| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Bulteriér a kojenec - jde to dohromady?

 Celkem 257 názorů.
 Jana, dva kluci (1999,2000) 
  • 

Bulteriér a batole 

(18.1.2006 8:23:47)
Že se snáší bulteriér s kojencem mne ani moc nepřekvapuje - kojenec leží v postýlce nebo v kočárku a nijak psa neomezuje. Napište nám za rok, až bude Vaše dítě chodit a všechno prozkoumávat - včetně psích očí, čumáků, pelechů, ocásků atd. - jak se s tím Váš pes vyrovnává...... Mám tu zkušenost, že ve vztahu pes a batole to funguje tak, že pes má ráno snahu schovat se co nejlépe, aby ho batole celý den nenašlo :-)
 Červánek 


Re: Bulteriér a batole 

(18.1.2006 8:40:22)
Jani, tak u bulíka Tě mohu ujistit, že to tak rozhodně fungovat nebude. Bulteriér je totiž ještě lepší pes k dětem než retrívr. Mám doma postiženou dceru a fenku bulíka, proto vím, o čem mluvím...

Leni, chápu Tvé "rozplývání" nad vztahem bulíka a kojence - jen se musím přiznat, že bych podobné udivení očekávala u člověka neznalého tohohle plemena. Od lidí druhu - "držte si toho svého pitbula"....bulík přeci miluje svoji smečku už ze své podstaty, že je to bulík:o)))
 Červánek 


Re: Re: Bulteriér a batole 

(18.1.2006 8:52:56)
Jinak je Amy nádherná:o))) Já bulíky prostě miluju:o)))
 Lenka Z. 
  • 

Pro Červánka 

(18.1.2006 15:34:35)
Červánku, pokud budeš mít zájem, můžeš mi napsat na e-mail: lenka.zvercova@seznam.cz
 Eva K 
  • 

Re: Re: Bulteriér a batole 

(18.1.2006 8:56:40)
Taky jsem slyšela o milé povaze bultíků a taky ještě dobrmani. Mě se bultíci líbí, manželovi ne, takže to vidíme na retrívra (až bude domek, miminko tedy přijde dříve než pejsek).
Myslím, že jedna věc je o povaze zvířete vědět ze "standartu plemene" či pověsti a druhá je se ubezpečit vlastní zkušeností. Každý zvíře je přeci jiné. Eva
 Iva, Viki (8/05), Áda (1/08) 


Re: Re: Re: Děti a pejsci 

(18.1.2006 9:18:26)
Ahoj,

můžu potvrdit velmi dobrou zkušenost s dobrmany. Vyrůstala jsem s fenkou dobrmana, rodiče ji pořídili, když mi bylo pět let. Když jsem jako dítě cítila nějakou nepsravedlnost nebo, když mi bylo smutno, chodila jsem za svojí Zorkou. Zorinka a já jsme prostě byly ty nejlepší kamarádky. Taky bychom časem dětem chtěli pořídit pejska, pomýšlím na "menší kopii dobrmana" a sice manchestreského teriéra. Podle literatury je výborný k dětem.
Iva
 Eva K 
  • 

Re: Děti a pejsci 

(18.1.2006 11:16:58)
Navíc jsou inteligentní:-). Eva
 Eva K 
  • 

Re: Děti a pejsci 

(18.1.2006 11:17:07)
Navíc jsou inteligentní a dají se vycvičit:-). Eva
 Eva K 
  • 

Re: Re: Re: Bulteriér a batole 

(18.1.2006 9:24:21)
Asi si pletete pitbula či argentýnskou dogu s tímhle plemenem. Nebo čerpáte z jiných zdrojů než já. Odkud máte informaci o tomto plemenu?
Kamarádka má dvě argentýnské dogy, nemají rády psy, které neznají a potřebují pevnou ruku. Problém bude asi ten, že si tyhle plemena pořizují chovatelé začátečníci právě bez pevné ruky nebo se k nim nechovají jak mají. Eva
 Eva K 
  • 

Re: Bulteriér a batole 

(18.1.2006 11:19:37)
Jsou oba stejní fešáci:-)).
Pitbul z tého rasy vznikl, bultík má totiž taky slušný stisk, ale je mírné povahy. Ale můžeš "zkazit" jakéhokoliv psa. Eva
 Květuška 
  • 

Re: Re: Bulteriér a batole 

(18.1.2006 14:45:05)
V odborné literatuře se píše že mají slabost pro ciklisty.Jaká je vaše zkušenost?
 Květuška 
  • 

Re: Re: Bulteriér a batole 

(18.1.2006 14:47:19)
V odborné literatuře se píše že mají slabost pro ciklisty.Jaká je vaše zkušenost?
 Rozárková - Katka 
  • 

Re: Re: Re: Bulteriér a batole 

(18.1.2006 16:09:26)
Mám 2letou bulinku - shodou okolností sestru Aminky z Lenčina příběhu - a venčit chodíme každy den do parku Stromovka. Stromovka je plná jak cyklistů tak bruslařů a nikdo z naší smečky 3 bulíků ještě žádného neslovil - leda na svůj vzhled, neb "bulíkářů" tam sportuje taktéž plno :)) Navíc žádný vychovaný pes - jakékoli rasy, vám bez vašeho svolení nic lovit nebude.
 Rozárková - Katka 
  • 

Re: Re: Re: Bulteriér a batole 

(18.1.2006 16:10:28)
Mám 2letou bulinku - shodou okolností sestru Aminky z Lenčina příběhu - a venčit chodíme každy den do parku Stromovka. Stromovka je plná jak cyklistů tak bruslařů a nikdo z naší smečky 3 bulíků ještě žádného neslovil - leda na svůj vzhled, neb "bulíkářů" tam sportuje taktéž plno :)) Navíc žádný vychovaný pes - jakékoli rasy, vám bez vašeho svolení nic lovit nebude.
 PavlaB 
  • 

Re: Re: Re: Re: Bulteriér a batole 

(1.2.2006 1:00:41)
Uplne jsem nepochopila Evu K, tj. proc by pitbulove meli byt nebezpecnejsi nez bulterieri...
mame doma pitbulku a dve deti, ona byla u nas driv, takze trochu zarli, ale to dava najevo nam ne jim, deti ma rada ale zaroven vi, ze je nekdy lepsi se jim vyhybat ( i kdyz dbame na to, aby ji nikdo netahal, nepostuchoval, nebral veci apod. obcas se to stane), pevne doufam, ze tahle vzajemna symbioza vydrzi i do budoucna...
jo a cyklisty ma fakt rada (oni ji uz mene), nechce je sice lovit, ale rada zavodi...
 *Hany 


Re: jo a cyklisty ma fakt rada (oni ji uz mene), nechce je sice lovit, ale rada zavodi... 

(1.2.2006 18:32:26)
Pavlo B.,
a jak mám vědět, že ten pes, co honí mě a mé děti, když jedeme po cyklostezce, nás nechce lovit? Tušila jsem, že pejskaři jsou trochu mimo, ale tohle těžko pochopím.
Protože při jízdě do kopce žádné funící bestii neujedeme, přece jen si budu muset pro jistotu pořídit nějaký (pepřový) sprej.
 Aneta Lopová,2 malé děti 
  • 

Re: Re: jo a cyklisty ma fakt rada (oni ji uz mene), nechce je sice lovit, ale rada zavodi... 

(26.2.2006 16:43:27)
Janko,
psi jsou jako lidi. Nemůžeš je řadit podle plemen. Může se ti třeba stát že až jednou pojedeš na kole bude tě honit třeba yokshirský terier. A ty si řekneš jen tak podle plemene že ti nic udělat nemůže. To je jako kdyby jsi byla rasista. Batole s buldokem je stejně reálné jako batole s bišonkem. Nic ve zlém, ale psi se nemohou odsuzovat podle vzhledu a plemene. O tom jestli je ten pes hrozně zlý můžeš mluvit jen když ho sama osobně poznáš. Psi potřebují také lásku i pitbulové!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 Aneta Lopová,2 malé děti 
  • 

Re: Re: jo a cyklisty ma fakt rada (oni ji uz mene), nechce je sice lovit, ale rada zavodi... 

(26.2.2006 16:44:08)
Janko,
psi jsou jako lidi. Nemůžeš je řadit podle plemen. Může se ti třeba stát že až jednou pojedeš na kole bude tě honit třeba yokshirský terier. A ty si řekneš jen tak podle plemene že ti nic udělat nemůže. To je jako kdyby jsi byla rasista. Batole s buldokem je stejně reálné jako batole s bišonkem. Nic ve zlém, ale psi se nemohou odsuzovat podle vzhledu a plemene. O tom jestli je ten pes hrozně zlý můžeš mluvit jen když ho sama osobně poznáš. Psi potřebují také lásku i pitbulové!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 *Hany 


Re: Re: Re: jo a cyklisty ma fakt rada (oni ji uz mene), nechce je sice lovit, ale rada zavodi... 

(26.2.2006 18:27:10)
O plemenech nebylo v mém příspěvku ani slovo. Ale těžko to vysvětlovat osobě, která používá v každém příspěvku jiné jméno (já si tedy svoje jméno pamatuju, tak nevím) - a nenapíše jediný řádek bez hrubky.
 Zuzka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Bulteriér a batole 

(22.2.2006 17:11:18)
Rozárková - Katka ahoj, objevila jsem tuhle diskusi a i když se mi asi nepodaří tě odlovit, přesto to zkouším...bydlíme vedle stromajdy a snažím se přítele přesvědčit na bulíska, máme rok a půl starého prcka... nepřibrala bys nás někdy na prochajdu, prosím? názorná ukázka by myslím pomohla víc než argumenty... jestli budeš tohle číst a budeš ochotná, písni mi prosím na zuzana.kamenarova@centrum.cz
 Helena , dva kluci 
  • 

jak si lidi pletou plemena 

(20.1.2006 14:02:32)
Bulterier je pes pro pomoc na jatkach. Pomáhal nahánet dobytek. Pracoval jako ovčácký pes v menších prostorech. To NENÍ pes, který lovil lidi. Žádné plemeno na světě není určené k zabíjení lidí.
Naopak.tyto tzv.bojoví psi ,co vypadají, že mají zuby dvěma řadama mají snížený práh bolestivosti a při řádné výchově jsou velmi vhodní do rodin s dětmi/ jak je běžné třeba v Anglii - oblíbené plemeno je stafordšírský bulteriér /. Těmto psům totiž nevadí, když jim někdo šlápne na nohu, nebo se šťourá v tlamě. Zkuste to provést jorkšírákovi nebo jezevčíkovi. většina nevychovaných jezevčíků běžně napadá členy své vlastní rodiny, ale o tom na NOVÉ neinformují. JIstě, že kousance od mini psa jsou méně nebezpečné, ale tito psi jsou velmi nervózní a vyjedou kvůli každé kravině.
Takže mě foto bulteriéří feny s novorozencem vůbec neudivuje. Navíc pes s pevným sociálním chováním má v genech, ze štěňatům se neubližuje / viz dokumenty o vlcích,šakalech a pod. Novorozenec se chová , vypadá a voní jako štěně. "Drzé " roční dítě ve vlastní směčce už může dospělý pes začít vychovávat a hrozí, že ho štípne a muže to přehnat. Ale to je na dlouhé povídání. Oběma přeju pevné zdraví. helena , dva kluci a pes.
 Lenka S. ,dcera Tina 3 roky 
  • 

Re: Bulteriér a batole 

(17.12.2007 14:46:39)
Ač už je tahle diskuze,nyní když ji pročítám,staršího data,nedá mi to nezareagovat...
Americký pitbullterrier a anglický bulterier jsou vzhledem jen málo podobní. Ale co se týče vztahu k dětem,podoba tu je.. I když jsou v každém plemeni individuální rozdíly.. Typickou vlastností pitbulla je přátelské chování k lidem. Máme 7 pitbullů a všichni se chovají k dceří natolik přátelsky a mají s ní takocvou trpělivost,že jsem to já,kdo zachranuje pitbulla před dítětem... Pár fot ze života naší malé s APBT: http://www.dynamic-life.cz/fotogallery/serie.php?id_album=5&stat=ok
Problémy obvykle způsobují nějak "vadní" jedinci nebo přímo kříženci,případně psi týraní... Samozřejmě pes je vždycky pes! Je třeba opatrnost! Ale určitě dříve dítě kousne řada jiných plemen ,než pitbull..
 Markéta, syn 4r. 
  • 

Moje zkušenost - hlídat a nenechat bez dozoru 

(18.1.2006 9:44:25)
Když se nám syn narodil, měli jsem čtrnáctiletou fenku německého ovčáka - strašně hodnou a mírnou. Problém je, že malé batole zkusí, co všechno na pejskovi funguje, kde se dá zatahat, kam strčit prstík atd. Asta to tolerovala, občas zamručela a zalezla do kouta, my jsem malého hlídali co to šlo. No a jednou Asta ležela uprostřed pokoje a spala, mrňsousek šel okolo, vší silou ji chytil za pysk a vytáhl jí ho nahoru. Asta zakvílela, vyskočila a malýho prostě hryzla. Do ruky, do krve. Na šití to nebylo, naštěstí, do obličeje to nebylo, naštěstí, ale od té doby jsem je nenechala samotné v jedné místnosti pohromadě. Mrňous nabral rozum, byl k ní potom strašně hodný, ale stejně - tohle jsem si zapamatovala.

Takže jsem chtěla varovat - pes a dítě je podle mě úžasná kombinace (my už ji bohužel nemáme) - ale buďte opatrní.
 Eva K 
  • 

Re: Moje zkušenost - hlídat a nenechat bez dozoru 

(18.1.2006 12:08:37)
Mě jako dítě taky kousl babičin pes - voříšek. Naštěstí jen symbolicky, spíš jsem se lekla. Sáhla jsem na něj během žraní. Určitě je dobré na děti a zvířata dohlížet, než vědí, jak se k sobě chovat. Nás to čeká s kočkou..:-). Eva
 Romana a Ondřej a Alf 
  • 

Re: Moje zkušenost - hlídat a nenechat bez dozoru 

(20.1.2006 12:04:33)
Máme naprosto stejnou zkušenost, náš hodný bígl prostě Ondru jednou kousl, protože mu ublížil. Naštěstí bígl patří do jiné váhové kategorie než bulík. Takže to byla pěkná modřina a doufám, že také trochu zkušeností do dalšího života. Jinak soužití se psem můžu jen doporučit, samozřejmě pro lidi, kteří mají na psa chuť a čas. Volbu plemena by lidi měli také dobře zvážit. Tak jako váš pejsek, vás nikdo při příchodu nepřivítá.
 Vamp 
  • 

Re: Re: Re: Re: Bulteriér a batole 

(18.1.2006 18:08:17)
milá Evo,jsi mimo ,argentinská doga je plemeno LOVECKÉ,s pitbulem tudíž nemá nic společného ,a co přesně si představuješ pod pojmem "pevná ruka" ? Někdo si představí třeba to,že je nutné psa řezat jako žito....a to z něj pak udělá toho "zabijáka",i začátečník může být člověk s přirozenou autoritou,kterou si nemusí nijak vynucovat,a naopak dlouholetý chovatel může být naprostý diletant - vím o čem mluvím,znám takové- bohužel...
A totéž platí i o psech - i z jezevčíka lze vychovat "potvoru" a pitbul může být milé jehňátko.
A,co se týče psů a dětí - každý pes,který žije se svojí rodinou /ne v kotci !!!/ je natolik sžitý se svojí "smečkou",že nové "mládě" bere jako nového člena,kterého je nutné milovat a chránit ,ale taky vychovávat,neboť pes nerozlišuje mezi dětmi a štěňaty,a tak se někdy rodiče (kteří sami jaksi zapoměli svoji ratolest vychovávat),když pes na dítě zavrčí,nebo se ožene cítí-li se v právu, podivují nad náhlou "agresivitou" psa,která však pramení pouze z nedostatečné výchovy dítěte od rodičů...
 Eva K 
  • 

Re: Bulteriér a batole 

(19.1.2006 12:43:45)
Na lov pum. Takový mazlíček do postele:-). Neoznačila jsem argentínu za bojové plemeno.
Pevná ruka pro mě neznamená psa mlátit, jak jsi asi pochopila. Znamená umět vydat povel tak, aby zvíře poslechlo. Navíc mlátit tyhle psy je opravdu na nic. Zničit můžeš jakéhokoliv psa, moji babičku pokousal právě zmiňovaný jezevčík, mě kříženec jezevčíka a knírače.
Kamarádka má ty dogy dvě, tak do dvou let věku bez problémů, přátelský mazlíčci k lidem i psům, brala je všude sebou. Pak jí nečekaně zaútočil pes na nevychované dítě, které si přiběhlo psa ve venkovní restauraci pohladit. Takže už žádný pohyb venku bez košíku, ona naštěstí nespoléhá na to, že všechny děti vědí, jak se chovat ke zvířeti.
Taky teď nesnesou psy, které neznají od mala např. z cvičáku nebo ze sousedství. Asi chyba výchovy - jsou přes noc v kotcích, jak píšeš. Eva
 Ella+ 


Re: Re: Bulteriér a batole 

(19.1.2006 13:05:44)
Pak jí nečekaně zaútočil pes na nevychované dítě, které si přiběhlo psa ve venkovní restauraci pohladit. Takže už žádný pohyb venku bez košíku, ona naštěstí nespoléhá na to, že všechny děti vědí, jak se chovat ke zvířeti....

Tak tohle mě fakt dostalo,ono vlastně hladit psa,je hrozný čin. To bylo opravdu zlé dítě. Mělo by se zbít,takhle ublížit psovi. :-((

No pokud někdo bere psa mezi lidi musí počítat s tím,že bude z něčeho vynervovanej-hluk,někdo ho šlápne,etc. Proto by měl mít náhubek jako prevenci,ať už je hodnej jak chce. Když psa někde uvážete může se stát,že zaútočí aniž by to kdykoliv před tím udělal,těžko potom vysvětlíte pokousanému,že je pes vlastně hrozný beránek.
 Ella+ 


Re: Re: Re: Bulteriér a batole 

(19.1.2006 13:37:46)
http://www.volny.cz/trojsky.kun -něco o bulteriérech : zvláště pak: http://www.trojskykun.com/chov%20a%20drzeni/rozmnoz_socializace.html
Fakt doporučuju přečíst.


argentinská doga:
Jde o velmi mladé plemeno, uznané Mezinárodní kynologickou federací FCI teprve v roce 1973. Je to středně velký, až velký pes, velmi atraktivního vzhledu, s krátkou bílou srstí (jeden tmavý znak na srsti hlavy je přípustný ). Argentinská doga je velmi rychlá a vytrvalá, nebojácná, sebevědomá, k lidem velmi přátelská, ale ostřejší k cizím psům - především pak stejného pohlaví, ale při správném vedení je velmi příjemným společníkem, kamarádem a ochráncem celé rodiny. V zemi původu byla vyšlechtěna jako lovecký pes na lov divokých vepřů a velkých kočkovitých šelem, především pum. Dále je používána jako výborný ochránce obydlí. Díky své inteligenci a učenlivosti se dnes v zemi původu používá i jako pes služební. U nás se chová jako společenský pes se širokým využitím a nejsou ani výjimkou Argentinské dogy, které mají složeny zkoušku z výkonu. Je však nutné cvičit s citem a rozumem, neboť Argentinská doga nesnese klasický dril dnešních cvičišť a ne každá se ke služebnímu výcviku hodí. Její mohutné, silně vyvinuté žvýkací svaly hovoří o velké síle stisku, a proto je správná a citlivá výchova již od štěněte důležitá a nutná.


 Eva K 
  • 

Re: Bulteriér a batole 

(19.1.2006 16:05:27)
To nevychované dítě bylo míněno ironicky, protože tady padlo, že se děti mají umět ke psům chovat. Eva
 Martina, Dita 5m 
  • 

Re: Re: Re: Bulteriér a batole 

(19.1.2006 16:08:23)
Je mi líto ale nemohu s tebou souhlasit - rodiče by skutečně měli děti vychovat k tomu že na cizí zvířata se bez dovolení nesahá. Prostě nesahá - ať vypadají jakkoliv miloučce. Takže jestli to těcko přiběhlo a hmátlo si na psa aniž by se ptalo jestli smí, je to chyba rodičů že mu to nevysvětlili a v tomhle vidí pisatelka tu nevychovanost a má pravdu.
Smozřejmě nemůžeš sledovat neustále své okolí jestli se k něčemu podobnému nechystá, takže náhubek je na místě - právě proto aby nebyl zbytečný průšvih.
 Martina 
  • 

Argentinská doga 

(19.1.2006 12:02:52)
Reaguji, protože Eva háže do jednoho pytle pitbula a argentinskou dogu. Argentinskou dogu nemám, ale mezi odbornou veřejností je všeobecně známo, že argentinské dogy jsou ve světě běžně používány jako asistenčí psi a není pro ně problém složit canisterapeutické zkoušky. Toto plemeno totiž postrádá jakoukoliv agresivitu. Agresivita je u tohoto plemena chybou, na základě tohoto nelze zvíře zařadit do chovu. Dále doporučuji se vždy poradit s odborníkem - kynologem. Věřit všem příspěvkům tady = jedna baba povídala!
 Eva K 
  • 

Re: Argentinská doga 

(19.1.2006 12:56:28)
Kamarádka má dvě argentýnské dogy a ten starší nesmí přijít do společnosti dětí nebo psů, zřejmě je ta odchylka z chovu. Začalo mu to až v obodobí dospívání, fenka je zatím dobrá (6 měsíců).
Taky vím, že kamarádka od pořízení první dogy řešila, jak předejít agresivitě u tohoto plemene, radila se s chovateli tohoto plemene, na základě tohoto doporučení chodila se psem mezi lidi a na cvičák ke psům, dělala dlouhé procházky, denně cvičila. Asi jí ti chovatelé dávali babské rady, hnedka jí napíšu, co plašila, když má doma vlastně mazlíčka do postele a zkazila si ho chozením mezi lidi. Eva
 Martina  
  • 

Re: Re: Argentinská doga 

(19.1.2006 13:04:57)
Ironie není na místě a zbytečně se zesměšňujete (právě proto, že téma zlehčujete a uvádíte zavádějící informace). Jde o to, jestli má Vaše kamarádka psa s PP (průkaz původu) nebo ne. U "papírových" jedinců této vadě v chování chovatelé předchází právě vyřazením agresivních jedinců. Na Slovensku se teď řeší problém, že se právě argentinská doga dostala do seznamu bojových plemen, přitom velké množství tamních chovatelů má právě dogy na canisterapii. Tyto informace jsem získala ze slovenského časopisu "pes a kočka", kde byl právě na několik stránek obsáhlý článek o tomto plemeni. Jinak argentinská doga je původem lovecký a nikoliv bojový pes.
 Eva K 
  • 

Re: Re: Re: Argentinská doga 

(19.1.2006 13:40:51)
Argentýna se používala k lovu pum, takovou informaci mi dala má kamarádka, náruživá chovatelka dvou těchto psů. Nenapsala jsem, že je to bojové plemeno, jen ho považuji se stejně náročné jako např. pitbul, mají velký stisk, hodně kilo a lákají lidi k tomu, pořídit si je jako obránce.
Taky vím, že se kámoška zaměřovala ve výchově od začátku na to (na základě svých informací z literatury a od chovatelů), aby u psa agresivní chování nepropuklo, takže ta rasa nějaké indicie k tomuto chování má. Taky vím, že chovatelé těchto psů nebo např. pitbulů je za agresivní ve své podstatě nepovažují, že je hájí, že je to jen výchovou. Takže se možná proto jsou o nich každé články jinak laděny.

Psy má s papíry a stáli majlant, než se změnilo chování psa, služně se umisťoval na výstavách. Její původní úmysl byla chovná stanice, proto pořídila ještě fenku, papírovou, která je ještě štěňátko a hodná. Tak uvidíme, co z ní bude v pubertě. Tahle chovatelka nespoléhá na dobře vychované děti a svého psa si hlídá. Ale taky byla po jednom incidentu s dítětem naštvaná, že si dítě dovolilo chtít pohladit jejího psa. Nevím, já jsem si svého psa (vlčák) před dětmi raději hlídala, může být zbytečnej průser, spoléhat na to, že právě tohle dítě ví jak se chovat ke psu a není např. zrovna zabrané do hry. Eva
 Martina 
  • 

Re: Re: Re: Re: Argentinská doga 

(19.1.2006 17:22:04)
Naprosto souhlasím, že lepší k dětem je menší pejsek, který když kousne, tak rovnou neutrhne hlavu. Přeji Vaší kamarádce, aby byla fenečka pohodová a taková, jak charakterizovali argentýnské dogy chovatelé ze slovenska (kteří jsou opravdu nešťastní za to, že je jejich plemeno na seznamu bojových psů). Taky to může být tak, že je pes dominantní a to tak moc, že chce dominovat i nad lidmi. Fenky bývají podřízenější a vzhledem k tématu si myslím, že děti v rodině vnímají jako "mláďata".
 Eva K 
  • 

Re: Argentinská doga 

(20.1.2006 15:56:11)
Fenky bývají většinou hodnější, taky chceme fenku, až bude domeček. Retrívra:-). Bohužel u dvou psů hrozí, že mladší fenka bude kopírovat chovaní staršího psa. Nechtěla bych psa, kterého nesmíš pustit z očí a jsi jednou nohou v kriminále, nehledě na výčitky svědomí..
Já jsem zvědavá na kočku, jak se bude chovat k miminku. Taky mi bylo řečeno, že díky tomu, že je samička, bude mít pravděpodobně hlídací reflex. Ale taky je nenechám samotné. Myslím, že až jednou batole kočenu zatahá za ocas, začne ho kočka obcházet obloukem a bude to ideální pro oba. Hlavně aby toho neteklo moc krve:-)). Eva, 30tt
 Duk 
  • 

Re: Re: Re: Re: Argentinská doga 

(20.1.2006 15:11:21)
Mila Evo, opravdu by me zajimalo, jak moc naruziva, ale spis zkusena, chovatelka je Vase kamaradka. Predpokladam, ze psy chova dlouha leta, protoze poridit si druheho psa, pokud prvni zacal jevit znamky agresivity, to je opravdu hodno metalu.
Doufam, ze az bude agresivni i fenka, zkusi si poridit uz jenom pudla.
 Eva K 
  • 

Re: Argentinská doga 

(20.1.2006 15:49:29)
Fena bude pravděpodobně kopírovat chování psa. Kamarádka měla leta chovnou stanici belcických ovčáků, jezdí léta na pobyty psů apod. Je taky šance, že fenka bude klidnější a mírnější. Tenhle problém naštěstí nebudu muset řešit já ani vy. Eva
 AD, Bonuska 
  • 

Re: Re: Re: Re: Argentinská doga 

(20.1.2006 22:20:24)
Dobry vecer,
manzelka ma upozornila na tuto diskusiu. No je mi luto, ze sa tu zacina z Argentinskej dogy robit krvilacna bestia. Tiez sme mali najprv fenku a spavala s nami v posteli, proste prve dieta, a potom sa nam narodila mala. Teraz bude mat Bonuska dva roky a mala Nataska pol roka, a uz teraz mame problem udrzat Bonusku aby stale malu neolizovala, proste nachvilu sa otocis a mala je uz cista a dezinfikovana....
Ani jeden z nas - a to manzelka nema skusenosti zo psami - nemame strach ze by pes chcel malej ublizit. A to nas vsetci stresovali, ze co bude s tou ozrutou ked sa mala narodi, aby sme ju dali prec a tak.

