| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Mami, kup mi pejska!

 Příspěvky 110 z 52 [Dalších 42 >>]
15.8.2010 15:15:32
Mam kocku a mela jsem dve najednou v byte a musim potvrdit , ze opravdu nesmrdi pokud se o jejich zachudekn pecuje .Smrdi pouze nevykastrovany kocour.
Tichošlápek
  • 
3.8.2010 22:17:36
Tím, že rodiče předávají svůj vztah k zvířatům dětem, bych si nebyla tak jistá. V naší rodině nikdy zvířata nebyla a mamka mi nikdy nechtěla žádné dovolit. Nakonec v našem tehdejším pidibytě (45 m) se postupně sešla kočka (v mých cca 10 letech), dva potkani(mých 15) a velký pes(v 17ti) a ani jeden z nich se určitě neměl špatně (se psem jsem trávila denně venku 4- 6 hodin). Kvůli psovi se se mnou také rozešla má velká první láska - nevyhovovalo mu, že se všechno točí kolem psa - abych ho stihla večer vyvenčit, aby nebyl přes noc doma jenom s mamkou, aby měl dostatečnou odpolední procházku... A když jsem se stěhovala pryč, bylo to se zvířaty, rozhodně bych je mamce nenechala, protože ačkoliv je má ráda, je na ní vidět, že je mnohem spokojenější, když jí žádná kočka neškrábe nábytek a žádný pes nepouští chlupy na gauči....
Dneska je psovi 7 a čtvrt a za tu dobu jsem bez něj strávila asi 14 dní celkem ( z tpoho týden byl povinný pobyt v Německu, když mu bylo půl roku). A když si hledám práci, tak s ohledem na délku pracovní doby a na to, jestli tam smí se mnou...
25.7.2010 20:30:20
Pořízení pejska, kočičky... prostě jakéhokoliv živého tvora je třeba si pořádně rozmyslet. Určitě souhlasím, že má své vlastní potřeby a není jich málo, to mi věřte. Ze své vlastní zkušenosti vím, co chov pejska obnáší. Ve svých devíti letech jsem si moc přála pejska. Naši mi ho slíbili pod podmínkou samých jedniček na vysvědčení. A zadařilo se, jeli jsme kupovat psa. Dostala jsem hladkosrstého jezevčíka. Byl naprosto úžasný. Stal se z něj můj nejlepší kamarád a rodinný miláček. Jezdil s námi na dovolené, na prázdniny k babičce, každý den na mě čekal až se vrátím ze školy... Bylo to naprosto úžasné. A věřte mi, že jsem mu jeho lásku oplácela starostlivostí a péčí, kterou si náležitě užíval. Jako malá devitiletá holka jsem mu každé ráno dávala najíst, chodila s ním ven, koupala ho, když měl zdravotní problémy, starala se o něj, dávala mu pravidelně léky... Vím, že mě rodiče určitě kontrolovali a s některými věcmi mi pomáhali, ale věřte, že základní péči jsem zvládala hlavně já. Dokonce jsem si šetřila z kapesného na poplatky... Byl prostě můj! V pubertě jsem měla samozřejmě i milióny dalších zájmů, diskotéky, kluci... Ale na svého Pajdika jsem si vždycky čas udělala. Když jsem si našla stálého přítele, chodili jsme na procházky, na výlety, tak Pajda jednoduše chodil s námi. Proč toho nevyužít, aby se neprošel. Nakonec mi umřel, když mu bylo 16 let. Jsem strašně vděčná, že neumřel sám, ale byl se mnou, držela jsem ho v náručí. Prostě na mě čekal, až se vrátím ze školy. Byl to neuvěřitelně úžasný vztah. A dodneška jsem našim vděčná, že mi mého vlastního psa pořídili. Nedlouho poté jsem dodělala školu, s přítelem jsme se přestěhovali do svého bytu a během tří měsíců jsme si jeli pro naši Daisynku. Máme krásnou psí slečnu Francouzského buldočka. Koupili jsme si ji po dlouhém přemýšlení, studování knih a listování na internetu. Nyní máme roční dcerku a Daisynce je pět let. Přála bych Vám vidět, jak se čubinka o naši malou stará a je k ní neuvěřitelně trpělivá. A málá? Ta je šťastná, že má svou kamarádku. Neustále ji objímá, hladí, dává pusinky, dělí se s ní o dobrůtky... Věřím, že láska ke zvířeti, musí být v lidech a děti se musí tomuto krásnému vztahu naučit. Pokud se budou rodiče ke zvířeti chovat špatně, budou se tak celý život chovat i jejich děti a u takových to lidí bude jakékoliv zvíře trpět. Z toho pak vyplívají plné útulky... Tímto článkem jsem chtěla říci, že pokud přemýšlíte o pořízení jakéhokoliv živého tvora, musíte si předem vše hodně dobře promyslet. Jestli opravdu zvíře chcete, zda máte dostatek trpělivosti, lásky a hlavně zodpovědnosti. Tím myslím také, že si např. do bytu o velikosti 50 metrů čtverečných nepořídíte dogu, jen proto, že se vám prostě líbí.
