| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Tchýně

 Příspěvky 110 z 120 [Dalších 110 >>]
Lenka z Berouna
  • 
10.2.2012 22:52:58
Nikoliv, tato paní podobné příspěvky zveřejňuje jen jako výlev zla ze své duše. Ona nenávidí celý svět, včetně své rodiny.
Michal
  • 
26.12.2011 1:53:45
Není to součást žádné terapie, je to snaha škodit vždy všude a všem, co jsou okolo...
dorothy
  • 
22.8.2010 22:02:56
Bordel a špína doma mnohdy jejich tvůrcům nevadí a docela dobře v něm žijí. Mám bohuže zkušenost, že si tchýně a tchán uvědomují, že to doma nemají úplně v pořádku a tudíž k nim na návštěvu nelze přijít. Scházíme se tudíž různě v hospodě. Smutné je, že vlastně jejich bordel omezuje běžné rodinné styky - nejen s jejich dospělými dětmi a vnoučaty, ale i se sourozenci apod. Zažila jsem podobně nepříjemné pocity při návštěvě, měla tendence uklízet a musela to překonat. Stále přemýšlím, zda a jak jim při úklidu a odklízení hord starých věcí pomoci nebo nikoliv.
jary
  • 
17.8.2010 0:32:28
Copak ta kamarádka nebyla u přítelových rodičů nikdy na návštěvě než s ním měla robě? Vždyť to jsou věci, co jsou na první pohled jasné...
Lionka
16.8.2010 15:42:14
máme podobnou babičku,ale je jinak úžasná,kluci ji milují

mně sice bere drak,když vidím,jak ze zašpuntovaného umývadla či vany přelévá vodu do kbelíků a nosí je na WC:-©:-©:-©,v totméž umývadle nechává rozmrazovat kuře na pečení či polívku,ale snažím se to překousávat~:-D
Elizabethh
  • 
16.8.2010 14:09:08
každý máme nějaké hranice... a je dobré je dát najevo co nejdříve a věci si vyjasnit jak jen to jde pokud cítíme, že už je " něco" neúnosné. Já jsem se se svou tchýní snažila vycházet několik let.. můj muž byl díky své mamince hooodně dlouho sám, dovoluji si tvrdit, že maminka ho vsadila do role manžela, nikoli do role svého syna, už od počátku jsem cítila jakousi její nelibost, odpor, rivalitu, telefonáty od ní byly typu - zdalipak víš u jaké je teď apod.. kontrolovala jak mám uklizeno, jak vařím, peču... o čem si s mužem povídáme, kdo k nám chodí na návštěvy.. a vše s kritikou, nikdy nebylo nic "ok" ani výchova a péče o děti... vše jsem se snažila snášet a neodporovat, aby " byl KLID "nikdy jsem si nestěžovala, (nikomu ) ikdyž mě spoustu věcí od ní trápilo a bolelo, a snažila jsem se vše "přežít" časem se dost věcí kvůli tchýni kupilo, a i starší syn začal koktat,nechtěl k manželovým rodičům chodit, spát tam, vše bylo s přemlouváním, domluvami a s úplácením.. trápil se kvůli babičce...vztah mezi mnou a mužem se začínal bortit, hádali jsme se pro nedostatek soukromí ( ač máme vlastní dům )... nakonec jsme zkončili u psychologa a starší syn v krizovém centru.... starší syn byl babičkou sexuálně zneužíván a já s tchýni jsme ukončili jakékoli vztahy, ne vždy je snaha o klid a o to vyjít druhým vstříc tou nejlepší cestou, asi se budeme všichni ze všeho dlouho vzpamatovávat( beru si ponaučení )a věřte, že jsou horší věci mezi lidma a nějaký ten tchýnin bordel v článku? zasmějme se mu a na to rudé právo ji kupte skříňku.
