjdu lehnout. Nějak ty horka s tím břichem nezvládám. Včera jsem nechala na střeše auta nákup a málem s ním odjela....kdyby na mě neposunkoval druhý řidič, který ukazoval na střechu, tak nákup nedovezu. Hormony, úpal, nebo je to vrozený ~k~
 Vendy a dva kluci 
  • 

lékárník  

(15.8.2007 17:21:58)
Musela jsem se smát, lékármík, který neví jak se zachází s rektální rourkou mě dost pobavil. Na druhou stranu, je to vlastně smutné potkat v lékárně takového nedovzdělance. Zvlášť když od něj očekávám radu.Přeji pohodové miminko.
 Katoun 


Prdíky 

(15.8.2007 22:38:42)
Mám dva kluky, dnes mají 3,5 a 1,5 roku. Na prdíky jsme taky používali Flatulin, mám s ním ty nejlepší zkušenosti a ještě dnes jej máme v lékárničce. Zkoušela jsem ho i na sobě, Pupík nám taky nijak výrazně nepomohl, kapečky Sab Simplex jsou opravdu jen pro dobrou pohodu rodiče, nahřívání bříška a cvičení pomáhá jen na chvilku, bylinkové čajíčky jsou dobré. Pozor - čaj pro kojící matky by se neměl pít ve větším množství, než je uvedeno. Pak totiž nastává přesně opačný účinek a miminko to prý dráždí - aspoň podle naší porodní asistentky. Některé horlivé maminy se totiž myslí, že čím větší množství tohoto čaje vypijí, tím lépe pro ně i miminko. Jak se zdá, opak je pravdou. Nám taky docela pomáhal granulovaný čajík od Hipp - Spokojené bříško nebo Heřmánkový. Pokud jsem kojila, dávala jsem si opravdu velký pozor na jídlo. Až jsem musela přestat s kojením kvůli zdravotním problémům a synové nastoupili na umělé mlíčko (oba Nutrilon), někdy jsem jim rozdělávala mlíčko v tomto čajíku. Pokud má mimi bolení bříška a zácpu, staré babské osvědčené recepty doporučují kojenecké mlíčko rozdělat ve vývaru s rýže nebo ovesných vloček. Rýžový vývar funguje i opačně - průjem se dá zastavit vývarem s rýže. Hlavně to chce trpělivost a někdy pevné nervy, když mimi pláče a pláče. Nám hodně pomáhal pobyt venku na čerstvém vzduchu.
 Levandulka+3 


šátek 

(15.8.2007 23:13:49)
Ahoj, taky jsme si s druhým kloučkem užili své, navíc se k tomu přidala i pupeční a tříselná kýla - asi jak moc tlačil a nešlo to. S tou stravou-já jsem si dávala pozor i na celozrnné věci, chleba jsem, pokud to bylo možné, kupovala nejraději pitu, pozor taky na pití jablečného džusu. Rourku jsem zpočátku vůbec nechtěla používat, ale pak jsem si na ni velmi zvykla a byla jsem za ni vděčná, zabírala skoro na 100%. Taky jsem slyšela, že se pak nebude synek umět sám vykakat, ale zkušenost je naprosto v poho.teď je mu necelých 8 měsíců a kaká většinou několikrát denně:-)A to už si troufám i na jídla na cibulce:-)
Myslím, že taky moc pomáhá nošení v šátku v úvazu kolébka, my jsme nosili téměř pořád až tak do 4.měsíce, uspávací rituály v postýlce jsme nijak neřešili, protože to vždy končilo řevem, nosili jsme a až jsme šli spát, šel synek s náma do naší postele, po tom 4. měsíci to začalo být s bříškem v poho, tak se na noc přesunul do postýlky.
Přeju hodně zdaru a pohodové mimi:-)
 Levandulka+3 


Re: šátek 

(15.8.2007 23:16:28)
Ještě k tomu flatulinu-myslím, že pro tak maličké mimi je dost agresivní, zkusila bych raději olejíček na bříško od Welledy nebo nějakou jinou přírodnější kosmetiku...
 Levandulka+3 


saturejka 

(16.8.2007 10:50:12)
ještě jsem zapomněla-protinadýmavá je i saturejka a prý taky mořská řasa, dobré přidávat do jídla. na bříško je nahřátý pytlík se solí(drží teplo, jen pozor na teplotu, rychle se zahřeje) nebo s třešňovými peckami, ty drží teplo a zároveň masírují.
 Kača,Toník,Ludvík,Žofinka 
  • 

užitečné bakterie? 

