| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Drbárny : Zamlklé těhotenství

  (?)
[<<Předchozích 930] Názory 931940 z 35435  [Dalších 34495 >>]
zerat 18305
7.11.2013 19:29:33
Romi, budeme mít takováhle okna s tím, že zevnitř kopíruje okno linii okna včetně té špičky, takže roleta od špičky nepůjde ~7~

Od chvíle, co vím, jaká okna budeme mít, tak koukám všude, kde tento typ oken vidím, ale nikde nevidím v tom horním trojúhelníku žaluzie... Většinou tam nemají nic, což mi vadí. Ale co tam dát taky nevím nevím ~7~ ~5~

A jinak už se těším na ty fotky! ~;)
My jsme dnes měli první kontrolní den - musím říct, že jsem docela nadšená. Koupelna obklady super a dolní taky - i když u té dolní to bylo nakonec vcelku dobrodrůžo ve finále, protože listely, které jsme vybrali neměli ve velikosti, v jaké byly potřeba, takže se obklady musely dát na stojato. Měli jsme strach, jak to bude vypadat a řekla bych že dobrý, jen dolní WC je tmavé, ale zase to asi "rozbije" bílé vymalování a bude to jiné až tam bude bílé WC a umývadélko, zrcadlo, koš... a hlavně až tam bude světlo ~:-D
Jen je zvláštní, že barevně máme obojí úplně jiné než jsme původně chtěli :-)
Romana32 27719
7.11.2013 17:25:31
Ahojky.

Zerat, fotečky dodám příští týden. Momentálně nejsou ještě ani stáhlé v PC. Čekáme na nábytek. Když jsem si ho musela nechat dělat na míru a v barvě jakou chci tak si holt počkám.
Ad osvětlení - momentálně nás OBI v TU překvapilo, že berou i "lepší" zboží jak právě v osvětlení tak v doplňkovém prodeji.
Ad žaluzie, rolety - atypická okna neřeš. Stejně se všechno dělá na míru a určitě si budeš moci vybrat barvu, materiál.
Janina&2 6551
7.11.2013 17:11:14
Jajo,
dokud muzes, tak zadny pc nezacinej, casu dost.
Marcel jako 14 lety proste uz lecos Justusovi ukaze a delaji neco spolu na pc, ale kdyby nemel Justus starsiho brachu, tak by to nevidel a tim padem nechtel.
Nepovazuju to za positivni, spis za skodici - jelikoz navykove.
Vsechno co se deti na pc nauci (tim nemyslim ovladat mys nebo z ceho je slozen pc - to me jako uzivateli je taky jedno a nepidim se po tom, o tom ma treba Marcel vetsi prehled nez ja), ale treba neco jako dopravni predpisy, tridit odpad, barvy atd. na to existuje spousta jinych her a co nejdulezitejsi je, ze jsou to realne zazitky, ktere jsou 3D a deti jsou pri nekterych venku a hybou se!!!
Podle mne se nic nestane, kdyz dite bude mit prvni vetsi kontakty s pc od 5. tridy - tak to bylo u Marcela.
PS: muj muz ma necele 2 mesice dotykac, protoze jeho stary telefonni dedecek po asi 8-10 letech uzivani umrel definitivne. moc se tomu branil a nebylo mu blbe si vzit na ty jejich managerske schuzky napul rozpadly telefon a hodit ho na stul vedle samych iphonu ;) ted vidi urcite vyhody v novem modelu, ale neni to nic bez ceho by nemohl zit.
zerat 18305
7.11.2013 9:15:38
Ad sníh - bylo by krásné, kdyby sněžilo - to jo, ale kvůli domečku by se nám to vůůůbec nehodilo ~7~ Takže mé osobní přání je, aby začalo sněžit až na Vánoce - to už budeme na novém (aspoň v to pevně doufám!) :-) Dnes se pojedeme podívat, jak postupují přípravy v našem domečku - už se obládají koupelny a netuším, jestli už dokonce ne i podlahy? Dnes musíme nafotit, kde máme jaké vyvedené dráty na osvětlení a musíme promyslet, kam dáme jaké osvětlení. Musíme vyměřit okna a rozhodnout se, jestli tam dáme žaluzie, rolety... Okna jsou tam atypická a vůbec netušíme, jak to budeme řešit ~8~ Máte prosím Vás někdo zkušenost s osvětlení z obchodů typu Obi, Möbelix, Sconto apod.? Vydrží pár let? ~x~

