| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Děti patří domů

 Příspěvky 110 z 21 [Dalších 11 >>]
  • 
22.6.2008 23:32:16
Skvělé že Vaše sdružení vzniklo. Máte-li zájem spolupracovat s jinými organizacemi podobného smýšlení, služby zaměřené mimo jiné na prevenci institucionalizace (umisťování dětí do ústavů) zaměřené na cílovou skupinu dětí s postižením nebo sociálním pohrožením poskytují střediska rané péče - info např. www.ranapece.cz, v menu "Další poskytovatelé rané péče" kontakty na další organizace.
S pozdravem Helena janoušová
19.6.2008 17:01:29
rozvadejici se rodice se rozvadeji obvykle proto,ze se proste uz v nicem nedohodnou.Dokonce si berou dite jako rukojmi a vydiraji jimi jeden druheho.Byla jsem takovym rukojmim.
17.6.2008 13:08:39
http://www.ahaonline.cz/cz/z-domova/27338/comment?module=phorum&action=all
17.6.2008 7:26:58
Libiku, asi jsem přepracovaná, ale to je přece velice rozumný dokument, ve kterém jsem nic o situaci dětí při rozvodovém řízení nenašla. No nic, prolítla jsem to teď v rychlosti, tak třeba to pochopím při podrobnějším studiu.
Jinak mi to přijde jako koncepce blízká té naší.
16.6.2008 23:01:47

http://www.mpsv.cz/cs/5407

16.6.2008 22:15:31
Právě proto jsem chtěla nějakej odkaz - nemáš ho, prosím tě?
Z hlediska rodičů máš pravdu. Nejsem si jistá, jestli i z hlediska dítěte. Sebeobviňování je v těchto případech časté, a "odložení" do ústavu může pocity viny v dítěti ještě více upevnit. Ale ráda bych si přečetla ten návrh, ať tu nemluvíme o něčem, co je třeba jinak než jsem to pochopila.
16.6.2008 22:03:09
Ačkoliv se to může jevit proti dítěti, v dlouhodobějším horizontu se mi zdá přínosné, budou-li rodiče vědět, že kolem děcka se komedie, tahanice, vydíračky, zatajovačky, drastické pomlouvání jedné či druhé strany, lži a jiné tanečky nepáchají, protože je to kvalifikováno jako neschopnost zajistit dítěti péči.
Navíc ta informace je hodně zjednodušená, v návrhu pochopitelně není, nedohodnu se, takže jde dítě do pasťáku.
16.6.2008 21:54:23
Právě proto je to u soudu, ne? Aby soudce rozhodl, co je pro dítě nejlepší řešení. Ústav snad jedině v případě páchání trestné činnosti na dítěti ze strany obou rodičů, jiný důvod neumím pochopit.
Rodiče jsou jenom lidi. Bylo by fajn, kdyby všichni byli v takto zátěžové situaci schopni rozumných kompromisů, ale v praxi se to mnohdy neděje. To ale přece neznamená, že jsou oba nezpůsobilí k výchově dítěte :-(
16.6.2008 21:30:24
No z jedný strany je to divný, ovšem, co je to za rodiče, když se nedohodnou o poměrech dítěte, na čem jim záleží?
16.6.2008 21:26:52
No já tu televizi nějak moc nesleduju, ale tohle snad nemůže být myšleno vážně!!! Je to ještě horší než by si jeden myslel :-(
 Příspěvky 110 z 21 [Dalších 11 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.