(16.8.2007 11:17:44)
Zdravím všechny. Našla jsem popsanou možnou příčinu problému s prdíky: Střevní plyny vznikají zejména činností nežádoucí střevní mikroflory. Trávicí systém miminka při narození žádné bakterie neobsahuje, kolonizují střeva až s přijatou potravou. Proto je důležité vytvářet takové podmínky, aby se zejména v tlustém střevě vytvořila převaha bifidogenních bakterií a laktobacilů nad těmi mikroorganismy, které by mohly způsobovat nadýmání. Složení užitečné miroflory můžeme zásadním způsobem ovlivnit stravou dítěte. Aby se bakteriím dobře dařilo, musí potrava obsahovat správné sachridy, nejlépe tzv.prebiotické fruktooligosaharidy. Právě jimi se bifidobaktrie živí. Jejich základním zdrojem je mateřské mléko. Jsou také zásobní látkou některých rostlin, např. čekanky nebo artyčoku. Velmi vhodné jsou v kombinaci s dalšími látkami, které příznivě upravují složení střevní mikroflory např. majoránkou. Užitečným bakteriím také prospívá vláknina např. z ovoce-švestek, jablek, meruněk. Vhodná je i laktoza protože upravuje pH ve střevech a tím omezuje růst škodlivých mikroorganismů.

Netroufám si uvedené informace soudit, ale zní to logicky.
 Kiara + 2 
  • 

Re: užitečné bakterie? 

(16.8.2007 11:56:24)
No, logické to je ale plně kojené dítě by tedy mělo být osídleno pouze těmi "dobrými" bakteriemi, ne? A prdíky mají převážně tyto děti.
 Líza 


Re: užitečné bakterie? 

(16.8.2007 12:05:07)
Laktóza je právě toho, čeho nadbytek může přispívat k plynatosti u malých miminek, protože ji v nadbytečném množství nestíhají trávit... Proto u miminek, která trpí na prdíky, je dobré zabývat se taky tím, jestli nepijí až moc předního mlíka, v němž je hodně laktózy, ale zda pijí dostatek zadního s nižším množstvím laktózy a převahou tuku.
 petra 
  • 

Re: užitečné bakterie? 

(16.8.2007 20:23:02)
dobra rada
 Ennywan 


Homeopatické čípky Spascupreel S 

(16.8.2007 21:03:49)
Přestože nejsem příznivcem polykomponentních homeopatických přípravků, nedá mi to, abych neuvedla homeopatické čípky od firmy Heel, které jsem někde zaregistrovala, že je pediatr doporučoval mamince na bolestivé bříško:

SPASCUPREEL S
Čípky
Složení :
1 čípek o hmotnosti 1,1 g obsahuje:
Citrullus colocynthis D3 1,1 mg, Ammonium bromatum D3 1,1 mg, Atropinum
sulfuricum D5 1,1 mg, Veratrum album D5 1,1 mg, Magnesium phosphoricum D6
1,1 mg, Gelsemium sempervirens D5 1,1 mg, Passiflora incarnata D1 0,55 mg,
Chamomilla recutita D2 0,55 mg, Cuprum sulfuricum D5 0,55 mg, Aconitum napellus
D5 2,2 mg.
Pomocné látky : Adeps solidus, Silicii dioxidum colloidale.
Oblast použití :
Křeče hladké svaloviny dutých orgánů (žaludku, střev, žlučníku, dělohy, vývodných
cest močových). Zvýšené napětí příčně pruhované svaloviny (myogelosy, svalový
hypertonus).
Kontraindikace:
Nejsou známy.
Nežádoucí účinky :
Nejsou známy.
Interakce :
Nejsou známy.
Dávkování :
Obvykle 2 - 3 x denně 1 čípek, u akutních bolestivých stavů zavést do konečníku
1 čípek každou hodinu. U kojenců do 6 měsíců věku používat 1/2 čípku.
Balení :
12 a 60 čípků.