Co sa tyka vyssie spominanej agresivity voci inym psom, ja by som to nejako nedramatizoval, v konecnom dosledku sa u dvoch psov rovnakeho pohlavia je vzdy predpoklad a moznost ze sa chytia, ked pre nic ine tak pre to aby bolo jasne kto je sef.

Takze nasa skusenost je taka, ze k malemu dietatu vhodnejsi pes ako AD nie je.
 AD, Bonuska 
  • 

Re: Re: Re: Re: Argentinská doga 

(20.1.2006 22:29:19)
Dobry vecer,
manzelka ma upozornila na tuto diskusiu. No je mi luto, ze sa tu zacina z Argentinskej dogy robit krvilacna bestia. Tiez sme mali najprv fenku a spavala s nami v posteli, proste prve dieta, a potom sa nam narodila mala. Teraz bude mat Bonuska dva roky a mala Nataska pol roka, a uz teraz mame problem udrzat Bonusku aby stale malu neolizovala, proste nachvilu sa otocis a mala je uz cista a dezinfikovana....
Ani jeden z nas - a to manzelka nema skusenosti zo psami - nemame strach ze by pes chcel malej ublizit. A to nas vsetci stresovali, ze co bude s tou ozrutou ked sa mala narodi, aby sme ju dali prec a tak.

Co sa tyka vyssie spominanej agresivity voci inym psom, ja by som to nejako nedramatizoval, v konecnom dosledku sa u dvoch psov rovnakeho pohlavia je vzdy predpoklad a moznost ze sa chytia, ked pre nic ine tak pre to aby bolo jasne kto je sef.

Takze nasa skusenost je taka, ze k malemu dietatu vhodnejsi pes ako AD nie je.
 Martina 
  • 

Argentinská doga 

(19.1.2006 12:09:16)
Reaguji, protože Eva háže do jednoho pytle pitbula a argentinskou dogu. Argentinskou dogu nemám, ale mezi odbornou veřejností je všeobecně známo, že argentinské dogy jsou ve světě běžně používány jako asistenčí psi a není pro ně problém složit canisterapeutické zkoušky. Toto plemeno totiž postrádá jakoukoliv agresivitu. Agresivita je u tohoto plemena chybou, na základě tohoto nelze zvíře zařadit do chovu. Dále doporučuji se vždy poradit s odborníkem - kynologem. Věřit všem příspěvkům tady = jedna baba povídala!
 Monika 
  • 

Re: Re: Re: Re: Bulteriér a batole 

(26.1.2006 13:05:37)
Tak by mne zajímalo, kde čerpáte vy o argentinách... ani název plemene neumíte napsat.. Já mám doma psa tohoto plemene a na výchovu sem neměla až tolik času, co by opravdu potřeboval a je to super společenskej pes, co se snese s jakýmkoli hafanem (pokud na něj nezaůtočí) a dokonce i králíkovy leze do klece a nechá se podrapat... Argentinská doga je loveckej pes!!! Jo, a muj táta má pittbula a nikdy s nim problémy neměl... Nechápu lidi co soudí psa podle řečí co se o nich vedou...
 aneta 
  • 

Re: Re: Re: Re: Bulteriér a batole 

(19.1.2007 12:07:54)
Asi každý byl poprvé začátečník,ale soudě dle Vašich komentářů jste nejspíše veliká specialistka,asi máte se psy dostatek zkušeností.
 Lenka Z. 
  • 

Re:  

(18.1.2006 14:36:46)
tohle může napsat jen totální sobec!!! Ani za lidi nemůžeš dát ruce do ohně!!!
 Psychouš 


sobecké?  

(18.1.2006 14:59:35)
A copak je na tvrzeni, ze za psa se neda dat ruka do ohně, sobeckeho? :-)

 Bob 
  • 

Pes a děti v kufru auta 

(18.1.2006 20:30:34)
Těbůch Psychouši,
ten článek a názory zastánců drsných psů mi neodbytně připomínaj nedávnou debatu, v níž tady nějaký idiot (sakra, kdo to tenkrát byl?) propagoval názor, že děti nepatří do autosedačky a je nejlepší vozit je v kufru kombíku. Nezdá se ti?
 Psychouš 


Re: Pes a děti v kufru auta 

(20.1.2006 12:29:14)
No tu diskusi jsem naštěstí nečet. :-)

Z místního rozplývání se nad dětičkama je mi poměrně nevolno, ale zase chtít, aby se na děti pouštěli psi, to už je moc i na mne. :-)

 veronika 2r a 28tt 
  • 

Re: Re: Re: Bulteriér a batole 

(18.1.2006 22:01:27)
A jakého psa máte doma vy?? Mně doma učili že pes ja takový jaký je pán a že záleží jen na výchově a na tom, jaké prostředí se psu dá.Podle toho se pak chová. Krom toho ti psi nemohou za to jak byli šlechtěni to je práce lidí a lidi by si tohle měli uvědomit dřív než je začnou odsuzovat! Neodsuzujte někoho jenom proto že patří k té a té rase, lidi jsou taky zabijáci a taky se snažíme k nim zachovávat jistý etický kodex. Když už pes v rodině je a posléze přijde lidský potomek je třeba psovi jasně vysvětlit kde je jeho místo a být ostražitý jak k dítěti , tak ke psu. Rozhodně ne odvést týden před porodem psa na veterinu, nebo do útulku..je to totiž stejné jako by jste to udělala se svým dítětem. Krom toho psi dokážou být opravdu báječné chůvy, mně opatrovala co by mimčo kokršpanělka mně neublížila, ale slepice před ní v bezpečí nebyli nikdy.
 Ella+ 


Re: Re: Re: Bulteriér a batole 

(19.1.2006 1:48:35)
tito psi byli "šlechtěni" k zabíjení krys,(mají docela slušné rekordy)ale určitě nebyli šlechtěni k zabití člověka. pitt nebo stafford se používají ke zvrhlému způsobu získávání peněz-tj k boji pes se psem na smrt. Žádný z nich,ale stejně není cvičen,aby útočil na člověka,protože do ringu vstupují i cizí lidé(ne jen majitel) a psy od sebe trhají. Koukněte se někdy na nějaký pořad o této problematice.
Žádný pes není zabiják,zabijáka z něj udělá jen debil co si ho koupí a cvičí. Schvalovala bych psychotesty na pořízení takového psa,ale jen proto,že je to silný pes,mnohem silnější než kdejaký ovčák,dobrman,nebo boxer a pokud se dostane do rukou debila(no odpusťte,ale jinak ty lidi nazývat nemůžu) který ho záměrně cvičí útočit,potažmo zabíjet tak je to totéž jako kdyby vlastnil střelnou zbraň.
U pitbula nebo staforda vás zodpovědný chovatel upozorní,že není dobré pořizovat si ho k malým dětem,protože jeho hry jsou dost drsné a malé dítě to může odnést aniž by to pes myslel zle,ale konkrétně bulteriér je jeden z nevhodnějších psů k dětem.
Mě tak strašně točí všechny ty kecy o tom jak je tohle a tamto bojové plemeno. Doporučuju nesledovat Novu a raději si pokecat s nějakým kynologem.

Když se pak někdo ohradí ve stylu-ten váš milý a hodný bulteriér mi málem sežral psa tak si říkám jestli jste lidi normální. Denně na mě a mého psa útočí jezevčíci,sebevražedné sklony jim tedy nelze upřít a majitel pak stejně užasle kouká když přestanu svého psa škrtit obojkem tím,že ho držím ve vzduchu (tedy jen přední má ve vzduchu,nejsem rambo) a nechám ho aby drzého jezevčíka trochu zmlátil náhubkem. To pak slyší celá ulice řev majitele jezevčíka-držte si toho psaaaaaaa. Problém je v tom,že mnoho lidí zastává názor,že jen velký pes má být na vodítku a ti malí ne. Pravdou,ale je,že tahle malá plemena jsou mnohem zákeřnější než kterýkoliv jiný pes. Když pes na vodítku,tak každý,ať má 2kila nebo 50.

Když si nezkušený člověk pořizuje psa,měl by koukat na to kolik mu může věnovat času,jak moc je ten pes tvrdohlavý,nebo naopak jak snadno se dá vycvičit. Ikdyž vyjímka potvrzuje pravidlo a může se stát,že váš pes bude tvrdohlavec,tak přeci jen jisté vlastnosti má to či ono plemeno zakódované,taky proto se šlechtí,ne jen pro krásu,velikost a váhu.

Pokud jde o psa a dítě,tak zastávám jedno,nenechat samotné. Úraz se vašemu dítěti může stát i při hře,pes dítě porazí,škrábne kousne,je to pro něj hra,ale pro dítě to může mít tragické následky. Vidím to u našeho psa,je schopná odejít i se stolem pokud pod ním leží a někdo zazvoní,kdyby takovou silou vrazila do dvouletého dítěte,může mu něco zlomit nebo ho mrštit do skleněných dvířek u nábytku. Proto dbám na to,abych byla vždy mezi psem a dítětem...já už nějaký ten šťouchanec vydržím :-) Chtěla bych si pořídit právě bulíka,protože je takový jaký je,ale nechám to,až bude syn starší,pořád ještě si pamatuju jak dokážou při hře ty první psí zoubky pěkně roztrhnout kůži.
 Lenka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Bulteriér a batole-pro Ellu 

(19.1.2006 11:29:44)
Musím reagovat na tvou odpověď ve stylu,"tak si říkám, jestli jste normální".Tohle je věc majitelů psů, ne plemen. Já tam psala, že každý pes je individualita, ale vy, příznivci bulteriéru to píšete, tak jakoby bulteriér bylo dokonalé plemeno, které nikdy a nikoho nemůže napadnout. Ano i dalmatín může napadnout ostatní pejsky, také ale i rotwajler atd. Je to o povaze daného psa-jedince. Ale vy si tam své bulíky vychvalujete, jako by nikdy nemohlo dojít k napadení bulteriera na jiného psa či člověka. Jakoby to znamenalo bulteriér=plemeno psa,které nikdy nikoho neohrozí. To mně naštvalo a štve.Nikdy jsem netvrdila,že dalmatin též nemůže nikoho napadnout, ale můj dalmatin byl fakt velký dobrák a byl téměř 5let po sobě každoročně u veterináře po napadnutí a pokousání jiným psem. A úplně nejhůř dopadl po útoku bulteriera.A pak ještě jeden menší příběh- kolegyně měla dogu, kolikrát ho měla v práci.Jelikož se ale jedná o plemeno obřích rozměrů, měla jsem z něho patřičný respekt. Panička mě však uklidňovala slovy "neboj, ten se tě bojí víc než ty." Po čase ta doga svou majitelku bezdůvodně napadla a prokousla ji ruku tak, že měla otevřenou zlomeninu paže.Psa nechali utratit a při pitvě se zjistilo, že pejsek měl nádor na mozku a že to mohla být příčina.Takže u psa člověk nikdy neví. A pořád je "příjemnější"kousnutí ratlíkem, než bulterierem se stiskem několika atmosfér.
 Ella+ 


Re: Bulteriér a batole-pro Ellu 

(19.1.2006 12:00:07)
Ale to se pleteš,já nikde nenapsala,že bulík nenapadne za žádných okolností jiného psa,už totiž v charakteristice má upozornění,že coby miláček rodiny je milý a oddaný,ale může být útočný na příslušníky svého rodu-tedy psy a musí se proto velmi brzo socializovat. Samozřejmě,že pes kterého napadne bulík dopadne hůř než pes kterého napadne třeba německý ovčák,je to o síle a rychlosti. Ta poznámka o tom,jestli jsou někteří lidé normální byla myšlena tak,že psi se rvou denně,ať je to ratlíček s jezevčíkem,nebo rotweiler s ovčákem etc, je to jejich přirozená reakce,my lidé někoho seřveme,občas si chlapi dají po hubě v hospodě,taky je to "normální". Mě prostě jen štve,když někdo napíše,nebo řekne,že bulík,rotwík,pittbul atd napadli toho a toho psa,jako kdyby to bylo něco nenormálního a žádná jiná rasa by takové boje nepodnikala. Můj pes se taky dostal do souboje s pittbulem,celý den spolu běhali hráli si a pak stačila hloupost a byli v sobě...hloupost pro nás lidi,pro psy to bylo gesto nadřazenosti(pittbul skočil mému psu předníma nohama na záda)což samozřejmě vyvolalo u mého psa vrčení a od vrčení byla vteřina k boji. Příjemný pohled to nebyl,spousta krve,pokřikující lidi,kteří situaci moc nepomohli a řvali,že pittbul mého psa rozhodně už nepustí...taky jeden z nesmyslů,který má spousta lidí zažitý.
Co se týče dalmatinů,tak sice nevím proč,ale co tak vím od různých chovatelů ostatních plemen,hodně psů dalmatiny nesnáší,jestli je to kvůli srsti nebo proč,to fakt nevím. Já osobně dalmatiny taky nemusím,setkala jsem se cca s deseti a 9 z nich mi zavrčelo na dítě,nebo zaútočilo na psa,ten desátý byla fenka mé tety,stará hluchá flegmatička,která,si nikoho nevšímá,ale jakmile jí chce panička vykoupat musí mít náhubek... což si teda nedokážu představit.
Nevěřím bezmezně žádnému psu,ale musím říct,že nejmenší důvěru u mě mají jezevčíci,neurotické plemeno,které kouše snad pro zábavu.

 Lenka 
  • 

Re: Re: Bulteriér a batole-pro Ellu 

(19.1.2006 14:14:03)
Tento můj dalmatin ale byl opravdu vyjímka.Manžel měl chovnou stanici dalmatinů. Já osobně dalmatiny též moc nemusím, ani se mi moc nelíbí, ale tenhle byl fakt krásnej a hrozně hodnej. Opravdu vždy jen míjel bez povšimnutí jiné psi a oni ho napadli. Je fakt, že i veterinář nám říkal, že je může dráždit i atypické zbarvení dalmatina.Je to možné. Jinak mně v dnešní době též štve medialiazace a vytyčení tzv."bojových plemen" a všeho u čeho opět byli a koho kousli pitbulové,bulteriéři,mastifové apod. Ale přece, když má majitelka hodného a oddaného pejska, tak nemůže jménem všech majitelů bulteriérů napsat-jak mírumilovní bulteriéři jsou. Vždy se může nějaký agresivnější pejsek projevit u jakéhokoliv plemene.A naopak i ten nejhodnější na světě.
 Romana 
  • 

Re: Re: Bulteriér a batole-pro Ellu 

(19.1.2006 22:18:21)
U mě zase nemají důvěru bojová plemena psů. A můžu tě ujistit, že v našem městě potkávám právě jezevčíky poslušně na vodítku a velcí psi si běhají volně bez vodítka a bez košíku. A zkus něco říct takovému majiteli. kolikrát už jsem byla vulgárně napadena od majitelů velkých bojových plemen, když jsem je upozornila, že jejich pes má být na vodítku.
Mohla jsem být ráda, že je na nás nepošvali. Mám dvě malé děti a od takových lidí se držím raději dál.
 Jen123 


Re: Re: Re: Bulteriér a batole 

(23.1.2006 11:18:14)
Danulu je asi tak trochu nepritel psu a vidi bulterier a hned je to zabijak, mozna danulu by si mel nebo mela neco precist o techto psech. navic zalezi snad na vychove, kdovi co jsi zac danulu ty.
 blb 
  • 

Re: Re: Re: Bulteriér a batole 

(18.3.2006 12:11:52)
Debile debilní nepapouškuj chlísty jiných debilů
 lájoš 
  • 

Re: Re: Re: Bulteriér a batole 

(18.9.2006 17:51:37)
Ty piča bulteriéry niesú žiadny zabijaci. Toto plemeno je k ľuďom jedno z najpriateľskeších. Nabudúce si rozmysli než napíšeš dáku hovadinu.
 Jana 
  • 

Re: Bulteriér a batole 

(31.10.2007 8:23:47)
to máte pravdu, že je bulík veliký zabíják ;o))))))))). My máme dva (psi) a jsou to velký kámošové a děti milujou. A nevadí jim (psům), že jim děti ruce strkají do pusy, že je tahají za ocas. Nechápu, že máte takový názor. Vlastně chápu, protože nemáte vůbec zkušenosti s těmito milujícími psi a také hlavně záleží na výchově každého psa. Máte zafixováno, že to jsou bojoví psí, kteří sežerou lidi, psi. Zkrátka všechno, co okolo nich projde.. Zlého psa zle udělat i z vlčáka, pudla......... To asi nebudete věřit, že náš bulík se bojí pudlíka. MUSÍM ŘÍCT, ŽE JSTE MĚ VELICE POBAVILA A MYSLÍM O VÁS SVÉ.....
 Ráchel, 3 děti 
  • 

Re: Bulteriér a batole 

(31.10.2007 8:30:21)
netvrdím, že každý bulteriér je krvelačná bestie... ale o tom, že by pudl zadávil batole jsem ještě nikdy neslyšela :)
 Jana 
  • 

Re: Bulteriér a batole 

(31.10.2007 8:34:05)
a já zas neslyšela, že bulík někoho zakousnul... nebo vy snad jo?????????????????????? To by mě opravdu zajímalo, jestli někoho zakousnul .......To mi dejte příklad??????? Akrotá jenom slyším, že to jsou psi bojoví... tudíž zlí......
 jana 
  • 

Re: Bulteriér a batole 

(31.10.2007 9:01:23)
ještě něco. tak podívejte na: http://cornybull.sweb.cz/
a tam můžete vidět bojové plemeno a dítě (fakt to nahání hrůza a strach ;o))))))))))))))))))). Byli jsme s naším bulíkem na cvičáku a tam jsme viděli, jak labrador vůbec neposlouchal své páníčky a vrčel na ně... To si náš bulík nikdy na nás nedovolí...
 Kamila 
  • 

Re: Bulteriér a batole 

(21.6.2012 22:21:41)
no....niektorí ľudia stále nevedia pochopiť, že "bojové" plemeno neexistuje....pes je vždy taký, akého si ho vychováš.....
 pes 
  • 

Re: Bulteriér a batole 

(4.7.2008 8:19:15)
Mam staforda což je plemeno co se týče povahy a všech rysů bulika naprosto shodné.A musim konstatovat,že bych za tohoto psa dal klidně i ruku i nohu do ohně.Samozřejmě tito psi disponují velkou temperamentností a zvědavostí a při jejich velké fyzické dispozici je jasne,že tento pes musí být v rukou rozumného člověka
 michaela 
  • 

Re: Bulteriér a batole 

(17.10.2008 22:35:29)
Mila pani,bulterier a pitbulterier jsou zcela odlisna plemena,ktera si vzhledove splete snad jen clovek ktery je nikdy nevidel,pak tedy nevim,jak pozna jakeho psa ze se vlastne podle novin ma bat.Za druhe,ZADNY pes neni bojovy,to ze mam doma loveckeho psa ktery byl veden na lov kraliku neznamena ze zardousi kazdeho kralika ktereho vidi.Stejne je tomu u tzv. bojovych plemen,zalezi na vychove a slovo zabijak v tomto pripade pouziva jen totalni nevzdelanec.A konecne,anglicky bulterier neni a nikdy nebyl "bojovym plemenem".Jak napovida jeho absolutni odlisnost od veskerych plemen,byl,cituji:"vyslechten jakozto vystavni pes pro lidi z vyssi vrstvy"...omlouvam se tedy ze to musim rict takto,ale zrejme patrite do skupiny totalnich hlupaku,kvuli kterym pred mym bulterierem lide berou vlcaky a deti na ramena a na spojeni bulteriera a moji trilete sestry koukaji jako na sedmy div sveta.Vazne diky vam vsem,kteri jste se o toto zasadili.Pekny den
 Kamila 
  • 

Re: Bulteriér a batole 

(21.6.2012 22:08:24)
myslím, že o psoch nemáš ani poňatia...
 Lejla 


Re: Bulteriér a batole 

(1.8.2014 13:03:40)
Kdyby blbost nadnášela,tak se vznášíte jako holubička!Vyjadřujete se k něčemu,o čem máte informace pouze z Blesku a TV ho*na.Bulterier patří mezi deset plemen nejvhodnějších pro děti.Vyšlechtěn k čemu?Zabíjení?Kopněte se do hlavy,at se restartujete.Bulterier je pes,který se nikdy na žádné zabíjení nepoužíval a je k tomu svou povahou naprosto nevhodný.Bulík miluje a ochranuje lidi a má rád děti všech věkových kategorií.Dá se na něm dříví štípat.Kde se jiné plemeno sebere a prchne,tam to teprve bulíka začíná bavit..Tyhle typy jako Vy,které se musí vyjadřovat ke všemu,jenom proto,aby se vyjádřili,přesto že o tom vědí asi tolik,jako koza o aerodynamice,ale prostě si musí něco dokazovat,to je tedy počteníčko.
 Elly78+2x12/10 


Re: Re: Bulteriér a batole 

(18.1.2006 13:29:03)
Bulík je můj sen už přes 10 let, manžel se sice moc netváří, ale tvůj článek mu dám přečíst.Aspoň uvidí, že to co mu stále o bulíkách říkam nejsou hlouposti, ale že to tak je, chovají se jak malé děti a jsou neskutečně hodní, i když se najdou i výjimky, ale to i u jiných psů. Doufám, že se mi můj sen jednou vyplní a budu mít doma bílou slečnu s flekem na oku a k tomu i to miminko.

Oběma holkám to moc sluší:-)
 Lenka Z. 
  • 

Re: Re: Bulteriér a batole 

(18.1.2006 15:28:56)
Červánku, máš pravdu "rozplývám se" a rozplývat se nad povahou bulíka vždycky budu, ale udivovat tě to nemusí. Už v članku jsem psala, že jsem Ami chování očekávala přesně takové jaké je. Tímto článkem jsem chtěla otevřít oči těm, kteří nevědí jaký bulík opravdu v jádru srdce je. A už teď vím, že můj další pes bude opět bulík. Oni jsou prostě "osobnost".
 Červánek 


Re: Re: Bulteriér a batole 

(18.1.2006 9:04:21)
Danulo,

čekala jsem, kdo se tady objeví se "story" - psi zabijáci!!!!
Chceš-li šířít poplašné zprávy, tak si laskavě nejdříve ověř, co šíříš.
Co se týče konkrétně tohohle plemene - anglický bulteriér = staré anglické lovecké plemeno - tak nebyl zaznamenaný jediný případ napadení člověka!!!!
 Herulinka 


Re: Re: Re: Re: Bulteriér a batole 

(18.1.2006 9:34:44)
Danu, bojové plemeno jako takové neexistuje. Možná bylo nějaké plemeno k tomu účelu chováno, ale psi jsou rozděleni do kategorií, z nichž ani jedna nenese název "bojoví psi". Tedy aspoň u nás to tak je, je taky pravda, že tu není zakázáno chovat nějaké plemeno psů.
Jinak moje kamarádka má doma asi pět bullíků, dvě děti, psi u nich byli od mala a všechno v pohodě, myslím, že zrovna bullík je povahově stabilnější než arg. doga nebo jiná plemena, o kterých je tu řeč. Já mám sama výmarskou ohařku a u ní je to zase druhý extrém, je strašný plašan a hysterka a v tu chvíli nekousne, ale bojí se. :-)
 Psychouš 


bojové plemeno 

(18.1.2006 13:22:44)
Bullteriér je dle FCI zařazen do skupiny III. - teriéři, sekce 3 - teriéři buldočího typu. Toto plemeno vzniklo kolem roku 1800 v Anglii a původně bylo využíváno k zápasům s býky. Za otce plemene je považován James HINCKS z Birminghamu.

zdroj: http://www.bulterier-klub.cz/
 Remi 
  • 

Bojoví? 

