| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Drbárny : Zamlklé těhotenství

  (?)
[<<Předchozích 940] Názory 941950 z 35435  [Dalších 34485 >>]
Stáňa * 7932
6.11.2013 20:51:28
Aha, v neděli u nás běželo "Pane, pojďte si hrát", tak teď už vím odkud ~:-D

Potvrzuji, co psala Zaba a Romča, opravdu u nás sněžilo. Jednu chvíli (tak kolem půl osmé) docela hutně. Naštěstí jsem už byla v práci, takže to bylo spíš takové zpestření dne. Doufám, že pravá zima nás ještě dlouuuuho nečeká (upřímně ji nenávidím).
*Hanka* & Lucinka 16914
6.11.2013 15:57:31
jj Lucka taky kouká na Déčko :-)
nedávno Lucka vstávala docela brzo, tak si chodila ráno pustit Déčko a nás nechala ještě chvíli dospávat..... jednou přišla a říká "mami, Déčko ještě spí"
"jak to?" " "no je tam prázdná obrazovka, běhá tam D a dělá chrr pší chrr pší"
Asi za dva dny ráno zvracela, tak jsme měli brzký budíček, tak jsem dokonce i viděla jak Déčko spí.
.... Déčko vstává v 6h, Lucka tou dobou tak 5,15-5,30h - za hodinku déčka jsme byli vděční

Teď vstává kolem 7.h tak je to mnohem lepší~R^.
Romana32 27719
6.11.2013 15:07:09
Ahojky.

U nás dneska také sněžilo~8~. Radimek z toho měl šílenou radost já skoro žádnou.

Ad televize a PC - v televizi Radimek kouká na Déčko. V týdnu večer po Prostřeno kouká na Déčko. Tam program pro děti končí ve 20,00. O víkendu ráno tam běží pohádky tipu Maxipes Fík, Pane poďte si hrát, Bob a Bobek takže to toleruju.
Na počítači mu nedávno Míra ukázal pouze malování a na to si vzpomene maximálně jednou týdně. Má svůj dětský noťas s naučnými hrami a s tím si vystačí.
*Hanka* & Lucinka 16914
6.11.2013 12:51:42
jj jsem čuměla jak puk jak rychle se Lucka naučila s myší

máme noťas, ale k němu myš, když potřebuju, tak si někdy dávám i klasickou klávesnici. U mojí mamky má i tablet, tam má vlastně taky nějakou jednu hru, stará se tam o nějakou kočičku.
U nás to není cíleně zakazováno - možná právě proto o to nemá až takový zájem. V podstatě většinou když přijde, že by chtěla na PC tak pokud je vhodná doba, tak může.
To TV teda musím trochu korigovat. Přes léto nebo na chalupě ani né, ale tady v Praze pokud nechodí do školky tak jo. Ono je to spíš o tom, že pokud je nemocná - na začátku a potřebuju, aby byla v klidu, nejlépe v posteli, tak povolím TV dlouhodobě a pak čím je zdravější, tím víc jí omezuju (odnaučuju). U nás je to bohužel takový koloběh ~Rv
Jája+2 kluci 38897
6.11.2013 10:23:41
Jinak to samozřejmě nemyslím nijak zle. Každý to má nastavené jinak, my jsme možná prostě výjimka.
Jen jsem chtěla Daníkovi napsat svůj názor - že si myslím, že předškolní dítě ke svému vývoji PC hry nepotřebuje na rozdíl třeba od pohádek~;) - zejména čtených nebo poslouchaných.
Jája+2 kluci 38897
6.11.2013 10:20:56
dovysvětlím "bednu" - myšleno klasické stolní PC.
Jinak asi i záleží na výběru školy, u nás žádné IT zaměření nemáme, proto to nepovažuji za nutné. Pokud by to potřebovali, pak samozřejmě.
Ale přehled Hynek má - díky mé práci. Občas tam se mnou je, takže ví, i co je UPS, rack, minule jsem domů táhla CISCO~;) atd. Ale ví, že všechno tohle je na práci.
Jája+2 kluci 38897
6.11.2013 10:16:31
Ahoj!
Loruš, tak v tomhle si s Tebou dovolím nesouhlasit. Myslím, že normální bystré dítě, které nemá nějakou poruchu učení, se s PC seznámí během chvilky. Viděla jsem to i na Hynkovi. Nikdy u PC nebyl, ačkoli máme doma bednu i 2 NTB (pracovní), ví, že jsou pouze na práci, přesto v družině jsem zírala jak bravurně hrál hru. Prostě chvilku koukal přes rameno a bylo to. Děcka jsou nesmírně chytré a v tomto se učí až moc rychle.
Obdobné je to s mobily. My máme oba v podstatě staré mobily, žádné vymoženosti, já to doma nechci, žádné dotykové, tablety, androidy atd. Mám toho dost v práci~Rv. Mobil klukům půjčuji, jen když chci, aby mluvili s babi či dědou. Přesto vědí, že tam jsou hry a třeba synovec má dotykový a Hynek si ho půjčil a během chvilky našel hru a hned si ji i hrál.
Já je k tomu nepouštím cíleně. Možná jsem ujetá matka, ale myslím, že na tohle prostě mají času dost. Zatím mají dost jiné zábavy. Ano, asi přijde doba, kdy to bude nutné - k učení atd., pak stanovím pravidla, ale do té doby v tom nevidím přínos. Pak si toho užijou až dost.
Ale toť můj názor.

Na pohádky v TV koukají normálně, to zas jo. Nicméně teď u nás jsou v kurzu spíš hrané pohádky - Zlatovláska, Princezna se zlatou hvězdou na čele, Za humny je drak atd. A to pak jede třeba i měsíc jedna a ta samá. Animáčku a podobným blbostem se snažím vyhnout, někdy to jde, jindy ne.

Ale chápu, že pokud třeba tatínci hrají hry na PC, tak je to asi těžké vysvětlit i dítěti. My máme PC pouze na práci a taky to tak je.
*Hanka* & Lucinka 16914
6.11.2013 9:46:01
ahoj,

ráno Lucka pustila TV a bylo tam nějaké dopravní zpravodajství... a jediné slovo, které jsme s Láďou oba vnímali bylo NASNĚŽILO ~a~~a~~8~
Já ještě nechci sníh~n~
zaba + 3 64617
6.11.2013 9:09:14
Tak je to tady, sněží. Oli měl takovou radost, že mě začal objímat ~t~ Já teda z toho takovou radost nemám.
Janina&2 6551
6.11.2013 8:25:31
u nas plati pro Justuse hranice 30 minut a to si muze vybrat bud tv nebo pc. normalne natahuju minutku. na pc stavi domy v minecraft.
kdyz je nemocny a mel by lezet (to se stane tak jednou do roka), tak je ty tv vic, to je jasny.
jinak obcas hry na mobilu, to vetsinou, kdyz nekde cekame nebo kolem neho vsichni neco hraji a on nic nevlastni a pujci si nas telefon. aktualne ho bavi App na dopravni predpisy, co delat kdyz se neco stane atd., je to v ruznych stupnich od mensich po skolaky (bohuzel v nemcine, tak nic pro Danika)
[<<Předchozích 940] Názory 941950 z 35435  [Dalších 34485 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.