Bohužel sama s nimi nemám zkušenost, nicméně kromě jiných obsahují homeo.léky, které se dost často na koliku miminek samostatně podle symptomů předepisují-Colocynthis, Magnesium phosphoricum, Chamomilla, Cuprum.

Takže by mohla být účinná. Vyzkoušejte, napište výsledky
 opice... 


Re: Homeopatické čípky Spascupreel S 

(17.8.2007 13:41:15)
U dětí jsem měla vyzkoušené homeopatické čípky Carum Carvi kinderzapchen dovezené z Rakouska. Jsou to vlastně "kmínoví" čípky.

Jinak velké bolesti bříška může udělat i nesnášenlivost laktozy - mléčného cukru. Syn trpěl na prdíky do 2 let, než jsme zjistili tuhle nesnášenlivost a vysadili laktozu.
 Ennywan 


Probiotické kapky pro miminka 

(16.8.2007 21:13:03)
Další možností jsou probiotické kapky http://www.lekarnaexpres.cz/?page=detail&id=735, které se mohou dávat už od narození (přestože výrobce udává od 1měsíce věku) Jejich nevýhodou je, že jsou předražené, podle mého je to tím, že nic podobného zatím na trhu není.
Ale našla jsem i tady na rodině zkušenosti některých maminek, které se domnívají, že jim kapky nepomohly.
 Petr, 1 dcerka 2 měsíce 
  • 

Re: Probiotické kapky pro miminka 

(23.1.2009 23:08:59)
Tyto probiotické kapky jsouna slovensku k dostání za cenu okolo 14 euro, tedy mnohem méně než v ČR, politika distribučních firem v ČR je asi HLAVNĚ VYDĚLAT...
 kili 
  • 

Re: Probiotické kapky pro miminka 

(23.1.2009 23:34:28)
hlavně se to s těmi probiotiky přehání docela absurdně
 Ennywan 


Re: Probiotické kapky pro miminka 

(24.1.2009 15:36:54)
Kili, mohl by ses víc rozepsat, proč si to myslíš? Probiotika a prebiotika jsou doporučována lékaři při poruchách imunity, ekzémech, alergiích, po léčbě ATB...
 balveda 


Re: Probiotické kapky pro miminka 

(21.3.2009 22:46:28)
Ba ne, jen 9.63 Euro.. je to docela ostoudne~q~.. holt deti jsou dnes byznys...~a~
 majdaleenka +07+11 


čokopiškoty 

(17.8.2007 18:48:34)
ahoj, tak jsem dneska objevila naprostého favorita na tvorbu prdíků: malinové čokopiškoty, snědla jsem ráno 3 a ještě teď se s nimi potýkáme, ale byly dobrý...
 Lizzie 


Re: čokopiškoty 

(17.8.2007 18:49:57)
Tak aspoň, že vám chutnaly:-))..berte to tak, že po něčem chutově horším se budete s prdíky potýkat ještě dva dny..brr.
Hodně štěstí, trpělivosti a dobré trávení přeji..
 majdaleenka +07+11 


Re: čokopiškoty 

(18.8.2007 9:37:50)
jojo, Lizzie, už zase jsme v šátku na míči s polštářkem na bříšku, já snad zahájím protestní hladovku, ale to zas nebude mlíčko, tak já nevím... ale dík za přání:o)
 Lizzie 


Re: čokopiškoty 

(18.8.2007 17:57:18)
Majdalenko, jakkoliv krutě to zní, budiž čokopiškot prckovi vlaštovkou nějakého toho životního minitrablu..no a jestli budeš hladovět, tak si taky nepomůžete. Tož to riskni a dej si něco dobrého:-))
 linka 
  • 

BABY CALM ZABÍRÁ VŽDYCKY 

(18.8.2007 21:16:52)
Měli jsme podobné problémy. Můj synek buď spal anebo plakal bolestí. Na internetu jsem slyšela pozitivní ohlasy na přípravek baby calm, a tak jsem ho zkusila. Je opravdu přírodní, tak jak píšou maminky a taky nám ho v lékárně objednali. Je sice trošku dražší, cca 120 kč, ale zabral ihned. Používala jsem ho asi dva měsíce (potřebovali jsme dvoje balení). Je velmi účinný a chlapeček byl jak vyměněný.
 Hanka + Honzík 
  • 

