| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Životní úroveň rodin v ČR

 Příspěvky 110 z 538 [Dalších 528 >>]
tono
6.12.2010 10:48:28
prosím o vyplnění krátkého (cca 1 min.) anonymního dotazníku aohledně životních podmínek:

http://www.vyplnto.cz/databaze-dotazniku/zivotni-podminky/
Alena, jedno čtyřměsíční dítě
  • 
24.2.2009 16:31:15
Nechápu, jak někdo, jehož manžel vydělává 19 800 čistého si může stěžovat. Já jsem vysokoškolačka, na MD a manžel (rovněž vysokoškolák) se na lepší práci než 10 000 čistého nikdy nevzmohl a ani nejspíš nevzmůže, a to má možnost si hledat práci v Praze. Kdyby vydělával aspoň a dva tři tisíce víc, zbláznila bych se štěstím.
Fakt nechápu, jak si ostatní můžete stěžovat.
12.2.2009 16:13:35
~;)JMENUJI SE JANA A MÁM TŘI DETI.6, 5,1,5.JÁ MAM 7600KČ,MANŽEL 11000
A DOHROMADY TO DELA TAK 18000. NA NĚJAKOU RELAXACI NEZBYVAJÍ PENÍZE. PROTOŽE PRES 5000KČ JDOU NÁM NA DLUHY.MOJE RODIČE MĚ PŘILIŠ HÝČKALY, NEŽ PŘIPRAVOVALI NA TVRDY A NELITOSTNÝ ŽIVOT.
TAK NAŠE ŽIVOTNÍ ÚROVEN JE JEN TAK TAK VYCHÁZET S ODŘENÝMA UŠIMA.
MÁTE NĚKDO RADU JAK SE DLUHŮ ZBAVIT? KROMĚ ODDLUŽENÍ?TO NBY NÁM NEPROŠLO.
LUCKA P.
  • 
9.10.2008 15:47:09
tak teď jste mě všichni dostali, poctivě jsem si přečetla celou diskuzi, občas se zasmála, občas jsem se začertila nebo pozastavila nad nějakým smýšlením jiných lidí, ale každého věc...je mi 23let, žiji s přítelem a dítě zatím nemám, ale plánuji...když jsem si tohle všechno přečetla, tak jsem krapet v šoku, co mě vlastně čeká...bydlím v podnájmu, práci mám s normálním výdělkem to stejné přítel..ale nevím,jestli bych riskla do tohoto světa teď momentálně dítě přivést...vím, že nic není jednoduché...ale nemůžu se zbavit dojmu, že pokud nebudu vydělávat min.50.000,-měsíčně, tak se neuživíme a naše dítě by mohlo strádat ( ne tak kvalitní strava, plínky, ...bydlení apod.) Nevím, někdo tvrdí, že to není zas tak podstatné mít kvalitní finanční zázemí, ale já ve svých hodně mladých letech uvažuji tak, že je to opravdu věc, bez které to prostě nejde...a po této dlouhé diskuzi se v tom jen utvrzuji...je mi to opravdu líto...já vím, láska se nedá vynahradit penězi, to je mi jasné, ale jak v dnešní době, kdo vás soudí dle toho co máš a nemáš, může platit pravidlo, že peníze nejsou důležité, hlavně, že se máte rádi...celkem mě to děsí.....
bezdětná
  • 
8.10.2008 12:25:27
K bouřlivé diskuzi ohledně vrstev mám potřebu napsat, že chudí měli vždy více dětí a je to dané i tím, že nemají/neměli moc možností ani peněz se zabývat něčím jiným než plozením a také jsou více než intelektuálně založeni pudově a tudíž více plodí.
Líza
7.10.2008 18:30:02
Pořídit si dítě, až když mám na to, koupit mu vlastní byt? Jsi měl pobavil/a...~:-D~:-D~:-D~:-D~:-D~:-D~:-D~:-D
Hanka 25 let a Anička 3 roky
  • 
7.10.2008 18:22:23
Zdravim,ono take hodne zalezi na tom, v kde a v jake zijeme lokalite. V kraji, kde v soucasnosti bydlime my s manzelem a dcerkou je prumerny plat okolo 12000 Kc. Jsem na materske dovolene, takze muj prijem je 7600. Sice nestradame, mohlo by to byt i lepsi. Mame na "krku" hypoteku. Zadluzeni jsme na dalsich 15 let, ale bohuzel jine reseni nebylo (leda jit bydlet pod most) :D Vam XXX Vam ze srdce preji takovy zivotni standard, kdo by si ho nepral? Ale s jedna vec me uprimne zvedla ze zidle.... A to, Vase vyjadreni ohledne porizeni si rodiny a poctu deti... Dite se da i neda naplanovat. V nasem pripade bylo neplanovane, ale prece ve svem veku nebude uvazovat o jine moznosti, nez si dite nechat a vychovat.Mela jsem stesti, ze partner byl uvedomely a zodpovedny a vzal to proste tak jak to je (ze jsem tehotna jsem zjistila po 3 mesicni znamosti). Dalsi vec - od rodicu jsme nemeli byt, auto, a nej veci, skoly... A myslim,ze nam to nikterak neublizilo (naopak).Nerikam, ze dospele dite se o sebe musi postarat samo. Ale proste, kdyz na to neni, nebude to. ale zalezi na uhlu pohledu.
hrouda
  • 
6.10.2008 20:44:50
možná stáola víc, nevím, 1200 nebo 1400. Pujčila bych si, ale neumím ji obsluhovat. Jo, babi se vytáhla, ještě zakoupila super nerezovej ešus :-)
raadka
6.10.2008 20:20:52
Brebino,jak můžeš vystačit se 4500 na měsíc??
To má manžel teda šíleně nízkou výplatu.~:(
6.10.2008 20:19:46
No aq taky bych asi nebyla nadšená pokud by manžel nosil domů plat ve výši mateřské,není trochu podceněný????
 Příspěvky 110 z 538 [Dalších 528 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.