25.7.2010 17:25:28
Nápodobně. Když byly klukům 5 a 2 roky pořídila jsem jim dvě morčata-sestřičky. Záhy se ukázalo, že morčata jsou různého pohlaví a začalo jich přibývat. Než jsme se dostali se samečky k veterináři na kastraci, běhalo nám doma 13 morčátek, 5 jsme našli nový domov, zbylých 8 jsem rozdělila klukům na dvě rodinky. Kluci se na nich dozvěděli o přírodě a rozmnožování víc, než jim jednou dá výklad v hodině biologie, taky zjistili, že za každé zvířátko jsme zodpovědní, i když jsme si vlastně pořídili jen ta první dvě.
Když kluci povyrostli a přibyla k nim holčička, podlehla jsem dlouhodobému naléhání mladšího syna(v té době měl 6 let) a pořídili jsme pejska. Je to skvělý parťák pro děti, pro mě je to tvor, který mě bezvýhradně miluje, i když jsem zrovna neučesaná v pyžamu a nemám na nic náladu. Většinu péče o psa si obstarávají děti, já hlavně dohlížím, aby občas nezapomněly. Samozřejmě, že v některých věcech se mi jeho příchodem život zkomplikoval - musím všechno organizovat tak, aby pes byl sám co nejmíň, aby byl vždycky včas vyvenčený, brát ho sebou na dovolenou, ale nelituju.
Janča+2holčiny
  • 
24.7.2010 17:26:50
Opravdu se mi ježily vlasy při čtení diskuze! My máme doma 4 morčata, ochočeného papoucha, křečka a nové štěně! Holky mají 5a2 roky! 4istíme, krmíme, venčíme - vše spolu! Od malčka chápou, že zvířátka mají taky hlad, žízeň, bolesti ...... nezvládají péči samy, ale pomůžeme si!!! je kolikrát otrava ráno vstát a udělat snídani dětem, manželovi a našemu zvěřinci! ano je problém, když jedeme na dovolenou -ne problém, spíš starost navíc!!! ale nelitujeme!!!! stojí to za to! ale moc dobře vím, že kdo nechce, nepochopí!! a kdo ví,ten ví!!!!!
Hogan
22.7.2010 11:47:12
.. chovala psy vždy, já když jsem odešla z domova a začala bydlet se svým přítelem (teď už manželem :-)), taky jsme si pořídili pejska - fenku staršího křížence z útulku. Máme jí už 4 roky, před rokem a půl se nám narodil syn a já jsem ráda že si od mala může zvykat na kontakt se zvířetem .. ~;((
Denisa T.
21.7.2010 11:21:59
Nemohu souhlasit. My mame byt, v byte 2 psy (vorisci 19kg a 32kg), denne chodi na nekolik vychazek a 5x tydne na vybeh, cvicime s nimi, maji kvalitni veterinarni peci, superpremiove krmivo, ktere doplnujeme dle potreby cerstvou stravou (hlavne ovoce,zelenina..) a take pamlsky:)) (obcas naky suchar, susene maso, buvoli kuze atd.), maji pravidelnou peci o srst (ceseme, koupani podle potreby, nebot caste koupani neni pro srst pejsku prilis vhodne) 1x za 6 tydnu navstevujeme psi salon kvuli prostrihani srsti, osetreni ousek, strihani drapku. Tuhle peci muze mit stejnou pes z RD i z bytu. Ja se vsak pred volbou psa zavreneho na dvore nebo v kotci na zahrade u RD, kdy je pes stale sam a sam (coz je bohuzel casta verze "psa na baraku"), priklanim radeji k psovi v byte, ktery je ale se svymi lidmi v kontaktu temer stale. Idealni je asi pejsek zijici se svymi panecky v dome a majici k dispozici jeste i zahradu, myslim si vsak ze pes vice trpi samotou - treba ze je venku na zahrade, nez-li nedostatkem prostoru v byte, dostava-li se mu pravidelnych vychazek. Zkracene receno - psa k RD ano, psa do bytu ano, psa nezodpovednym lidem ne.. o nicem jinem to totiz neni..~2~
Denisa T.
