| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Nedoslýchavost

  (?)
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 606  [Dalších 566 >>]
*Aida* 5732
21.2.2015 10:48:07
Sluchove postizeni se nepocita na procenta, ale zrejme se jedna o nejtezsi stupen ztraty sluchu. Vyvstava spis otazka, proc ma dotycny v tomto pripade naslouchadla? Naslouchadla se pouzivaji pri mensi ztrate sluchu, tohle uz je na jine pristroje. Takze s naslouchadlama funguje blbe, protoze mu k nicemu moc nejsou. To, ze naslouchadla zesili zvuk, jeste neznamena, ze je ten zvuk pak pro nositele uslysitelny. Zalezi take na typu ztraty sluchu, ale v tomhle pripade tam proste neni, co naslouchadlama zesilovat.
Binturongg 104880
21.2.2015 10:31:28
Natašenko - nejvíce se asi dozvíš tady:

http://www.frpsp.cz/cs-CZ/uvod.html

Natašenka 133027
21.2.2015 10:12:33
Zdravím všechny, potřebovala bych nastínit, jak funguje člověk, dítě, které má 98% poškození sluchu , má naslouchadla.

Děkuji
Vivik,Jiří 94,Vít 04 13428
25.5.2014 22:34:30
Tak je to trochu jinak, vidím, že v roce 2009 jsem tady na této diskuzi i psala, to je už doba... Ale slibuju, že sem občas nakouknu :-):-)
Vivik,Jiří 94,Vít 04 13428
25.5.2014 22:30:41
Kdyzsluncenesviti - Vím, že asi máte ne netu také nějaké stránky o svém synovi (tenkrát právě asi o Patrikovi), před nějakým časem jsem je procházela a možná právě Vy jste byla inspirací pro mne, založit ty mé :-). Setkávám se s tím, že se na mne lidé obracejí. My ty informace někde potřebujeme získat a tak když něco vím, ráda se podělím. Všichni jsme na jedné lodi. Až bude čas, určitě Vaše stránky zase skouknu, abych viděla, jaký kus cesty jste urazili. ~;)
Vivik,Jiří 94,Vít 04 13428
25.5.2014 22:25:05
Zdravím Vás. Úplně náhodou jsem našla nějaký odkaz a hodilo mě to na Rodinu. kdysi jsem sem chodila do diskuze podle narození, ale nějak teď není čas. A koukám, diskuze o nedoslýchavosti, tak to se sem asi občas podívám...:-)-
Jinak, já jsem autorkou oněch stránek:
www.2ouska.websnadno.cz
Ohledně příspěvku pro těžkou sluchovou vadu mi naposled psal pan Musílek z Widexu:

Dobrý den,pokud jste si vše zjišťovala, pak asi budete mít bohužel pravdu. Vím, že chybou prosté úřednice VZP se tento problém před lety objevil a v éře počítačů nelze vzít tento omyl zpět. To je opravdu zarážející. Také ale vím, že někteří lékaři to tak nechtěli nechat a vyžádali si posudek revizního lékaře ZP a s pomocí něj se k „standardnímu“ limitu 2x 5.800 Kč dostali. ZP uznala chybu a zvýšený limit přiznala. To už je ale několik měsíců zpět a je možná, že ZP už tak vstřícná není. Na stole vlády je další zákon, který už měl být platný od 1.1.2014, ale výpadek vlády vše prodloužil. Po 20 letech by se měly změnit příspěvky na sluchadlo – sice pouze kosmeticky, ale mělo by to tak být.

Petr Musílek

Zatím ale ke změně zákona stále nedošlo..... Takže asi útok na ZP a použití toho, že kdosi udělal v zákoně chybu.... Některé chyby jsou vážně ve svém důsledku fatální.
nebeska 90979
21.5.2014 6:59:20
http://www.2ouska.websnadno.cz/Prispevek-na-sluchadla.html
vlad. 38059
20.5.2014 21:51:55
Slunce, kdybyste ještě někdy žádali, dodej aktuální zprávu z dětské neurologie, výsledek vyšetření klinickým! psychologem (ne z PPP nebo SPC poradny), ev. dětským psychiatrem, když je aspoň trošku indikace k vyšetření - ti nejlépe dokáží popsat to, s čím posudkář může dále pracovat. Vím, je to opruz, ale pediatr a ORL většinou nepopíše, co dítě skutečně vývojově zvládne. Zprávy ofotit a přiložit k žádosti, nestačí, když to tam pediatr opíše. ~;((
kdyzsluncenesviti 89186
20.5.2014 20:33:53
U něj jestli bude mít napsáno těžká nebo středně těžká nedoslýchavost myslím roli nehraje. ~7~ On nesplňuje ani jeden bod co se soběstačnosti týká. Posudkář měl k dispozici poslední 3 posudky právě tu zprávu se středně těžkou nedoslýchavostí. Měl před tím vyšetřením čerstvě z ORL vyčištěné uši. ~t~
Zvláštní pomůcky jsem probírala xkrát. Nic tam pro něho není a to, co by potřeboval, tak na to nic nedávají. ~d~
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 606  [Dalších 566 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.