| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Císařský řez nemusí dítě „udýchat“

 Příspěvky 110 z 418 [Dalších 408 >>]
marcela,matka dvou dětí
  • 
30.4.2008 12:11:14
Dobrý den všem, blahopřeji všem maminkám, které porodily přirozenou cestou, netrpěly a zvládly vše v pořádku a mají krásně zdravé miminko.
Já jsem první dítě porodila přirozenou cestou, s komplikacemi před i po porodu, porod trval dva dny...bolesti byly neúnosné a už od začátku velmi časté, výsledkem celé té dřiny je postižený syn. Ta bolest ta bezmoc je pro mne zážitkem na celý život. To mi věřte.
Druhé těhotenství jsem si dlouho rozmýšlela, ale nakonec touha po druhém zdravém dítěti zvítězila.
Dcera se mi narodila plánovaným cís.řezem při spinální anestezii. A to proto, že jsem si ho přála a právem. Nikdy druhý porod nemusí být stejný jako předchozí, ale strach z toho, že by se to mohlo opakovat byl větší než ta jizvička o délce asi 9 cm. Chodila jsem hned druhý den, pravda trochu ohnutá, ale lépe než po přirozeném porodu. Mléko jsem měla dříve také, takže není pravidlo, že ,maminky po cís.řezu musí mít problémy s kojením.
dcera i syn nám dělají velkou radost a jsme rádi že je máme.A oni jsou šťstni, že mají spokojené rodiče
Proto maminky nevěšte hlavu, když vás císařský řez potká. Není to žádné zlo a jistě lepší jizva než dítě s postižením.
M.
25.4.2008 20:35:37
No,závidím Ti.
Já si moc přála porod přirozenou cestou. Ale už na předposlední kontrole mě moje gynekoložka upozornila, že syn je příliš vysoko a že dává 50:50, že budu rodit císařem. Pak mi propukla preeklampsie, vzali mě do nemocnice, dali mi tabletu, prý ne na vyvolání porodu, ale na přípravu porodních cest. Nad ránem mi praskla voda. Dva dny se synovi nechtělo ven, ležela jsem na "hekárně", otevřená stále jen na jeden prst. Nakonec se zhoršily ozvy a okamžitě mě brali na sál. Ten den jsem už měla celý v bolestech, nemůžu říct, že by se to nedalo vydržet, pro mě spíš bylo hrozné to, že porod nepostupoval a syn byl už druhý den bez vody a já měla strach. Byla jsem uspaná docela, takže nevím, co se skutečně stalo, ale prý syn po vytažení křičel a pak přestal dýchat. Já se po probuzení dozvěděla, že ho anestezioložka do jedné minuty znovu rozdýchala, a že mi ho převezli do jiné nemocnice. HRŮZA.....
Naštěstí je to silák, velice rychle se z toho vzpamatoval a NAŠTĚSTÍ JE DOCELA V POŘÁDKU. Je mu teď 18 měsíců, při vzpomínce na porod mám ale stále husí kůži.
Reaguji na tento článek, protože s ním můžu souhlasit.
A reaguji na příspěvek "zip na břiše", protože můžu závidět krásný porod. Snad mi to vyjde příště.
23.4.2008 16:59:35
V mnohém mohu souhlasit,avšak já nemohu říci,že by byl můj první porod málo bolestivý,nejhorší byli křížové bolesti a na několikeré upozornění personálu,že mám ležet mi přišlo chvílemi " k smíchu" řížové bolesti mi zvedali ajá nemohla ni dělat,můj prvorozený šel koncem pánevním a tak ke konci mi čekalo to nejtěžší,na pár sekund jsem myslela,že už víc zatlačit nemohu,nemám sílu energii...,ale nakonec na potřetí se nakonec vše ke zdárnému konci podařilo.Na podruhé jsem rodila císařem kvůli svým zdravotním problémům,...přesně,ploužily jsme se kolem stěny a to já byla mezi těmi nejčilejšími.No snadno,když jsem to konečně rozchodila,sedla si či lehla a ono to ztuhlo,bolelo to jako čert,tak jsem raděj chodila co to šlo. Shodly jsme se,že přirozený porod je lepší,vlastně všechny co měli zkušenosti s obojím a to měla na poprvé koncem pánevním,ale to raději tento porod než císaře,právě proto,že druhý den jsem byla v pohodě a mohla jsem všechno.Já bych osobně preferovala vždy pokud to jen jde přirozený porod- dárek na konci za to přeci stojí, v podobě toho nádherného uzlíčku:-D
tomáš
  • 
23.4.2008 14:02:17
jen chci tohle mi poslala maka jsem císařským řezem a musim řict že maj dánští lékaři pravdu.Mam hlavě problémi s dýchánim při plaváni nestíhám dýchat a strasne rychle mi dojdou slíli.občas se mi i stane že se nemužu asni pořádně nadechnout dá se říct jako by mi ten vzduch chyběl.Jesště jaký muže bejt problem narozeni cisař.řez.je přiškrceni pupečni šnurou to semi taky bohužel povedlo vede to bohužel k veči agresivitě nevim jak to napsat človek se proste rychlejš dokáže rozčílit a pak už je to špatný.Tohle mam potvrzené od své psycholožky snažila se mi nato dávat nějaký leky ale to je k ničemu človek se to musi nejak naučit zvládat:).A ještě k tomu když jsem se narodit tak jsem nebrečel takže mi odumirali moz.bunky a diky tomu jsem dá se říct všechno dis:) ha dělám si z toho srandu protože s tim človek nic neudělá a musi se stim nějak srovnat že bude mit celej život určitej problém hlavně že jsem vubec na živu:). to by byl muj názor a vlastne i spoved člověka který ho to potkalo:).Tomáš 21 let.
ps:omluvte všechny moje hrubky ale patří dotoho to dis:)
tomáš 21let
  • 
23.4.2008 14:00:20
jen chci tohle mi poslala maka jsem císařským řezem a musim řict že maj dánští lékaři pravdu.Mam hlavě problémi s dýchánim při plaváni nestíhám dýchat a strasne rychle mi dojdou slíli.občas se mi i stane že se nemužu asni pořádně nadechnout dá se říct jako by mi ten vzduch chyběl.Jesště jaký muže bejt problem narozeni cisař.řez.je přiškrceni pupečni šnurou to semi taky bohužel povedlo vede to bohužel k veči agresivitě nevim jak to napsat človek se proste rychlejš dokáže rozčílit a pak už je to špatný.Tohle mam potvrzené od své psycholožky snažila se mi nato dávat nějaký leky ale to je k ničemu človek se to musi nejak naučit zvládat:).A ještě k tomu když jsem se narodit tak jsem nebrečel takže mi odumirali moz.bunky a diky tomu jsem dá se říct všechno dis:) ha dělám si z toho srandu protože s tim človek nic neudělá a musi se stim nějak srovnat že bude mit celej život určitej problém hlavně že jsem vubec na živu:). to by byl muj názor a vlastne i spoved člověka který ho to potkalo:).Tomáš 21 let.
ps:omluvte všechny moje hrubky ale patří dotoho to dis:)
tomáš 21let
  • 
23.4.2008 13:57:19
jen chci tohle mi poslala maka jsem císařským řezem a musim řict že maj dánští lékaři pravdu.Mam hlavě problémi s dýchánim při plaváni nestíhám dýchat a strasne rychle mi dojdou slíli.občas se mi i stane že se nemužu asni pořádně nadechnout dá se říct jako by mi ten vzduch chyběl.Jesště jaký muže bejt problem narozeni cisař.řez.je přiškrceni pupečni šnurou to semi taky bohužel povedlo vede to bohužel k veči agresivitě nevim jak to napsat človek se proste rychlejš dokáže rozčílit a pak už je to špatný.Tohle mam potvrzené od své psycholožky snažila se mi nato dávat nějaký leky ale to je k ničemu človek se to musi nejak naučit zvládat:).A ještě k tomu když jsem se narodit tak jsem nebrečel takže mi odumirali moz.bunky a diky tomu jsem dá se říct všechno dis:) ha dělám si z toho srandu protože s tim človek nic neudělá a musi se stim nějak srovnat že bude mit celej život určitej problém hlavně že jsem vubec na živu:). to by byl muj názor a vlastne i spoved člověka který ho to potkalo:).Tomáš 21 let.
ps:omluvte všechny moje hrubky ale patří dotoho to dis:)
Teraza Horáková
23.4.2008 0:13:57
Cow, tady ale pochopím strach z bolesti a utrpení (jestliže má ještě fajn kamarádky, který to tak cítily, nebo maminku atd., ta reakce je prostě logická).