Re: BABY CALM ZABÍRÁ VŽDYCKY 

(18.8.2007 23:58:44)
Můžu jen potvrdit, že Baby Calm opravdu zabírá! Chce to pár dní vydržet, než začne "fungovat", ale po něm jsou prdíky vážně lepší.
 Blanka Řepková 


rourka 

(19.8.2007 9:21:04)
Milá Jitko, mám dva kluky jednomu je 10 let a druhému 5 měsíců. Oba měli trápeníčko s větry a ten starší mnohem větší. Používala jsem rourku kdykoli jsem měla pocit, že by mu pomoci mohla(asi do 4měsíců) a věř mi, že chodí a vykonává svojí potřebu úplně normálně. Druhý syn byl na tom lépe, ale používala jsem ji asi do 3měsíců taky, hlavně před koupáním aby se mu pak pěkně spinkalo a nebudilo jej to. Teď je mu 5 měsíců a všechno je o.k. Kaká pěkně téměř každý den.Blanka
 Horez 
  • 

Řev kvůli prdíkům??? Blbost 

(20.8.2007 12:21:58)
Nechci vám tady kazit nadšenou diskuzi "jak na prdíky", ale po jejím přečtení musím přidat svůj názor. Když měl syn tak 3 měsíce, stalo se pravidelnou domácí atrakcí, že v čase mého příchodu z práce jsem našel doma nešťastnou manželku s řvoucím synem v náručí. Prý nějaké prdíky .... Když po pár dnech vidíte, jak syn pravidelně v 16:00 začne mít koliky, musí člověk uznat, že je v tom něco divného. Když jsem pak tvrdil, že ho vlastně nic nebolí když řve, že se jenom tak rozjel, babičky apod. říkaly, že to není pravda. Přece "podívej se, jak se strašně u toho řvaní svíjí, to ho musí strašně bolet". Na netu jsem jednou našel informaci, jak dítě uklidní nějaký šum (vysavač, fén, krásně naladěné rádio na frekvenci 90,0, na které nikdo nevysílá apod.) Zkusili jsme a v momentě zapnutí malý ztichl a krásně přes jeho šílené bolesti poslouchal tyto "líbezné" tóny. Zapnutí přístroje byl zpravidla lék na všechny neduhy. Mimochodem tyto problémy nám začaly, když malý už nespal tak často a byl docela problém ho uspat. Z toho plyne, že nevyspané dítě postupně bylo čímdál víc přetažené, až to vyvrcholilo známou 16.tou hodinou. Takže vám chci říct, že hlavním důvodem pláče novorozence rozhodně nejsou nějaké koliky. Pokud je dítě vyspané, tak ho žadný prdík nerozhodí. Kdo ale chce, ať si klidně maže a masíruje bříško, aspoň mu rychlej uteče čas s řvoucím potomkem :)
 Babam 


Re: Řev kvůli prdíkům??? Blbost 

(20.8.2007 12:58:45)
Musím s Vami nesúhlasiť! Moja malá má 3 týždne a koliky po každom jedle. Nekojím ju, lebo to boli koliky silné aj 2,5 hod. Keď zaspala, tak zhruba po pol hodine spánku zrazu očervenela a začala plakať od bolesti. Kým sa nevyprdkala tak neprestala plakať. Potom zasa zaspala a zobudila sa až keď to na ňu opäť prišlo, asi o 5 min. tak mi nehovorte, že si to vymýšľa a že to nie je kolika!!! Rozoznám plač od bolesti a len také fingované plakanie.

Kamarátkin syn mal také 10 minútové revanie presne o 4.00 ráno. Nepomohlo nič, len sa vyreval a spal ďalej. Toto nebola kolika! Takže si nemýľte pojmy s dojmami.

Bohužiaľ kolika existuje a je to normálny jav, nie výmysel.

Koniec koncov nie ste matka, tak sa nečudujem, že máte takýto názor. Ja Vám ho však neberiem.