Elizabethh
  • 
16.8.2010 13:52:30
každý máme nějaké hranice... a je dobré je dát najevo co nejdříve a věci si vyjasnit jak jen to jde pokud cítíme, že už je " něco" neúnosné. Já jsem se se svou tchýní snažila vycházet několik let.. můj muž byl díky své mamince hooodně dlouho sám, dovoluji si tvrdit, že maminka ho vsadila do role manžela, nikoli do role svého syna, už od počátku jsem cítila jakousi její nelibost, odpor, rivalitu, telefonáty od ní byly typu - zdalipak víš u jaké je teď apod.. kontrolovala jak mám uklizeno, jak vařím, peču... o čem si s mužem povídáme, kdo k nám chodí na návštěvy.. a vše s kritikou, nikdy nebylo nic "ok" ani výchova a péče o děti... vše jsem se snažila snášet a neodporovat, aby " byl KLID "nikdy jsem si nestěžovala, (nikomu ) ikdyž mě spoustu věcí od ní trápilo a bolelo, a snažila jsem se vše "přežít" časem se dost věcí kvůli tchýni kupilo, a i starší syn začal koktat,nechtěl k manželovým rodičům chodit, spát tam, vše bylo s přemlouváním, domluvami a s úplácením.. trápil se kvůli babičce...vztah mezi mnou a mužem se začínal bortit, hádali jsme se pro nedostatek soukromí ( ač máme vlastní dům )... nakonec jsme zkončili u psychologa a starší syn v krizovém centru.... starší syn byl babičkou sexuálně zneužíván a já s tchýni jsme ukončili jakékoli vztahy, ne vždy je snaha o klid a o to vyjít druhým vstříc tou nejlepší cestou, asi se budeme všichni ze všeho dlouho vzpamatovávat( beru si ponaučení )a věřte, že jsou horší věci mezi lidma a nějaký ten tchýnin bordel v článku? zasmějme se mu a na to rudé právo ji kupte skříňku.
15.8.2010 22:28:12
Mojí babičce je skoro 80 a vždy u ní bylo naklizeno, byt jako klícka. A vždycka taky byla šetrná. Schovává kde co, ale rozumně, nikdy doma neměla hromady krámů. Vychovala 3 děti,plně si užívala vnoučata. Zato její dcera (moje máma)má za sebou slušnou kariéru alkoholičky. Ale to je zase jiný příběh. A moje tchýně? SKVĚLÁ!!Bydlíme v jednom rod.domě,oddělené byty, do ničeho se neplete, spíš si za ní jdu pro radu, pokecat, vyplakat. Ví i věci,o kterých máma nemá ani tucha. A když řešíme nějaký spor s manželem,tak je spíš na mé straně,~j~. Jo a naše dva klučany miluje,pohlídá když potřebujeme. Na oplátku já se "starám" o tchána a její domácnost když potřebuje ona, nebo prostě chce jen na pár dní odjet. Pokud mě nebo ji něco štve, vždy si to řekneme na rovinu.
:-)
Oriveral
15.8.2010 19:18:37
My nemáme přímou tchýni, neb se partner se svou matkou nestýká, ale máme za to babičku-tchýni. Stala jsem se z vlastní vůle docela brzy paní domu, čítajícího mě a mého otce. Později k nám přibyli dva psi. Já jsem chodila do práce, na vysokou školu, a samozřejmě denní starosti o domácnost. Mi to přišlo jako nic. Ovšem přítelova babička z toho dělala, že to nemůžu zvládnout, že je to úděl a podobně...A samozřejmě kontrolovala, jak to zvládám, jestli je vše naleštěné a podobně, protože ona uklízí denně, tak by to tak měli dělat všichni.
Držela jsem pusu a krok, do té doby, než jsem otěhotněla a poznala jejich záchodovou mísu z velmi blízkého pohledu...Jen jsem vzhlídla na prkénko, tak jsem měla co dělat, abych nezvracela zase. Když jsem se pak zblízka koukla na vanu, kuchyni, prach na nábytku, prostě to, co při běžném úklidu člověk otírá, myje apod., už jsem si z babičko-tchýně těžkou hlavu nedělala a její narážky na to, že máme psy v domácnosti a že to musí být nutně z toho bordel házím za hlavu, neb já vím, jak to vypadá při jejím "denním" úklidu
atisa
15.8.2010 16:02:54
nebo hůř,celou dobu není tchýně hlídací babička,ovšem jen se zjistí,že je to zřejmě poslední vnouče a od druhého syna asi nikdy žádné nebude,úplně otočí a začne si tam dítě nutit....
 Příspěvky 110 z 120 [Dalších 110 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.