| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Kojení

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 31456  [Dalších 31426 >>]
aťram 136209
14.9.2019 14:02:47
Díky moc všem... Jsem z toho dost zklamaná, racionálně vím, že dělám vše, co se dá, ale moc se obviňuju, že to nejspíš nevyjde. JInak, zkusila jsem bylinky v kapslích ( pískavice, benedikt, moringa), nosíme v šátku, tělo na tělo, spíme v posteli spolu, čaje, melty... nic nezabírá. Asi je toho mléka prostě málo a mimino nesaje proto. Uzdičku jdem k dr. zkontrolovat v pondělí...
aťram 136209
14.9.2019 13:58:40
Jižní MOrava...
aťram 136209
14.9.2019 13:58:12
Dětská radí dát flašku :(
Blanče 42184
12.9.2019 19:09:54
Odkud jsi?
1kulička 119729
12.9.2019 16:35:27
Ona to může být kombinace více věcí - mě třeba jedno prso nefungovalo tak dobře, jako to druhé. Z jednoho se první holce blbě sálo (později se to prso "rozkojilo", ale řekla bych, že až tak po roce třeba. Pokud má tvoje miminko ještě nějakou anatomickou překážku může to být pro ni dřina. Snažila bych ulevit co nejvíc oběma i za cenu, že kojení postupně ubude.
Na bolesti bříška jsi zkoušela probiotika? Jsou údajně i prevencí proti vzniku alergií.
Ona je každá rada drahá, když přikládáš a nesaje, můžeš jen doufat, že třeba časem začne....
Já jsem s mojí nejmladší ukončila kojení celkem brzo, mléko mi došlo kolem jejího 4. měsíce.
Stalo se mi to i u první, zatímco u 2. miminka jsem kojila 3 roky naprosto v pohodě. A přestože jsme alergici, hodně těžcí, tak u ní zatím v 7 letech jen lehká alergie na kešu. Prní děti měly alergie už v batolecím věku, i těžké astma (jedna). Ale odložila jsem i očkování a cpala jsem do ní ty probiotika.
taky mi imunolog říkal, že u atopické matky se sklon k alergiím předává i mateřským mlékem, že to pro dítě není benefit, spíš naopak. Kdo ale nakonec ví, že.

Já jen, že to není konec světa, kdy~;((by se to nepovedlo
zen 6251
11.9.2019 21:49:20
U nas byl problem u syna. Narodil se drive a jeste dostal zloutenku a porad spal. Sestricky rikaly ,ze ho musim kazde tri hodiny vzbudit a nakrmit jinak nebude silit a prospivat. Nejdrive jsem odsavala mleko a krmili jsme ho kapatkem do oci. Byla jsem z toho hodne vycerpana protoze cely proces jsme museli opakovat kazde tri hodiny i v noci. Vdycky dlouho trvalo nez jsme ho vzbudili aby alespon trochu sal. Omyvali jsme ho vlaznou zinkou. Postupne se to lepsilo a ja zacala prodluzovat ty nocni intervaly aby jsme se alespon trochu vyspali. Kdyz byl trochu silnejsi ,tak jsem ho zacala prikladat , vzdycky u toho zase usnul.Postupne zacal silit a sat. Nakonec se rozkojil a kojila jsem ho dlouho. Byl to dlouhy a vycerpavajici proces a bez pomoci manzela ,ktery syna vzdycky budil a pripravoval na kojeni bych to asi nedala. Cely proces nam trval asi ctrnact dni nez se povedlo syna rozkojit.
Tante Bante 147015
11.9.2019 21:00:27
Dokrmování odsátým mateřským mlékem je strašně vyčerpávající a stejně podle toho, co píšeš, neodsaješ dost.. to, co popisuje Dezem, to fakt funguje, kojit se má v leže. Akorát že pro některé ženy a některá mimina je těžší v leže dobře přiložit, není to těžké, když ti někdo pomůže najít tu správnou polohu, jak jí jednou zaujmeš, zapamatuješ si to a příště už to dáš sama, je to takový "grif", jak si lehnout. Při tom ležení,když dítě pije, "vypneš hlavu". Utlumí se mozková kůra a hypotamo-hypofyzarní systém začne uvolňovat oxytocin a prolaktin, které řídí laktaci. Zkus si dát malé pivo před tím nebo skleničku vína, teplou vanu nebo hraj počítačovou hru nebo cokoliv, co tě uklidní a odvede napětí. Jak se jednou ten hormonální tok dobře spustí, tak příště to jde snáze a pak ještě snáze atd..
Jestli má mimino zkrácenou uzdičku, jak někdo psal, tak pak ale žádné vany a cviky fakt nepomůžou, ale pokud jste byli s nepřibíráním na neonatologii, tak snad se na to podívali? Vpáčené bradavky víš, že nemáš?
A. Andrs 157190
11.9.2019 20:50:19
Mléko se vytváří přikládáním dítěte k prsu. Čím víc budeš přikládat, tím víc se bude tvořit. Takhle jednoduché to je. Ty musíš dostatečně pít a lepší jsou teplé napoje. Kafe nebo melta bez kofeinu s mlíkem.
A. Andrs 157190
11.9.2019 20:47:49
Celou anabázi odsávání a následného krmení nahradíš, když bude dítě efektivně sat. Piš jak vám to jde. V noci je to vždycky snazší. Dítě se víc koncentruje na pití mléka a nerozptyluje se jinými věcmi.
A. Andrs 157190
11.9.2019 20:45:04
Koj v leže dítě přilož k sobě ( dítě leží jakoby na boku). Nepodpurej si hlavu rukou. Stále ještě se můžeš plně rozkrojit. Jak někdo psal, dítě nesmí být již řvoucí. Udělej si čerstvý teplý čaj a během kojení ho v klidu Koj. Je to zkraje hodně časově náročný, dva dny nevylezes z postele, ale pak se sladite a bude to časově efektivnější. Pod hlavou měj polštář. Je to důležité, aby prsní sval byl volný a mléko mohli téci. Bradavku strč dítěti hodně dozadu du pusinky mimina, aby salo a ne jen zuzlalo.
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 31456  [Dalších 31426 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.