 Horez 
  • 

Re: Řev kvůli prdíkům??? Blbost 

(20.8.2007 16:25:00)
Takovýchto odpovědí očekávám hodně. Já jsem jenom vyjádřil svůj názor a manželka potvrdí, že názor rozumný. Klidně masírujte bříško apod., stejně to k ničemu není. V roce se budete vymlouvat zase na zoubky apod.
 Jitka - autorka 
  • 

Re: Řev kvůli prdíkům??? Blbost 

(21.8.2007 8:30:19)
Máte pravdu, že ne každý řev je od koliky. V našem případě však bohužel - nebo bohudík, ano. Protože miminko se uklidní jakmile se vyprcká (někdy samo od sebe, někdy po zacvičení nožičkama a někdy po pouřití trubičky), ale vždycky se potom uklidní!!!

Jinak matka je obvykle schopná rozeznat, proč mimi pláče. To naše řve podobně jako při kolice i třebas když má hlad. Taky se kroutí jako v křeči, ale navíc u toho otvírá pusenku a hlavičkou mydlí ze strany na stranu jak hledá cecíček.
A někdy taky řve, když jsem trošičku nervózní, protože třebas nestíhám něco udělat (obvykle uvařit) a to obvykle stačí, aby mimi pochoval tatínek a ono během pár minut klidně spinká.

Jinak s tím šumem máte naprostou pravdu. Naše mimi spinká celý den v kočárku kuchyni a k tomu mu krásně šumí digestoř nebo myčka. Ale takhle jsem ho mívala i když mělo prdíky, abych nemusela neustále z kuchyně odbíhat do ložnice utěšovat - takhle ho mám krásně při ruce a kdykoliv můžu pohoupat nebo i pochovat, podle potřeby.
 Marci, 1 synáček 
  • 

Re: Řev kvůli prdíkům??? Blbost 

(29.8.2007 19:51:38)
to může napsat jen chlap,který neví,jak může bolet bříško bezbranného tvořečka...
 Marcela, jeden syn 
  • 

Weleda 

(29.8.2007 19:57:28)
Mám dvouměsíčního chlapečka a taky ho trápily bolesti bříška. Asi jako všechny z vás jsme zkoušeli možné i nemožné. Na radu kamarádky jsem vyzkoušela olej na masírování bříška od firmy Weleda Baby-Bauchleinoil a
zabral. Během pár dní bylo po problému. Vřele doporučuji. Na malinké bříško stačí 3-4-kapičky,krásně se roztírá.
 Adriana 
  • 

Laktobacily 

(22.8.2007 8:41:18)
Mám 3 deti - 2synov, tí nemali s prdkaním žiadne problémy a kojení boli do 2.rokov. Všetko bolo OK bez ohľadu na to, čo som zjedla alebo vypila. Dcérka (2roky) mala však problémy od narodenia. Zo začiatku som skúšala jesť len "doporučené veci", no skončila som na čistej ryži, zemiakoch a vode a aj tak malá trpela kolikami. Lekár nam dal SAB SIMPLEX a trošíčku pomohol. Nie vždy a úplne, ale bola to zmena. Najrýchlejšie však pomohli laktobacily z lekárne pre mimi od 1mesiaca. Potom sa stratili problémy aj so stolicou (napr.pri zavádzaní prvej tuhej stravy ju začalo zapekať z banánov, hoci chalanom i mne pomáhajú stolicu upraviť pri problémoch). S laktobacilmi sme boli zrazu OK. Takže skúste :-))... a mimochodom - malú som nosila v šatke viac ako rok, takže netrpela nedostatkom mamičkinej prítomnosti či niečoho podobného. A šumy na ňu tiež nezaberali, skôr naopak.
 Giginka.74 


