| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Křtiny

 Celkem 44 názorů.
 Marcela a Emmicka (pul roku) 
  • 

Adamek 

(28.8.2000 12:19:30)
Mila Kaco,
Nedam mi, abych Ti to nenapsala, ale musela jsem se smat, kdyz jsem videla Adamkovo fotku u zrcadla. Nevykladej si to spatne.
Tvuj maly Adam je totiz cim dal tim vic podobny moji male Emme.
Hodne stesti.
Marcela
 Marcela a Emmicka (pul roku) 
  • 

Adamek 

(28.8.2000 12:20:16)
Mila Kaco,
Neda mi, abych Ti to nenapsala, ale musela jsem se smat, kdyz jsem videla Adamkovo fotku u zrcadla. Nevykladej si to spatne.
Tvuj maly Adam je totiz cim dal tim vic podobny moji male Emme.
Hodne stesti.
Marcela
 Michal 
  • 

Co je to linka kojeni? 

(28.8.2000 16:51:20)
Kde to je a telefon?

Dekuji, M.
 Iva 28 let + Péťa 5,5 měsíce 
  • 

Re: Co je to linka kojeni? 

(28.8.2000 17:07:20)
Horkou linku kojení provozuje Thomayerova nemocnice v Praze Krči a telefon najdete v rubrice Poradny - Kojení a péče o novorozence.
 Brunhilda (Brůňa) 
  • 

radost 

(28.8.2000 19:28:16)
Jsem moc ráda, že mohu číst Vaše příspěvky. Je hezké, když mentálně postižení mohou plně starat o své děti a ještě jim můžeme díky internetu pomáhat. Vydržte, jsme s Vámi!!!
 Míra & spol 
  • 

Re: radost 

(29.8.2000 13:07:41)
Buď je to hoďně blbý nebo mi uniká souvislost. Nevim.

M.
 Iva 
  • 

Re: Re: radost 

(29.8.2000 16:09:42)
Taky doufám, že došlo pouze k omylu. Jinak by to byl docela špatný fór...
 Janka Linhartová, Katka, 2,5 měsíce 
  • 

zelený špendlík :-) 

(28.8.2000 21:18:22)
Zdravim Vás i miminko Adamka,
taky se musím smát, jak jsou ty děti v něčem stejné - naše Káťa, která je o 1 den mladší, než Adam, kromě pěstiček před očima, hlasitého mlaskání, když najde svoji ruku a tak má už taky oblíbenou hračku - zelený špendlík! Připadal mi tak ošklivý (dostala ho od babičky), ale Káťa si ho oblíbila hned, jak ji ho babička poprvé dala do ruky. A sousedovic Barborka, která je o 2 měsíce starší, má taky oblíbenou hračku - špendlík, tentokrát oranžový. No jo, i miminka mají svůj názor na to, co se jim líbí:-)
mějte se hezky a buďte zdraví!
 Lenka (Šárka 3,5 měsíce) 
  • 

Re: zelený špendlík :-) 

(28.8.2000 23:06:53)
Ahoj,
i naše Šárka dostala zelený špendlík od babičky. Mě se nejdříve taky moc nelíbil - ta barva a zrovna špendlík, ovšem u Šárky zabodoval. Již ve dvou měsících se jí dobře vešel do pacičky a nebyl pro ni těžký jako jiná chrastítka. Teď jsou Šárce 3,5 měsíce a špendlík stále vede. Od jedné známé dostala ještě tebou zmiňovaný špendlík oranžový - tím se vyřešil věčný "problém zatoulaného špendlíku". Nedávno sme byly u kamarádky, jejíž holčička je o 10 dní starší než Šárka. Kamarádka si stěžovala, že její Simonka si ještě s chrastítky nehraje. Půjčila jsem jí špendlík - a hle Simonka ho chňapla a málem už nepustila. Takže špendlík bych doporučila všem maminkám malých miminek.
Ahoj Lenka
 Alice, Marecek, 2,5 mesice 
  • 

Re: zelený špendlík :-) 