(18.3.2006 9:36:08)
Vy si pletete pojmy s dojmy. Bojoví psi byli vždy a byli k tomuto účelu záměrně a brutálně vyšlechtěni. Spíš by se sice asi hodilo pojmenování - zápasničtí, ale to je detail. Prostě zápasili buď mezi sebou, nebo s jinými zvířaty.Jsou proto dodnes jiným psům a zvířatům nebezpeční, mají to prostě v popisu práce. K lidem by měli být při" správné ?"výchově v pohodě. jenže to je kámen úrazu, protože jejich sklon řešit vše fatálně je velký. Neuznávají takové ty jemné nuance v psím chování, které naopak jsou běžné ostatním plemenům. To snad nemůže popřít nikdo , kdo se jen trochu o psy zajímá. Druhá kategorie byli psi - váleční.Ti se dnes jako čisté plemeno snad nevyskytují, ale jejich potomci jsou dnešní tkzv. psi služební. Takže ti mohou a většinou jsou nebezpeční jak lidem, tak ostatním psům. Pak jsou plemena která vznikla křížením těchto dvou typů plemen s loveckými psy. Ti jsou na tom s chováním jak k lidem tak ke psům nejhůř( argentína, ridžbek, tosa, fila a i ten bulterier a mnoho jiných)Taky se zhusta používali k pronásledování uprchlých vězňů, otroků atd. Pořídit si takové plemeno jako mazlíka je přinejmenším hloupost. je opravdu jen pro zkušené. Radit tady lidem, aby si pořídili bulteriera k dítětí? no to je hloupost na entou. Buď paní nemá bulíka s typickou povahou, nebo o psech neví nic! Je to tak urputný a houževnatý a taky tvrdohlavý , samostatný pes, s loveckým pudem. kdyby tomu tak nebylo, tak by taková bačkora byla na lovu divočáků k ničemu. nemám proti nim nic, líbí se mi, ale zrovna fena mé známé, prokousla jejímu manželovi tvář...? co na to říct? Tka takovou hloupost, že jezevčíci toho mají na svědomí více? on taky ten jezevčík je pes lovecký, samostatný a tvrdý, to jen lidi si z něj dělají společenského psa a pak se diví. Nedegradujte psy, kteří mají tak speciální poslání na psy společenské a bude klid.Už to, pitbul atd. jsou schopni i normálního soužití s lidma,je důkaz, že to až tak normální není. O společenských plemen by to nikoho ani nenapadlo napsat, protože u těch je to samozřejmé.
 Remi 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Bulteriér a batole 

(18.3.2006 9:50:06)
18.3.2006 9:36:08 - ke článku Bulteriér a kojenec - jde to dohromady?
Vy si pletete pojmy s dojmy. Bojoví psi byli vždy a byli k tomuto účelu záměrně a brutálně vyšlechtěni. Spíš by se sice asi hodilo pojmenování - zápasničtí, ale to je detail. Prostě zápasili buď mezi sebou, nebo s jinými zvířaty.Jsou proto dodnes jiným psům a zvířatům nebezpeční, mají to prostě v popisu práce. K lidem by měli být při" správné ?" výchově v pohodě. Jenže to je kámen úrazu, protože jejich sklon řešit vše fatálně je velký. Neuznávají takové ty jemné nuance v psím chování, které naopak jsou běžné ostatním plemenům. To snad nemůže popřít nikdo , kdo se jen trochu o psy zajímá. Druhá kategorie byli psi - váleční.Ti se dnes jako čisté plemeno snad nevyskytují, ale jejich potomci jsou dnešní tkzv. psi služební. Takže ti mohou a většinou jsou nebezpeční jak lidem, tak ostatním psům. Pak jsou plemena která vznikla křížením těchto dvou typů plemen s loveckými psy. Ti jsou na tom s chováním jak k lidem tak ke psům nejhůř( argentína, ridžbek, tosa, fila a i ten bulterier a mnoho jiných)Taky se zhusta používali k pronásledování uprchlých vězňů, otroků atd. Pořídit si takové plemeno jako mazlíka je přinejmenším hloupost. Je opravdu jen pro zkušené. Radit tady lidem, aby si pořídili bulteriera k dítěti? No to je hloupost na entou. Buď paní nemá bulíka s typickou povahou, nebo o psech neví nic! Je to tak urputný a houževnatý a taky tvrdohlavý , samostatný pes, s loveckým pudem. Kdyby tomu tak nebylo, tak by taková bačkora byla na lovu divočáků k ničemu. Nemám proti nim nic, líbí se mi, ale zrovna fena mé známé, prokousla jejímu manželovi tvář...? Co na to říct? Takovou hloupost, že jezevčíci toho mají na svědomí více? On taky ten jezevčík je pes lovecký, samostatný a tvrdý, to jen lidi si z něj dělají společenského psa a pak se diví. Nedegradujte psy, kteří mají tak speciální poslání na psy společenské a bude klid.Už to,že tady pořád všechny musíte utvrzovat v tom, že pitbul,bulterir atd. jsou schopni i normálního soužití s lidma,je důkaz, že to až tak normální není a že zhusta ty problémy taky jsou. O společenských plemenech by to nikoho ani nenapadlo napsat, protože u těch je to samozřejmé.Jenže dnes lidi musí mít co největší extrém. Ve všem. I ve výběru psího společníka
 Markéta, 2 mimi 
  • 

Re: Re: Re: Re: Bulteriér a batole 

(18.1.2006 10:49:05)
Danulu, ty seš jak Rádio Jerevan. Nebyl to bulterier, byl to pitbul a nebylo to ve Švýcarsku, ale v Německu.:-))
 Eecta 


Re: Re: Re: Re: Bulteriér a batole 

(18.1.2006 14:00:42)
opravdu bys nemela psat takove veci, aniz by sis clanek aspon poradne precetla.
Bulterier je sice "buldociho" typu, jak nize pise psychous, ale je to lovecky pes.
Ty zabijaky, ktere mas na mysli - to asi byli pitbulove... ale i u nich plati, ze tito psi, kterym lide jako ty rikaji "bojova plemena", byli vyslechteni pro zapasy s jinymi psy nebo jinou velkou nebezpecnou zveri. Ale zaroven u techto psu nikdy nebylo zadouci, aby utocili na lidi!!! a na to jejich kritici velmi radi a casto zapominaji!!!
Ze tito psi (a jini dalsi - vlcaci, jezevcici, dobrmani, kokri...) zautoci na lidi, za to si muzeme jen my sami. Pokud totiz ma jekohokoliv psa majitel idiot, vychova z nej psa idiota. To je stejne, jako kdyz sedne za volant ridic idiot a nekoho zajede, nebo kdyz rodic idiot vychova potomka a on nekoho zabije.
Sama mam erdelteriera, neni to buldoci typ, ale je to taky terier. a za 3 mesice se mi narodi prvni dite. taky jsem zvedava, jak to pujde dohromady, ale protoze vim, jaka jsem ja a jakou mirnou povahu mam muj pes, nebojim se.
 xxx 
  • 

Re: Bulteriér a batole 

(31.10.2007 8:38:13)
jo, jo jsou si moc podobní. Já mám bulíka a moje ségra má taky pitbulla. A rozdílnost jak vypadájí je tam dost obrovská. Jo, jinak pitbul je taky hodnej k dětěm. Sousedka má malou holčičku a pitbull jí má moc rád, chodí mu do klece dává mu jídlo z ruky a je to super!!!
 Červánek 


Re: Re: Re: Re: Bulteriér a batole 

(18.1.2006 9:22:07)
Vidíš, Danulo,
to je přesně ta davová psychoza!!!! Pitbul je totálně vyšlechtěné plemeno - narozdíl od bulíka, který je staré anglické lovecké plemeno!!!!
ty chceš toleranci od majitelů psů - ale nejdříve začni sama u sebe - tvrdíš o bulících, že jsou zabijáci a přitom to je přímá lež!!!!
 Červánek 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bulteriér a batole 

(18.1.2006 9:39:01)
ano, bulteriér figuruje na tom zmatečném seznamu tzv. bojových psů - kdo ten seznam vymyslel, byl totální magor - sorry, už jsem vytočená...
snažím se chápat Tvé rozhořčení nad nezodpovědnými majiteli psů - ale nejde to takhle jednoznačně a navíc bez alespoň základních informací, které Ti zjevně chybí...
a mmch nechápu - jak si můžeš pitbula splést s bulteriérem - doteď jsem se domnívala, že buličí klabonos je prostě nepřehlédnutelný:o)))
a na závěr - myslíš, že když jsem prošla psychotesty při adopci dítěte, tak bych prošla i při "dovolení" chovat tohohle děsně nebezpečného psa:o)))))
 Červánek 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bulteriér a batole 

(18.1.2006 9:45:23)
Ještě dovětek k tomu, že tito psi musí projít výcvikem - naše fenka nemá vůbec žádný výcvik - a přesto je to ten nejbáječnější pes na světě - říkám to nejen proto, že ji mám jako druhé dítě - ale taky proto, že mám postiženou dceru a věř, že jsme si sakra dobře rozmysleli, jakého psa si pořídíme.....
 Bob 
  • 

Rasy jsou mi ukradené 

(18.1.2006 20:18:39)
Pokud se v okruhu pěti metrů kolem mých dětí ukáže větší pes bez košíku a vodítka, nebudu zkoumat, zda je to rotvajler, bulteriér nebo pitbul, ale odprásknu ho.
 Andrea 
  • 

Re: Rasy jsou mi ukradené 

(18.1.2006 21:40:03)
Dost zajímavý náhled na věc. Pouze větší psy? A co malé rasy? Ty snad nemají zuby??? Ve většině napadení člověka, hrají velkou roli právě malé rasy.
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Re: Rasy jsou mi ukradené 

(18.1.2006 22:26:08)
Mno, já sice na psy nestřílim, v rasách se taky nějak zvlášť nevyznam, ale na malé a velké je dělim a to z jednoho důležitýho důvodu - jezevčík mi dítě maximálně pokouše a dá se v případě potřeby odkopnout, dobrman může dítě zabít a odkopnout se jentak nedá.

U nás na vesnici běžně pobíhají tři velcí psi. Starostka už vyhlašovala rozhlasem, že psi volně pobíhat nesmí, myslim, že za některýma lidma byla i osobně a stejně jsou tu magoři, kteří vypustí na ulici psa jen tak, aby se proběhnul, že mají malou zahradu, ale sami zůstanou doma v teple. AQ nebo mají psa, ale jaksi vůbec nemají kolem pozemku plot. Předvčírem sousedky desetiletá dcera přišla domů a celá se klepala, že jednoho z těch psů potkala v tzv, uličce (asi 50m dlouhý a 4 m široký průchod mezi dvěma zdmi od zahrad), pes na ni vrčel a ona stála ztuhlá, nakonec naštěstí odběhnul. Před pár dny na tutéž sousedku vyjel jinej ze zmiňovaných psů a jeho pán byl náhodou asi 30 m v dosahu, tak na něj sousedka křičela ať si psa zavolá a on na ni, co má jako dělat, když se ta sousedka jeho psu vyloženě nelíbí. Já tamtudy už přes rok kvůli volně pobíhajícímu psovi vůbec nechodim, obcházim s dětma jak blbec půlku vesnice abych se dostala do lesa jinou cestou...
V Pardubicích jsem na okruhu kolem řeky kam chodí lidi běhat viděla paní, která vedla nějakýho velkýho psa a proti ní běžel nějakej sportovec - pes začal vrčet, pán zpomalil a paní na něj začla ječet: Tak utíkejte člověče, nevidíte, že ho dlouho neudržim? Jsem byla s dětma opodál a ztuhlá jsem čekala, jestli taky budu muset s prckama v rukou utíkat...
 Jira 
  • 

Re: Re: Re: Rasy jsou mi ukradené 

(19.1.2006 16:07:35)
Děkuji za příspěvek. Tohle už mi hrozně dlouho vrtá hlavou.
Jsou mi upřímně ukradené spory lidí jestli je bulteriér nebo jakýkoli jiný pes živá zbraň či ne. Soudím psa podle majitele, ne dle plemena
Jak trefně poznamenali někteří lidé, když člověka napadne jezevčík, kousne maximálně do lýtka, u psa, který má v kohoutku půl metru, je to o něco výše a bývá to méně příjmné. Z větších psů (jakýchkoli) máme asi úměrně větší respekt, i když frekvence jejich "selhání" může být prokazatelně nižší než u zmíněných jezevčíků (mimochodem mám jednoho doma).
Já bych jenom chtěla odpověď na jednu věc: když potkám "zblízka" nezodpovědného chovatele s potenciálně rizikovým psem (bez vodítka a náhubku), CO MŮŽU JÁ SAMA UDĚLAT? Mám několik velmi nepříjemných zkušeností tohoto typu a ve všech těchto případech neprojevil majitel dostatek duchapřítomnosti ani zodpovědnosti za chování svého psa. V centru Prahy jsem šla po ulici a doslova pod nohama se mi začali rvát dva cizí psi - oba bez náhubku a vodítka, majitelé přihlíželi z povzdálí a situaci nijak neřešili. O pár týdnů později jsem jela tramvají a ve stejném voze jako já byl jistý "pán" se dvěma psy. Oboje byly feny pitbula (plemena rozeznávám, ale ostatně nejde o plemeno, stejně bych se tu ptala i kdyby tam měl dva kokry), bez náhubku, bez vodítka, v poměrně zalidněné tramvaji, ale co mne nejvíc šokovalo, že zvířata nebyla nijak cvičená, vedená, neexistovaly pokyny - majitel je vždy jen kopl tam kam chtěl aby se hnula.
Může mi někdo říct, co mohu udělat, kam mohu zavolat, kdo mi pomůže, pokud se v takovéto situaci cítím potenciálně ohrožena? Jak to vidím kolem sebe, tak neexistuje účinný postup, jak sankcionovat nezodpovědného chovatele za jeho lhostejnost.
 Laura Klánská 
  • 

Re: Re: Re: Re: Rasy jsou mi ukradené 

(26.2.2006 17:31:12)
Nemenovat plemena prosím!
 Blanimour 


Plně chápu 

(18.1.2006 11:21:12)
Plně tě chápu. Toleruji to, že vztah člověka a psa je prostě jedinečný a nikomu na něj neupírám právo. Já osobně se ale denně setkávám s pejskaři, kteří mi život značně znepříjemňují. Je sice pravda, že trpím panickou hrůzou ze psů a tudíž jsem trochu extrém
, ale mluvím o zcela objektivních problémech. V našem domě je večerka a lidé, kteří v ní nakupují, samozřejmě nechávají psy venku. To je pro mne problém, i když jsou uvázaní (když kolem nich procázm domů, jsem v jejich dosahu), ale často také nejsou. Nedávno na mne z ničehonic vystartoval neuváaný německý ovčák, když jsem nesla dceru v šátku. Naštěstí se nic nestalo, ale ten šok který jsem prožila (a malá samozřejmě se mnou)... A o denním utířání exkrementů z koleček kočárku ani nemluvím. Dokud budou mezi pejskaři takoví lidé (a těch je stále hodně), nemůže se nikdo z nich divit, že my ostatní nebudeme překypovat tolerancí.
 Eva K 
  • 

Re: Plně chápu 

(18.1.2006 12:57:08)
Neuklízení hovínek je fakt nechutné, neřeknu nechat to někde v příkopě, ale uprostřed chodíku mi to připadá fakt prasárna. Ale to je o lidech, ne o psech. Psy jsou obrazem svých pánů. Bojová plemena si často pořizují trošku vyhrocení lidé a často to bývá jejich první pes. Je škoda, že díky tomu se na ostatní psy včetně bulíků dívají ostatní podezřívavě.
Známá si pořídila argentýské dogy (ona chce vždy něco netradičního:-)), ale již před tím se zabývala výcvikem náročnějších plemen, takže věděla jak na ně (často mezi lidi a psi, může na ně sahat každý, denně výcvik, vybíjení fyzické energie apod.) a je v kontaktu s dalšími chovateli a radí se. Eva
 Dula 
  • 

Bullteriér zabil dítě 

(18.1.2006 20:13:10)
Mám nesmírně tragickou zkušenost. Holčička, kterou jsem pomáhala rodit, se dožila jen sedmi měsíců. Zabil ji anglický bullteriér, který patřil jejím rodičům. Tvoje agresivita mi proto způsobuje silnou vnitřní bolest. Modlím se, aby Tebe ani žádného dalšího majitele psa, kteří tu diskutujete, nic podobného nepotkalo.
 Červánek 


Re: Bullteriér zabil dítě 

(19.1.2006 9:22:37)
Dulo,
nezlob se - ale prostě se mi tomu nechce věřit - stále stojím za svým, že nebyl ještě zaznamenán případ napadení člověka bulteriérem....Jsi si jistá, že to bylo plemeno anglického bulteriéra? Nebyl to kříženec? Nebyl ten pes nemocný? Nemohla bys mi napsat víc na maila? děkuji.
 JohnTwin 
  • 

Re: Re: Bullteriér zabil dítě 

(19.1.2006 14:40:49)
No urcite bych nechtel tvrdit, ze nebyl zanamenan pripad napadeni cloveka bullem.
Pokud myslis u nas, to nevim, ale v nemecku se to stalo. Dva bulterieri napadli dite a dopadlo to spatne.
Cetl jsem v novinach...
 Ali, 2 kluci 
  • 

Re: Bullteriér zabil dítě 

(20.4.2008 16:30:56)
prosim?:? pitbull ano staford ano ale angl.bull nidky!!!!!!!!! ten by diteti neublizil ani kdyby horelo sem prikladme ja i rodiny s detmi co maji tohto psa. je to hnus co si sem napsala mela by si se styd a navic by jsi mela mila zlata si koupit knihu o psech a zacit v ni listovat abys vedela ktery pes je ktery
 Eva K 
  • 

Re: Bulteriér a batole 

(18.1.2006 12:22:11)
Samozřejmě nemáš záruku, že pes či jiné zvíře, které potkáš na ulici je neškodné. Jedna věc je pes chovaný u tebe doma, druhá cizí zvíře na ulici.

V Čechách se pořádají na ZŠ "kurzy" pro děti, jak se chovat k cizímu psovi, jak pes vypadá, když se zlobí, že se mají zeptat majitele, zda si ho mohou pohladit. Děti prostě musíš naučit, že k cizímu zvířeti bez dovolení nesmí a jak se k němu mohou chovat a než to akceptují, musíš je hlídat.
A důležitá informace - vrcení ocasem u psa znamená rozrušení - radostné ale i to špatné! Eva
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Re: Bulteriér a batole 

(18.1.2006 12:33:59)
Evo, dítě musíš naučit? Ještě aby taky někdo naučil psy větší než to dítě, že nemají běhat kolem dítěte, protože i když ho zrovna nepokoušou, aspoň ho vyděsí nebo povalí... a páníček v dáli křičí, že tenhle pes nic nedělá....
 *Hany 


Re: Re: Re: Bulteriér a batole 

(18.1.2006 13:36:12)
Minule nám na vycházce dva psi málem povalili 12letého synka. Běželi proti nám čtyřem a vlítli přímo mezi nás, i když kolem byly desítky metrů místa. Syn to nějak ustál a nespadl, ale byl docela v šoku. On se odmala strašně bojí psů, i když se ho pořád snažíme uklidňovat. O mně si asi musí myslet, že se vůbec psů nebojím, když mu pořád vysvětluju, že tenhle pes mu nic neudělá a nemusí kvůli němu skákat rovnou do silnice. Jsem navenek úplně v pohodě, abych děti ještě víc nevyděsila, ale sama se hrozně bojím. Mám se psy (hlavně díky jejich páníčkům) hodně špatné zkušenosti. Naštěstí miluju kočky a ty mi vše vynahradí.
 Any 
  • 

Re: Re: Re: Bulteriér a batole 

(19.1.2006 13:50:00)
Jeno,ano,deti se musi naucit jak se ke psum chovat.Pod Eviny K odpovedi se podepisuju a dovolim si ti trochu objasnit,jak to "zrejme"myslela-
Jsem taky pejskarka,zaroven maminka.Nemam tady v diskusi sice co delat(muj pes ma 3,5kg a je to trpaslici pudl:))ale...i kdyz doma mame psa a muj syn se proto zadneho psa(ani toho metrakoveho)neboji a s radosti by za nim venku bezel.Nedovolim to.za zadnym.cizi pes se nehladi.nikdy.Jen s vyslovnym dovolenim majitele,ale nejradej ani to.Za mym psem beha spoustu deti.bez dovoleni na nej zacnou chmatat a ja radej rikam ze ne.Sice nikdy nikoho nepokousala,ale je to "starsi pani"(11let)a detske utlaky ji moc dobre nedelaji.Neminim se dockat toho,ze pri pocitu zahnani do kouta se ozene.
Na druhe stane chapu tvou poznamku,ze psi by se meli naucit nebehat kolem deti-to by je ale meli naucit ti nezodpovedni panicci-teda mit je na voditku a s nahubkem.Urcite se mi taky nelibi,kdyz ke me dobehne velky pes,mam male dite a maleho psa/ktereho ovsem nenecham provokovat ty velke psy,jak to mali psi radi delaji/
Jednoduse-je to o lidech a psech.Od jakziva spolu zili,proc by to melo jit cim dal hur?
K clanku dodavam,ze i kdyz mam maleho psa,ktery by pokousanim dite nezabil,jsem tak nejak porad ve strehu,vim,ze ne umyslne by pokousala,tim jsem si jista ze ne,ale nerada bych,aby ji maly neco pri sve hre 1,5leteho batolete neco udelal,"ulizil"a ona se proste musela branit.Povahu buliku jsem neznala,jsem rada,ze o ni vim vic.Muj sen je afgansky chrt..
Any
 Emina 
  • 

Re: Re: Bulteriér a batole 

(18.1.2006 13:21:11)
Dite se musi naucit, jak se chovat k psovi pod zastitou instituce?? To snad nemyslis vazne? Dalsi krok bude PES FOR PRESIDENT, ne?
Slusny clovek, ktery ma psa, ho zvlada na tolik, ze pes nikoho neobtezuje, natoz aby dorazel na male deti.
 Apolena. 


Re: Re: Re: Bulteriér a batole 

(18.1.2006 13:33:43)
Emino,
jenže i magoři si občas pořídí psa, a s tím je taky třeba trochu počítat.
 Emina 
  • 

Re: Re: Re: Re: Bulteriér a batole 

(18.1.2006 15:46:52)
Ale samozrejme, take vetsina rodicu nechovajicich psy svym detem vysvetli, ze na cizi psy se nesaha, nevola, nemluvi a v dnesni dobe je vubec nejlepsi jit jim rovnou z cesty (nebo mozna spis panickum), mne slo o to, ze poradat rodici placenou vyuku deti, jak se maji chovat ke psum, aby psi nebyli frustrovani nebo podrazdeni, je vrcholna absurdita. Pak tu jeste nekdo napsal, ze podobnou cinnosti si privydelavaji prave panicci. Uz se tesim, az nam to parlamentni lobby panicku naridi pekne zakonem.
 aranka 
  • 

pro cervanka 

(18.1.2006 12:23:31)
proc je potom tebou sminovane plemeno zahrnuto v zakone o chovu psu coby nebezpecne plemeno?

viz:
Příloha

Za nebezpečného psa se považuje jedinec, který je křížený nebo čistokrevný příslušník plemene:

1. Americký staffordshirský teriér
2. Staffordshirský bulteriér
3. Anglický bulteriér
4. Argentinská doga
5. Brazilská fila
6. Dobrman
7. Rhodeský ridgeback
8. Rottweiler

Za nebezpečného psa se považuje i jedinec, který je křížený nebo čistokrevný příslušník skupiny psů, která je obecně známa jako pitbulteriér.


 Eecta 


Re: pro cervanka 

(18.1.2006 14:12:45)
to ti muzu lehce vysvetlit:)
seznam bojovych plemen je pomerne nova zalezitost, jeste pred nekolika lety nic podobneho neexistovalo.
ale pak se nasli lide slabsiho ducha, kteri si kompenzovali sve komplexy a podobne velkymi a silne vypadajicimi psy. a tyto psy i nalezite vychovali, aby byli nebezpecni... a tak vznikla bojova plemena.

ve skutecnosti ani jedno z tech plemen neni pro lidi samo o sobe nijak nebezpecne, pouze jsou tato plemena zneuzivana lidmi, kteri pomoci psu chteji desit jine. napr. nacisti meli rotvailery a dobrmany, pak nemecke ovcaky...

z tech vyjmenovanych plemen je problematicky akorat americky staffordshirsky, protoze je vyslechten na zapasy se psy. ale i on je vyslechten tak, ze neni nebezpecny lidem, jen psum! co z nej ale jeho majitele udelaji, je jina vec.

me samotnou pokousal pes 3x - jezevcik, kokrspanel a nejaky vorech krizeny s labradorem.
 Červánek 


Re: Re: pro cervanka 

(18.1.2006 15:13:28)
souhlasím s tím, co napsala Eecta - a stále trvám na tom, že nebyl ještě zaznamenán jediný případ, kdy by bulteriér napadl člověka - takže opravdu netuším, jak se tenhle pes mohl dostat na ten prudce inteligentní seznam....
každý veterinář by s ním nesouhlasil - a to nemluvím o "odborné" veřejnosti nebo o lidech, kteří mají s těmito plemeny co do činění jako "normální" chovatelé
 Apolena. 


Re: Re: Re: pro cervanka 

(18.1.2006 15:57:56)
Mám ráda děti a psy a obojí mám doma.
Když jsem jednou otevřela dveře od našeho domu a před dveřmi stál pitbul, neměl napsáno na čele, jestli je jeho pán hodný člověk nebo debil. Toužila jsem v tu chvíli mít zbraň a psa bych bez váhání odstřelila.
Dům je téměř na samotě, držela jsem za ruku roční dítě a široko daleko nikdo nebyl.
Zachránili nás nejbližší sousedi - vyráželi k veterináři, protože jim tenhle pes právě zmasakroval jejich psa a uviděli nás.
Taky jsem jednou jela autem a na silnici ležel pes. Protože, jak už jsem napsala, mám psy ráda, zastavila jsem a čekala, protože bych jinak musela psa přejet. Pes pořád ležel, tak jsem vystoupila a šla k nejbližšímu domu, abych zazvonila. Pes se vymrštil a prokousnul mi ruku - kdybych se nestačila krýt, prokousl by mi krk.
Pořád mám psy ráda, ale už mám zbraň :-).
 Laura Klánská 
  • 

Re: Re: Re: Re: pro cervanka 

(26.2.2006 17:11:48)
Prosím tě vyděla si ten film pes Baskervilský? Ten pes za to nemohl byl k zabijení lidí přinucen! V krajním případě psa bohužel zastřelit musíš, ale kdyby to bylo možné řeš to prosím jinak. Jsem moc ráda že tvoje náklonost ke psům zůstala stejná. Nevyhýbej se však ani plemeni, které tě zranilo. Psi se nesoudí podle plemen.
 Lenka S. ,dcera Tina 3 roky 
  • 

Re: Rovnou střílet??  

(17.12.2007 15:46:21)
Opět mi to nedá a musím reagovat. Kdyby jste vyšla z domu a tam stál cizí muž,tak byste ho také rovnou odstřelila,protože nevíte jestli není vrah nebo sexuální maniak??

Samozřejmě nemá pes co lítat navolno bez dohledu majitele,ale stejně mi to přijde poněkud drastické a snad i "rasistické"..

