| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Radosti a strasti velké rodiny

 Příspěvky 110 z 41 [Dalších 31 >>]
Hdkate: mimoušci Káťa a Váša
  • 
26.4.2013 13:45:57
Jak jsou strasti a slasti velké rodiny podobné, i ta Vaše vesnice jako by z oka vypadla té naší,takže vesnici a rodince zdar, pište dál a víc, moc dobře se čtete..~g~
smutný vesničan
  • 
17.9.2009 20:20:39
Pisatelka si roztomile protiřečí. Nejdřív, že vesnice znamená "stmelení" a o pár řádků dál přiznává pocit sociální izolace. "Nádherné lidové tradice" je obrat jak z naivní slohovky snaživé žákyně, ale se současnou realitou nemá zhola nic společného.
Poslední desítky let je to spíš křečovitost, stres, opilství, hory odpadků a pocit marnosti - to jsou asi daleko přiléhavější slova pro zbytky čehosi, co bylo kdysi lidovými tradicemi... Rovněž by se dalo ptát, proč říkat "lidové", když to už dávno nepořádají místní lidé, ale obecní úřad ( v podstatě stejnou logikou, jakou pořádá schůze zastupitelstva ).
Co se týče vesnických malotřídek, tak můžem potvrdit, že děti tu jsou asi o rok pozadu ve všech předmětech.
Místo skutečné přírody jen hektary zemědělské krajiny, sem tam přerušené remízkem plným kopřiv a odpadků.

Klidně mě obviňte ze škarohlídství, ale ne z toho, že bych neznal život na současné, české vesnici.
17.3.2009 0:23:17
Musim se přidat ohledně k počtu dětí,jinak bydlíme ve městě. Ale, když jsem čekala třetí dívali se na mně lidé divně a u čtvrtého šokovaně. Dokonce mně cizí lidi zastavovali a ptali se,:" To jste na to přišla pozdě,co"?Nechápali,když jsem říkala,že jsou všechny děti chtěné a naplánované. Máme 2kluky, holčičku a nejmladšího kluka.A jsem také moc ráda,že nejsem sama.
Už mně pomalu začíná chytat chuť plánovat páté,ale často mně tu chuť utne výplata a místo v paneláku, ikdyž máme byt 1+4malý. Ale baráčkem bych nepohrdla, ikdyž spíše v malém městě.
Míša, 3 děti
  • 
12.3.2009 9:10:41
Jsem na tom podobně. Taky jsem s radostí utíkala z panelákového 1+1, kde jsme žili 4 lidi, kocour, pes a rybičky, do staveniště vesnického domku 25 km od velkoměsta. S nadšením jsem hltala zahradu, přírodu kolem nás a hlavně klid.
Do dvou let nám přibyl další člen do rodiny, mnou vytoužená holčička. Po dvou mužských absolutní balzám na duši :-)).
Dlouho jsem zvažovala, kam přihlásím svého prvního syna do školy. Nakonec vyhrála malotřídka tady ve vsi. Osobní přistup je mi nade vše.
Všem maminkám s podobným osudem přeji hlavně zdraví a pevné nervy s ratolestmi.
Díky za článek :-)).
Míša
10.3.2009 22:17:30
Díky za článek, čekáme čtvrté a spousta lidí se na mě divně dívá. Je fajn vědět, že jsou i jiní "divní"
vladka, 3 kluci
  • 
10.3.2009 6:10:33
Paní Aleno. Váš "článek" je úplně úžasný. Máme tři děti, zatím žijeme v panelákové krabici, ale máme to štěstí, že jsme dostali byt na vesnici s malotřídkou a už se nemůžeme dočkat, až se přestěhujeme.
Jsme rodina se třemi dětmi - kluky. Už se těším, až začneme chodit do lesa na borůvky a pod., pěstovat bylinky, drobnou zeleninu atd. atd.
Váš článek mě hrozně nadchnul. Berete život s takovým nadhledem.
Manžel mi říkal, že mě v něm vidí. Hlavně v té koncové části. Tyhle myšlenky a přání mám každý den :-)
Také si říkám, že až budeme bydlet na vesničce, tak si budu připadat sama, ale u mě to spraví tvoření a komunikace přes internet, sms, telefony se sestrou a kamarádkami. Tak to snad nějak zvládneme :-)
Přeji Vám hodně štěstí :-)
PS: můj slohový projev byl vždyctky na 4, tak se tím, prosím, moc nezabývejte :-)
Lucka 345
9.3.2009 21:43:39
Všechny podobně postižené zvu na múj web: www.lucka345.blog.cz ~b~
Lucka 345
9.3.2009 10:16:50
To jsi napsala moc krásně. Je to stejné jako u nás, úplně to vidím plasticky.
Ellen
  • 
7.3.2009 23:11:23
TAk to docela chápu.Žiju v klidném prostředí na samotě se dvěma dětma.A i když to prostředí je krásné,chybí mi hrozně lidi.S kterýma si můžeš pokecat,navíc bez auta neuděláš ani ránu.Školku máme 8 km daleko.Cesta přes lesy,v zimě zaváto,neustále vozit děti a malým se stýská taky po kamarádech.Nudí se tady.Navíc čeká rekonstrukce domu a ta sežere cca přes mega.Tak si říkám,jestli to stojí za to.Manžel je od rána do večera pryč a na domu neudělá vůbec nic.Vyhovuje mu ten klid,mě zase schází kontakt s lidmi.Všeho moc škodí.
7.3.2009 14:04:19
Zdravím maminku ,moc pěkné a legrační ,taky mám čtyři děti,taky je miluju,když zrovna všichni čtyři neřvou.~s~~x~
 Příspěvky 110 z 41 [Dalších 31 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.