(29.8.2000 8:21:36)
Musim se taky smat, nas Marecek dostal zeleny spendlik od manzelove sestrenky (uz pouzity), taky se mi nejdriv moc nezdal, ale zjistili jsme (kdyz mel necele 2 mesice), ze opravdu je to jedine z chrastitek, co sam udrzi v ruce a neni nebezpeci, ze by se s nim nejak zranil. Zrovnat vcera se mu podarilo hodit ho za pracku, musime ho co nejdrive najit. Takze at zijou zelene a oranzove spendliky!
 Monika (Michalka 9měs, Vojta 4 roky) 
  • 

Re: zelený špendlík :-) 

(29.8.2000 10:18:40)
Špendlik byl také první a nejoblíbenější chrastítko mých dětí. Já pokud obdarovávám nějaké miminko tak kupuji jedině špendlik. Díky špendlíku si Míša přestala cucat pěstičky (dudlíky nesnáší). Také udivovala kolemjdoucí držením špendíku jen pusou a klapáním pusy s ním ještě pohybovala. To dělaly oba v době kdy už seděly.
 Radka, dva synové 
  • 

Re: Re: zelený špendlík :-) 

(30.8.2000 21:04:12)
Přesvědčili sjte mě. Zítra jdu svému miminku koupit špendlík, jakkoli jsem si vždycky říkala, že takhle "ohavnou" hračku (Špendlík? A svítivě zelený?) mu teda nikdy do ruky nedám.
 Stáňa(40)+Ondra(6,5) 
  • 

Re: Re: Re: zelený špendlík :-) 

(31.8.2000 15:53:35)
Zelený špendlík je skutečně asi evergreen, protože i už před více než šesti lety, kdy ho Ondra dostal, se pro něj stal nejoblíbenějším chrastítkem a na této pozici se udržel velmi dlouho.
Ony asi mají miminka trochu jiný úhle pohledu než my, protože kromě zeleného špendlíku Ondra miloval ještě příšernou (z mého pohledu) gumovou asi kačenku (aspoń tomu se to blížilo nejvíc), gumový banán s nakresleným obličejem a gumového medvídka - společným znakem těhle tří hraček bylo to, že měly výrazný usměvavý "obličej", tak možná proto.
 Lenka (Šárka 3,5 měsíce) 
  • 

Re: Re: Re: Re: zelený špendlík :-) 

(31.8.2000 18:33:39)
Jo, jo - vkus miminek je nevypočitatelný.Již jsem tady psala o oblíbenosti zeleného a oranžového špendlíku u naší Šárky. Jenže Šárka teď objevila ještě jednoho oblíbence - je to plyšový oranžový brontosaurus. Já jí ho nejdříve vůbec nechtěla dát - dostali jsme ho jako dárek - jenže při úklidu prostě vyplaval a Šárka po něm chňapla. Jako jedinou větší hračku ho bere do ručiček a "mazlí se" s ním. Jenom ven ho nebereme - zatím se za něj dost stydím.
Takže ať žijí výrobci příšerných hraček!!
 Radka, dvě děti 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: zelený špendlík :-) 

(31.8.2000 21:43:14)
Tak jsme museli vzít za vděk špendlíkem modrým, zelené už díky té reklamě tady vyprodali. Ale i modrý měl úspěch, byť není tak křiklavě barevný. Cucá a drží se stejně dobře.
 Míša, syn 3,5 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: zelený špendlík :-) 

(1.9.2000 10:23:27)
Zdravím všechny fanynky a fanoušky zavíracích špendlíků!
My měli žlutý a taky to byl favorit. Teď se ho chystám jít vyhrabat mezi staré hračky a věnovat ho synovci, protože moje švagrová na základě vašich příspěvků došla k závěru, že bez zavíracího špendlíku se miminko nemůže zdárně vyvíjet.
 Petra, Štěpán 5 měsíců 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: zelený špendlík :-) 

(4.9.2000 14:21:03)
Teda já snad ten špendlík koupím taky :-)). Štěpán momentálně nejraději cpe do pusy chrastíko se srdíčky (krásně se mu tam vejdou) a oranžového slona (chobot je prý nejlepší:-)) ).
 Pavlina, 26.týden 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: zelený špendlík :-) 