Co se týče zraněného psa... Tak se logicky nabízí,že byl po nehodě v šoku a proto kolem sebe bezhlavě kousal...
 Rozárková - Katka 
  • 

Re: Re: Re: pro cervanka 

(18.1.2006 16:19:18)
Ještě bych doplnila, že na webu Česko-Moravské kynologické unie, která zašťiťuje chov všech plemen psů v ČR je uvedeno jasné stanovisko Unie k tzv. "bojovým plemenům".
ČMKU nezná pojem "bojové plemeno". Taková rase neexistuje, existují pouze více či méně vychované psi a více či méně zodpovědní majitelé.
 Ellis+Dáda+Jája 


Re: Bulteriér a batole 

(18.1.2006 14:03:49)
Zdravím všechny příznivce i nepříznivce bulteriérů.
Sledovala jsem tuhle diskuzi a nedalo mi to - prostě musím na to napsat svůj názor. My jsme měli bulteriéří holčičku taky - k tomu ještě malé dítě - pejska jsme si pořizovali, když byl naší dceři 1 rok - podle některých "nejhorší" věk na pošťuchování, zkoumání apod. Nevím, jestli jsme měli vyjímku, ale určitě ne, protože ty naše 2 holky byly úplně báječné. Dcera ji nijak "netýrala", občas sice zatahala za uši, nebo za ocásek, někdy se na ní třeba svalila - ale nikdy ani sebemenší náznak ze strany psa, že by chtěla ublížit nebo něco podobného. Bulteriér je prostě pejsek k dětem - to mi nikdo nevymluví. Dcera se s fenkou kočkovala, váleli se po sobě, klidně si vlezla i do jejího psího pelíšku nebo se jí "koukala na zoubky", ale prostě fakt nikdy nic. Fenka byla spíš taková chůvička - pořád za malou běhala, nespouštěla jí z očí, spala pod její postýlkou. Jen na vodítku jí dcera nemohla vodit - fenka byla venku jak nastartovaná, tahala, ale jinak v pohodě. Teď bydlíme v baráčku a opět uvažuji o tom pořídit si bulíčka - ale až na jaře. Měli jsme labradora - krásný pes, na něco šikovná ale v podstatě jen takové trdlo na ozdobu. Možná jsme byli na labradora moc měcí, ale stále někam utíkala, chodila na procházky, přeskočila plot a šup někam za ostatníma pejskama. Vím jen, že labradora už ne, máme 3 letou dceru a vím, že další pes bude zase bulíček.
 Markéta 
  • 

Re: Bulteriér a batole 

(18.1.2006 19:04:30)
Ahoj,
já mám podobnou zkušenost.
Naše fenečka čivavy /mimochodem již "zkušená" matka 2 štěňátek/ byla nadšená, když jsme si synka přivezli z porodnice. Chodila okolo něj takzvaně po špičkách, stále ho hlídala a byla u něj. Když se probudil, hned mi to běžela oznámit. Nyní, když je synkovi 28 měsíců před ním zdrhá jak může, i když ho určitě stále velice miluje. Občas se sice i nyní snaží s ním navázat kontakt, třeba v podobě hry, ale pak si to velice rychle rozmyslí a opět hledá, kde by se před ním ukryla.
 Markéta 
  • 

Re: Bulteriér a batole 

(18.1.2006 19:04:56)
Ahoj,
já mám podobnou zkušenost.
Naše fenečka čivavy /mimochodem již "zkušená" matka 2 štěňátek/ byla nadšená, když jsme si synka přivezli z porodnice. Chodila okolo něj takzvaně po špičkách, stále ho hlídala a byla u něj. Když se probudil, hned mi to běžela oznámit. Nyní, když je synkovi 28 měsíců před ním zdrhá jak může, i když ho určitě stále velice miluje. Občas se sice i nyní snaží s ním navázat kontakt, třeba v podobě hry, ale pak si to velice rychle rozmyslí a opět hledá, kde by se před ním ukryla.
 Dana,2děti 
  • 

Je to jen pes!!! 

(18.1.2006 21:51:23)
Miluji pejsky a kynologie je mým koníčkem.V dětství jsem měla knírače.Pak jsem se vdala a manžel též vlastnil psa-dalmatina.Byl to velice klidný a pohodový pes (nyní už je v psím nebi).Měl milou a přátelskou povahu. Mé první dítě s ním prožilo 3roky svého života ALE přesto, když byl v blízkosti dcerky, tak jsem je oba bedlivě pozorovala.I já, coby majitel psa, jsem k němu neměla naprostou důvěru.Člověk nikdy neví...dcerka mu může nechtěně ublížit, např.přišlápnout tlapku nebo sáhnout do misky a než se člověk naděje, může po ní vystartovat.Pořád je to jen pes, šelma. Nevidíš mu do hlavy.Ještě chci dodat, že kolegyně měla 2letou dogu, byl to obrovitý pes, kolikrát ho měla i v práci, já z něho měla obrovský respekt, ale ona mě vždy chlácholila, neboj, on se tě bojí víc než ty jeho...po čase ale tato doga ze zcela neznámých důvodů prokousla majitelce ruku tak, až jí zlomil pažní kost a měla otevřenou zlomeninu, psa nechali utratit a při pitvě se zjistilo, že měl nějaký nádor na mozku a že mohla být příčina.Tak si prosím tě dávej pozor, nikdy nevíš, co se může stát.
 Radka s Anetkou(5.8.04) 


Re: Bulteriér a batole 

(23.1.2006 10:53:28)
Milá Lenko! Děkuji za moc hezký článek. Jsem jedna z těch, kteří tě chápou a fandí. I my máme doma Corny - fenku anglického bullterriéra (teď je jí 20 měsíců) a malé dítě (nyní 18 měsíční Anetku). Jsou spolu velcí kamarádi a žádné obavy nemám. Fenka je klidná, na malou velmi opatrná a dosud jsem neřešila jediný problém. Malá už chodí a žádné problémy, jaké popisuje Jana, nikdy nenastaly. Prostě bulíci jsou super psi, obzvláště k dětem. Pro ty, kteří se chtějí přesvědčit, uvádím naše internetové stránky, kde je nepřeberné množství fotografií, na kterých může kdokoliv vidět, jak se opravdu bulící chovají k dětem.

http://cornybull.sweb.cz/

Jinak se děsím nad průběhem této diskuse. Chápu, že ten, kdo nezná bulíky, je asi posuzuje jinak než chovatelé. Ale myslím, že nikdo nemá právo házet špínu na rasu, kterou ani nepozná. Velmi často se mi stává, že si lidé pletou bullterriéry, pitbuly, stofordy a jiné psy a označují je za zabijáky. Přitom je mezi nimi velký rozdíl. Ale to dokáží pochopit jen lidé, kteří je znají.

Přeji Amy i Lucce pevné zdraví a ať Vám dělají jen radost jako naše dvě holky!

Radka
 Psychouš 


Překlad (bez fotek) 

(23.1.2006 11:23:14)
Čili také se řadíš k názoru, že pravděpodobnost zadávení dítěte rodinným bulíkem je nizká.

:-)

 Radka s Anetkou(5.8.04) 


Re: Překlad (bez fotek) 

(23.1.2006 13:36:44)
Milý Psychouši!
Pravděpodobnost zadávení dítěte rodinným bulíkem je podle mého názoru a zkušenosti nulová. Od malička učíme bulíka, jak se chovat k lidem a k dětem, stejně tak učíme Anetku, jak se má chovat k psovi. Oboustranná výchova je podle mě základem.
Nikdy samozřejmě nenechávám dítě se psem bez dozoru, ale jsem si jistá, že naše Corny by nikdy Anetce neublížila. Bulík je velmi trpělivý pes, který rodinu miluje a nikdy by nikomu neublížil!
Pokud někoho toto téma zajímá, měl by si přečíst odborné publikace o bullterriérech, které v naší republice vyšly.

Znám více chovatelů bulíků, kteří mají děti a nikdy je rodinný bulík nanapadl! Ovšem znám rodiny, které mají děti a bulíka, a ty děti pokousal cizí pes, ale nikdy(!!) to nebyl bulík. Vždy se jednalo o nějakého malého psa, o kterém se v této diskusi píše, že je bezpečnější.
Jen pro zajímavost, někde jsem četla statistiky zabývající se útoky psa na člověka. V těchto datech se uvádí, že nejčastěji jsou ošetřeni lékařem lidé po napadení jezevčíkem!

Stejně tak souhlasím s názorem zde prezentovaným tuším Červánkem, že není znám případ, že by bullterriér napadl člověka.
 Psychouš 


Re: Re: Překlad (bez fotek) 

(23.1.2006 13:51:57)
Čili jinými slovy říkáš, že dle tvého je ta pravděpodobnost zadávení hodně, hodně nízká.

Co se týče jezevčíků, pudlů a kokršpanělů, jistě, máš pravdu, tyhle věci vím i já, který ke psům nemám žáden vztah (pokud mě zrovna nějaký z nich neolizuje a podobně). Ovšem asi bych si zvolil nechat bez dozoru malé (4-5 let) dítě se svým jezevčíkem, než se svým bullteriérem. Jistě chápeš proč.
 Pavla B 
  • 

Re: Re: Re: Překlad (bez fotek) 

(1.2.2006 0:51:58)
Mily Psychousi (jak hezky pseudonym:), bez dozoru bys nemel nechavat dite ani s civavou, natoz s jezevcikem, o jinych plemenech ani nemluve..to snad vi kazdy!
Co se zeptat nejakeho kynologa ?:)
(Jen pro upresneni, mam deti i psa, shodou okolnosti pitbulku)
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Re: Překlad (bez fotek) 

(23.1.2006 16:06:30)
Nikdy samozřejmě nenechávám dítě se psem bez dozoru, ale jsem si jistá, že naše Corny by nikdy Anetce neublížila. Bulík je velmi trpělivý pes, který rodinu miluje a nikdy by nikomu neublížil!

Prosím vás lidi, nebuďte naivní... Ruku do ohně nemůžete dát ani za vlastní dítě, a to je stejný živočišný druh, a už vůbec ne za psa! Nikdo netvrdí, že váš pes sežere celou rodinu a navrch ještě pošťáka, ale prostě se může stát, že někoho napadne. Je to zvíře. Nikdy nebudete schopni ho zcela ovládat.
Je mi jasný, že pro emotivní typy je pejsek ťuťu ňuňu a kamarád, jenže ona je to šelma a nikdy nelze vyloučit, že se tak zachová.
I když budete své dítě vychovávat jako pacifistu a hippíka, nelze zaručit, že jednou někoho nemajzne sekerou do hlavy. Jestli chcete tvrdit, že jste si na 100% jistí, že váš pes nikdy nikomu neublíží, protože vy přece víte, jak ho vychovávat, jste podle mého názoru krajně nezralé osobnosti a při výběru psa byste se měli zaměřit na plemena, která jde v případě útoku snáz odkopnout. Třeba čivavu nebo mopslíka.
 Apolena. 


Re: Re: Re: Překlad (bez fotek) 

(23.1.2006 16:13:36)
Ještě k tomu dodám, že já sama ani nedokážu odhadnout, jak se v nějaké zátěžové situaci zachovám já sama, natož můj pes, ačkoliv máme (za normálních okolností) taky trpělivé a hodné psy.
Můžu si představovat, co udělám - ale když nastane ta situace, budu jednat pudově stejně jako ten pes.
 perdita 


Re: Re: Re: Překlad (bez fotek) 

(23.1.2006 16:20:50)
Monty, do téhle diskuze jsem se vůbec nechtěla montovat, ale vyjádřuješ moje pocity naprosto přesně!
 perdita 


Re: Re: Re: Překlad (bez fotek) 

(23.1.2006 16:22:58)
Monty, do téhle diskuze jsem se vůbec nechtěla montovat, ale vyjádřuješ moje pocity naprosto přesně!
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Re: Re: Re: Překlad (bez fotek) 

(23.1.2006 16:45:22)
Perdito,
taky jsem nechtěla, ale nadzdvihla mne ta Radky bezbřehá naivita. Vzpomněla jsem si na tragický případ před pár lety, kdy pes prokousl 18ti měsíční holčičce hlavu a ona zemřela mamince v náručí... ta maminka si asi taky myslela, že jejich domácí mazlíček by přece NIKDY nemohl nikomu ublížit... :o(
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Re: Re: Re: Re: Překlad (bez fotek) 

(23.1.2006 16:55:07)
Ještě dodatek:
Je velký rozdíl mezi vědomým přijímáním možného rizika a tvářením se, že neexistuje. První je zodpovědné, druhé přinejmenším dětinské...
 Radka s Anetkou(5.8.04) 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Překlad (bez fotek) 

(28.1.2006 9:57:39)
Monty, pro Tebe a Tvoji "zodpovědnost".
To, jak informuješ o tragédii vypovídá o Tvé naivitě a absolutní neznalosti. A Tvé počínání už hraničí s šířením poplašné zprávy, což je v této zemi trestné.
Je to strašné, zvláště když se jedná o malé dítě. Nevím, co je na té události pravdy, jestli se to opravdu stalo, co to bylo za rasu psa. Ale přesně takhle vyvolávají paniku a pouští hrůzu kolem sebe lidé, kteří o psech absolutně nic neví a nerozumí jim. Sami psa nemají, ale velmi dobře radí ostatním. Asi podobní lidé jako ty.
 10.5Libik12 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Překlad (bez fotek) 

(28.1.2006 10:27:35)
Radko, divím se, že tento velmi medializovaný příběh si nepamatuješ.Byl to kříženec labradora s dobrmanem, drahoušek.Televize ukázala reakci matky poté, co ji záchranáři sdělili, že dítě nežije.Také ukázali psa, žádná krvelačná svině, rozumný oddaný psí pohled.
Léta chovám psy, pravda. malá plemena.
Můj soused má malamuta, který když sežral dalšímu sousedovi kurník, tak Petr povídá:"To je příroda, kdyby tvoje slepice uklovaly moji Andulu, taky nic neudělám"
A o tom to trochu je. Je to zkrátka zvíře.
Nemám ráda štvanice proti jakýmkoliv psům, psí exkrementy z boty otřu a pokračuju, dá se říct, že psy miluju.A myslím si, že naopak bezpodmínečné tvrzení kdoví jak kvalifikovaných kynologů, že psa lze správnou výchovou naprosto ovládnout a předvídat jeho reakce, celý problém zhrošuje.
 Radka s Anetkou(5.8.04) 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Překlad (bez fotek) 

(28.1.2006 10:51:38)
Nikdy jsem nenapsala, že psa lze správnou výchovou naprosto ovládnout a předvídat jeho reakce. Píši jen o tom, že soužití bullterriéra s malými dětmi je možné.
Někteří lidé tu vedou polemiku nad tím, s kterými psy by nechali dítě o samotě a se kterými ne. To je podle mě absurdní. Nikdy bych žádného psa, i když domácího miláčka nenechala bez dozoru s dítětem. A je jedno, jak velké je to plemeno.
A co se týče psích exkrementů, tak úplně s Tebou nesouhlasím. Je to člověk, který si psa pořídil a tak by se o něj měl starat. Nejen ho vychovávat, ale i uklízet případný nepořádek, který pes udělá.
 10.5Libik12 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Překlad (bez fotek) 

(28.1.2006 11:48:18)
Každýmu někdy "prdne v kouli", psu i člověku a v situaci kdy si člověk například slovně uleví, pes se ožene. Pokud je to bulterier, nechtěla bych být u toho a rozhodně ne jako dozor svýho několikaměsíčního dítěte:)
Psí exkrementy jsem uvedla, neb jsem člověk toto tolerující a vím, že pejskaře a přdevším psy ničí hysterie, která běžně vyústí v to, že populistický starosta vydá vyhlášku, která zakazuje psům běhat kdekoliv.Pokud je to mimo téma, tož pardón, ale mně Rodina téměř nelistuje.
 Radka s Anetkou(5.8.04) 


Re: Re: Re: Překlad (bez fotek) 

(28.1.2006 9:40:31)
Monty!
Myslím, že by ses měl či měla zamyslet, do jaké diskuse píšeš příspěvky a s čím máš zkušenost.
Nepsala jsem, že jsem si na 100% jistá, že můj pes nikomu neublíží. Psala jsem o naší rodině, zejména o dceři. Kdyby někdo chtěl ublížit rodině, jsem si jistá, že pes by zasáhl a klidně ublížil. Ten, kdo zná a chová bulíky mi dá za pravdu, názory ostatních chápu, ale je to jejich názor a já jim ho neberu. Jak už jsem psala dříve, nechápu lidi, kteří nepoznají ani rasu psa a rozdávají rady ostatním. Jak dětinské. Měl(a) by sis nejdříve ujasnit vlastní názor a pak radit jiným.
 mamka 
  • 

prosim o radu 

(13.4.2006 16:38:14)
manzel dostal nekde stene. bylo mu ho lito vyhodit a tak jsme si ho nechali, protoze mame zahradku, ikdyz ja bych ho hned dala pryc. Postupem casu se pejsek stal mazlickem.
pak jsem otehotnela a porodila zdravyho kluka.
Ale ty psi chlupy vsude. !!vecne to mam v jidle na obleceni a tak, sundavam to i z malyho a jeho pusinky.
jsem z toho uplne vycerpana, vecne vytiram, luxuju. kartacuju, psa vycesavam 2x denne a stejne je to k nicemu. jak to delate vy? nemate na to nejakej pripravek nebo jak se vy doma zbavujete chlupu ze psu a kocek ? fakt ted s ditetem to vnimam nejak vic a jsem zoufala, pejska pryc dat uz nechcem, malej ho ma rad.
diky za vsechny rady
 sharonka9 


Re: prosim o radu 

(22.11.2006 18:14:48)
Milá mamko, jestli malý psa miluje, neřeš nějaké chlupy.... Kamarád je více než dokonalá hygiena. Pes dítěti nikdy nevyčte, že si neuklidil hračky, nezlobí se za jeho mizerné známky a neokřikuje ho, aby nemluvil vulgárně. Čímž nechci říct, že byste svého syna neměla vychovávat, ale zdůzaznit, že pes je vzácný přítel. Nebo možná otrok, jak někteří tvrdí. Každopádně je to dar z nebes, a dítě vám za něj jistě bude vděčné:-)))
A k chlupům - děláte co se dá, oholit psa přece nejde. Mám tedy jen jedinou bohužel dlouhodobou radu: další pejsek by měl být pudl, případně jiné z trochu drahších a vzácnějších plemen, která vůbec nelínají. Opravdu takové existují.
Hezký den.
 Sam+3 kousky 


Fenky 

(18.1.2006 8:41:24)
Řekla bych, že fenky jsou k malým dětem vhodnější, mají to tak trochu
"v sobě",ale jistě existují i vyjímky.
My máme pejska (Kavalíra), se starší dcerou vyrůstá od jejích dvou let, měli jsme obavy, jak bude reagovat na miminko (na druhou dceru),ale je to úžasný pes. Dávám samozřejmě pozor, aby to holky s tím hraním nepřeháněly,a kdyby ho chtěly nějak trápit, tak včas zakročím. Zatím to nebylo třeba. Malá ho strašně ráda krmí granulema, strčí mu ručičku až do tlamy:-)
Když chce mít od nich pokoj, zaleze do kouta, kde na něj nemůžou:-)
 Andry 
  • 

Zvíře obecně 

(18.1.2006 11:26:09)
Myslím,že problém je spíše v tom, co které plemeno může udělat, když už se stane nehoda. Vím, že může jezevčík ošklivě pokousat, ale přeci jen velký pes či typu pitbul může pak prostě nadělat větší paseku. my máme doma kočku a malého už párkrát pěkně ostře sekla když jí chtěl chytat za ocas (byl ještě hloupoučkej, teď už si dává pozor) a stejně tak ho mohl rafnout větší pes, kterému by třeba šťouchnul rukou do oka (byť by jinak byl klidné povahy a zvyklý na děti). Jsou psi, kteří se stáhnou, jsou takoví, kteří se oženou..podle mně těžko strkat ruku do ohně za zvíře, ani člověk neví sám za sebe jak zareaguje, když mu třeba někdo dá prudce ruku na hlavu (ožene se, shrbí se, otočí se atd.) Takže je podle mně rozdíl přímá reakce zvířete na podnět, který nečekalo a který mu hodně vadí, či přehnaná reakce zvířete na banální podnět (jde kolem dítě a mává rukam a on po nich chňapne). Každopádně vidím jako hlavní to, že zodpovědnost nese člověk a ne zvíře a bohužel ne každý člověk-chovatel je zodpovědný. Jinak zvířátkům zdar, bez nich by to tu bylo hroozně smutné. :)
 Lenka C. 


Pes v posteli 

(18.1.2006 8:59:50)
Fuj ze psa v posteli mi je tedy dost spatne.
 Lenka C. 


Pes v posteli 

(18.1.2006 9:00:03)
Fuj ze psa v posteli mi je tedy dost spatne.
 Iva, Viki (8/05), Áda (1/08) 


Ahoj Leni 

(18.1.2006 9:10:05)
Super článeček,

moc to těm tvým dvěma princeznám sluší :-)
Zdraví Iva a Viki.
 MirkaM 


Psi, co koušou 

(18.1.2006 9:45:24)
Ahoj, krásný pejsek, taky máme doma psa, nalezenec, kříženec, právě se velmi kamarádí s mojí půlroční holčičkou.
Chtěla jsem napsat, že kousnou většinou necvičení psi. U nás na vesnici je strach jít na procházku, protože tu pobíhají pejsci bez pánů. Pokud vezmu svého psa na vodítko, působím jako magnet. Za poslední rok jsem byla pokousaná 2x. Pokud bych měla s sebou ještě čtyřletou dcerku a kočárek s malou, do kterého může každý hafan strčit čumák, tak se z toho osypu. Takže kvůli podobným exemplářům nemůžeme chodit na procházky podle našich představ. Musím se přiznat, že když vidím volně pobíhajícího psa, mám jedinou touhu. Mít zbraň a střílet.
Mirka
 Jana, dva kluci (1999,2000) 
  • 

Re: Psi, co koušou 

(18.1.2006 10:00:43)
Myslím, že to také neplatí jako pravidlo - že kousnou psi, co nemají výcvik nebo volně pobíhájí. Já mám z naší rodiny zkušenosti se 4 psy - retrívr: velice klidný, milý, ale jen co přijedou děti mladší 10 let, schová se do nejzapadlejšího koutu zahrady, aby ho nenašly...., gordon setr - pes s klidnou, přátelskou povahou, s perfektním loveckým výcvikem, reagující pouze na gesta ruky - když si tak klidně spí na zahradě a přířítí se k němu 2letý prcek a zarve ho za ocas, ani on není schopen to přejít se stoickým klidem - přirozeně se lekl a po dítěti se ohnal - naštěstí netrefil (a ještě byl, chudák, bit....), další pejsek: foxteriér - magor už od narození, ale děti ho milovaly - největší zábava byla vyhazovat písek z pískoviště a foxík ho aportoval - neposlechl nikdy a nikoho, utíkal a volně běhal po vesnici, ale nikdy nikomu neublížil. A nakonec poslední pejsek, kříženec jezevčíka a bůhvíčeho, 12 let starý, vždy k dětem milý, bez problémů - po týdenním pobytu u babičky se s ním šel syn rozloučit - pejsek spal a jak ho syn pohladil, lekl se a kousnul - bohužel do obličeje, bohudík jenom škrábnul, ale jizva bude. Jediné ponaučení, které z toho vyplývá je : hlídat, hlídat a hlídat. Jenže nemůžete být vždy a všude..........
 Bibi* 


Re: Re: Psi, co koušou 

(18.1.2006 10:28:45)
Přikláním se k tomu-hlídat,za žádného psa nelze dát ruka do ohně.
Mám hodně zkušeností se psy a s koňmi,ale ani za toho nejvycvičenějšího a nejposlušnějšího bych se nikdy nezaručila,jak dojedem na stáj a děti se začnou motat kolem psů a koní,nikdy je nenecháváme bez dozoru a to od malička ví,jak se mají chovat.Pro psy i koně je kousnutí(či kopnutí)přirozená reakce na ohrožení a sebelepším výcvikem či trestáním ji úplně neanulujete.

Navíc chci varovat-nejde jen o leknutí či obranu,na plastice ležela holčička skalpovaná německým ovčákem při jízdě na sáňkách,pes si pouze hrál a skočil a chytil ji za čepici i s vlasy.Stejné nebezpečí je při jízdě na kole,na lyžích apod.
Prostě hlídat a předvídat je základ!!!

Také mi vadí chov velkých plemen v uzavřených prostorách paneláků,kde pes je celý den sám(to ale platí pro všechna plemena),odpoledne přijde páníček a jde ho pustit vedel dětského hřiště,ti psi mi příjdou hodně vystresovaní a nespolehliví:o((
 Laura Klánská 
  • 

Re: Re: Re: Psi, co koušou 

(26.2.2006 17:24:45)
Nejmenuj prosím plemena lidi to pohoršuje! A jinak s tebou nesouhlasím.
 Vikina 
  • 

Re: Re: Psi, co koušou 

(18.1.2006 10:38:01)
Danulu, bulteriér byl jako lovecký pes vyšlechtěn tuším k chytání krys, takže dle mého názoru je v tomto ohledu na zhruba stejné úrovni jako lovecký kokr nebo norník jezevčík, který nahání lišky.
Chápu, že máš ze psů strach, ne každý je jejich milovník, ale mám pocit, že právě tyto nepodložené a nekompromisní názory - fuj, bulík, pes zabiják - šíří dost davovou psychozu. Kolik dětí je pokousaných od malých psů a nikdo to neřeší? A myslím, že nejvíc pokousaných dětí bylo od vlčáků, které nevím, jestli řadíš mezi zabijácké psy? SOuhlasím s tebou, že ostří psi nepatří do rukou každému, ale to je podobné jako se zbraněmi a podívej, každý druhý magor si pořídí bouchačku. Nebo frajírci v rychlém autě a na motorce..To už je jen o lidech a nemůžeš říct, že existují motorky zabijáci a že je chceš zakázat.
 Vikina 
  • 

Re: Re: Re: Re: Psi, co koušou 

(18.1.2006 11:29:41)
Danulu, já jsem říkala, že chápu, že nemáš psy třeba ráda, že je nemusí každý mít rád, na tom přece není nic špatného. Jen říkám, že je nesmyslné dělení bojový / nebojový pes a že nemyslím, aby bylo správné hned šířit paniku, že jsou tihle psi zabijáci. Pak vznikají různé zaujatosti, fámy atd.
 Psychouš 


Hahaha. Krysa? BÝK! 

(18.1.2006 13:27:24)
Bullteriér je dle FCI zařazen do skupiny III. - teriéři, sekce 3 - teriéři buldočího typu. Toto plemeno vzniklo kolem roku 1800 v Anglii a původně bylo využíváno k zápasům s býky. Za otce plemene je považován James HINCKS z Birminghamu.

zdroj: http://www.bulterier-klub.cz/

Bull = (eng.) býk.
 Eecta 


Re: Hahaha. Krysa? BÝK! 

(18.1.2006 14:17:55)
haha, psychousi, kdyz uz to tak resis, nenapadlo te, ze s tim bykem nezapasil jeden pes, ale cela smecka? specielne vychovana? bulik v jedne osobe nevim na co byl pouzivan, protoze v beznem zivote lovil treba divocaky - ale jednak taky ve smecce, a za druhe, nemel ho zakousnout, jenom neustalym otravovanim, chytanim za nohy a podobne divocaka zadrzet na miste, dokud ho nezastreli myslivec. Jako i spousta jinych terieru, velsterieri a jagterieri a podobne. a neni to proto, ze jsou jak ty stale citujes "buldociho typu", ale proto ze jsou rychli a mrstni a kdyz se po nich ten divocak ohani, tak uskoci a uhnou.
 Chip 


Re: Re: Psi, co koušou 

(18.1.2006 11:13:15)
Nedá mi to a taky se zapojím do diskuze. Od malička jsme měli v rodině psy a i můj 3,5letý syn od svého roku vyrůstá se dvěma šedesátikilovými miláčky - bulmastify. Nikdy za svůj bohatý život s mnoha psími rasami jsem se nesetkala s něžnějšími stvořeními a skutečně bych dala ruku do ohně za jejich mírumilovnost. Ovšem, jak už tady bylo řečeno, jsou to psi a nelze je polidšťovat a házet na ně naši zodpovědnost. Proto ani já nenechávám své dítě s našimi psy bez dozoru, pes může ublížit i naprosto nechtěně - máchnutím ocasu, přišlápnutím nohy, přátelským drcnutím a sražením na zem... Na druhou stranu se syn už od malinka učí spolužití s pejsky a již nyní ví, že je nesmí rušit při jídle či ve spánku - i když jim normálně může vrazit ruku do krku, to jsou pravidla, která ctíme a dodržujeme, stejně tak jako psi vědí, že nesmějí kolem dětí skákat či brát jejich hračky.