Romči, nechceš do alba Zamlklinek vložit foto té Vaší nové koupelny? Předem děkuji! ~x~
zerat 18305
7.11.2013 9:09:36
Zpočátku jsme měli názory jako Jája - řekla bych, že to je osud těch prvních dětí. Martinka se k PC fakt pořádně nedostala skoro až do školního věku. O to to bylo šílenější když jsme se nachomýtli někde, kde PC měli. Bylo to pro ni jako neuvěřitelné lepidlo. Až nám to bylo hloupé - skoro bych řekla, že to byl efekt jako když dítě nedostává žádné mňamky, a pak se dostane někde, kde je k nim volný přístup.
U Šárky asi tím, že už to tolik neřešíme,- holky mají každá svůj PC - Šárka má snad 6 let možná i víc starý 10" Asus EEE po mně a Martinka zdědila notebook můj vyřazený s rozbitým monitorem (má ho připojený napevno k monitoru) - nemají na PC žádné zákazy, jen si musí zvážit, co chtějí PC nebo TV - nejde sedět hodinu u PC, a pak si jít ještě zapnout TV... tak PC opravdu běží 1x týdně nebo 1x za 14 dní někdy i méně. V době nemoci samozřejmě častěji ~;)Jinak Martinky PC slouží v pokojíčku i jako příležitostná možnost koukat na pohádky, které mají přímo uložené v PC.
V TV se koukají taky na D: nebo na DVD. Pevně doufám, že D: chytíme i na novém domečku, protože si umím představit, jaký pláč by to byl, kdyby tam vyladit nešlo ~8~
Ale jinak ano, souhlasím s Jájou, že u dětí je důležité víc než hraní her na PC hraní her spolu s vrstevníky, s rodiči, taktéž souhlasím o čtení či poslouchaní pohádek... Se čtením pohádek je to u nás horší, ale nedávno jsme četli na pokračování Šárce třeba Káťa a Škubánek ~:-D a jinak holky usínají při poslouchání MP3 - pohádek.
zerat 18305
7.11.2013 9:02:30
Ahoj ~3~ Po poměrně dlouhé době se mi zase podařilo být v nepracovní doma a ne v práci ~8~ Tak si užívám v klídku snídaňovou siestu ~:-D

Ad počítač - Daníku, my máme pro Šárku jakousi snad "Domácí školičku" nebo jen "Školičku"- teď nevím ~f~? Je to odstupňované pro děti od snad 1. roku po školáky? Je to x CD,- my to máme nahrané v PC fyzicky už snad ani ta CD nemáme... Šárka si na tohle vzpomene většinou když je nemocná a nebo když nechce TV... Učí se tam písmena, číslice, barvy, tvary, logické skládačky, pexeso, zpívá to s ní známé české dětské písničky, říkadla, učí ji to poznávat zvířata - fakt úplně na vše na co si vzpomeneš... Doprovází ji tím někdo koho si na začátku tuším zvolí - beruška, princezna, zvířátko...
Já nezapírám, že co chodím do práce a manžel taky, tak času na děti je fakt znatelně méně. Zrovna včera jsme řešili s mužem, jestli vůbec Šárka umí poznávat tvary... Martinka tohle měla v malíčku už ve 3 letech, protože já jsem byla doma s ní a byla sama. Teď je to opravdu horší. Manžela jsem uklidnila, že umí a umí toho celkově fakt víc než uměla Martinka - čte, píše, skládá slova, počítá, má přehled tak nějak celkově docela velký-působí jako starší tak nějak celkově... Něco se naučila s Martinkou, něco od nás, babiček... a řekla bych že dost právě z těchto naučných CD či CD-ROMŮ? Já nevím, jak se to jmenuje. ~f~
Je pravda, že takovou tu prvotní obsluhu PC se asi děti moc učit nemusí-hrát hry se opravdu děti naučí tak nějak samy. Nicméně my jsme třeba Martince v 1. třídě zaplatili ve družině počítače, protože tam mají neškodné hry, perfektní výbavu PC a je tam k tomu dozor, který hlídá, co na PC dělají. Přišlo nám to jako vhodné - ona si vyhraje a doma pak o to už fakt neměla ani takový zájem - navíc nebyla ve třídě za úplného debila. Podotýkám, že jsme měli to "štěstí", že ve třídě je snad 97% opravdu bohatých dětí, které mají a měli veškeré možné vymoženosti, o kterých se naší holce zdá ještě teď v 10. letech ~k~ Teď má 10 let a už jsem jí zřídila její vlastní e-mail (její spolužačky maminka mi posílá na můj mail ofocené sešity když ta naše je nemocná. Tak jí e-maily přeposílám, abychom je nemusely tisknout - takhle si je otevře u sebe na stole a opíše) a učím ji, že by mohla se spolužačkami komunikovat i takhle. Holka prahne po smartphone, ale já nějak nevidím zatím důvod jí ho pořídit když právě ještě nevyužívá ani ty e-maily... na hraní her má PSP...
Stáňa * 7932
6.11.2013 20:51:28
Aha, v neděli u nás běželo "Pane, pojďte si hrát", tak teď už vím odkud ~:-D