Re: Prdíci :o((( 

(22.8.2007 10:20:05)
I náš poklad trpí tímhle "prokletím" cca od 2týdne života :o(. Zkoušela jsem všechno možný - co zde bylo vyjmenováno a nám nejrapidněji pomohla změna polohy při kojení ( doporučuji případně kontaktovat poradkyně z Lalig FTN Krč www.kojeni.cz ) - Anička nenapoliká určitě tolik vzduchu jako předtím a moc se jí ulevilo. Náš miláček je totiž takové to špatně odkrkávací miminko a navíc po kojení většinou vždy navíc pěkně vytuhne. Takže kojíme v pozici " fotbalového míče " :o))), po kojo 15 kapiček Sabíku, já si hlídám žrádýlko, piju na střídačku čajík vlastní výroby - kmín, nebo fenykl či majoránku - přiměřeně na hrníček ( cca čajová plná lžička ??? )nechat namočené přes noc louhovat, pak svařit asi 5 minutek a vypít teplé. Plus to kombinuju přes den s kojo čajem od Lerosu a HURÁÁÁ - strašně se nám ulevilo - prořvané noci se změnily na 5-8 hodinové maratony spánku. Přes den taky úleva, jen jako pozůstatek si občas navečer breknem, ale je to kombinované asi i s celodení únavou. Jo a p.s. - nepít moc mléka - miminka neummějí zpracovat tolik laktozy. Držím moc palce a trpělivost při hledání té osobní cestičky z prdícího pekla :o)))! Páčko
 Caitline 
  • 

Rektální rourka 

(22.8.2007 15:41:06)
Rektální rourku můžeš zavést jako teploměr,tak na špičku prstu,ale před zavedením ji namaž mastičkou na zadeček.Zavedenou ji můžeš nechat přibližně 10 min a několikrát denně dle potřeby.V nemocnici se běžně používá u dospělých i u dětí při potížích s vyprazdňováním stolice i vzduchu ze střev.V případě potřeby napiš na můj mail.Pa
 Jitka 
  • 

Díky za reakce a rady 

(23.8.2007 9:22:40)
Díky všem za reakce a hlavně postřehy a rady z vlastních zkušeností - kvůli tomu jsem také ten článek vlastně napsala, aby se na jedno místo dostaly různé rady, jak na ty zatracený prdíky vyzrát. Doufám, že i Vy si tu najdete něco užitečnýho, ať už v článku nebo v diskuzi.

Takže pište dál, i když už je diskuze víceméně mrtvá, protože to zcela jistě pomůže dalším rodičům, kteří se k tomuto článku dostanou později.
 Makina  
  • 

Slyšely jste o rýžovém odvaru? 

(25.8.2007 23:37:10)
Chci jen něco málo dodat. U obou synů zabíral rýžový odvar, ze začátku ( v prvních týdnech ) hodně ředěný asi dvě hrsti rýže na půl litru vody do měkka rozvařit(po lžičkách se dává oslazený glukopurem a po kojení - tolik kolik dítě zvládne spolykat). Počítejte s tím, že než se naučí dítě takto papat bude hodně odvaru mimo. Později, pokud je potřeba (po 3.měsíci) může se rozmixovat i uvařená rýže a přimýchat k vývaru. Použijte vždy jen obyčejnou rýži( ne předvařenou, nelepící se atd.) tu nejobyčejnější. Nutno podotknout, že moji plně kojení kluci vždy kakali hodně nařídko skoro průjmovitě, což Sab simplex ještě zhoršil. Rýže ,,zahuštˇuje", takže nemám zkušenosti s miminkama, která jsou kojena, kakají nahusto a mají větry. Rýže je bez rizika, podává se i novorozencům v nemocnicím. Lépe je odvar připravovat denně, ale já jsem ho používala i 3 dny, s tím, že byl uložený v lednici a ohřála jsem vždy jen určité množství. Kluci spaly jak ,,mimina" a bylo na nich poznat, když jsem odvar vynechala.
Dceři je 14 let. U ní jsem používala hadičku do 3. měsíců ,,imrvére"(o odvaru jsem nevěděla) a nikdy si na ni nezvykla, neměla žádné problémy s vyprazdňováním ani s konečníkem. Je to normální holka.
Jen radosti s miminkama přeji Makina
 Marcela+Verča 6/03, Adámek 8/06 
  • 