Danulo, naprosto chápu tvé rozhořčení. A přesto, že patřím mezi velké milovníky psů, akceptuji fakt, že je to především moje zodpovědnost a mám-li psa, musím se postarat o to, aby neobtěžoval (ani láskyplným oňufáváním) nikoho z okolí, aby byl vždy pod dohledem apod. Ani já jako pejskař nemám pochopení pro psa, který mi přiběhne skákat kolem dítětě a strkat mi hlavu do tašek s nákupem...Toto ale není problém plemen psů (ani tzv. "bojových plemen", která skutečně neexistují, je to jen mediální senzační název), ale jejich nezodpovědných majitelů. Každý by si měl pořizovat jen psa, na kterého stačí (přirozenou autoritou, výchovou, výcvikem i silou) a kterému je schopen zajistit odpovídající životní podmínky vč. pracovního využití či zábavy dle zaměření či nátury plemene. Bohužel, dnes je vlastnictví psa i otázkou módy a prestiže a právě takto uvažující "páníčci" a jejich psi jsou pak příčinou 99% těch tragédií, které čteme na titulních stranách bulvárního tisku a které jsou pak zdrojem davové hysterie namířené proti všem psům bez rozdílu...
 Iva 
  • 

Re: Re: Re: Psi, co koušou 

(18.1.2006 17:48:23)
Naprosty souhlas. Tento prispevek mi hovori z duse. Jsem veliky milovnik psu a nikdy jsem s zadnym ani tzv. obavanym a zlym psem nemela problem. Ale dite a pes... to je opravdu kombinace, kdy neni mozne nechat oba bez dozoru. Neb staci male, vychovne ponauceni od pejska, kteremu male dite udelalo prikori a muze z toho byt velka tragedie. Pes nema rozum, ma ho mit majitel :) A tak take pridavam hlidat, hlidat, hlidat :) a vychovavat a vychovavat. A hlavne uzit si hodne radosti z obou !
 ChloeV 


Re: Psi, co koušou 

(18.1.2006 13:08:06)
MirkoM, nechce se mi věřit,že kdo má pejska, může mít tak hnusnou touhu jako ty!střílet do psa jenom proto, že není na vodítku?No fuj.ChloeV. Jinak ke kategorii tzv. "bojových psů". Je pravdou, že to můžou být milí pjsci. Je ale rovněž pravdou, že když se jim něco či někdo znelíbí, mohou velmi ublížit, už jen proto, že stisk jejich zubů má "mnohonásobně víc atmosfér" než stisk například setra, který byl cvičen po staletí k jemnému stisku, aby neponičil přinášející zvěř.To že jsou tito "bojoví psi" agresivnější k ostatním psům je taky známo. Při potyčkách těchto psů např. s jezevčíkem "jsou karty rozdány".Netvrdím, že všichni tzv. bojoví psi jsou agresivní, najdou se mezi nimi i výjimky - a to i dost četné. Leč, bohužel, ve vysokém procentu tam ta agrese je (už jen k jiným pejskům)- a ve spojení se "silným stiskem "....proto bych si já osobně k miminku takového psa nepořídila.chloeV.
 Martina 
  • 

Re: Re: Psi, co koušou 

(20.1.2006 22:00:19)
Jen k té udávané agresivitě bulíků- babiččin jezevčík byl ten největší rváč a pošťuchovatel v celém okolí, jednou se pustil i do vlčáka. No odnesl to kýlou - náš jezevčík. Přestože se po něm vlčák jen ohnal. Nechtěl ho "zřídit" - jen zahnat. Ale stejně s tím otravováním ten náš "blbec" nepřestal.
Tím chci říct že je třeba rozlišovat příčiny a důsledky..... ne každá agresivita velkého psa je samovolná....
 mili 09/97,09/05 


Souhlasím s Markétou 

(18.1.2006 10:18:24)
Je pravda, že by se asi dítě nemělo nechávat se psem samotné, na rase určitě nezáleží, pokud je pes zahrnováný takovou láskou - nahlédla jsem na Vaše stránky -, jako tan Váš, Lenko, tak musí být vyrovnaný a klidný.
Ale u psů nikdy nevíš.
Přeji hodně štěstí.
 Mariska 
  • 

havinko a dieta 

(18.1.2006 10:21:30)
kraaasny havinko, ja sama takeho velmi chcem mat. Ujo choval bulikov a moj synovec (teraz ma 5 rokov) s jednou takou krasavicou vyrastal - ucil sa pri nej chodit, drzal ju za chvost alebo za ucho a pridrzal sa nej. Zatial je to najlepsie havinko pre dieta ake som kedy videla. Ja mam teraz malicku ratlicku, lebo manzelovi sa tieto psy nepacia a cakame tiez babetko, tak som strasne zvedava ako nasa mala havinka babetko prijme, hlavne to spanie v posteli :o) ale havinko v rodine musi byt!
 Li 
  • 

obava 

(18.1.2006 10:34:12)
Zdravím všechny a zvlášť Lenku. Moc se mi líbí její příspěvek vzlášt proto že i já jsem odjakživa měla psi, nejprve dobrmany a pak k nim přibyla fenka am. pitbulteriera ktera mi zůstala dodnes. Vůči lidem je to nekonfliktní pes, má ráda svojí smečku kolem sebe, je to prostě člen rodiny. S manželem plánujeme miminko ale mám z toho docela obavy - přeci jen je to už dáma v "letech" (bylo jí 10 letech)a nevím jak se jí bude líbit to že do naší smečky přibude někdo nový okolo kterého se bude vše točit. Nechci diskutovat o rase pejska (pitbulteriér/bulteriér/cokoliv jiného)ale o tom jak nejlépe udělat aby až přijde na seznámení miminka s fenkou vše proběhlo co nejlépe. Myslíte že fenka dokáže poznat to že je její panička těhotná a co se vlastně děje?
 Lenka Z. 
  • 

Re: obava 

(18.1.2006 15:12:02)
Obavy bych neměla. Já neměla žádné obavy. Jak jsem už zmiňovala v článku, Ami mé těhotenství vycítila velice brzy. Takže fenky těhotenství opravdu vycítí.
 Any 
  • 

Re: obava 

(19.1.2006 14:20:08)
Li,uz jsem psala vys,nejsem majitelka tak velkeho plemene,pro tebe je to plemeno treti c uvadis "cokoliv jineho":) 3,5kg-dama v letech,kdyz jsem byla tehu mela 9let,vycit tehu urcite vycitila,ja trosinku obavu mela(spise o jeji psychiku:)po prichodu z porodnice.Ac jsem udelala vse jak se ma-nechala onufat mimco,prve se privitala se psem...muj pes bral to roztomile rvouci nic jakoze na navsteve,je to mile,srandovni,ale po nejake chvili at uz to jde pryc..myslim,ze je i rozdil,jak je pes stary.Myslim,ze kdyby byla mlada fena,zvykla by si mnohem snaz,takhle byla uz par let vychovavana jako vytouzene mimi(drive mela disciplinu vetsi,roky jsem ji rozmazlovala vic).Takze u nas po prvnim nadseni,hlidani vrestici postylky a kocarku ji to prestalo bavit,byla nevyspana,nemela svuj klid,porad byl nekdo doma,porad hluk..prisla mi i urazena,hledala si klidny kout,malemu se vyhnula vzdy jak mohla,jen ho ocuchala kdyz byl na zemi a sla jinam.Jejich vztah se zmenil az zacal lozit a pojidat ruzne pochoutky a tim ji krmit.Naraz jsou nejvetsi pratele,nevadi ji,ze se poradne nevyspi,tesi se,az odejdeme ven a doprejeme ji odpocinek.Nedaji na sebe dopustit,musi byt porad spolu a jeden na druheho videt.Takze sice ji trvalo dyl,nez prcka "prijala do rodiny",je pravda,ze ac je velmi vitalni,urcite ji z neho naskakalo dost sedin(spatne posuzuji,je to stribrnak:) a za posledni rok a pul zestarla z nevyspani a nedostatku sveho klidu jaky mela predtim.
Any
 Li 
  • 

Re: Re: obava 

(20.1.2006 9:17:25)
Ahoj Any, děkuju za odpoveď. Je moc hezký jak jste to pěkně zvládli a ti dva tvorečkové se mají rádi :-)
To co jsi napsala o tvé fence je dost podobné v chování té mojí. Stejně tak jaký byl první kontakt vaší fenky s miminkem - tak stejně se dívá Ayrina na návštěvu mého synovce (teď 5 let) na kterého dřív trochu žárlila když jsme vzali jeho ven a jí ne tak nám zlikvidovala vstupní dveře - a stejně tak se dívá na jakoukoliv návštěvu - pohladit, chvíli pohrát - dostat něco dobrého -a už by jste mohli jít domů. Jinak s tím nevyspáním to je na ní znát už ted když třeba máme dovolenou tak nám dává najevo - tedy tady se fakt nedá spát. Každopádně se na ten pocit až budu těhotná moc těším a věřím že to s tou naší potvůrkou nějak zvládneme. Nejvíc mě zaráží otázky některých lidí když přijde řeč na to že by jsme chtěli miminko - ptají se "a co budete dělat se psem"? napřed jsem mi myslela že si dělají srandu a pustila jsem se do vysvětlování co by, je to člen rodiny a máme jí rádi a prostě se budeme snažit aby miminko normálně přijala a tak...... ale když pak vidím pochybovačný pohled.......prostě dneska odpovím: co by, myslíš že jí mám nechat utratit?? Na tuhle odpověď už nikdo nic neříká a mám klid.
 rozmaryna 


Je to hezké 

(18.1.2006 10:40:33)
že Váš pes přijal miminko jako chůva, a je logické, že až z miminka bude batole, tak bude zkoušet, co se dá. Tady mi ale přijde samozřejmé, že rodič, který má doma psa a malé dítě, je nenechá dohromady samotné, byť by to měl být pes velikosti krysy. Každé zvíře stejně jako člověk má potřebu svého prostoru, tudíž je potřeba usměrňovat i psa, ale především dítě. To jen pro ty, co se teď uchechtávají a říkají si "za rok uvidíte".
Moc Vám držím palce, aby se mrňous se psem měli rádi a kamarádili se. Zastávám názor, že žádný pes nekousne bez příčiny. Musí k tomu mít pocit, že ho něco vylekalo, podráždilo nebo je mu to nepříjemné a on se nemá jinak jak bránit. Měli jsme dobrmanku, jednou jsem ji u malého obchůdku v paneláku nechala přivázanou ke stromu, měla náhubek a já jsem si odskočila pro rohlík. Za mnou přišla dovnitř maminka, která nechala venku svou asi tak osmiletou klučičí ratolest. Když jsem vyšla ven, kluk stál u mého psa a prázdnou plastovou lahví od půllitrového pití tloukl psa do hlavy. Chytla jsem chlapečka za límec pod krkem a dotáhla ho mamince, ať si ho usměrní, protože jinak bych ho tam přerazila na místě. Ještě měla tu drzost, že se na mě obořila. Tak jsem jí jenom sdělila, ať se nediví, až jí jejího milého chlapečka nějaký pes pokouše.
Jinak taky nemám ráda, když si majitelé vodí psy bez vodítka a sami jsou kdovíkde jinde než je pes. A je mi zcela jedno, jestli je to jezevčík nebo pes velikosti malého koně. Je to nezodpovědnost majitelů nejen vůči ostatním, ale především vůči vlatním psům. Po téhle příhodě jsem psa již nikdy nenechala uvázaného venku. Když se mnou nemohl nikam jít, tak jsem tam prostě nešla. Nechtěla jsem se spoléhat na to, že je zvyklá od naší dcery, že si s ní dělá nejrůznější vylomeniny, a že to tedy bude tolerovat i cizím dětem, zvlášť když se může vyskytnout takovýhle parchant.
 rendule* 


Re: Je to hezké 

(18.1.2006 11:03:43)
Moc pěkně napsáno...
Jsem ráda, že se najdou lidi, kteří neodsuzují psy a mají je rádi. Vše je o lidech, jejich přístupu, zodpovědnosti, toleranci atd. Nikdy ne o psech, ti za to nemůžou. A musím říct, že je mi jich líto. Jak už někdo zmiňoval, pes se přirozeně brání, když mu někdo ubližuje. Nemyslím si, že pes kousne jen tak. Je třeba hledat příčinu - člověka a jeho chování.

Máme taky psa. Měli jsme ho dříve než děti, byl velmi hýčkaný. Po narození dětí se jeho pozice trošku změnila, trošku žárlil, ale to se nijak neprojevilo vůči dětem, jen byl smutný a když jsem mluvila na miminko, přiběhl a myslel, že mluvím na něj. Vždy jsem své děti hlídala, aby mu neubližovaly, nechodily za ním do jeho pelíšku a nesahaly na něj, když jí. A NIKDY jsem neuvažovala, zda to půjde nebo ne. Prostě to je člen rodiny a přizpůsobil se nové situaci.

A jsem ráda, že většina reakcí je pozitivních. Čekala jsem smršť negativních příspěvků...
 noname 
  • 

Re: Je to hezké 

(18.1.2006 15:02:08)
mala si tomu spratkovi (chlapcisku) dat jednu poriadne poza usi a nie len ho privliect k jeho matke - ta bola asi taky isty nepodarok ako on. Raz darmo, niektorych ludi nenaucis ucte k zivemu. Vseobecne si myslim, ze v 90% pripadov, ked pes pohryzne cloveka alebo dieta, ma na to velmi dobry dovod - my sa tiez branime ked nas niekto chce trapit, vsak? Vsade sa zdoraznuje, ze majitelia psov musia toto a tamto... iste, ked mam psa, som zodpovedny za jeho ciny. Ale nikde sa uz nehovori, ze "majitelia" deti by si tiez mali dat pozor na svoje "zlaticka a striebricka" a krotit ich mnohokrat sadisticke chutky ked sa im dostane do ruk zvieratko. Ked je potom "zlaticko" pohryzene alebo poskriabane, tak mu treba, aspon ho to nauci.
 Psychouš 


Re: Re: Je to hezké 

(18.1.2006 15:13:28)
Napsat, že si nějaké dítě zaslouží být pokousáno, může jen nezodpovědný debil. Doufám, že takových majitelů psů, je minimum.
 Markéta, syn 4r. 
  • 

Připojuji se k vám, Psychouši 

(18.1.2006 15:30:14)
Milý/milá Noname, to myslíte vážně - zmlátit dítě? A přát mu pokousání?
 Lenka Z. 
  • 

Re: Připojuji se k vám, Psychouši 

(18.1.2006 15:39:08)
K tomu co napsal "NONAME" se dá napsat jen jedno: "lidská blbost je neskutečná!!!". To ani nemůže být člověk!
 noname 
  • 

pre Psychousa, Lenku a Marketu 

(18.1.2006 17:30:05)
Mili Psychousko, Lenka a Marketa,
Zijem na vidieku a mam 6 taznych psov (sibirski “husky”, cize ziadne “bojove” ani “okrasne” plemeno, su to pracovne psy). Dom je na samote, najblizsia dedina je asi 5 km. Psy su zvycajne zatvoreni vo velkom vybehu, ak sa prave neucia tahat. Su to mile, vsetecne a roztomile zvieratka, ktore nikdy mojim deckam neskrivili ani vlas na hlave, a to im ti parkhanti toho navyvadzali! Ale psi vedia, ze deti su deti a ze oni (psi) su v tomto pripade ti rozumnejsi a ked toho mali dost, jednoducho odisli. Ked sem-tam doslo k incidentom, nikdy nebol nikto zmlateni, pes bol okriknuty a decko tiez. A prezili sme! Minule leto nejaka turisticka rodinka s deckami (~5 a 7 rocnymi, cize nie sproste male decka, clovek by si myslel, ze uz maju mat nieco v hlave) prechadzali okolo, pravdepodobne zabludili, pretoze naokolo nie je cesta ani ziadna znacka. Rubali sme drevo na zimu, takze sme nemali vybeh na dohlad, ked tu zrazu pocujeme nasich psov zurivo stekat – ani co by sa tam s medvedom ruvali! Dobehli sme, ja este so sekerou v ruke – a co nevidime? Rodinka si veselo obeduje pred nasim domom, na nasom stole, decka hadzu kamene do psov vo vybehu – ten starsi mal dokonca prak a trieskaju do pletiva palicami a cela rodinka sa naramne bavi ako to tie ubohe tvory privadza do nepricetnosti. A rodicia to este obhajovali, ze sa ti parkhanti len hraju a ze sa im predsa nic nemoze stat, ze psy su zavrete!!!! Mal som sto chuti otvorit ten vybeh a nechat psov, nech si to vyriadia s nimi sami! Takze po takomto zazitku som naozaj na strane psov! Mozete si ma oznacit za co len chcete. Viem, co sa v tych malych lotroch skryva.

Ospravedlnujem sa dopredu vsetkym slusnym rodicom, ktori vychovavaju deti k ucte a tolerancii ku vsetkym zivym tvorom.
 Pavla3 


Re: pre Psychousa, Lenku a Marketu 

(18.1.2006 18:06:36)
Noname,
to by zasloužili ránu ti rodiče. To ti nedošlo ty chytráku. Zrovna tak jak by měl být majitel zodpovědný za sého psa, jsou rodiče zodpovědní za své ratolesti. Právně to tak bohužel není, ale morálně rozhodně ano!!!!
A pokud jsou v rodině děti i psi, připojuji se k tomu co tu bylo řečeno, hlídat, hlídat, hlídat.
 noname 
  • 

Re: Re: pre Psychousa, Lenku a Marketu 

(18.1.2006 18:29:56)
Mila Pavla3,
plne s tym suhlasim, ze by si boli byvali zasluzili aj ti rodicia, to mi bolo vcelku jasne ihned potom, co mi bola jasna cela situacia. Moja reakcia vzisla z dojmu (po precitani celej tejto diskusie), ze psi su ti "zli", ktorym netreba verit... a su zodpovedni za pripadne nehody - co si myslim, ze nie je pravda. Zosuladit sa to da - deti a psy spolu patria. Len si netreba namyslat, ze tomu decku sa da vsetko vysvetlit hned odmala a podrobrotky. Tak ako sa cvici pes odmala formou odmeny a trestu, cvici sa aj decko - v prvych rokoch v tom nie je az taky velky rozdiel. Nie, neskacte zasa na mna, nikomu neprajem aby bol pohryzeny (aj ked pravom), ale na to su tam rodicia, aby zasiahli, ked vidia, ze maly tyra zvieratko (psa, macku, skrecka...) a svacli mu jednu po zadku. A mimochodom, psy do mesta nepatria (okrem mozno tych malych "okrasnych" plemien, co by na vidieku aj tak neprezili, lebo by si na nich prva liska zgustla), je to pre nich stres - a mozno aj preto pohryzu lahsie. Inak som za: "hlidat-hlidat-hlidat!" .
Dovidenia
 anonym 
  • 

Re: Re: Re: pre Psychousa, Lenku a Marketu 

(18.1.2006 18:36:48)
Noname, decko neni pes. Nepotrebuje vycvik ale vychovu. Musi se naucit premyslet nad nasledkami a konat podle toho, ne fungovat jenom na principu "spatne chovani = trest".
Ale to sem nepatri, ja vim.
 noname 
  • 

pre anonyma 

(18.1.2006 21:42:21)
Mas pravdu... tak od 3 rokov cloveka uz mozes zacat vychovavat = rozumne zdovodnovat preco a ako. Dovtedy je to vycvik ako kazdy iny, ziaden rozdiel v zivocisnych druhoch nevidim. Ver mi, je to z vlastnej skusenosti.
 anonym 
  • 

Re: pre anonyma 

(19.1.2006 16:25:18)
Myslis, ze ja zkusenosti nemam? Mam 3 deti a nemyslim si, ze dvoulete dite je pes a jedine, co je k jeho vychove treba, je remen. I tak mrnave ditko je inteligentni a je schopne pochopit mnoho veci. Vidim v tom sakra rozdil. Ale kdyz vidim dnesni deti, co se chovaji jak krvilacne selmy, tak chapu proc. Protoze je doma cvici a nevychovavaji.
 Bob 
  • 

Re: Re: Re: pre Psychousa, Lenku a Marketu 

(18.1.2006 19:50:57)
Nicméně, pokud máš choutky vypouštět na pětileté dítě smečku psů, jsi velice nebezpečný člověk. Správce serveru by tě měl ihned lokalizovat a oznámit tvoje bydliště příslušným orgánům.
 noname 
  • 

pre bobika 

(18.1.2006 21:36:45)
Mily Bobik, z Tvojho prispevku:

"Pokud se v okruhu pěti metrů kolem mých dětí ukáže větší pes bez košíku a vodítka, nebudu zkoumat, zda je to rotvajler, bulteriér nebo pitbul, ale odprásknu ho."

A co ak nahodou zastrelis nejake decko na okoli, ked budes toho psa odpraskavat? Skutocne neviem, koho bydlisko by sme si tu mali zistovat. V mojom pripade bol aspon kapitalny dovod byt riadne nasraty, Ty nemas ani ten.
 Ellin 
  • 

Re: pre bobika 

(19.1.2006 22:32:40)
Hele Noname

Ani se ti nedivim, ze zijes tak daleko od lidi. Ty budes asi fakt poradnej kus sociopata. Chlape ty by jsi se mel lecit. Rodice si te nejspis vydrezirovali jako psa a ty jsi se bohuzel nenaucil zakladnimu lidskemu vciteni. Delej se sebou neco a nebo si alespon zmen nick na "Herodes"
 noname - Herodes 
  • 

Re: Re: pre bobika 

(20.1.2006 23:09:57)
Dakujem za odbornu diagnozu. A nezijem "daleko" od ludi, je to stale len na skok. Bohuzial, u nas sa neda zit skutocne "daleko" od ludi - t.j. aspon dva dni peso. Vies, zivi "cudzi" ludia mi v podstate nechybaju. Mam plno knih a rodinu - "svojich" ludi a zvierata. V podstate sme sebestacni, a teda stastni. Aspon je cas rozmyslat a venovat sa jeden druhemu.
 Dáša J. 
  • 

Re: Jen trochu více tolerance 

(18.1.2006 15:08:53)
Nemohu než souhlasit !!!
Podstatou všeho je fakt, že s námi, v našich rodinách, žije jiný živočišný druh, který má jiné sociální chování a přesto se dokázal začlenit do lidské společnosti. Soužití psa s člověkem přece nepřináší pouze negativa. Tito tvorové nám přinášejí mnoho pozitivního, jako je pocit radosti, přátelství, věrnost, humor.......Jsem velice ráda a věřím tomu, že velká část lidí chápe, že právě oni jsou zodpovědní za výchovu svého psa. Stejně jako lidé mají i psy povahové vlastnosti. Některý je kliďas, jiný cholerik a právě povinností majitele je tyto vlastnosti rozpoznat a podle toho se zachovat.

Domnívám se, že i lidé, kteří psa nemají, musí znát určitá pravidla právě proto, že na této planetě jsme sice nejinteligentnější živočišný druh, nikoli však jediný !!! Určitá tolerance a míra znalostí je vždy na místě. Vždyť i malý jezevčík nás pěkně prožene, když před ním budeme prchat a ještě k tomu náležitě povykovat. Neboť psu velí lovecký instinkt - co přede mnou utíká mohu ulovit. Naopak, zastavím-li se, psa přestanu bavit a on zpravidla ztratí zájem.

Ze zkušenosti majitelky dvou kníraček, ale také matky dvou synů ( 1 a 8 ) mohu konstatovat, že pozitivní faktory převyšují nad těmi negativními. Děti začínají poznávat, jak se chovat ke psům našim, ale i těm cizím. Jak o ně pečovat a mít tak za někoho zodpovědnost. Já sama nikdy na ulici neoslovím jiného člověka se slovy „vy ale máte krásnou kabelku“ ale nedělá mi problém říci „vy ale máte krásného psa“. Z toho vyplývá, že pes má v naší společnosti velkou sociální roli. Buďme jen tolerantní (majitelé psů i ostatní) a využijme toho ve svůj prospěch.
 Jesie 


Kavkazský ovčák 

(18.1.2006 10:53:31)
Já vám nevím...je to takové sporné.Věřím,že váš bulík je moc hodný pes,ale já bych zůstala ostražitá.My máme Kavkazského ovčáka,pes zabiják,agresivní-tak se to píše v knihách,ale náš svoji rodinu miluje a respektuje.Máme dvojčata 13měsíců,dokáží za psem chodit,dělat "malá",smát se,ale nikdy bych je nenechala o samotě.A to jsme si psa pořídila v době,kdy já jsem byla ve 4 měsíci,takže těhotenství i miminka si pes užíval.
Prostě se ztotožňuji s názorem,že děti jsou surové,neví,že prst v oku bolí a pes zase neví,že to je hra...může se stát cokoliv.
Mě pokousal vlastní pittbulteriér,kterého jsem za svobodna měla.Jen tak,protože kolem nás prošel jiný pes a on byl na vodítku.
Věřím,že se nic zlého nestane,ale dávejte pozor.Je to lepší,než si vyčítat celý život,že jste nebyla opatrnější!
 Psychouš 


Psy je třeba hlídat, protože to jsou psi 

(18.1.2006 13:55:04)
Napíšu tady svůj názor, i když to tady nebude nic nového, v některých příspěvcích zde to je také.
Nicméně přesto.

Pokud má zvíře (pes) schopnost a sílu těžce ublížit, musí se s tou možností počítat.
Pokud by se něco stalo, jsou to často věci NEVRATNÉ.

Argument "ještě se nic nestalo" není argumentem. Žáden z nás zde ještě neumřel,
chcete z toho nějak vyvozovat, že tedy ani neumřeme? :-) Prostě vše je otázkou míry pravděpodobnosti.
Existuje pěkné české pořekadlo o honění "bycha".

Pes je pes a nelze na něj přenášet lidské vlastnosti. Pes je zvíře, které má
své instinkty a k nim naprosto přirozeně patří i zabíjení. Tyto instinkty lze
správným výcvikem tlumit, nicméně nikoliv úplně odstranit. Pes také nemá
zodpovědnost, jak si mnozí myslí, funguje pomocí naučených vzorců čin - odměna (odplata).

V případě stresové situace (několik jich tady bylo popsáno, ale existuje mnoho
dalších, např. uvedu úlek z výstřelu či jiného náhlého silného zvuku), se pes zachová nevypočítatelně.

Proto je, myslím, na místě psy VŽDY hlídat! Nota bene ve styku s malými dětmi!
Mluvit o psu jako o chůvě mi připadá hloupé.


Co se týče "bojových psů", mám za to, že jde o označení skupiny psů, která bývá (bývala)
využívána k boji ať už s jinými psy či s jinými zvířaty.