(5.9.2000 14:57:45)
Ja sice jeste zadne dite nemam, ma se nam narodit "teprve" v prosinci, ale oranzovy spendlik mame doma uz asi dva mesice. Nejdriv jsem si rikala, ze ho diteti nikdy nedam, uz jsem zmenila nazor!!!
 Blanka,Štěpán 6let 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: zelený špendlík :-) 

(11.9.2000 9:01:49)
Oranžového slona jsme měli taky a žlutou myšku s velkýma kulatýma ušima,ale nejoblíbenější byla (později)strašně ožižlaná žirafa. Náš Štěpán systematicky okousával postupně hlavu a jednu nohu za druhou, znovu hlavu,nohy... Divím se,že to žirafa vydržela celá. Ke špendlíku jsme nedošli, měli jsme spoustu zděděných hraček po starších dětech, kdy špendlík asi nebyl v módě a kupovali jsme vlastně až autíčka a stavebnice později.
 Radka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: zelený špendlík :-) 

(11.9.2000 14:51:25)
Nevíte, kde by se dal v Praze koupit?
 Lenka (Šárka 4 měsíce) 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: zelený špendlík :-) 

(11.9.2000 18:12:46)
Radko,
ještě ve čtvrtek ho měli v Nuslích - stanice tramvaje č. 11 Horky - krámek je přímo u stanice ve směru na Spořilov, tedy z centra.
Ahoj Lenka
 Radka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: zelený špendlík :-) 

(22.9.2000 19:54:41)
Ale jen modrý. Ale paní prodavačka slíbila, že vezme od výrobce kupu zelenejch:-)
 Radka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: zelený špendlík :-) 

(25.9.2000 11:06:34)
Jak ten zázrak vlastně vypadá? Jako zavírací špendlík? Nikde jsem na něj v obchodě nenarazila nebo jsem ho nepoznala? Kolik stojí a kde se dá v Praze koupit?
Dík Radka
 Lenka (Šárka 4 měsíce) 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: zelený špendlík :-) 

(25.9.2000 17:14:06)
Radko,
ten "zázrak" je kus chrastícího plastu v podobě zapnutého spínacího špendlíku velkého cca 10 cm. Je to hračka, která dospěláka toužícího obdarovat miminko na první pohled nenaláká. Ovšem zkušená prodavačka ho doporučí. Jeho přednosti jsou opěvovány v předešlých příspěvcích. Prodávat jsem ho viděla v barvách - oranžové, zelené, růžové a modré. Stojí 23,- Kč. (plus minus nějaká ta kačka, záleží, kde ho kupuješ). Naposledy jsem je viděla v Praze v Nuslích na stanici tramvaje č. 11 ve směru z centra na Spořilov v malém krámku. Měli už jenom modré a růžové.
S pozdravem Lenka
 Martina, syn Michal 5,5 týdne 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: zelený špendlík :-) 

(6.9.2000 21:17:51)
Po přečtení všech chvál na zelený, případně oranžový nebo modrý špendlík vyrážím do ulic také zakoupit. Bez zeleného špendlíku by asi moje miminko přišlo o nejúžasnější hračku svého mládí. Díky za všechny příspěvky! Doufám, že zelené špendlíky budou ještě někde k sehnání!
 Petra (Terezka, 13 měsíců) 
  • 

Re: zelený špendlík :-) 

(30.8.2000 16:04:21)
Zdravím Adámka a jeho maminku a všechny příznivce zavíracího špendlíku.
My jsme se poprvé seznámily se špendlíkem na rehabilitaci, kam jsme chodily od Terečiných 3 měsíců asi do osmi měsíců, protože měla zvýšené nervosvalové napětí a inkriminovaný špendlík byl jediná hračka, která jí tam trochu uklidnila - cvičení nebylo vůbec příjemné. Špendlík jsem pak koupila i domů (tentokrát v barvě vínové)a dlouhou dobu byl jednou z nejoblíbenějších hraček, protože se dá krásně cucat. Viděla jsem ho pak ještě u několika maminek v poradně...
Zdravím
Petra
 Pavel , Ema 4 mesice 
  • 

Re: zelený špendlík :-) 

(30.8.2000 16:12:03)
Nase mala Emca uz od 2. mesice taky zboznuje zeleny spendlik, kdyz ho vidi, odhazuje ostatni hracky a natahuje ruce po nem, asi se to fakt tem miminkum moc libi:)
 Dana, Mareček 1,5 roku 
  • 

Re: zelený špendlík :-) 

(21.9.2000 23:36:12)
Ano, ano!

