| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Už je to tady!

 Příspěvky 110 z 83 [Dalších 73 >>]
Lucie
  • 
22.9.2010 19:26:26
Mně se zdají platy učitelů žalostně nízké. Oba moji rodiče jsou učitelé, táta šel teď do důchodu, mámu ještě pár let čeká a teda není co závidět. Jsem v porovnání s nimi na začátku profesní dráhry, ale skoro je mi trapné, jak jsem z svoji práci placená já a jak oni na konci kariéry. Rodiče jsou samozřejmě VŠ, táta má školy dvě, já jenom SŠ. Často máma ani nemá čas popovídat si po telefonu, protože pořád něco připravuje, opravuje a vymýšlí. Taky si dobře pamatuju, jak usínala nad maturitníma slohovkama na podlaze v obýváku hluboko po půlnoci a jak na nás koncem školního roku neměla čas ani o víkendech. Za ty peníze rozhdně nebrat.
Zuza
  • 
20.9.2010 0:58:05
Není problém to změnit v počítači, to je fakt za pár minut - ale vydolovat to z těch dětí - to je práce na několik týdnů...
štěpánkaa
19.9.2010 21:39:13
maw, to by mě zajímalo, kdo ti šlápl na kuří oko. Málokdy tady čtu takhle zapškle nenávistné příspěvky, to je dy síla. Přeji ti, aby se ti dařilo líp. Nejlépe bys měla stát za katedrou a flákat se tam tak jako já. Vzhledem k tomu co jsi tu napsala ti dávám tak týden. ono na tu práci musí mít člověk také určité povahové vlastnosti a výdrž. Nenávistné štěkání k nim nepatří.~a~~a~~a~
K těm osobním údajům. Já s tím žádný problém nemám, kromě toho, že ti středoškoláci, kteří to dle tvého zvládnou za deset minut, potřebují na tento těžký úkol i 2 týdny~d~~d~~d~
P.S. Za tu katedru nechoď. Já takového učitele pro své (ani cizí) děti nechci.~3~
19.9.2010 2:18:01
O takovém platu se mi může jen zdát. Jsem diplomovaná dětská sestra s 10 lety praxe a plat 13500 hrubého. Zodpovědnost jako blázen a peníze - no hrůza. Mám dvě děti a hypotéku také.
19.9.2010 1:51:33
A kdyby to napsala zdravotní sestra, tak to bude v pořádku???!
Proč by měl být učitel dokonalý a bezchybný?!
Není to taky jenom člověk? Pro Tebe asi ne! ~Rv
19.9.2010 1:41:55
Jo to chápu! Takových je ve školství hodně! Ale jsou tam proto, porotže tam nejsou lepší učitelé a lidé. Oni by tam snad i byli, ale nejsou protože jsou schopnější než tyto přežívající kreatury a protože se uplatní i jinde za lepší peníze. Jsem učitelka a vím o několika spoužácích z Vš, kteří by učili a učili by podle mě i dobře, ale jinde se mají líp a nebuzeruje je při tom vedení, studenti a rodiče zároveň! ~d~ A tak tam zůstavají ti, kteří by jinde s odporem k práci od ranních hodin neuspěli!
19.9.2010 1:33:36
Mluví z Tebe neskutečná zapškost vůči učitelům. To si musel(a) potkat jen opravdové hnusáky, že o nich tak píšeš!
Porovnávat práci učitele s práci v jiných oborech je nesmysl!!! Kdo nezkusí a taky ten, kdo se ani nezamyslí nad tím, co znamená stát před třídou studentu, co znamená být na vyučování opravdu připraven a co se po učitelích dneska všechno chce (kdy učení dětí je skoro na posledním místě :o( ), za veškerou byrokracií a vymýšlením ŠVP, státních maturit a spoustu dalších kravin, bude o učitelích mluvit jako ty. Protože ty vidíš jen 5 odučených hodin denně a pak pohodáááá a prázdniny. Věř, že to tak není ani omylem!~d~
19.9.2010 1:23:00
Je vidět, že jsi nikdy neučil(a)!~a~ Z čeho by si tu hodinouvou sazbu počítal(a), když Ti vyšel skoro ředitel ČEZu?!!!~e~ Mnoho lidí vidí jen těch"pár" odučených hodin, ale těch proseděných u příprav a opravování, kterých bývá i dvojnásob (samozřejmě jak u koho!), to už se nepočítá do pracovní doby, co?! Přála bych Ti nachystat se na 5 hodin výuky a to aby sis to odučil(a). Nevím co děláš, ale určitě na Tebe při Tvé práci nekouká 30 lidí a nečeká jenom na to, až se Ti něco nepovede, aby Tě při tom natočili, vyfotili a rozmázli to mezi sebou, Tvými kolegy či na sociální síti. Zkus být takhle ve střehu celou pracovní dobu a vlastně i mimo ni - protože učitel v jakékoliv trošku trapné situaci je kdekoliv v hledáčku studentů. Je toho mnohem víc, co je na práci učitele jiné než na jiné. Kdo ale nezkusí, nepochopí! :-/
Všichni si pamatujeme mnoho špatných učitelů, ale neznamená to, že bychom na ně měli plivat na všechny. Popřípadě jim vyčítat, že by chtěli být za svou ohodnoceni.
Vysoká škola učitele nedělá! Dá člověku jen kulaté razítko na to, že to dětal může. Dobrý učitel se udělá až praxí.
Já učím už 10let, nadšení mě nepřešlo.~z~ Svou práci i studenty mám moc ráda. Přeju autorovi, ať se nedá odradit a vzít si iluze. Pokud to budou dělat jen ti špatní, kterých je ve školství stále většina, tak vzdělávání půjde do kytek. :o(
  • 
18.9.2010 22:43:21
to Magdusa: Souhlasím s Vámi,entusiasmus dlouho nevydrží. nejhorší je, když se neomaleně chovají i dospělí - nafučení přidjou do hodiny (dobrovolné výuky, např. v kroužku v organizacích pro zábavu ve volném čase atd) a to je teprve, když se musíte stavět na hlavu a zaujmout dopělé, kteří se do hodiny vypravili naprosto dobrovolně. Po osmi letech jsem to vzdala a učím doma - lidi, kteří mají vůli se učit, mají vůli být partnery a ne nafouklými zastydlými smrady. Pisateli článku držím palce!!! A ť potkává jen samé usměvavé a vstřícné lidičky.
18.9.2010 20:40:27
Z VAŠICH PŘÍSPĚVKů JSEM POCHOPILA AKORÁT TO, JAK MÁLO SI VÁŽÍTE SVÉHO ČASU. Možná to souvisí s tím, jakou profesi děláte, kolik času Vám práce zabere a kolik času v ní trávíte dobrovolně, protože Vám přijde smysluplná. Autor článku podle mého názoru prošel kvalitními kurzy a stejně jako on bych byla ráda, kdyby byly součástí VŠ přípravy učitelů.
 Příspěvky 110 z 83 [Dalších 73 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.