Konkrétně k anglickému bullteriéru viz zde:

"Bullteriér je dle FCI zařazen do skupiny III. - teriéři, sekce 3 - teriéři
buldočího typu. Toto plemeno vzniklo kolem roku 1800 v Anglii a původně bylo
využíváno k zápasům s býky
. Za otce plemene je považován James HINCKS z
Birminghamu."

zdroj: http://www.bulterier-klub.cz/
 Eecta 


Re: Psy je třeba hlídat, protože to jsou psi 

(18.1.2006 15:03:36)
prosim, prestan uz citovat z radu FCI. a uz jednou jsem se ti snazila odpovedet, ze to, ze byli pouzivani napriklad na zapasy s byky ( u nas k lovu divocaku) neznamena, ze jeden pes zakousl byka (a divocaka taky nezakusuji, jenom zdrzuji na miste, nez ho zastreli myslive) byly to smecky psu a to jeste k tomu specialne vycvicenych - takze jakekoliv srovnani s domacim bulikem je uplne k nicemu. To je jako srovnavat formuli a trabanta.
a kdyz uz jsme u toho, argument pes je pes a proto se musi hlidat... promin, ale to je to nejhloupejsi, co jsem kdy slysela. kazdy pes je obrazem sveho majitele, kdyz je majitel debil, je pes taky. ale to mas u vseho. muzes mit debila ridice, co te zajede, potkas debila v parku a on te zmlati a okrade... napis spis ze dite je dite a proto se musi hlidat. nejen pred psy, ale i (a urcite mnohem vic) pred auty, cizimi zlymi lidmi, aby nespadlo napr. ze schodu, neutopilo se, nespalilo o kamna a ja nevim co jeste.
pes, ktereho mas doma, znas. a vis jak zareaguje i v kritickych situacich. takze pokud se k nemu chovas normalne, chova se normalne on k tobe, nefunguje na bazi odmena - odplata... kdes to sebral? psa cely jeho zivot vychovavas, vi, kde jsou mantinely a co nesmi udelat. pokud mu napriklad pacim z huby kus salamu, ktery sebral proti me vuli na ulici, drzim ho za celist, obe ruce mezi temi obrovskymi zubisky - a on nekousne. kdyby fungoval podle tebe, tak uz nemam ruce - rekl by si, ona mi bere salam! chramst! Pokud jsi ale pitomec a sveho psa napriklad mlatis a trapis hlady nebo mucis uvazanyho na retezu a pak se divis, ze te nebo tve dite pokousalo - tak k tomu neni co rict.
a bojova plemena jsou novy termin, vynalezeny prave kvuli tem lidem, kteri se ke svym psum nechovaji jak by meli, ale jako ke strojum, vydelavajicim penize - at uz na zapesech nebo z chovu.
 Psychouš 


Re: Re: Psy je třeba hlídat, protože to jsou psi 

(18.1.2006 15:20:15)
pes, ktereho mas doma, znas.

Už jsi slyšela o pokousaných majitelech psů?

vis jak zareaguje i v kritickych situacich.

Odkud to víš? Nebo máš na mysli "zareaguje impulsívně"? :-)

nefunguje na bazi odmena - odplata... kdes to sebral?

:-))) Ale jistě, že ano. Jak asi mzslíš, že funguje, že má nějaký hodnotový žebříček? :-) Že uznává nějakou morálku? :-D
Nikoliv, funguje podle klíče, co v životě se mu vyplatilo a co se mu nevyplatilo. :-)

psa cely jeho zivot vychovavas, vi, kde jsou mantinely a co nesmi udelat

Jo, to je ono. Mantinel čin - odplata. :-)

kdyby fungoval podle tebe, tak uz nemam ruce - rekl by si, ona mi bere salam!

:-) Vůbec ne. Chramst člověka = trest.

 babuska 
  • 

Re: Re: Psy je třeba hlídat, protože to jsou psi 

(23.1.2006 21:24:24)
Psychouši tentokrát mi nezbývá než s tebou souhlasit.
Podotýkám mám psa už léta a plánujeme rodinu.

Eecto ze které pohádky jsi spadla? :D
Promiň ale to co říkáš může říct jen dítě. Nikdy ale nikdy nemůžeš říct jak pes zareaguje, věkem se mění a ta změna probíhá i když ho vychováváš. Z hodnýho i když trošku plašivýho psa se může stát hysterka, která je schopná pokousat i tebe i když jsi jediná koho kdy poslouchala.
V životě bych vědomě svýho pejska (a to ho mám tak ráda jak to jen jde a má 4 kg) nenechala o samotě se svým dítětem a to vím už teď, když "vyrábíme" rodinu.
Mimochodem trest či odplata může být právě tak že psa ignoruješ, vycasnuješ za kůži v zátylku, nebo mu nadáš, či zvedneš přední tlapy a vyčinuješ mu slovně že se to nedělá. Stejně tak jako pochvala může být pohlazení, pochválení, pamlsek. Záleží co na něj platí že, jsou i psi se kterýma je těžký pořízení. Jsou i tací co jsou skvělý, ale v krizi nedám ruku do ohně ani za muže svýho srdce ani za psa, kterýho mám od mala.
A pořekadlo že pes-debil majitel-debil nefunguje úplně. Přestože jsi vyrovnaná můžeš si pořídit nervózního psa. Pes má taky povahu, nejen ty. Uznávám v domě máme tu kombinaci která tě tak uchvátila (pes i majitel debil, majitel furt vříská a pes jen štěká), ale není to pravidlo. Jak můžeš říct že ty jako(např.) vyrovnaná matka budeš mít vyrovnaný dítě? Jak to víš? Víš kolik vlivů na to dítě bude působit během růstu a dospívání? Myslíš že na toho psa nepůsobí i jiný aspekty než vaše domácnost?
Napadá mě otázka, máš psa?
Mimochodem dítě je dítě a proto se musí hlídat. Ale taky aby těm psům neubližovalo, protože ani ty ani kdybys měla sebelepšího bulíka či cokoliv jinýho nevíš, jestli například třeba neonemocní (nepřeju to nikomu) a nestane se agresivní a nezjistíš to až bude na někom viset. Nikdy neříkej nikdy.
Mimochodem mám skvělýho psa, ale na silvestra je naprosto neovladatelnej - ven ho nedostanu ani heverem. Věř tomu že bys na něj dobrovolně nešáhla. A během roku je to milej kluk kterej si chodí ze zahrady (teda dřív už je líp zabezpečená) hrát za dětma na pískoviště a svoje lidi miluje. Uznávám že jsem z města a silvestr tu díky některým .... (nebudeme sprostí) probíhá od konce listopadu do půlky ledna, takže na to nejhorší už bývá hodně ale hodně vystresovanej. Není ale např. tohle právě ta krizová situace?
MMCh je pravda že pes ti na morálku kašle, řídí se instinktama mezi který patří i "toho mám rád a toho ne a tohle už mi vadí".
 Eecta 


Re: Re: Re: Psy je třeba hlídat, protože to jsou psi 

(30.1.2006 15:15:48)
Prave ze mam psa, dokonce jiz nekolikateho v poradi - vsichni umreli v pozehnanem veku. A prave proto nemam pocit, ze bych spadla z pohadky.
Sveho psa znam a proto taky jako ty dobre vim, ze napriklad na silvestra je nervozni a taky v tu dobu se k nemu chovam jinak - rozhodne k nemu nepustim sve dite. A to prave mam na mysli, kdyz pisu, ze sveho psa znas a vis, jak se chova v krizovych situacich. Vis jak se chova kdyz na nej jiny pes zautoci, kdyz potka opilce, kdyz mu hodi nejaky roztomily fracicek pod nohy delbuch... a jeho rekace nejsou zas tak promenlive. Samozrejme kdyby onemocnel a stal se agresivnim, to je neco jineho, to je proste nemoc a za to nemuze - a taky se podle toho tak zaridim.
Sveho psa nebiju, nejtvrdsim trestem bylo vykrakani za kuzi kdyz byl stene - a presto by me nekousl, protoze od mala vi, ze me to boli, ne ze by nasledoval trest - a tak to nedela. Pes je smeckove zvire a dodrzuje principy smecky a my jsme jeho smecka s pevne danymi pravidly.
Myslim, ze i kdybych byla sebevic vyrovnana matka, nadeje, ze budu mit vyrovnane dite je rozhodne mensi, nez ze budu mit vyrovnaneho psa. Asi je to tim, ze je pes ve svem chovani jednodussi.
Mam jiz tretiho psa a vsichni byli povahove stejni - hodni. A byli to vsechno terieri, takze divousove.
A jinak myslim ze pravidlo pes debil - majitel debil (tedy obracene vlastne) funguje a ze z normalniho psa se nestane plasiva hysterka jen tak pro nic za nic - bud jsi mu neco udelala a nebo je nemocny... A nemyslim si, ze jen majitel - nasilnik a kriminalnik - muze mit zleho psa. Kolikrat je to majitel, ktery jen proste sveho psa nevlada, chova se k nemu spatne, nebo se ho dokonce boji - takze bych to mozna mela shrnout pod pojem "co se tyce vychovy psa nesvepravny majitel".

Jo uz jsem vlastne se dvema psy zazila i to starnuti i ty nemoce - zmenili se, ale ne v chovani k nam, vic spali, min chodili ven, vic meli radi sve soukromi (jako stary lidi - takze nebudes sve dite davat ani babicce s dedou?), ale v tom jim nikdy nikdo nebranil, protoze se vsichni navzajem respektujeme. I muj tehdy rok a pul stary synovec byl pritomen kazdy vikend na dva dny, vysvetlovali jsme mu, jak pejskovi neni dobre a ma ho nechat spat, jenom pohladit kdyz pejsek pribehl na uvitanou a pojd si hrat se mnou tamhle... pes si pak sel zas lehnout a my se synovci venovali, aby nemel potrebu za nim behat - to myslim tim, ze hlidat se maji predevsim celkove deti, psi se chovaji tak nejak stale stejne.

A pro zmenu se zeptam ja tebe - ty bys za sveho psa ani za partnera nedala ruku do ohne? U psa - no budiz, nemusis mu duverovat, nevim jake mas se psy zkusenosti - ale u partnera? A to s nim chces mit dite? Ja vim, ze se lide meni a kdovi co se stane, muzeme se rozhadat, rozejit a nenavidet... ale v situaci, kdy sveho partnera nazyvam partnerem za nej ruku do ohne rozhodne dam, protoze kdybych tohle nemohla udelat, tak pro me neni partnerem a ja s nim proste nebudu.
 Petra_P 
  • 

Re: Psy je třeba hlídat, protože to jsou psi 

(7.9.2009 9:17:50)
Souhlasím,

ani dobře vychovaný pes s dobrou povahou se musí hlídat.
Už jsem slyšela pár ošlivých případů kdy naprosto "zlatý" pes zareagoval nepředvídatelně. Dva případy mám i ve svém okolí, takže to asi nebude tak ojedinělý jev.
Pes mojí známé (11 let, velmi se mu věnovala) pokousal holčičku od sousedů (3), která byla na návštěvě. Důvod? Pes měl, jestli to dobře chápu, zvětšenou prostatu. Což nikdo netušil. Když vyskočil na gauč a lehnul si, ucítil obrouvskou bolest. Holčička byla jediný cizí element v okolí.
Veterinář známé řekl, že se opakování incidentu nedá vyloučit.
Pes našich sousedů - do té doby zlatý - zaútočil na sousedku. Od té doby byl hrozně agresivní na všechny bez příčiny. Při pitvě se zjistil nádor na mozku.
 Květuška 
  • 

Několik doporučení 

(18.1.2006 15:31:19)
Měla jsem několik dog(drahoušci) a když jsem se vdala,museli jsme utratit manželova hlídacího "vlčáka".Po dlouhém rozmýšlení jsme se rozhodli pro fenku rottwailera.Také pro její relativní podobnost s dogami.Když jí byl rok,narodil se nám syn.Vycházejí spolu výborně,ale dodržuji určitá pravidla.
1.Nikdy nesmí zůstat bez dozoru pes a dítě.
2.Musíme přesně určit funkci psa.Zda rodinný nebo hlídací.Pes rodinný by nikdy neměl ani VIDÉT ZADRŹENÍ OSOBY natož aby to dělal.Agáta je určena k hlídání objektu(každý den chodí na procházku,umí tahat boby,jezdí na kánoi,hlídá auto před supermarketem,na Štědrý večer je u stromku)Poslouchá velmi dobře,zásluhou manžela.Na cvičáku nikdy nebyla,bála jsem se.Jsem spokojená,dětí s hokejkou nebo klackem si ani nevšimne.S hlídáním je to ok.tihle hlídají bez výcviku.
3.Pes získaný starší může mít negativní zkušenosti a neznáme spouštěcí mechanismus.Může být úplně nevinný.
4.Pes musí mít misto,kam se na něj chtivé dětské ručičky nedostanou.Musí mít možnost se schovat,přestože je miluje.
5.Každé plemeno vyžaduje jiný způsob výcviku a zacházení.Německé dogy jsem žádala,u rottwailera bych takhle nepochodila.
A pochopitelně musíme být ohleduplní k ostatním.Dobrou.
 Psychouš 


Re: Několik doporučení 

(18.1.2006 15:59:10)
Tak takový přístup bych si představoval.
:-)
 Chip 


Re: Re: Několik doporučení 

(18.1.2006 17:52:11)
Eecto, můj názor si můžete přečíst výš, ale naprosto musím souhlasit s Psychoušem a dalšími, že "pes je pes, a je třeba ho proto hlídat". Zodpovědnost a možnost předvídat (právě proto, že ho známe) máme my! Pes klidně smete dítě vrtícím ocasem a, padne-li dítě hlavou na beton, může to mít dosti tragické následky - co se přitom stalo? Váš domácí pes, kterého dobře znáte, vás vítá, spořádaně obejde dítě, na které jste ho naučili být opatrný, ovšem dítě dostane plný zásah ocasem a neustojí to - kde byla chyba? Pes ani dítě přece neudělali nic špatně? A takových drobností, které sebevychovanější pes a malé dítě neodhadne, je v každodenním soužití rodiny a psů spousta...
Píšete, že jste schopna odhadnout přesně reakci svého psa i v krizové situaci - no, taky přesně vím, jak moji psi zareagují, když kolem projede cyklista nebo auto, proběhne zajíc či kočka, přiběhne volně puštěný agresivní pes apod., ale netroufnu si odhadnout, co udělají, když o ně např. uprostřed hlubokého spánku zakopne a upadne dítě - tam jde o úlek a reflexy, nikoliv o výchovu a výcvik...
Takže jsem jednoznačně pro pravidla - pravidla pro děti, pravidla pro psy a dohled min. do té doby, než pes akceptuje starší dítě jako autoritu.
Současně bych ale apelovala i na vštěpování takových pravidel chování ke zvířatům i dětem (bohužel i dospělým), které se psy nevyrůstají - také jsem mnohokrát byla svědkem situací, kdy děti cpaly ruce skrz plot, aby si pejska pohladily, před obchodem uvázané psy krmily rohlíky, házeli po nich sněhové koule, kamení či petardy - ve všech těchto případech to psi kupodivu ustáli, zasáhli kolemjdoucí dospělí či majitelé psů (nikdy kupodivu rodiče dětí), nicméně mohlo to dopadnout hůř a viníkem takových incidentů jsou vždycky nesmyslně psi (a mnohokrát pak v důsledku štvavých mediálních kampaní psi všichni jako druh).
 Andrea+Dan+Ondra 


taky jsem to zažila 

(18.1.2006 17:05:13)
Nedá mi to a musím reagovat i když z vlastní zkušenosti negativně :-(.Taky jsem vyrůstala v rodině kde pes byl členem rodiny,k 17 náctým narozeninám jsem si pořídila dobrmana,chodila na cvičák a absolvovala jsem s ním i zkoušky,všichni říkali,že je to pes jak má být,klidný,poslušný aj..Když jsem se s manželem stěhovala šel pejsánek se mnou,pak jsem otěhotněla a až do doby než začal malý lézt tak bylo vše v pořádku,ale pak to začalo,nejprve mi začal vyjíždět po cizích dětech venku a pak začal i doma na našeho,"vydrželi" jsme to asi 2 roky a pak jsme museli dát mého milovaného psa pryč...
 Martinka 
  • 

Re: taky jsem to zažila 

(18.1.2006 23:20:06)
Ahoj,musím tady souhlasit s tím,že je jiná situace u kojence a batolete.Mám 20 měs. chlapečka a 2 malé psy spol. plemene a 1 psa služebního.Když byl malý jen v postýlce a netahal je,vše bylo v pořádku.Nyní,pokud před ním v bytě neutečou,má tendenci je tahat za uši,srst...domluvy nepomáhají,takže musí být odděleni a společně jsou jen za dozoru dospělých.Dle mého to je jediná cesta,jak zachovat bezpečnost dítěte.
 Martinka 
  • 

Re: taky jsem to zažila 

(18.1.2006 23:21:14)
Ahoj,musím tady souhlasit s tím,že je jiná situace u kojence a batolete.Mám 20 měs. chlapečka a 2 malé psy spol. plemene a 1 psa služebního.Když byl malý jen v postýlce a netahal je,vše bylo v pořádku.Nyní,pokud před ním v bytě neutečou,má tendenci je tahat za uši,srst...domluvy nepomáhají,takže musí být odděleni a společně jsou jen za dozoru dospělých.Dle mého to je jediná cesta,jak zachovat bezpečnost dítěte.
 Martinka 
  • 

Re: taky jsem to zažila 

(18.1.2006 23:21:59)
Ahoj,musím tady souhlasit s tím,že je jiná situace u kojence a batolete.Mám 20 měs. chlapečka a 2 malé psy spol. plemene a 1 psa služebního.Když byl malý jen v postýlce a netahal je,vše bylo v pořádku.Nyní,pokud před ním v bytě neutečou,má tendenci je tahat za uši,srst...domluvy nepomáhají,takže musí být odděleni a společně jsou jen za dozoru dospělých.Dle mého to je jediná cesta,jak zachovat bezpečnost dítěte.
 Lenka 


Ten mírumilovný bulík mi pokousal psa! 

(18.1.2006 23:36:13)
Každý pes je jistě idividualita, ale jeden takový bulterier mi tak zřídil mého dalmatínka, že ho musel veterinář na 6místech zašívat :-((((!Přeji tvému miminku hodně štěstí!
 Lenka 
  • 

Re: Ten mírumilovný bulík mi pokousal psa!-dodatek 

(19.1.2006 1:04:49)
Možná jsem to trošku přeťápla, ale cloumaly se mnou emoce.Byla to reakce na tvou větu-"Tady je vidět, jak jsou bulíci mírumilovní".Přece všechny bulíky nemůžeš takto hodnotit. Každý pes je individualita. Ten bulteriér napadl absolutně bezdůvodně mého psa a fakt hodně zle ho potrhal. Dnes je fenomén řadit psi do jakýchsi kolonek podle plemena (nechápu kdo a jak to určuje) a tudíž i nebezpečnosti- a řeší se, zda na ně mít či nemít jakýsi pas. Ale každý pes, pokud je páníček nezvládne, může ohrožovat své okolí. Některá medializovaná napadnutí psem, vyznívají jako- na vině je vždy pes, ale on je to spíše majitel psa, ale někdy samozřejmě i druhá strana-věčně popichující děti apod. Nikdo přesně neví, jak se co sběhlo, ale rovnou je viník pes. To se pejsků musím fakt zastat.Ale nyní jsem již maminkou a ač mám psi ráda, tak je rozdíl, zda před mým dítětem stojí pes velkého plemene či nějaký ratlík. Větší pes totiž může i zabít.A já nemůžu vědět jaký ten či onen pes je, zda se jen dívá, nebo chce zaútočit. Co se týče vztahu dítě-pes, tak přesto člověk nemůže nikdy předem vědět, co se může stát,protože pořád je to jen pes. Samozřejmě by každý rodič měl vést dítě k tomu, aby pejska nějak netrápilo a i nedráždilo vědomě- tahání za ocas, sahání do misky. Ale jsou i nepředvídatelné situace-nechtěné šlápnutí na tlapku a potom hlavně nepředvídatelná reakce psa. Já bych svému psovi, takto bezmězně nedůvěřovala. Jiné je ale ležící miminko a posléze batole. I tak bych se měla na pozoru.
 Ella+ 


Re: Ten mírumilovný bulík mi pokousal psa! 

(19.1.2006 1:59:16)
Lenko mě zase jeden "mírumilovný" dalmatin potrhal mého psa-rotweilera. Protože můj pes měl náhubek a byl na vodítku,dalmatin byl na volno a náhubek viděl možná jen za výlohou zverimexu. Člověk by řekl,že ze setkání rotweiler versus dalmatin nevyjde dobře dalmatin,ale bohužel jsem asi příliš zodpovědný člověk a svému psu dávám náhubek :-(
Ovšem ani to některým lidem nestačí-pes je na vodítku,má náhubek-a stejně se najdou tací,kteří si neodpustí poznámku o tom,že takový pes by neměl běhat venku...protože v TV NOVA ZROVNA VČERA ŘÍKALI... ach jo.
 *Lilka* 


Souhlasím :-) 

(19.1.2006 8:15:50)
Dobrý den, naprosto s váma souhlasím :-) Prožívala jsem v období těhotenství a narození našeho syna s naším pitbullem Rockym to samé, jako vy s vaší fenkou :-) Opravdu taky vycítil, že jsem těhotná a lehával si na bříško. Denisek má 7,5 měsíce a nikdy se nic nepřihodilo, ani žárlení a tak. Mamka má jezevčíka a ten už na malého vrčel :-( Rozhodně ale zastávám pravidlo hlídat hlídat hlídat!
Vkládám pár fotek, ty mluví za vše.




 Lenka Z. 
  • 

Re: Souhlasím :-) 

(19.1.2006 8:31:30)
Ahoj Eriko, i já jsem zastáncem hlídat a nechávat o samotě. Jsem si moc dobře vědomá váhy a síly Aminky. A vím, že by mohla nechtěne ublížit. Ale dala bych za ní ruku do ohně, že vědomě by neublížila. U Aminky se žárlení vůbec neprojevilo. A jak píšeš o problému se psem rodičů, tak i u nás tomu tak je. Rodiče mají Border teriéry. Pes si malé vůbec nevšímá, ale fenka na malou už dvakrát zavrčela a to ještě opravdu jen leží v postýlce nebo jí mám na ruce. S Aminkou jsem spokojená a právem jsem na ni hrdá. Když si Lucinka hraje pod hrazdičkou, Ami celou dobu u ní leží, při kojení mi leží za zády, takže se o ni opírám :o)) Jenže tohle všechno pochopíme jen my, kdo vlastní takové pesany. Máte moc pěkného syna a pejska. Všem vám přeji hodně pohody a štěstí. Lenka
 Symone 
  • 

Mirumilovny pes... 

(19.1.2006 8:48:44)
NO, nevim...muze byt toto plemeno- jedinec mirumilovny jak chce, ale nekde hluboko v mozku ma ukryto, to, proc toto plemeno bylo vyslechteno.

S ditetem bych jej nenechala o samote ani nahodou.Tot muj nazor.
 Lucka B. 
  • 

Re: Mirumilovny pes... 

(19.1.2006 9:19:24)
Ahoj, taky bych se chtěla přidat se svým názorem. Naši dvouletou neteř nechávám hrát si s naším bulíkem, ale nikdy je nenechávám o samotě. Nejde o to,žebych si myslela že by jí pes něco udělal..ale náhoda je "blbec". Spíš než chtěné ublížení by se mohla stát nehoda. Neteř ho krmí, dělí se s ním o sušenky atd.. a on ji za to miluje, vítá ji tak nadšeně, že hrozí že jí porazí. Často se jí snažit olizovat na obličeji, ona přirozeně uhýbá a přeci jen tu stabilutu nemá ještě tak jistou, takže hrozí opět pád.. nebo po ležícím psovi leze, ten slyší vrznout dveře od lednice a vyskočí..opět hrozí úraz.. a protože nechci, aby s ním měla neteř špatnou zkušenost nebo aby se jí nedejbože něco stalo, tak je hlídam a sem vždycky u nich.. ale jak už tu kdosi psal, je to hodně o vztahu těch dvou. Existuje X případů, kdy psa děti týrali, ten jim to pak vrátil po svém... Věřím, že může fungovat bezproblémový vztah pes X dítě, ale přesto nikdo nemůže vědět co všechno se může stát. Ať už ze strany psa nebo dítěte...
ještě jsem chtěla přidat nějaké fotky..ale asi to neumím :)


 *Lilka* 


Lucko, 

(19.1.2006 9:40:20)
souhlasím s tebou. Náš pes je divoch, taky se může stát, že ho porazí a tak, ale už ví, že Denisek je tady a můsí dávat pozor a je fakt hodný na to, že je prakticky ještě štěně, má 2,5 roku. Jinak bych za něj ruku do ohně taky dala, Deniska má strašně rád, když přijdeme z venku, vítá ho, olizuje a loudí po něm, protože ví, že Denda mu vždycky piškot dá :-)) Ale samozřejmě jsem taky vždy u nich, když si hrají a nebo je Rocky středem Deniskova zájmu, jinak zase, že bych pořád hlídala, kde je pes a kde dítě, to ne.
 Lucka B. 
  • 

Re: Lucko, 

(19.1.2006 9:46:29)
jasně... já je hlídám, už i kvůli tomu, že to dítě neni moje :) to nechápejte špatně.. ale asi taky bude rozdíl, pokud pes s dítětem doslova vyrustá a nebo když ho vidí 3x do týdne... a především taky ta zkušenost..rodiče mají westíka a ten děti opravdu nemusí. má s nima špatnou zkušenost (tahali ho, omezovali atd.) takže se dětem vyhýbá..
 *Lilka* 


Symone, 

(19.1.2006 9:36:08)
toto plemeno má sice v krvi bojovnost, ale asi to špatně chápeš, na psy a ne na lidi!!!!! To jen na upřesnění, ale jak už bylo psáno, pochopí to jen ten, kdo takové psa vlastní!
 anonym 
  • 

Nevěřím 

(19.1.2006 11:05:40)
Já mám špatnou zkušenost,a psům nevěřím. Máme doma taky miláčka, o kterém jsem si myslela, že na se na příchod dcery těší jako my. Mazel, vzbuzující důvěru, oddaný ,věrný,kamarádský.
Nebudu popisovat dále detaily. Jednoho dne dceru napadl,když jí byl rok a držel její hlavu
ve své tlamě, než jsme stačily zasáhnout. Týdny a měsíce strachu, jestli nepřijde o oko, pokousaná na části obličeje. Asi jsme něco hodně zanedbali. Právě to , že jsme přecenili tu bezmeznou důvěru, kterou jsme ve psa měli. Právě proto, že je to "jen" zvíře,které může být nemocné, něco ho bolet, dítě ho zatahá, kde nemá, stoupne na nohu a pes se brání něčemu nepříjemnému. Nebo jen žárlí.
Nevěřím už ani svému ani cizím psům. Dceru k nim nepouštím. Majitel, který říká, můj pes nic nikomu nikdy neudělá, není myslím soudný. Nemusí udělat, ale může.A pak je to opravdu jen vteřina nepozornosti ,kdy je dítě se psem samo a tragedie je na světě. Jistě se se mnou spousta "pejskařů" neztotožní, ale vzhledem k tomu že i já jsem oddaný pejskař, jen pod tíhou téměř tragických událostí, jsem svůj názor musela přehodnotit a nepřeju nikomu, aby něco podobného jako my , musel prožít. Děkuji za to , že dcera přežila útok a byla ve věku, kdy z toho nemá psychické trauma na celý život.
A proto prosím, kvůli těm maličkým a bezmocným, bezmezně nevěřte.

 jaruska111 


Re: Nevěřím 

(6.3.2010 18:38:37)
Konecne rozumny nazor.
 Hilly. 