Náš syn si také oblíbil špendlíček, tentokrát oranžový. Vybral si sám - lehkou, dobře uchopitelnou hračku, která přehnaně nehlučí a nepadá ze zemdlené ručičky na hlavu. Kéž bychom i v pozdějším věku tak rychle vybírali dobré hračky.
 Blanka, 4 děti 


Re: zelený špendlík :-) 

(10.1.2002 0:17:52)
Čtu si tyto stránky s velkým zpožděním a hlavně proto, že také čekám miminko, už třetí. Mé starší děti jsou už poměrně velké (12+11 let), ale i ony milovaly zavírací špendlík. Měli jsme růžový. Největší úspěch mělo, když si ho strčily do pusinky tím tenčím koncem (zkušené "špedlíkářky" si jistě dovedou představit) - vypadalo to, že mají pusinku zamčenou na visací zámek. Takže jsem si teď na to příjemně zavzpomínala a moc jsem se nasmála.
Jinak, Káčo, díky!!! Tvé stránky jsou opravdu moc krásné!
 Iva, Matýsek 5 měsíců 
  • 

Jak na kmotra-u? 

(30.8.2000 8:56:23)
Ahoj Káčo,
tak vidím, že jste se už úspěšně přehoupli přes zdravotní problémy, gratuluju.
Jsem ráda, že jsi zde naklepla toto téma, snad mi poradíš ty nebo někdo další.
Chystáme se s manželem nechat syna pokřtít, ale zatím jsem neměla možnost zjistit, co je k tomu potřeba.
Jednak prý kmotr musí být křtěný také a snad prý by to pro chlapečka měl být zase chlap. Nevíš, co je na tom pravdy a jak jste vůbec postupovali vy?
Za odpověď předem dík.
Iva
 Jana a Filip(9 měsíců) 
  • 

Re: Jak na kmotra-u? 

(30.8.2000 9:55:43)
Ahoj Ivo,
ono nechat dítě pokřtít neznamená jen absolvovat ten hezký obřad v kostele. Je to závazek na celý život, že budu dítě vychovávat ve víře v Boha. A kmotr je osoba, která by měla být garantem takové výchovy (sám pokřtěný tedy opravdu být musí). Z Tvého dotazu soudím, že vaše rodina moc věřící není. Nebylo by tedy lepší nechat rozhodnutí o křtu na Matýskovi, až bude větší a bude chápat o co jde?
 Iva 
  • 

Re: Re: Jak na kmotra-u? 

(30.8.2000 16:47:29)
Ahoj Jano,
diky za Tvou odpoved.
Vis, s nasi rodinou je to trochu slozitejsi. Ja bych se asi urcite priklanela k Tvemu nazoru nechat toto na Matyskovi. Manzel je ale cizinec, on je, narozdil ode mne, krteny, a cela jeho rodina, hlavne maminka, je nabozensky zalozena.
I kvuli tomuto jsme meli svatbu v kostele, protoze jinde by to snad ani manzelova rodina neprenesla pres srdce (ja samozrejme absolvovala vsechny povinna proskoleni). A stejne tak je vyhledove nemyslitelne, aby nas syn nebyl pokrteny.
Manzel argumentuje mimo jine pripadnou moznosti studia na skolach spravovanych cirkvi apod., nevim je-li to pro zajemce povinnost, byt pokrten.
Budu rada, kdyz mi pripadne napises neco vice.
Iva
 Jana a Filip (9 měsíců) 
  • 

Re: Re: Re: Jak na kmotra-u? 

