| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak na kousání nehtů

 Příspěvky 110 z 62 [Dalších 52 >>]
2.7.2010 21:27:37
Já si taky okusovala nehty - viděla jsem to u svého taťky a tak to u mne začalo. Komplexů jsem tedy měla až moc, ale tohle s tím tedy vůbec nesouviselo - přesně si totiž pamatuju, že jsem to děla po něm - pak se to zvrtlo a už to nešlo zastavit. Jakmile někde kousíček povyrostl...

Přestala jsem až, když jsem měla úraz s předními zuby a už to nešlo - bolelo to. Bylo mi 11. Od té doby mám nehty. Sice nejsou nic moc, mám je slabé, alespoň ale nejsou okousané:)). I když tedy právě v této chvíli jsou fakt pěkné:))

Můj synek si je nekouše, ale před cca 2 měs si je zase pro změnu začal loupat - hrůza~e~. Co se týče kvality, má je bohužel po mně, slabé a navíc na prstíčkách záděry (stejně jako já v dětství) nehtová lůžka jsou také nahouby - ne pěkně tvarovaná a dlouhá, ale spíš širší (zas po tatínkovi) a krátká:((...
Když jsem se ho ptala, proč to dělá, říká, že tam nechce mít ty "výstupky" - občas se mu nehtík zalomí, nebo při hraní jinak poškodí a jemu to prostě vadí (to je ale povahou - úplně ho chápu, taky v takovýchle blbinách jedu na 100%~a~) a chce se toho zbavit - ovšem napáchá tím víc škod, než užitku. Popravdě, přesně takovou odpověď jsem čekala.
Holt je asi můj, no...
Nehtíky jsem vždycky stříhali, bylo to v podstatě bez problémů, žádný jančení ani vyvádění...
Věřím tomu, že kdyby měl "jiný prsty" - rozuměj kvalitnější a lepší nehty a okolí, tohle by nedělal.
Takže vysvětluji, že je lepší, když mu to ustřihnu já, že se to nezatrhne a nebude ho to pak bolet, a už mám i úspěchy - minulý týden mi přinesl výstupek ze školky - vůli fakt má, to já bych asi nezvládla! Takže velká pochvala a následující úprava...ovšem dneska zas zatržený ukazováček až do krve...ale je to moje chyba, už jsem mu to přestala opakovat....
Zatím s tí
Martina, 30 let
  • 
24.8.2009 22:56:10
Koušu si nehty od útlého dětství. Vydržím nekousat třeba pár dnů a pak přijde nějaká zátěž, stres - nebo i nuda a koušu jako divá. Zatím se mi nepodařilo toho zbavit a je to ostuda. Ale zázračným přípravkům nedůvěřuju, neřeší totiž příčinu. Tou může být třeba takové blbé vnitřní napětí a částečně i oslabená vůle. Tak je to asi u mne. Myslím, že když se toho člověk chce doopravdy zbavit, musí na to jít přes psychiku. Mně se to zatím vždycky vrací. Připadám si jako alkoholik, který vydrží určitou dobu abstinovat, ale pak stačí moment slabosti a lítá v tom zase. Je to hodně frustrující, starám se o nehty třeba 2 týdny a jsem pyšná, že jsem vydržela tak dlouho nekousat, a pak vždycky přijde malá chvilka, kdy nad tím ztratím kontrolu a jsou opět totálně vyhlodaný. Ale pořád věřím, že se toho jednou zbavím. Říkám si: neztrácet odhodlání a brát to s nadhledem, snad se to někdy "vyléčí". Ale dost mi to znepříjemňuje život, hlavně proto, že se pak stydím před lidma ukazovat ruce.
Itule, Martin 4 a Majda 2
  • 
29.5.2007 10:24:29
Máme doma podobný problém. Syn si nehtíky stále orypuje, odlamuje.Záděrky má snad na všech prstech. Nepřestane přes domluvu, ani přes plácnutí po ruce. Jakmile je chvíli v klidu a dívá se např. na pohádku, už má ruce u sebe a rypká. Nestříhala jsem mu tak nehty snad už rok. Nevíte jak na tenhle problém?
24.5.2007 21:50:21
Ahoj maminky, moc Vás prosím o radu,nebo jestli s tím nemáte některá zkušenost. Máme 20 týdeního chlapečka a i přes řádnou péči se nám nehojí pupíček. Lékařka nás poslala na chirurgii a udělala nám výtěr z pupíčku. Z kultivace vyšel pozitivně Staphylococcus autreus a Enterococcus Feacalis. Nyní nás poslala na sono podpupeční krajiny a na odběr moče. Pokud budou výsledky pozitivní, tak nas čeká operace. Prý to znamená že je pupíček nějak spojený se střívkem a musí se to od sebe oddělit. Máte s tím nějakou zkušenost nebo jste podobným zákrokem prošli, prosím ozvěte se. Mám o malého strašný strach. Klidně mi napište i na email:prema27@seznam.cz Moc Vám děkuji Katka.
24.5.2007 17:45:04
Je fakt, že teď už tu chybí jenom šťourání v nose...
Tereza
  • 
23.5.2007 16:07:25
ano, ano, ano :-)
okus kuzicek kolem nehtu, dloubani cibulek chlupu na nohach, peclive vyhledavani sebemensi blbosti, ktera se da vymacknout, okusovani tvari zevnitr... katastrofa. Okus vnitrku tvari uz se mi dari krotit, zjistila jsem, ze pri tom vypadam jako totalni debil a tak se snazim na to myslet. S vymackavanim kde ceho a okusem kuzicek nehtu se zatim nejak nedari, i kdyz se snazim...
Damy drzme se, jednou toho nechame (jen doufam, ze ne az v rakvi :-) )
sněhurka
  • 
23.5.2007 9:36:18
Za tip, jak přestat, budu moc ráda. Já se s tím potýkám sama už řadu let a je to hrůza. Měsíc jsem v pohodě a dva měsíce hryžu. Je to šílené, ale prostě nejsem schopná s tím přestat. Štve mě to, uvažovala jsem i o psychologovi - ale zatím jsem to nezkoušela. (je mi 27) :(
Jana
  • 
22.5.2007 20:21:05
Vážení,vyzkoušeli jsme všechno a zjistili jsme,že chybí důl.minerál.Kdo má zájem at napíše a já dodám adresu a dořešíme.Jana
Monika
  • 
22.5.2007 12:09:09
Jé, tak pardón, nechtěla jsem urazit, já vlastně nevím, jak to teď s tréninkama dětí je, moje dítě je na to ještě malé, ale za "našich časů" to snad žádné rodiče nenapadlo na tréninky se chodit pravidelně dívat (byli asi rádi, že nás mají někde uklizené :-)), chodili jsme dokonce sami i tam a zase domů, ale to teda chápu, že se teď už asi moc neděje zvláš´t, když je to dál. Maminky jsem se nebála, ale když šli někdy na procházku kolem hřiště a chvíli se dívali, tak jsem nervóznější byla :-)
Janča ,dcera 4 roky
  • 
22.5.2007 0:55:37
Dcerka si začala okusovat nehty,protože to viděla u nově nastoupivší holčičky ve školce a není jediná.Není to určitě zlozvyk pouze dětí stresovaných, ale také obyčejné opičení se.I já odmněňuji každý celý nehtík pusinkou a co pomohlo nejvíc-koupila jsem jí VLASTNÍ pilníček a až budou všechny nehtíky krásné, ušijeme princeznovský šaty až na zem=už nám zbývá jen nehtík na palečku...
 Příspěvky 110 z 62 [Dalších 52 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.