vydržet 

(27.8.2007 22:06:24)
Abych shrnula svoje zkušenosti- pití fenyklového čaje mnou nepomáhalo, malý ho z lahvičky moc nechtěl. Sab taky nijak zvlášť nezabíral. Pak jsem absolvovala kurs masáží kojenců, zkusila při prdíkách masírovat bříško a to hodně pomáhalo. Člověk se nesmí bát přitlačit. Buď klasicky třemi prsty po směru hodinových ručiček nebo ze středu do stran, třikrát nad a třikrát pod pupíkem. Výborný byl také Flatulin, ten pomáhal většinou okamžitě. Rektální rourku jsem nechtěla moc používat, také jsem slyšela o návyku. Nakonec problémy kolem 5.měsíce pomalu odezněly, ale od asi 3.týdnů Adámek trpěl tak obden. Proto si myslím, že to zase tak moc neovlivňovala moje strava, protože jsem jedla pořád podobné věci. Vydržte, bude lépe.Marcela
 Michaela 
  • 

Lactobacilus acidofilus 

(19.12.2007 11:58:06)
Ahoj, máme 6ti týdenní dceru, která také trpí větříky a bolením bříška. Dostává křeče a tím i dobře nespí. Má neklidné spaní. Když usne, tak na půl hodiny tvrdým spánkem a pak sebou jen škube, hází hlavičkou a kope nožičkama. Ze spánku kňučí a různě mručí. Piji čaje, děláme masáže (mačkáme bříško), dáváme kapky ale ještě to není ono. Dostala jsem radu, že jí máme podávat bakterie Lactobacilus Acidofilus, ale nějak se toho bojím. Nemáte s tím někdo zkušenosti?
 Blanka 
  • 

Vetry  

(13.1.2008 11:10:40)
Me se osvecil Chamomilla vulgaris jsou to male kulicky rozdrti ve vode za daji do lahvicky. Opravdu to pomaha. Jen nevim jestly se daji koupit v cechach.
Ja jsem ve Francii.
 Lenka (6,5 měsíční syn Tomášek) 
  • 

rektární rourka 

(13.5.2008 10:48:43)
Nám paní doktorka z poradny tuto možnost sama navrhla a ještě přidala přesný návod, jak rourku používat. Jak často - dle potřeby bez obav, že by se drobeček naučil vyprazdňovat jen s touto pomocí. Trubičku je třeba nejprve buď namočit teplou vodou nebo olejíčkem, pak opatrně zasunout do konečníku - ovšem poměrně hluboko - cca 3-4 cm tak, aby došla až do tlustého střeva a tam právě pomohla s odcházením prdíků. Pokud je provedení správné, uslyšíte, jak prdíky odcházejí a také samozřejmě mimčo začne tlačit, takže se s největší pravděpodobností pokaká. Je ovšem třeba vydržet v zadečku delší dobu nebo postup několikrát zopakovat (většinou se mimčo brání a kope, takže není možné rourku v zadečku udržet, nebo je ucpaná). Já osobně jsem rourku používala převážné v noci nebo v době, kdy byl opravdu už nesnesitelný stav pláče a křečí a ve většině případů nám pomohla, alespoň na nějakou dobu a Tomášek mohl klidně usnout. Hodně zdaru a trpělivosti všem. Nechci strašit, ale u nás se ve 3 měsících ani v 1/2 roce nic závratného nezměnilo a máme problémy pořád - je pravda, že s většinou už si Tomík umí sám poradit, ale někdy ještě ne, hlavně v noci se s pláčem stále budí.
 Klára Jelínková, syn Matýsek 3,5 měsíce 
  • 

Kapičky na prdíky 

(19.5.2009 20:58:30)
Zdravím všechny maminky. Já jsem se jenom chtěla podělit se mými zkušenostmi s kapičkami Baby Calm, jsou to čistě přírodní výtažky, bez konzervačních a jiných přísad. A musím říct, že jsme je začali používat od šestinedělí a Matýskovi přestaly večerní hodinové koliky(záchvaty pláče) a v noci krásně spinkal. Budil se jenom na kojení 3x za noc. Po ukončení třetího měsíce nás trošku prdíky začaly zase trápit, ale myslím, že je to tím, že jsem se začala méně hlídat co jím. Tak zkusíme Probiotické kapky a uvidíme! Všem přeji hodně zdaru a spokojená miminka!
 Danča, +1 


Větříky 

(13.9.2011 9:00:31)
Nám na prdíky a bolavé bříško zabraly výborně kapičky od Espumisanu, za nás mají jedničku!

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.