(30.8.2000 17:32:27)
Ahoj Ivo,
nejdřív bych se Ti chtěla omluvit, ale z toho prvního dotazu to vypadalo, že patříš mezi lidi, co nechávají děti křtít proto, že je to teď tak trochu v módě.
Tvůj problém znám, můj manžel sice není cizinec, ale pochází z věřící rodiny, zatímco já pokřtěná nejsem a můj vztah k církvi (ne k víře!) je poměrně vlažný. I my jsme měli svatbu v kostele, ale chtěla jsem to tak i já. Prostě mi nějak přišlo, že manželské sliby před státním úředníkem nemají tu správnou váhu. Náš syn zatím pokřtěný není; byl nedonošený a řešení jeho zdravotních problémů nás zaměstnalo natolik, že na diskusi o křtu dosud nebyl čas. Nejraději bych to rozhodnutí taky nechala na synovi, ale protože vím, že pro mého muže a jeho rodinu je křest důležitý, bránit se nebudu.
Radila bych postupovat stejně jako Káča, to jest obrátit se na kněze, který vás oddával (pokud jste neměli svatbu v zahraničí, pochopitelně). I s vyhlédnutým kmotrem (kmotrou) pak asi absolvujete přípravu podobnou té předsvatební (opravdu je dobré obrátit se na stejného kněze, už vás zná, nebude se opakovat a bude to kratší).
Nevím, jak je to s křestem jako podmínkou pro studium na církevní škole v zahraničí, ale měla jsem dojem, že české církevní školy se chlubí právě tím, že k ním posílají děti i nevěřící rodiče.
 Káča Skokanová 
  • 

Re: Jak na kmotra-u? 

(31.8.2000 22:28:40)
Ahoj Ivo,

jak už psala Jana, asi je opravdu nejlepší obrátit se na oddávajícího kněze. Nás si bezpečně pamatoval, takže to bylo jednodušší. Ještě když jsem byla těhotná, tak jsme u něho byli na návštěvě a asi hodinku nás seznamoval s tím, co křest dítěte je a co to znamená. Spojil to i s vyplněním formuláře a věnoval nám brožurku, ze které jsme se mohli dozvědět i další věci. Hlavně tam byl i jakýsi "návod", jak obřad probíhá, co se kdy dělá, říká apod. Je-li zájem, můžu Ti ji poslat.

My jsme si zvolili kmotra i kmotru (jsou manželé), ale může být jen jeden. I kněz se divil, že jsme si zvolili oba. Skoky mi napovídá, že pro chlapečka můžete mít i kmotru, na pohlaví by záležet nemělo. Náš kmotr i kmotra jsou věřící a na poučení u kněze před obřadem být nemuseli.

Mimochodem, jsme na tom stejně - já křtěná nejsem, Skoky ano...

Hodně štěstí, ahoj
Káča
 Iva, Maýsek 5,5měsíce 
  • 

Re: Re: Jak na kmotra-u? 

(1.9.2000 13:13:36)
Ahoj Káčo,
díky za odpověď.
Pokud by bylo možné se na brožurku mrknout, budu ráda, alespoň bych teď hned nemusela někde běhat.
Jen nevím, mám-li Ti poslat adresu nebo e-mail.
Jinak jsme na tom vlastně velmi podobně. Jak jste nakonec dořešili záležitost Adámkova rodného listu, občanství, zápisu do pasu Skokymu apod.? Mne něco podobného čeká s maďarským velvyslanectvím, alespoň doufám, že tam nebudou takové fronty..)))))
Iva
 Káča Skokanová 
  • 

Re: Re: Re: Jak na kmotra-u? 

(1.9.2000 14:50:27)
Ahoj Ivo,
posli mi e-mail (kaca@kolo.cz) s Tvoji adresou, poslu Ti brozurku postou.

Rodny list, obcanstvi atd. zatim visi na mrtvem bode, protoze nemame naladu se s nekym handrkovat na ambasade, jednou nam to stacilo... :( V zari se chystame na Slovensko, tak jestli nam zbyde cas, tak to vezmeme pres Bratislavu a zvlastni matriku. Asi to vyridime vsechno rovnou tam.