21.7.2010 11:01:17
šneček mi připadá jako velice vhodné zvířátko pro tak malé dítě, náročnost prostoru, času a peněz je asi srovnatelná s rybičkami, ale takového šnečka může dítě vzít do ruky a vytvořit si k němu větší vztah než k rybičce v akváriu.. obávala bych se ale toho stejného čeho vy, tedy jestli mají šnečkové vhodné podmínky k životu.. já tedy netuším jaké podmínky, krmení a kolik prostoru potřebuje takový šnek, aby se mu dařilo, ale nadruhou stranu, takové maličké zvířátko, kdyby se mělo špatně, tak by možná ani nepřežilo, tak třeba jim nic nechybí:)
pavla 2 deti
  • 
21.7.2010 9:50:59
Ahoj mame kote asi tak mesic..Deti si nejdrive vyzkousely peci o krecky..kazdy mel sveho a o nej se staral..a kdyz to zvladly a krecci odesli do krecciho nebe,povolila jsem kote..Uz oba vedi,co je to "zodpovednost za zvire"ze neco stoji financne(zradlo,podestylka,veterinar),ale ze taky spoustu lasky a tuleni a mazleni dava..Je pravdou,ze kote jsme nikdy doma nemeli,jen u babicky,ale to byla kocka venkovni..Tenhle kocourek,je vazne zivel,ale s tim se pocitalo..Pro deti je to velka zmena k lepsimu oproti kreckum,co se mazleni a "uzivani si " tyka...Kote muzu doporucit..i kdyz teda ja uz mam deti starsi,k uplne malym mi to neprijde jako vhodne...spis az ke skolakum:)Myslim,ze kazde dite by melo mit moznost nejakeho domaciho mazlicka...jen pes mi na zacatek prijde dost,tam peci o nej spis prebiraji rodice..Rybicky jsme taky meli,ale ty neberu pro deti jako adekvatniho "mazlicka" s temi se jaksi mazlit neda:)
20.7.2010 23:11:45
Jo jo. Mně rodiče psa nedovolili, dost těžce jsem to nesla - strašně moc jsem si ho ve svých 13 letech přála a zpětně už je mi i jasné proč - naši se v té době hodně hádali a pár let poté od nás táta odešel... Hledala jsem evidentně citové zázemí, které mi v té době doma chybělo. Argument, že by mě péče o psa přestala bavit, byl v mém případě mimo - máma vycházela z toho, že když dostala psa v 16 ona (v té době o něj už ani tolik moc nestála), zajímali ji spíš už kluci. Já jsem se doma držela docela hodně až do svých 20 - 21 a psa bych bývala se svými zájmy skloubila velmi hladce. Teď jsou mé děti malé a doufám, že najdu dost síly jim pejska nebo jiné zvíře neodepřít, pokud ho budou chtít. Možná, kdybych bývala nějaké náročnější zvíře doma měla,tak bych nebyla ve svých téměř 32 letech tak zaskočená tím, co všechno obnáší péče o miminko~p~ Zatím máme doma asi měsíc "šnečuárium". Starší syn (necelých 5 let) své 2 šnečky venčí (byli tři, ale jeden už při venčení utekl~d~) a dává jim čerstvé listy (pravda, musím mu to připomínat). Akorát ho směřuju k tomu, že ještě během léta šnečuárium zrušíme - nejsem si jistá, jestli podmínky šnečků k životu jsou i při téměř každodenním krátkém "venčení" optimální...
 Příspěvky 110 z 52 [Dalších 42 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.