| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Děti patří domů

 Celkem 21 názorů.
 MarkétaP + 4 dcerky 


... 

(13.6.2008 10:13:54)
Milá Maceško, asi před týdnem jsem si říkala, že ti napíšu a požádám o tip na sdružení nebo nadaci, která se něčím takovým zabývá a kterou bych mohla aspoň finančně podpořit. Takže už mám jasno - díky vám všem za vaše úsilí, práci a lásku!
 Mediana 


Re: ... 

(13.6.2008 11:48:14)
Maceško, koukala jsem na váš web a ačkoli to je dost málo, chci ti říct, že vám držím palce. Přispěju jen jednorázově, už posílám do školy děvče z Nairobi. Sentiment je to poslední, co ty děti potřebujou, ale ty příběhy jsou fakt děsný. Proboha, jak ty sociální pracovnice můžou vykonávat svoji práci, když neznají zákony??? Nikdo na ně nedozírá? Neprocházejí nějakým personálním auditem, přezkoušením, osobním hodnocením?
Už nějakou dobu přemýšlím, že seknu s celou akademickou půdou a přeorientuju se na nějakou pomáhající profesi. I proto vám fandím.
 maceška 


Odkaz na článek 

(14.6.2008 12:50:49)
Díky vám oběma, Markéto i Mediano, i všem ostatním, kteří se přijdou podívat a možná zamyslet. Přidávám ještě odkaz na článek, který zmiňuji v úvodu: http://www.rodina.cz/clanek5463.htm
 Jana 3 děti 
  • 

Re: Odkaz na článek 

(14.6.2008 13:02:28)
Maceško fandím Tobě, Tvé rodině a celému občanskému sdružení Děti patří domů. Je to fajn myšlenka a skvělá alternativa např. k FOD. Dobrá příležitost k tomu pomoci i jinou formou než trvalou pěst.péčí. Třeba respitní péče a hostitelská p. u nás v ČR nemá moc viditelných míst a je to škoda. Díky, že jste se do toho pustili a popřemýšlím na co mé síly stačí a pokusím se k vám připojit.
 Mediana 


Re: Odkaz na článek 

(14.6.2008 22:20:12)
Díky za odkaz. O Moničce jsem se tenkrát nedočetla a teď jsem to nemohla najít. Je to otřesné. Role soudce je děsně nedoceněná a může se k ní evidentně propracovat kdekdo... :( Což je pravděpodobně dáno tím, že většina z nás tak nějak šmajdá svůj každodenní život od rána do večera a soudce potřebuje málokdy. Každá ochechule ze Superstar je pod veřejným dohledem a o to, jací jsou soudci, se skoro nikdo nezajímá. (Vyjma Václava Klause, ale to jenom když jsou podezřele málo senilní.) Další smutná věc dneška...
 Eva, 4 +3 


Držím palce! 

(14.6.2008 13:29:45)
Ahoj Maceško a spol, moc vám všem fandím a držím palce, aby se vaše vize naplnily. Budu se snažit nějakým způsobem zapojit. Doprovázení dospívajících dětí z DD do samostatného života považuji za velmi potřebné. Něco takového u nás chybí. Domovů na půli cesty je málo, navíc je to jen řešení přechodné. Sama jsem pracovala v DD, vím jaké to je, když děti po dovršení 18 let nemají kam jít a hlavně se nemají o koho opřít. Přeji vám hodně obětavých a nadšených spolupracovníků, kteří mladým dospělým dokážou podat pomocnou ruku. Hodně štěstí! Eva
 Ostia 


Ustav pro odebirani deti byl odsouhlasen 

(15.6.2008 9:08:13)
nekdy v minulem tydnu jsem se docetla, ze vlada odsouhlasila ustav pro odebirani deti. Tech deti, jejichz rodice se po rozvodu neshodnou podle uradu. Deti jsou potrestany nekolikamesicni vezeni.

Cop vy na to? Podle mne je to prti lidskym pravum.
 irena (Míša5/00+Maruš3/03) 


Re: Ustav pro odebirani deti byl odsouhlasen 

(15.6.2008 12:08:35)
no to je teda příšerný....:(
 maceška 


Re: Ustav pro odebirani deti byl odsouhlasen 

(15.6.2008 13:25:08)
Nemohla bys sem dát odkaz,kde jsi to četla, prosím?
 Kačislava 


Re: Ustav pro odebirani deti byl odsouhlasen 

(16.6.2008 16:19:42)
Maceško, bylo to i v televizi. Ovšem nevím, jestli to má být úplně zvláštní instituce nebo k něčemu přidružená - prostě když se rodiče při rozvodu nedohodnou, dítě půjde do dětského domova. Už o víkendu úřady (tedy konkrétně soudkyně) odebraly nějakého tříletého chlapečka a je v KÚ v Krči. To je snad na žalobu na stát....
 maceška 