Kaca
 Mariana,dcery 10 let a 3 měsíce 
  • 

Díky 

(30.8.2000 21:08:15)
Ahoj Káčo a Skokánci
díky za báječný seriál o Adámkovi .Patří mezi má nejoblíbenější periodika.Mějte se ,uzdravujte se a pište!!!!
 Bára 
  • 

pozdrav pro "skokany" 

(2.9.2000 14:45:21)
Ahoj Káťo, Skoky a Adámku,

přečetla jsem si Vaše Emiminko a moc se mi to líbilo.
Pracuji jako dětská sestra a proto to všechno vidím z trochu jiného hlediska. Třeba mě zarazilo, že sestry nechají maminky převlékat ložní. To bychom si my dovolit nemohly.
Hned jsem vaše eMiminko doporučila své 5týdnů těhotné sestřenici, která shání vše možné o těhotenství a porodu.
Myslím si, že třeba ty rady s tím kojením mohou pomoci nejedné mamince. Je to fakt dost těžký naučit vše maminku v porodnici za 5 dní při stavu plného oddělení.

Mějte se všichni moc hezky a budu se těšit na další články a fotky.

Bára
 Heda K babička 
  • 

zelený špendlík 

(4.9.2000 15:21:01)
Poradí mi niekto kde dostaneme kúpiť zelený špendlík, na Slovensku to nepoznajú, kto to prosím vyrába. Chceli by sme to pre 2,5 mes. vnuka. Ďakujem za radu. H.K.
 Lenka (Šárka skoro 4 měsíce) 
  • 

Re: zelený špendlík 

(4.9.2000 15:30:40)
Výrobce špendlíku bohužel neznám, ale když mi napíšete Vaší adresu, tak Vám ten špendlík v Praze koupím a pošlu - stojí jen pár korun. Adresu napište buď sem, nebo na mail lenka@samidata.cz.
S pozdravem Lenka
 Lenka (Šárka 4 měsíce) 
  • 

Re: zelený špendlík 

(6.9.2000 13:37:04)
Tak už pro Vás ten špendlík máme. Je sice modrý (zelené už neměli), ale snad to nevadí. Stál opravdu jen pár korun, takže budeme se Šárkou moc rády, když ho budeme moci poslat Vašemu vnoučkovi. Prosím napište nám Vaši adresu - pošleme ho obratem.
S pozdravem Lenka a Šárka
 H.K. babička 
  • 

Re: Re: zelený špendlík 

(6.9.2000 13:53:48)
Mila Lenka, adresa je Lucia Kamenska-Čerňanska, ul. L. Derera 4, 83105 Bratislava, Slovensko. Ďakuje
Bruno 2,5 mes.
 Radka, 2 holky 
  • 

Re: zelený špendlík-na barvě nezáleží 

(22.9.2000 23:00:22)
Všem fanynkám špendlíků: nezjistí některá z vás, kdo ho vyrábí? Poslala bych děkovný dopis výrobci. Se špendlíkem si hrála již má 10letá dcera, mladší 2letá, ho miluje dodnes. Ostatní chrastítka jsem již dávno vyhodila, špendlík nemůžu. "Hrají" si s ním plyšové hračky. Pokud se snažím špendlík odklidit, vždy když to Janička zjistí, pláče. "Mami, špendík není, méďa páče. Méďa ce hlát špendík." Doufám, že "špendík" s námi nepůjde do školy.
 evulik, 4,5 roc. Ivonka 
  • 

Špendlík - chrastítko 

(1.8.2003 10:20:17)
Ja som si taký špendlík kúpila ako puberťáčka s kamoškou, a nosili sme ho na šnúrke na krku. Potom, ked sa narodila Ivula, niekde som ho vyhrabala. Tiež to bolo jej obľúbene chrastítko (po našom HRKáLKA :-)), je ružovej farby. Ale mám aj žlté, a som zvedavá, či bude mať taký úspech aj u ostatných mojich budúcich detí :-))

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.