Re: Nevěřím 

(7.3.2010 12:32:51)
S tímto příspěvkem taky plně souhlasím. Článek "bulteriér a kojenec" si moc dobře pamatuju, i když už to je léta, co byl napsaný a přišel mi nesmírně naivní až hloupý. Nejvíc věta "No, už se moc těším, až Lucinka začne lézt - to bude dvojka :o))"...právě v tomto okamžiku většina oddaných "bulíčků" dítě napadne.Možná by se paní mohla po létech ozvat a říct popravdě, jestli to bylo tak růžové, jak si malovala a její dítě ještě žije~;).
 Lejla 


Re: Nevěřím 

(1.8.2014 13:08:34)
Jste hloupá a v této věci absolutně nevzdělaná,tak by bylo lepší,kdybyste prostě "držela hubu".Bulík patří mezi deset nejvhodnějších plemen pro děti.Nikdy dítěti vážně neublíží.Pouze svojí neohrabaností maximálně.Ale kdybyste byla jen tupá,ale Vy jste i zamindrákovaná dorota,která evidentně přeje,aby se něco stalo,ale tu radost Vám naštěstí nikdo neudělá.Jsou stovky a stovky rodin s bulíky a ti jsou dětem všeho věku,těmi nejlepšími společníky a chůvami.Ale co čekat od někoho,kdo má vzdělání z TV hovna a ani nerozpozná plemeno.
 Zita 
  • 

Z druhé strany... 

(19.1.2006 11:27:37)
Asi před třemi lety v Holandsku proběhla tiskem zpráva o tom, jak rodinný miláček - dobrman vážně pokousal pětileté dítě. Rodiče dítěte a majitelé psa odvedli dobrmana okamžitě k veterináři na utracení. Když veterinář již uspaného psa odnášel, škrábl se o něco do ruky - našel v psím uchu kancelářskou svorku (takový ten kovový "náboj" do sešívačky). Po bližším ohledání našel těch svorek v obou uších a na kůži na temeni celkem 23!!! Ten pes vydržel 22x bolest od dítěte, než se "ozval".... To jen jako příklad z druhé strany, co všechno naši miláčkové (dětští i psí) dovedou a že výchova, dohled a zodpovědnost (a příp.ve většině případů i vina) je skutečně jen na nás!
 Květuška 
  • 

Re: Z druhé strany... 

(19.1.2006 14:39:11)
Ano tak nějak jsem to myslela,hlídat psa před dítětem a dítě před psem.Podle povahy obou, potom zjistíme jak moc.Nechat dítě se psem bez dozoru je jako nechat ho samotné(v lepším případě).Nenecháváme přece děti samotné,že ne?
Mám totiž obavu,že si tento optimistcký článek přečte někdo kdo si řekne:paráda koupím si psa třeba tohohle a tady píšou že se ani nemusí moc cvičit a může hlídat děti.A koupím psa,feny hárají.Nikdy jsem sice psa nemněl ale to podle autorky bude brnkačka.
A protože nebude mít vaše zkušenosti a v článku lecos přehlédne a bude nedůsledný a lehkomyslný,BUDE MÍT PROBLÉM.
 *Lilka* 


Re: Z druhé strany... 

(19.1.2006 22:11:11)
Anonym, moc mě mrzí, co se vám přihodilo :-( Já jsem zastáncem toho, že se hlídat musí, opravdu člověk neví, co dítě psovi udělá, čím ho naštve a jak mu to pes oplatí. Svému psovi věřím, je to miláček, ale samozřejmě nemůžu říct, že by se něco takového nemohlo stát. Na ulici lidem říkám, je hodný, ale divoký, tak pozor na zuby, může vyskočit a nejradši jsem, když k němu nikdo nechodí, pro jistotu, nikdy nikdo neví.

Vadí mi totiž to, když lidi odsuzují rasu našeho psa, pitbullteríera. Každý pes může udělat stejnou věc a opravdu záleží na výchově a okolnostech. Pokud bude dítě po psovi střílek kuličky z pistole, tak popravdě, který pes by to vydržel. Je fakt, že pitbull má nízký práh bolestivosti, takže ho děti tahají za ocas, uši....a nic necítí, nevadí mu to, mamčin pes by je kousl.

Je to nekonečná debata. Našemu psovi věřím, je hodný a Deniska má rád, ale nevylučuju, že by se někdy mohlo něco stát, proto psa vychováváme a dítě hlídáme :-)) nebo naopak :-) Trošku to zlehčuju, ale nebaví mě se hádat :-)
 jana 
  • 

Opatrnost 

(19.1.2006 11:58:15)
Je to jen příspěvek o nezodpovědnosti dospělých vůči dítěti. A až začne lozit a chodit, psa ochytávat , tahat, nedej bože mu lézt do misky nebo brát jeho hračku , pevně doufám, že bude vždy někdo na blízku, protože pak už
je k tragedii jenom krůček.
 Sam+3 kousky 


Kavalíři 

(19.1.2006 16:07:05)
Člověka může napadnout kterékoliv plemeno, ale ještě jsem v médiích neslyšela, že někoho napadl jezevčík, špic apod...Ne, že by se to nestávalo, ale většinou to dopadne "jen" pokousáním, max. proskousnutím nohy, ruky apod..tudíž to není pro média dost "atraktivní" Mnohem "záživnější" je přece, když někoho napadne pitbul či jiné velké plemeno a způsobí smrt nebo vážné následky.
Konkrétně jezevčíci se mi třeba líbí, ale když jsme uvažovali o pejsku k dětem, jezevčíka jsme zavrhli právě pro jeho povahu a všude se píše, že není moc vhodný k malým dětem, stejně jako špic, pekinéz atd...Možná budou majitelé jezevčíků a ostatních zmiňovaných plemen protestovat a hájit svého miláčka, já osobně nemám (naštěstí) se žádným psem špatnou zkušenost,ale když jsme vybírali plemeno pejska, chtěli jsme nejvhodnější k dětem a přitom malé (obecně jsou prý vhodnější velcí psi, alespoň podle knížek).
Plemeno Kavalír king Charles španěl je pro rodinu ideální (a neznám jediný případ napadení dítěte kavalírem), a zvlášť, když s dětmi vyrůstají od štěněte.
Vždycky je lepší, když pes vyrůstá mezi dětmi jako štěně.
Prý je povinné mít psy venku na vodítku, snad dokonce pod hrozbou pokuty. Bohužel jsem ještě neslyšela jediný případ, kdy by policisté pokutovali pejskaře za to, že jeho pes volně běhá. Opravdu by to měli hodně sledovat a přísně pokutovat.
 *Lilka* 


Re: Kavalíři 

(19.1.2006 22:14:30)
Jano, naše dítě už leze a pořád psa otravuje a do misky mu taky leze a co děláme? Vzali jsme psa ať se jde najíst a Dendu nechali, ať mu leze do misky. Pes přestal jíst a čekal, aby Dendovi neublížil. Dokonce mu malej házel granulky a on je jedl ze zěmě. Musíme spa učit, aby si k Deniskovi nic nedovolil, že on může všechno!!! Taky ho malej krmí piškotama, pes ví, že musí "jemně" a jen jazykem mu vylízne piškot z ruky....atd.
 janka 
  • 

Re: Re: Kavalíři 

(20.1.2006 8:32:24)
Náš pes vlastní ublížil naší dceři, hodný milý, poslušný, myslím že i celkem vychovaný. Vždycky jsem mu věřila, s dcerou si hrál, byli kamerádi.
Do hlavy mu nevidím, neznám jeho bolístky, nemoci
(co nejsou vidět) , jeho psychiku. Po operaci dcery , vyšetření psa ,zda má všechna očkování, kvůli infekci a otravě krve dcery, jsem měla dlouhou rozmluvu s veterinářem, naštěstí velmi rozumným. Sám má dvě děti, dva psy. Nikdy v životě by nenechal je spolu hrát, /maximálně chvíli za dozoru dospělých/ žádné lézení do misek, krmení psa dítětem apod. Děti miluje , samozřejmě víc jak ty psy a nikdy nemůže říct, že jeho "vychovaní" psi dětem neublíží a on nebude riskovat jejich zdraví , třeba i život. Děti mají své a psi také, svůj klid na spánek, na jídlo, na hru. Nejhorší je, když si dítě se psem může dělat co chce, zasahuje do jeho klidu, když ho potřebuje, do jeho jídla , tahá ho, časem může začít ubližovat, právě proto že je to pro něho spíš hadr ,než aby respektoval jeho potřeby na
odpočinek, stravu, nebral ho jako podřízeného
v domácnosti, s kterým si může dělat co chce, ale jako samostatného tvora s jeho nároky a potřebami.
Nikdy nemůžete 100% říct, že pes vašemu dítěti nikdy nic neudělá. To je nesmysl, a na člověku je, aby neriskoval co nemůže ovlivnit.Můžete ručit za sebe, snad za dítě, ale ne za chování a jednání psa. A na dospělém je, aby dítě ochránil a "nezkoušel" na něm své kynologické pokusy a doufal, že pes vše pochopí a nebude se chovat po "psím" pudově jako zvíře, ale jako my, lidé,rozumě. Držím palce, ať není nikdy ubližováno, ani ublíženo.
 *Lilka* 


Re: Re: Re: Kavalíři 

(20.1.2006 13:40:35)
Janko, u našeho psa je velmi důležité všechno vysvětlit a naučit. Jsou to velmi intelignetní psi a m usí pochopit, že naše dítě je vlastně taky jeho pán a že mu do misek lézt může kdy se mu zachce. Jeden známý to svého psa neučil, učil ho na to, že je to jen a jen jeho miska, jen a jen jeho kost....co udělal až mu batole vlezlo do misky? Samozřejmě ho pokusal!! Náš pes, ač ho milujeme jako druhé dítě, musí vědět, že on je ten pod náma! Jakmile by zjistil, že se ho bojíme nebo mu více dovolíme, vypadlo by to jinak. Manžel ho velmi dobře vychoval a každý kdo ho zná, říká že je opravdu moc hodný pes a dobře vychovaný, to´t na vysvětlenou. Jezevčíkovi těžko vysvětlím, že do misky páníček může kdykoli se mu zachce, pitbullové jsou chytří a vše moc dobře chápou! U těchto psů se ale musí tvrdě pracovat na výchově a tomu u nás tak je! Ne že by byl pes týraný, to v žádném případě, je náš miláček, ale musí vědět, co může a co ne! Pes musí mít jasná pravdidla a páníček nesmí polevit, jinak pes zjistí a začne si dělat, co chce.


 DOGS 
  • 

komunikace.. 

(19.1.2006 22:16:13)
Coby zkuseny poradce pro cloveka se psem vas musim velmi rychle vyvest z omylu, jeste nez se stane nejaka nehoda...Vase milovana fenka se bohuzel citi za vasi "smecku" zodpovedna,povazuje se za tzv. Alfa, v zadnem pripade vas neakzeptovala jako vudce a proto ma pocit, ze se musi starat o "potomky" at uz psi, nebo lidske...a k tomu samozrejmne patri i vychova, a ta je v psi reci ponekud odlisna od te lidske..patri sem mimojine i kousnuti...a protoze deti nejsou vubec schopne rozpoznat varovne signaly kterymi nam pejsek dava najevo svou nelibost a jsou az do puberty povazovany za stenata, v hierarchii na nejnizzim miste, tudiz je nutna vychova. Doporucuji vam v kazdem pripade NIKDY, OPRAVDU NIKDY!!!!!! nenechavejte vasi dcerku s fenkou samotnou, ani na uplne kratky okamzik!!!!Mohlo by se stat nestesti a budete si to do konce zivota vycitat!!!
Preji vam hodne stesti
 kiri 
  • 

Re: komunikace.. 

(20.1.2006 13:02:21)
Díky, konečně někdo, kdo to dokáže vysvětlit jasně stručně a přitom logicky a bez osočování.
 droping 


Re: Re: komunikace.. 

(20.1.2006 13:22:20)
Mame doma maleho voriska. Kdyz jsme prinesli maleho z porodnice, ukazali jsme mu ho a vysvetlili mu, ze k nemu nesmi. Opravdu se k nemu sam nepriblizi, obchazi ho obloukem a kdyz se ho snazim ukazat malemu spis se klepe, jako by se bal. Presto je nikdy nenechavam samotne, kdyz lezi maly na dece na zemi, pes ma o kus dal svuj stary spacak a ja odchazim z mistnosti, vzdy posilam psa na misto, ktere ma v kuchyni. Vim, ze je to nas mazlik, ale je to pes a muze se malym citit ohrozen, takze je budu proste hlidat, tech par let ostarzitosti, nez maly pochopi, kdy ho ma nechat byt mi za to stoji.
 DOGS 
  • 

Re: Re: Re: komunikace.. 

(21.1.2006 21:18:18)
Dobry den, mysli, ze jste to vzala za spravny konec, je urcite dobry, ze pejska nenechavate s miminkem samotneho a navic je vynikajici, ze vas posloucha! Dovolila bych si vam jeste vysvetlit jednu malickost...Neda se to tak jednoduse jenom podle vaseho liceni posoudit, ale v kazdem pripade by mel mit pejsek pocit, ze miminko ve vasi "smecce" je neco pozitivniho a prijemneho, a to dokazete tim, ze si v pritomnosti miminka psika vsimate, muzete mu obcas dat i laskominku, nebo si s nim pohrat..v momente kdy je miminko v postylce, nebo venku, si nikdo z rodiny pejska nebude vsimat, a pejsek (protoze psi jsou vynikajici pozorovatele) zacne spojovat miminko s necim prijemnym, a viditelne se v jeho pritomnosti uvolni. Momentalne to spis vypada, ze ma trosku stres..Vim, ze to nebude jednoduche venovat pozornost pejskovi i miminku zaroven, ale za pokus to stoji a vy ulehcite situaci svemu mazlikovi!!Takze bez miminka ani pejsek, ok? Hodne stesti!
 Květuška 
  • 

Re: Re: Re: Re: komunikace.. 

(9.2.2006 15:17:55)
Naše rotvajlerka nas se synem nadšeně vítá,protože ji beru s kočárkem na procházky.asi nějak tak?
 Rata,1 kluk 
  • 

Re: komunikace.. pro DOGS a další 

(20.1.2006 15:47:38)
No konečně rozumné slovo! Mezi těmi všemi příspěvky opěvujícími psí zvěřinec a tvrdícími, že jaký pán, takový pes a podobně.
Většina chovatelů psů totiž zapomíná, že pes není člověk. Neznáme jeho zvířecí pohnutky, nejsme schopni odhadnout jeho úmysly, a mezi lidmi máme zavedeny zcela jiné normy, než ty, které platí ve psí smečce.
Samozřejmě je správné děti upozorňovat, aby
na cizí psy nesahaly apod., ale PRIMÁRNĚ za
psa musí ručit majitel, tzn. když s ním je pes třeba v zahradní restauraci, tak mu má nasadit náhubek. Je to ZÁKLADNÍ ohleduplnost
k lidské společnosti, ve které žijeme.
 DOGS 
  • 

Re: Re: komunikace.. pro DOGS a další 

(21.1.2006 21:00:27)
Prima, tesi mne, ze se memu prispevku dostalo pozitivni reakce...napsal(a) jste tady jednu velkou pravdu: PES NENI CLOVEK!! Psi jsou sice vynikajici zvirata, schopna intuitivne poznat, co po nich chceme, ale my lide uz bohuzel (existuji samozrejmne i vyjimky )jejich reci a signalum vubec nerozumime a prekladame si jejich chovani do nasi reci...napr. kdyz se ohybame nad malym stenatkem a smejeme se na nej ( s dobrym umyslem ), neuvedomujeme si, ze to pro pejska v jeho reci znamena velkou hrozbu- cenime na nej prece zuby a stojime ve sve velikosti nad nim!! chudak maly, nez udela zkusenost, ze mu zadne nebezpeci nehrozi nejaky cas a par louzizek ze strachu to potrva..a to je jen jeden maly priklad toho naseho vzajemneho nedorozumivani!!!
 janka 
  • 

Zkušenost 

(20.1.2006 14:32:42)
Myslím že celý náš problém je v tom, že jsme měli doma hodného, společenského psa, který by mouše neublížil až do dne, kdy zaútočil na dceru, ještě batole ač do té doby byl veden k ochraně, nezavrčel na ni, spíš se lísal. Psy miluju i nadále (možná bohužel), ale nikdy my z mysli nezmizí pohled na křičící zakrvácené dítě, výčitky zdravotníků o nezodpovědnosti rodičů, kteří si mysleli že psovi se dá vysvětlit a naučit ho něco, co mu není,nebude a ani nemůže být vlastní. Lidská "logika", protože pes má svoje pudy a svou "logiku", i přes všechnu výchovu a učení, co mu dá člověk. A právě v těchto okamžicích přemýšlím, kde jsme udělali chybu a výčitky svědomí ponesu v sobě celý život. Jen proto, že jsem si myslela, že dítě a pes patří neodmyslitelně k sobě, budou se respektovat a "ten můj" by přece miminku nikdy neublížil. Až tohle člověk prostě jednou zažije na vlastní rodině, nemůže už uvažovat jinak.Bohužel tak začne uvažovat až minutu po té, nikoliv hodinu předtím.
 Denisa 
  • 

Zavadejici podtitulek 

(20.1.2006 23:14:07)
Autorka mela pouzit misto:
Tak oddaného a milujícího psa jako je bulteriér jsem nikdy neviděla.
vhodnejsi:
Tak oddaného a milujícího psa jako je ten náš jsem nikdy neviděla.
Není to az tak o rase, jak už se tu mnozí schodli, je to o majiteli a take vrozene povaze psa. Osklive pokousat muze i nevychovany gaucak, dalsi otazka vsak je, k cemu byl pes vyslechten. Proto preci jenom ja osobne mam z techto druhu bojovych psu strach, vsak byli slechteni ke krvelacnosti. Kdyz vidim na nasem steneti jezevcika jeho lovecke sklony, aniz by ho to nekdo ucil, tak je jasne, ze povaha ziskana slechtenim se jentak vychovou prerazit neda. Miluju psy, ale k detem bych volila zcela jine plemeno.
 Denisa 
  • 

Zavadejici podtitulek 

(20.1.2006 23:14:15)
Autorka mela pouzit misto:
Tak oddaného a milujícího psa jako je bulteriér jsem nikdy neviděla.
vhodnejsi:
Tak oddaného a milujícího psa jako je ten náš jsem nikdy neviděla.
Není to az tak o rase, jak už se tu mnozí schodli, je to o majiteli a take vrozene povaze psa. Osklive pokousat muze i nevychovany gaucak, dalsi otazka vsak je, k cemu byl pes vyslechten. Proto preci jenom ja osobne mam z techto druhu bojovych psu strach, vsak byli slechteni ke krvelacnosti. Kdyz vidim na nasem steneti jezevcika jeho lovecke sklony, aniz by ho to nekdo ucil, tak je jasne, ze povaha ziskana slechtenim se jentak vychovou prerazit neda. Miluju psy, ale k detem bych volila zcela jine plemeno.
 Katka, dva kluci a bulík 
  • 

Re: Zavadejici podtitulek 

(20.1.2006 23:38:43)
No já musím souhlasit s Lenkou, tak oddané a milující plemeno, jako je bulteriér, jsem nezažila. Mám fenku bulíka a dva chlapečky. Když se první syn narodil, fence byly dva roky, tedy dospělý a mohu říci vyrovnaný pes a od malinka přicházela do styku s dětmi, které milovala (a doposud miluje). Speciálně chlapeček našich známých ji někdy doslova mordoval, ale ona byla ve svém živlu, ona ten kontakt vyhledávala.
Dnes se její vztah k dětem nijak nezměnil, mladší syn ji doslova miluje, objímá ji, válí se po ní a to i když spí (většinou na gauči :)), ujídá jí z misky a na oplátku ji krmí piškotama a jí to prostě dělá dobře. Ale samozřejmě je hlídám, aby je náhodou nenapadlo ji mučit nebo testovat, co vydrží (jako zmíněný dobrman z Holandska).
Na závěr bych chtěla podotknout, že i pejskaři, kteří mají pejsky, ale třeba neznají bulíky a jim podobné psy, neznají tuhle psí povahu, tohle asi nepochopí. Ale nemyslím to nijak zle :).
Dětem a pejskům zdar!
 Lenka Z. 
  • 

Re: Re: Zavadejici podtitulek 

(21.1.2006 8:02:25)
Ahoj Katko, děkuji ti. Mluvíš mi z duše. Tohle opravdu může pochopit jen majitel bulíka nebo podobného plemene.
 Květuška 
  • 

Re: Re: Re: Zavadejici podtitulek 

(21.1.2006 13:27:05)
A který plemena jsou podobný?
 Katka, dva kluci a bulík 
  • 

Re: Re: Re: Re: Zavadejici podtitulek 

(21.1.2006 17:47:26)
No ty už zmíněný :), anglický bulteriér, staffordšírský bulteriér, americký staffordšírský teriér a americký pitbulteriér. Ale uznávám, že takový můžou být i jiný plemena, možná i někteří voříšci, ale já osobně jsem žádného "takového" nepotkala.
 *Lilka* 


Katko, 

(21.1.2006 22:00:03)
i já s tebou souhlasím :-) Máme doma pitbulla, ale jinak je s vaším v chování k dětem úplně stejný :-)
 dib (matěj 21.8.05) 


bulteriéří kamarádi 

(22.1.2006 0:16:48)
ahoj! tos mi udělala fakt radost... zrovna mi tady na klíně sedí naše fena, já do ní hustím,že je krásný hodný bulík,a že nám bude hlídat matesa.... tak jí díky tobě můžu ukázat, co přesně mám na mysli... :~))))
mám miminko o měsíc starší, ale bulinu teprve osmiměsíční... takže teď dospívá v tvrdším režimu a jelikož je poděs,držím ji od matese dál. zatím. věřím,že to půjde. už na mě neskáče, když mám matýska v náručí, dokonce ani když si s ním dřepnu. občas se šine ke dveřím, když slyší maťu kníkat. on ji ovšem ještě moc nezaregistroval. už se těším, až se konečně poznají...
vyrostla jsem s německýma ovčákama. ovšem kdo neměl bulíka, fakt neví, co je přítel rodiny :-)))
hodně štěstí a radosti, d.
 Gabriela 
  • 

nesmysl 

(22.1.2006 12:26:48)
Myslím, že je to velký nesmysl. Nikdy nemůžete za svého psa dát ruku do ohně což ostatně ukazují případy pokousaných jak dětí z rodiny, ve které pes žije, tak i ostatních. Nikdy bych psa s dítětem nenechala o samotě a ještě k tomu nechat miminko válet se po psovi, který má pověst zabijáka. Jestli-že si pořídíte psa k miminku, je to o hodně lepší, než nejdřív psa a pak miminko. Takhle máte doma rozmazlenýho psa, který začne žárlit, víc a víc, čím bude dítě růst. Dítě bude postupně vyžadovat hodně péče a pes, který je zvyklý na pozornost zaútočí. Pes do bytu nepatří, patří před dům a jestli tak milujete zvířata, tak si je nedávejte 3x denně na talíř.
Každý říká, že miluje zvířata, ale několikrát denně je pozře.
Když ale někdo sní psa nebo kočku, všichni se tomu diví. Ale že se běžně konzumuje prase, které je chytřejší než pes, kráva, ryby.... to už každého nechává v klidu.
Ještě pro milované pejky, které nám nakonec sežerou děti, postavíme psí hotel a kadeřnický salon.
Vžyť je to postavené na hlavu, uvažujte.
 *Lilka* 


Milá Gabrielo. 

(22.1.2006 22:36:55)
Z vašeho vzazu čiší nenávist ke psům, promiňte, ale přijde mi to tak! A že prase je chytřejší než pes? Ha ha ha, dovolte abych se zasmála! Dál už nemám co říct, bylo by to zbytečné plítvání slov!!
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Milá Gabrielo. 

(22.1.2006 22:42:12)
No, budete se divit, ale prase je skutečně velice inteligentní zvíře. A na rozdíl od psa má ještě i tu výhodu, že když vám nějaký ten hodný psíček ukousne kus sedýnky, prasátko vám na něj může přispět transplantátem. :o)
 Eva 
  • 

Re: Re: Milá Gabrielo. 

(22.1.2006 23:02:01)
Znáte říkanku "h...o" se dalo v tanec a ještě si podložilo boky? :-)
Erinko, sama píšeš plíítvat a vysmíváš se někomu, kdo ví, že prase je chytřejší než pes - je to totiž pravda. Ve chlívku, kde je chováno na maso a jenom celý den žere, chápu, tam se jeho inteligence opravdu nepozná.
Je nám i geneticky nejblíže viz jak psala Monty, jeho kůže se užívá k transplantacím apod.
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Re: Re: Milá Gabrielo. 

(22.1.2006 23:20:04)
Cituji z článku o divokém praseti (celý text zde)

Je to jedno z nejznámějších a zároveň nejméně známých zvířat. Každý ho zná v podobě vepřové pečeně na talíři, zabijačkových jelit a jitrniček či ovaru, ale o samotném zvířeti neví většina lidí téměř nic. Jen jedno - domnívají se, že je to nečistý, opovrženíhodný tvor.
Je to jedno z nejznámějších a zároveň nejméně známých zvířat. Každý ho zná v podobě vepřové pečeně na talíři, zabijačkových jelit a jitrniček či ovaru, ale o samotném zvířeti neví většina lidí téměř nic. Jen jedno - domnívají se, že je to nečistý, opovrženíhodný tvor.

Jenže to je úplně špatně, prasata jsou ve skutečnosti stejně čistotná jako všichni ostatní savci. Jsou to neuvěřitelně inteligentní tvorové, obětavé matky, statečně bránící své pruhované dětičky před několikanásobně silnějším nepřítelem, věrní mazlíčkové a přátelé, jsou-li vychováni člověkem, a zajímavá zvířata, která mají s lidmi překvapivě mnoho společného. Stejně jako člověk jsou všežravci, mají podobný trávicí systém, pochutnávají si na podobných lahůdkách a ani jejich chrup není příliš odlišný. Jejich tkáně se těm lidským dokonce podobají natolik, že je v určitých případech lze využít při transplantacích kůže.