Potvrzuji, co psala Zaba a Romča, opravdu u nás sněžilo. Jednu chvíli (tak kolem půl osmé) docela hutně. Naštěstí jsem už byla v práci, takže to bylo spíš takové zpestření dne. Doufám, že pravá zima nás ještě dlouuuuho nečeká (upřímně ji nenávidím).
*Hanka* & Lucinka 16914
6.11.2013 15:57:31
jj Lucka taky kouká na Déčko :-)
nedávno Lucka vstávala docela brzo, tak si chodila ráno pustit Déčko a nás nechala ještě chvíli dospávat..... jednou přišla a říká "mami, Déčko ještě spí"
"jak to?" " "no je tam prázdná obrazovka, běhá tam D a dělá chrr pší chrr pší"
Asi za dva dny ráno zvracela, tak jsme měli brzký budíček, tak jsem dokonce i viděla jak Déčko spí.
.... Déčko vstává v 6h, Lucka tou dobou tak 5,15-5,30h - za hodinku déčka jsme byli vděční

Teď vstává kolem 7.h tak je to mnohem lepší~R^.
Romana32 27719
6.11.2013 15:07:09
Ahojky.

U nás dneska také sněžilo~8~. Radimek z toho měl šílenou radost já skoro žádnou.

Ad televize a PC - v televizi Radimek kouká na Déčko. V týdnu večer po Prostřeno kouká na Déčko. Tam program pro děti končí ve 20,00. O víkendu ráno tam běží pohádky tipu Maxipes Fík, Pane poďte si hrát, Bob a Bobek takže to toleruju.
Na počítači mu nedávno Míra ukázal pouze malování a na to si vzpomene maximálně jednou týdně. Má svůj dětský noťas s naučnými hrami a s tím si vystačí.
*Hanka* & Lucinka 16914
6.11.2013 12:51:42
jj jsem čuměla jak puk jak rychle se Lucka naučila s myší

máme noťas, ale k němu myš, když potřebuju, tak si někdy dávám i klasickou klávesnici. U mojí mamky má i tablet, tam má vlastně taky nějakou jednu hru, stará se tam o nějakou kočičku.
U nás to není cíleně zakazováno - možná právě proto o to nemá až takový zájem. V podstatě většinou když přijde, že by chtěla na PC tak pokud je vhodná doba, tak může.
To TV teda musím trochu korigovat. Přes léto nebo na chalupě ani né, ale tady v Praze pokud nechodí do školky tak jo. Ono je to spíš o tom, že pokud je nemocná - na začátku a potřebuju, aby byla v klidu, nejlépe v posteli, tak povolím TV dlouhodobě a pak čím je zdravější, tím víc jí omezuju (odnaučuju). U nás je to bohužel takový koloběh ~Rv
[<<Předchozích 930] Názory 931940 z 35435  [Dalších 34495 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.