Re: Ustav pro odebirani deti byl odsouhlasen 

(16.6.2008 21:26:52)
No já tu televizi nějak moc nesleduju, ale tohle snad nemůže být myšleno vážně!!! Je to ještě horší než by si jeden myslel :-(
 10.5Libik12 


Re: Ustav pro odebirani deti byl odsouhlasen 

(16.6.2008 21:30:24)
No z jedný strany je to divný, ovšem, co je to za rodiče, když se nedohodnou o poměrech dítěte, na čem jim záleží?
 maceška 


Re: Ustav pro odebirani deti byl odsouhlasen 

(16.6.2008 21:54:23)
Právě proto je to u soudu, ne? Aby soudce rozhodl, co je pro dítě nejlepší řešení. Ústav snad jedině v případě páchání trestné činnosti na dítěti ze strany obou rodičů, jiný důvod neumím pochopit.
Rodiče jsou jenom lidi. Bylo by fajn, kdyby všichni byli v takto zátěžové situaci schopni rozumných kompromisů, ale v praxi se to mnohdy neděje. To ale přece neznamená, že jsou oba nezpůsobilí k výchově dítěte :-(
 10.5Libik12 


Re: Ustav pro odebirani deti byl odsouhlasen 

(16.6.2008 22:03:09)
Ačkoliv se to může jevit proti dítěti, v dlouhodobějším horizontu se mi zdá přínosné, budou-li rodiče vědět, že kolem děcka se komedie, tahanice, vydíračky, zatajovačky, drastické pomlouvání jedné či druhé strany, lži a jiné tanečky nepáchají, protože je to kvalifikováno jako neschopnost zajistit dítěti péči.
Navíc ta informace je hodně zjednodušená, v návrhu pochopitelně není, nedohodnu se, takže jde dítě do pasťáku.
 maceška 


Re: Ustav pro odebirani deti byl odsouhlasen 

(16.6.2008 22:15:31)
Právě proto jsem chtěla nějakej odkaz - nemáš ho, prosím tě?
Z hlediska rodičů máš pravdu. Nejsem si jistá, jestli i z hlediska dítěte. Sebeobviňování je v těchto případech časté, a "odložení" do ústavu může pocity viny v dítěti ještě více upevnit. Ale ráda bych si přečetla ten návrh, ať tu nemluvíme o něčem, co je třeba jinak než jsem to pochopila.
 10.5Libik12 


Re: Ustav pro odebirani deti byl odsouhlasen 

(16.6.2008 23:01:47)

http://www.mpsv.cz/cs/5407

 maceška 


Re: Ustav pro odebirani deti byl odsouhlasen 

(17.6.2008 7:26:58)
Libiku, asi jsem přepracovaná, ale to je přece velice rozumný dokument, ve kterém jsem nic o situaci dětí při rozvodovém řízení nenašla. No nic, prolítla jsem to teď v rychlosti, tak třeba to pochopím při podrobnějším studiu.
Jinak mi to přijde jako koncepce blízká té naší.
 Myss 


Re: Ustav pro odebirani deti byl odsouhlasen 

(19.6.2008 17:01:29)
rozvadejici se rodice se rozvadeji obvykle proto,ze se proste uz v nicem nedohodnou.Dokonce si berou dite jako rukojmi a vydiraji jimi jeden druheho.Byla jsem takovym rukojmim.
 Ivka 
  • 

Maceško, dík! 

(15.6.2008 22:34:20)
Jsem ráda, že jsem aspoň malým kouskem přispěla k založení sdružení Děti patří domů! Snad se někdy také aktivně zapojím:-)
Holky,dík za skvělou práci!
 passer-by 


www.detipatridomu.cz - Štěpánek (3) je měsíc v ústavu! Další případ skandálního rozhodnutí české justice 

(17.6.2008 13:08:39)
http://www.ahaonline.cz/cz/z-domova/27338/comment?module=phorum&action=all
 heja 
  • 

podobne sluzby 

(22.6.2008 23:32:16)
Skvělé že Vaše sdružení vzniklo. Máte-li zájem spolupracovat s jinými organizacemi podobného smýšlení, služby zaměřené mimo jiné na prevenci institucionalizace (umisťování dětí do ústavů) zaměřené na cílovou skupinu dětí s postižením nebo sociálním pohrožením poskytují střediska rané péče - info např. www.ranapece.cz, v menu "Další poskytovatelé rané péče" kontakty na další organizace.
S pozdravem Helena janoušová

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.