CHYTRÝ JAKO PRASE


Prase divoké (Sus scrofa), jak zní správné jméno tohoto živočišného druhu, je jedním z nejhojnějších velkých zvířat naší a vůbec středoevropské přírody. Žije u nás prakticky všude - od podmáčených lužních lesů až po pahorkatiny a zalesněné horské oblasti. Potkat však divočáka či prasečí rodinku v přírodě není ani v oblastech, kde jsou prasata přemnožená, snadné. Za dlouhé roky pronásledování a střílení se totiž tato inteligentní a přizpůsobivá zvířata naučila člověku vyhýbat. A tak se, přes svou velikost a skutečnost, že jde v podstatě o denní zvířata, v přírodě pohybují neuvěřitelně utajeně. Tam, kde jsou intenzivně lovena, dokonce změnila prasata své zvyky: přes den odpočívají a úkryty opouštějí až za tmy, nebo se nenápadně přesunují ve stínu houštin a hustého lesa. Jejich inteligence a předvídavost jsou neuvěřitelné. Když musejí za měsíčního svitu překonat otevřenou mýtinu, na jejímž okraji stojí posed, o kterém divočáci moc dobře vědí, že na něm může sedět smrtelně nebezpečný střelec, přeběhnou ji tryskem, takže nahoře sedící lovec zaznamená jen rychle se míhající stíny.

Dokonce prý existují tak vychytralé bachyně - vůdkyně tlupy (v prasečí tlupě panuje přísný matriarchát), které, než dovolí svým svěřencům vstoupit do otevřeného prostoru či na pole se zrajícím obilím, pečlivě očuchají spodní příčku posedu, aby se ujistily, že je "vzduch čistý". Divoká prasata se tak navzdory tlaku ze strany lidí v naší přírodě nejen udržela, ale v posledních desetiletích se jejich stavy zvýšily natolik, že se na mnoha místech stala docela významnou škodnou (v oblastech, kde nenalézají dostatek potravy v lesích, nijak nepohrdnou úrodou na poli), a jsou to tudíž jedna z mála lovných zvířat, která se smějí střílet po celý rok. Tedy - ne úplně doslova, dospělá zvířata se smějí střílet jen na podzim, ale letošní a loňská selata, kterých bývá v mnoha tlupách převaha, mohou myslivci střílet celoročně.

DIVOČÁCI VE MĚSTĚ


Přemnožená prasata se v posledních desetiletích nevyhýbají ani okrajům lidských sídel, objevují se dokonce i na území velkých měst včetně Prahy, a pokud zabloudí dále do centra, budí zaslouženou pozornost a nezaslouženou hrůzu. Mnohé tlupy (a nejen u nás, i jinde v Evropě) si na život ve městě zvykly natolik, že se naučily využívat všeho, co jim soužití s lidmi nabízí. Lidé z toho ovšem mnohdy velkou radost nemají (přestože pohled na roztomilou pruhovanou rodinku leckoho potěší) - divočáci dovedou nepříjemně překvapit. Jsou např. známy případy (a to i z jednoho pražského stadionu), kdy tlupa divokých prasat usoudila, že nejlepší a nejtučnější červi se skrývají pod travnatým kobercem fotbalového hřiště, a do rána ho doslova přeorala.

Jindy dojdou k závěru, že nejlahodněji chutnají cibule vzácných holandských tulipánů v příměstské zahrádkářské kolonii nebo že odpadkové nádoby obsahují množství lákavých pochoutek, a je tudíž nutné všechny důkladně rozházet a prozkoumat. Prasata kupodivu také dobře vědí, co je zdravé. V jedné německé oblasti vytrvale spásla drahé, ekologicky pěstované plodiny, zatímco polí obhospodařovaných tradičními metodami (tedy chemicky ošetřovaných) si ani nevšimla.

...

Mnohé bachyně dokonce vědí i to, že pes za plotem je naopak neškodný, a projdou se svou tlupou kolem, jako by štěkající hafan byl jen vzduch. Mimoto ne každý "útok" divočáka na člověka znamená úraz. Již mnoho lidí chodících po lesích prožilo pár stresujících okamžiků, když se na ně odněkud z křovin vyřítil divoký kanec. Zděšeného turistu zuřivě pronásledoval, dokud se ten, zcela ochromen hrůzou, nezastavil, aby čelil neodvratnému osudu. Rozmazlený, v nedaleké hájovně od selete odchovaný divočák se mu pak celý blažený svalil k nohám a dožadoval se drbání - to totiž prasata nesmírně milují.

PROČ PRASAT PŘIBÝVÁ?

Divoká prasata jsou společenská zvířata, která žijí v rodinných tlupách vedených nejsilnější a nejzkušenější bachyní. Mohutnější dospělí kanci (mohou vážit i přes 300 kg) jsou samotáři a k tlupě se připojují pouze v období říje, tj. v zimním období. Prasata jsou určitou výjimkou mezi kopytníky; zatímco většina druhů mívá po jednom až třech mláďatech, bachyně mohou porodit až dvanáct selat, o která se velmi pečlivě starají. Právě tato vysoká plodnost je vedle inteligence a přizpůsobivosti jedním z faktorů, který prasatům umožňuje přežívat intenzivní lov i postupnou přeměnu krajiny. Divoká prasata jsou tak jedna z mála zvířat, jejichž populace navzdory tlaku civilizace a úbytku přirozeného prostředí spíše roste.


 10.5Libik12 


Re: Milá Gabrielo. 

(4.8.2009 23:39:32)
Monty, nikdo ti nebrání si pořídit prase do činžáku, potíž je, že ho nenaučíš chodit ven na travku, ale bude ti to dělat do kotce.

Ale prasata jsou vážně chytrá a naše kultura pokládá nepochopitelně za normální je požírat.

Nemyslím si ale, že to stojí tak:"sežer blbýho čokla, když žereš chytrý prase", ale spíš tak."nejez chytrý prase, zvlášť když nejíš méně chytrého psa"

Psi jsou jedni z nejlepších na světě, chytrost není všechno:)

Jo a nejím žádný maso, jak víte.
 Laura Klánská 
  • 

Milá Gabrielo, 

(26.2.2006 17:03:23)
Milá Gabrielo,
Tak tohle jsi přehnala!! Raději se zaměř na své chování!!!!
Útoky psů na děti že?! Jenže dětičky si zato vždy mohou samy víš???!!!!!
Protože psi skoro vždycky vyprovokují. A jestli tvoje dítě pokousal pes tak si za to ten tvůj fakan může sám!! Hlavně že chudinky děti jsouý pokousaný žejo? A pes je potom utracenej!! Za debilní dítě který ho provokuje pes musí platit životem jo? Nechci být sprostá ale vůči tvému dopisu se prostě neovládnu. Seš pěkná kráva!!!!!!! A tvejm dětem laskavě vzkaž, že než je chudák pes pokousal tak si měli rozmislet jestli ho budou tahat za uši atd.
Tvá osoba se nedá pojmenovat! Seš pěkná sv..ě!!! Chudáci pejsáčci!!!!!
 Julka 
  • 

Re: Milá Gabrielo, 

(13.3.2006 13:53:16)
Sprostá seš tady leda ty. Neber si do úst hovězí dobytek, jeho příslušníci Tě v mnohých ohledech evidentně převyšují.
 Dita, Matyáš 08,Kiki 11 


Re: nesmysl 

(4.8.2009 23:12:57)
Gabrielo, jste přesně ten typ lidí, co nesnesu- pes patří před dům:( takovej blbej kec, a taky patří na řetěz a k boudě, ne? Někdo dá PSA před dům a celý dny si ho nevšimne, nejde s ním ven, dá mu max. najíst, takový pes dítě kousne, ano. Ale PAN PES(nebo paní psová:))), čen rodiny, to neudělá, pokud ho neodstrčíte na druhou kolej a nevyšoupnete o ven po narození dítěte. Jaký názor máte na kočky? Ty patří na půdu? My máme 2 doma, 3 venku, psy máme venku, ale pokud by se nám nepovedlo sehnat dům než jsem porodila, mohli jsme s nimi být v garsonce i s dítětem a nic by se nestalo, dobře vychovaný pes neudělá členu rodiny nic špatného. Jen doufám že Vy psa nemáte, byl by to vážně chudák~q~
 lucka  
  • 

mám obavy 

(22.1.2006 22:11:20)
všechny milovníky psů zdravím, ale bohužel já sama mám labradorského retrívra a i když je to strašně hodná fenka, strašně mazlivá a milující tak se s přítelem děsíme až nám do domácnosti přibude člen rodiny jak se bude chovat, protože je na nás velice fixovaná a bojím se aby nežárlila. Vím co takový velký pes dokáže i když je hodný ale jen svojí váhou a třeba projevem vděku může ublížit
 DOGS 
  • 

Re: mám obavy 

(22.1.2006 23:36:19)
Dobry den, myslim ze obavu ze souziti s vasi fenkou a miminka mit nemusite, pokud budete dodrzovat par jednoduchych pravidel...psi jsou vynikajici pozorovatele a pokud nas mazlik bude mit pocit, ze si ho nikdo nevsima, protoze je tu jakysi novy prirustek do smecky, asi ho to moc nenadchne..takze se musite snazit tu situaci obratit..coz znamena v pritomnosti miminka dostava pejsek laskominky, nebo si snim nekdo hraje, a naopak kdyz miminko neni pritomne, nesmite si pejska vsimat,mluvit na nej ani ho hladit,proste uplne ignorovat i kdyby vyslovne o vasi pozornost zebral!!!Psi jsou velmi vynalezavi a jsou schopni si vymyslet ruzne strategie jak nas donutit udelat to, co po nas chteji...a pokud je pejsek zvykly na ruzna privilegia je to nekdy opravdu velky boj s vlasnimi nervy odolat jejich pokusum o ziskani nasi pozornosti..Ale pokud se vam podari v pejskovi vyvolat pocit, ze miminko je neco prijemneho a pozitivniho, zadne potize se zarlivosti mit nebudete...
 Katka 
  • 

Pes a miminko 

(2.6.2006 9:47:00)
Mozem potvrdit, ze dobre vychovany psik si velmi rychlo privykne na noveho clena rodiny a hlavne pokial sa jedna o male mimi.My mame psika, dokonca dvoch-su to surodenci baseti.Vtom smutnom pohlade sa skryva velmi energicka, no zato uprimne milujuca povaha, ktora miluje deti aj keby boli od desiateho suseda.Dcerka ma 3 mesiace a nasi usiaci by ju nedali za nic na svete.Ju naopak zacinaju zaujimat tie dlhokanske usi a neustale vrtenie chvosta, uz sa nevieme dockat, kedy sa za nimi rozbehne a poriadne ich za tie usiska vytaha :-)
 Markéta 
  • 

Labrador a miminko (chlupy) 

(11.2.2009 11:39:09)
Dobrý den, chtěla jsem se s Vámi poradit ohledně miminka a labradora. Čekám miminko a můj přítel má 5-ti letého labradora. Píšu přítel, protože jsme spolu 2 roky a pořizoval si ho dříve. Bydlíme v 3+1 neobejde se ráno bez vysávání nebo zametání, jelikož každý den můžeme plést z chlupů svetříčky pro mimčo :-) A toho se právě bojím. Jak bude mimšo růst tak se bude plazit i po zemi plné chlupů.. Zametání je jen ranní záležitost a nemůžu zametat každou hodinu a mít doma miminko, které vyžaduje spoustu pozornosti. Labradorek je hodný, ale co se týka výchovy tak moc toho neumí. U kočárku na provázku bych ho určitě mít nemohla.. Líta si kde chce. Nevím. Poraď te. Díky
 Pole levandulové 


Re: Labrador a miminko (chlupy) 

(11.2.2009 11:42:18)
Co zkusit psovi vyclenit jen nejaky prostor, kde muze byt a dite tam nepoustet lezt /treba predsin a jeden pokoj/? My mame psy dva, chlupaty je jen jeden a dalo se to eliminovat celkem dobre. Vencit muze chodit pritel sam, abys nemusela lovit psa a kocarek k tomu.
 Markéta 
  • 

Re: Labrador a miminko (chlupy) 

(11.2.2009 12:22:23)
O tom jsem už také přemýšlela, jen nevím jakou zábranu, ale to už by mohl vymyslet snad chlap. Mamé obyvák, kuchyň a předsíň bez dveří. Ale musí se něco vymyslet. Jelikož je přítel na pejska vyksovaný více jak já tak ho to tolik netrápí. Díky za radu
 Dita, Matyáš 08,Kiki 11 


Re: Labrador a miminko (chlupy) 

(4.8.2009 23:26:33)
A co Markét zkusit neřešit nějaké chlupy? To ty chlupy miminko zabijí? Já myslím, že bude za ty chlupy jen rádo, až si s nima bude hrát:)Máme doma 2 kocoury, oba pouliční směs, ale jeden má asi předky chlupatější, líná dost a co, chlupy ještě nikomu neublížily, leda by je mimčo vdechlo, ale jinak není se čeho obávat...myslím, že možná spíš chcete slyšet radu typu: Přesvědč přítele, ať dá psa pryč...to snad ne!
 lucka  
  • 

mám obavy 

(22.1.2006 22:11:50)
všechny milovníky psů zdravím, ale bohužel já sama mám labradorského retrívra a i když je to strašně hodná fenka, strašně mazlivá a milující tak se s přítelem děsíme až nám do domácnosti přibude člen rodiny jak se bude chovat, protože je na nás velice fixovaná a bojím se aby nežárlila. Vím co takový velký pes dokáže i když je hodný ale jen svojí váhou a třeba projevem vděku může ublížit
 lucka 
  • 

mám obavy 

(22.1.2006 22:14:29)
vlastním labradorskou 3 letou slečnu, která má naprosto skvělou povahu, klidnou a vyrovnanou, milující ale přesto všechno se bojím jak se bude chovat až k nám s přítelem někdo přibude, protože teď je středem pozornosti a co pak?? jak se bude chovat?. Nespustím ji z očí protože jenom rychlý pohyb tlapkou by dítěti mohl ublížit a potom taky žárlivost.
 lucka 
  • 

mám obavy 

(22.1.2006 22:15:21)
vlastním labradorskou 3 letou slečnu, která má naprosto skvělou povahu, klidnou a vyrovnanou, milující ale přesto všechno se bojím jak se bude chovat až k nám s přítelem někdo přibude, protože teď je středem pozornosti a co pak?? jak se bude chovat?. Nespustím ji z očí protože jenom rychlý pohyb tlapkou by dítěti mohl ublížit a potom taky žárlivost.
 Petra, syn 3 roky 
  • 

Bulíkům zdar! 

(22.1.2006 22:16:47)
Hned 2 shody najednou. Za prvé, moje velke přání(po 2 německých ovčácích) je pořídit si bulíka, ale zatím na to nejsou ty nejlepší podmínky (byt 2+1 v paneláku)a za druhé, také jsem se narodila 11. října, ale bohužel už před 33 roky :o(. Mám 3 letého syna a bafík už mi vážně moc chybí. Myslím si také, že bulteriér je pes absolutně v pohodě, je to vždy závislé na výchově, pokud to člověk nezvládně muže z něho samozřejmě vyrůst pořádná bestie, která jak říkají mí rodiče, Vám sežere dítě, ale když ho člověk vychová správně, tak si myslím, že nic takového nehrozí, ale na druhou stranu je to pořád "jen" zvíře a člověk mu do hlavy nevidí, takže i u absolutně pohodového zvířete může dojít k chování, které by jsme u něho neočekávali. Protože nám to bohužel nemůže říci slovy, že vše není v pořádku a tak jako my lidé máme někdy nějaké bolesti, tak i to zvíře může někdy něco bolet a my si toho nevšimneme a problém je na světě. Prostě i když je to mírumilovné zvíře, musíme být mi lidé vždy ve střehu a hlídat ty naše malé skřítky, kteří nemají rozum a našim bafíkům ne vždy provádí ty nejlepší věci. Pak si myslím, že se nemusíme obávat a takového bulíka (nebo jiného bafíka) si můžeme pořídit.Bulíkům zdar! Petra
 Sáša, Anička 28 měsíců 
  • 

Asi jde 

(24.1.2006 10:11:27)
Jsem ráda, že to "dosud" jde. Ale dávej si pozor, protože až malá povyroste nemusí se jí to moc líbit. Sama mám známou, která má staršího bultíka fenku, ale má už větší děti. Jask byly malé byl pejsek v pohodě. Při začátcích lezení a chození už to bylo horší. Psovi se ne vždy líbí, když do něj dítě dlubká a nedá mu "pokoj". Do té doby může být všechno v klidu. Ale pak si na obě dvě své holky dávej pozor.
 ELDA 


Taky pes.... 

(25.1.2006 13:17:48)
Musím s Váma souhlasit, protože mám doma něco podobného :-). Jmenuje se Nela je to pittbulka 6letá, kterou jsem dostala jako těhotná k vánocům. V březnu se nám narodil syn Samuel a Nele byli 3měsíce. Od malička jsem je dávala k sobě a mají spolu krásný vztah, přes blbnutí a spaní v posteli. V listopadu se nam narodila Nikol. Bála jsem se,že bude žárlit-NELA. Místo toho ji chrání a stále mě upozorňije na její pláč. Chodí všude s námi a dává pozor.
 Monika Havlová 
  • 

dokonalej hafík 

(26.1.2006 12:30:17)
Bulík je opravdu dokonalej hafan. Neznám poslušnější a věrnější plemeno. Ty fotky sou nádherný a vůbec mě nenapadlo se nad tím pozastavit... Táta měl také bulíka a opravdu sem ještě neviděla lepšího psa.. Toto plemeno opravdu miluji a nedám na ně dopustit....
 Alžběta Chvátilová Matějková, 20ti měsíční dcera a 7mi měsíční bříško 
  • 

Máme také bulíčka 

(26.1.2006 17:09:57)
Dobrý den,máme taky bulteriéra, bílého pejska, dnes mu je 5 let a je to naše první dítě. Měli jsme, samozřejmě, trošku obavy, jak to bude se žárlivostí na " sourozence" naše mimčo, ale zbytečně. Je to ochránce, kamarád, někdy i jezdecký kůň. Vždycky si to užijem všichni a moc se nasmějeme. Neumím si představit, že bychom byli bez něj. Naše Vendulka ho musí mít všude s sebou, jinak ho volá, hledá a je jí smutno. To samé bulík. Určitě je ale nenechám samotné si hrát bez dohledu, ale to bych nenechala ani se srnčím ratlíkem. U bulíka je problém s tím, že je moc přítulný a může svou přítulností povalit člověka na zem. Jinak má nesmírnou trpělivost, smysl pro humor a veselou povahu. Samozřejmě, když se k němu chováte tak, aby z něj byl spokojený pes. To ale platí pro všechny pejsky a páníky, ne jenom pro tyhle " strašně nebezpečné psy". Chtěla jsem napsat tři věty a už je to moc dlouhé, tak končím. Mějte se hezky a pozdravujte bulíčky a jejich dětičky :-).
 empatia, 0deti 
  • 

nadherne 

(26.1.2006 17:59:57)
pekny clanok, krasne fotecky..
 Hanka, beztětná se psem :-) 
  • 

pes a dítě 

(1.2.2006 16:38:01)
Tento článek mě zaujal, protože mám psa, rok a půl starého křížence ovčáka a bojím se, že až budu mít dítě (což plánujeme asi za 2 roky), bude náš pes žárlit. Malé děti spíše trpí, když nějaké potkáme venku. Není na děti zvyklý. Myslím, že to je o to horší, že se jedná o psa a ne o fenu, jako v případě bulteriérky, hlavní hrdinky článku. Myslím, že fenka má v sobě mateřský pud, proto děťátku neublíží. Ale jak zareaguje dospělý pes? Pokud s tím máte někdo zkušenosti, budu ráda za každou radu.
 miki 
  • 

nepřiměřené hlídání kočáru 

(20.2.2006 20:43:47)
zažil jsem že bytová pitbulteriérka hídala kočár s dítětem - proti všem kromé matky, děťi nevyjímaje a to do krve. Zdá se to krásné ale ve skutečnosti je to katastrofa. Spočátku se to majitelům líbilo ale narostlo to do takových rozměrú že musela být utracena
 Gába 
  • 

Pes a dítě 

(19.2.2006 17:01:55)
Myslím si, že pokud se nezanedbá výchova psa a ani dítěte, mohou spolu žít v naprosté harmonii. Gába
 ewulle 


Bulteriér a batole 

(20.10.2006 13:47:21)
Ahoj,právě jsem si přečetla článek Bulteriér a kojenec a jsem trochu klidnější, i když stále nevím jak to bude probíhat.Za chvíli se nám má narodit miminko a máme 2 bulteriéry v malém bytě.Ze začátku, když bude spinkat tak to půjde, ale co až začne lézt.Nemáte někdo zkušenosti?
 Jana dvě děti 
  • 

Pokousaná neteř 

(13.11.2006 14:47:31)
Moje švagrová taky vlastnila takového bulteriera, hodnou fenku," kterému dítě mohlo třeba dloubat oči a ona by držela", ale u batolátek nikdy nevíte co je napadne. Musím říct, že fenka vyrůstala s dětmi, až jednoho dne se asi pejsek špatně vyspinkal a pětiletou neteř pokousal po celém obličeji určitě to nebylo tím, že by mu ona něco provedla, stalo se to strašně rychle, neteř má 16 stehů okolo pusy. Dříve byla švagrová schopna se s námi hodiny hádat pejsek ji nikdy neublíži, vždyt jí zná od miminka, a tedˇpes a dítě nikdy. Jen jestli můžu poradit,nikdy nemůžete vědět co Vaše batolátko napadne.
 Dita, Matyáš 08,Kiki 11 


Re: Pokousaná neteř 

(4.8.2009 23:30:28)
No ono i když svému psovi věřím, tak u něho nenechám dítě, co ho dloube do očí apod., Matyho vždy hlídáme a když někoho trápí, hned to schytá, to se prostě nedělá- šlapat po psovi, kopat do něj, dloubat, tahat za ocas...náš Maty se po nich rád válí, ale jelikož jim se to líbí, tak to jediný může.
 Lassie66 


Re: Pokousaná neteř 

(5.8.2009 8:55:14)
Dito, souhlas. Dítě nenechám se psem o samotě, ani když mám doma velmi přátelského a vychovaného psa.
 vikibery 


Staford a batole 

(30.9.2007 13:10:18)
zdravím všechny a chci jen napsat,mi máme tříletou fenku stafordici a 16ti měsíčního syna.Takhle milující dvojici jsem ještě nepoznala.Chci dodat,že tady opravdu záleží jen a jen na výchově toho psa.Hezký den.
 Vaal 


Aby si se nepřepočítala... 

(11.2.2009 14:17:51)
Lenko, tak už uplynuly 2 roky, jak se situace vyvíjí, co "bulíček"? Dítě pořád živé a zdravé?
Moje kamarádka mluvila přesně jako ty, fotečky miminečko a "bulíček" v jednom pelíšku, "bulíček" hlídá miminko,miminko tahá pejska za uši, nám neustále při každé návštěvě ukazovala....
...nedávno jsem jí volala a psa utratili, protože na dítě absolutně nečekaně zaútočil...naštěstí z toho vyvázlo jen s jizvama..
Je mi líto toho psa, on se neprosil, aby si ho vzali zravna takoví dva lehkomyslnní blbci že, moc dobře věděli, že budou mít dítě...teď si pořídili Argentinskou Dogu...no komu není rady, tomu není pomoci...
 Dita, Matyáš 08,Kiki 11 


Re: Aby si se nepřepočítala... 

(4.8.2009 23:39:48)
Blbci jsou, že psa utratili a že si klidně pořídí dalšího, to jsou blbci na entou:( Škoda dalšího psího živůtku. Nejde o plemeno, troufám si říct, že plemena typu bull jsou k dětem nejlepší, protože mají nízký práh bolestivosti a vydrží hodně, zato ale když na to někdo spoléhá a nechá dítě dělat cokoliv, tak to potom stojí za to, ale ten pes za to prostě nemůže a to mi nikdo nevymluví.
 Dita, Matyáš 08,Kiki 11 


Re: Aby si se nepřepočítala... 

(4.8.2009 23:40:16)
Blbci jsou, že psa utratili a že si klidně pořídí dalšího, to jsou blbci na entou:( Škoda dalšího psího živůtku. Nejde o plemeno, troufám si říct, že plemena typu bull jsou k dětem nejlepší, protože mají nízký práh bolestivosti a vydrží hodně, zato ale když na to někdo spoléhá a nechá dítě dělat cokoliv, tak to potom stojí za to, ale ten pes za to prostě nemůže a to mi nikdo nevymluví.
 Lejla 


Re: Aby si se nepřepočítala... 

(1.8.2014 13:15:20)
Samozřejmě,že se pes a dítě musí hlídat.Ovšem angl.bulterier je v tomhle netypický pes.Tam kde se běžný pes už ožene,tak bulíkovi je to uplně jedno.Když se mu něco nelíbí,maximálně odejde,Výhodou také je,že není lekavý a je velmi stabilní.Navíc si je své síly dobře vědom.Koho má jednou rád,tak nikdy vážně neublíží.takový prostě je.Také se nikde nedočete,že bulík napadl dítě.Bud se zjistí,že nešlo o angl.bulteriera,ale o staf.bulteriera (spíše jeho křížence),nebo že nešlo o kousnutí,ale povalení,nebo poškrábaní-při hře.Ale to už musí být.Snažili jsme se vyguglovat pokousání bulíkem a nenašli jsme nic,Vylezlo z toho nakonec vždy jiné plemeno,nebo ublížení z neohrabanosti.Bulíka nemůžete prostě srovnávat s jinými psi,.Je to příliš specifická povaha.Je to jedna z nejbezpečnějších ras.Má ještě menší procento zranění než bernardýn-a to je co říct!
 Kamila 
  • 

Re: Aby si se nepřepočítala... 

(21.6.2012 22:24:39)
ty "náno" ...pes nezaútočí len-tak....z ničoho-nič.....sa uvedomte niektorí, čo tu vypisujete za "bludy".....
 Lejla 


Re: Aby si se nepřepočítala... 

(1.8.2014 13:21:00)
V tom případě to ale jistě nebyl čistokrevný bulík (tedy s PP) a byl špatně socializovaný.Ona totiž jen dobrá rasa nestačí-Zkurvit se dá i ten nejsvatější pes.A pokud pes není čistokrevný -a neznám žádného s PP,který byl utracen kvůli agresivitě,tak nevíte co máte doma a nemůžete říct,že jde o anglického bulteriera.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.