Tak to neschovávejme...... já jsem měla strach o jediný, budu-li mít zdravé děti, protože to bylo brzy, nic jiného jsem nestíhala, ale chápu ten pocit.

Ale nebudu hledat zástupné důvody.


Teraza Horáková
23.4.2008 0:11:30
asi budou dál ve vývoji, tady najednou nastal - před pár lety a fakt nevím, zda ten stav trvá - něco jako "boom kojení". Pro mne traumatizující, nedonošenci špatně jedí, navíc jsem dost stydlivá (nikdy mi nevadilo, když kojila kamarádka, u které jsme byli na návštěvě, nebo někdo na ulici, ale já sama, to bylo divné).

Ne, nemyslím, že bych měla ošklivá prsa, ani děti, ale už si to jen představte, to bylo dvojmo..... tudíž mi to prostě "nesedlo ani prakticky".

No a když už jsme zvládli techniku, najednou miminka po měsíci a půl řvala hlady vlastně celou noc. Takže 24 hodin kojení:-))) Vydrželi jsme do 5-ti měsíců, pak jsme ve stavu "zombie" začali přikrmovat. .... a bylo vymalováno:-)))
Cow :-)
23.4.2008 0:11:06
Terezo, njn, každému co jeho jest.
Nejhorší na tom je, že tahle rozhodnutí už pak člověk nevezme zpět.
A že se ten život dokáže pěkně zamotat...
Teraza Horáková
23.4.2008 0:05:28
Cow, klíííídek, ona je stejně rozhodnutá. A přesně jako Ty, jí to neberu.....

Pro mne byl superponižující pocit, kdy mi gynekolog řekl "no jo, vy jste nerodila". tak jsem odpověděla "ne, vlastně ne, ale kurxxxx - takhle běžně nemluvím - zkoušela jsem to 18 hodin a věřte mi, že bych fakt ráda".

U mne ten vývoj bylo drama, protože díky abscesu mne podezírali z rakoviny vaječníků, a chodila jsem na rezonanci každý půlrok (taky po tom jodu, co do mne narvali svítím doma místo žárovek) a pak diagnoza absces, žádná zahraniční dovolená, žádná břemena nad 4 kila (nepochovej 3 roky vlastní děti).... atd. atd.....

dobrovolně SC nikdy
 Příspěvky 110 z 418 [Dalších 408 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.