| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak vést děti k asertivitě - podávání kritiky

 Příspěvky 110 z 108 [Dalších 98 >>]
31.3.2006 22:02:03
bla
Toranoko
  • 
10.3.2006 17:37:52
No tak to jo, to jsem samozrejme napoprve nepochopila :-)
Tak to drzim palce a preju hodne trpelivosti.
9.3.2006 15:39:09
Lízo, vyprdni se na nor.mámu.Vůbec nepochopila,že to myslíš dobře.
9.3.2006 15:34:59
Lízo, z nor.mamy si nic nedělej.Vůbec nepochopila, že to myslíš dobře.
jITKA
  • 
9.3.2006 11:19:33
Ve Vás se poznávám,taková tolerantní klidná a smířená s odmlouváním a okamžitým neposlechnutím jsem byla také smířená.Nejsme přeci roboti a ne vždy se nám chce poslechnout říkala jsem si.Bohužel jen do doby kdy jsem nastoupila do zaměstnání a to na co jsem měla čas dřív celý den jsem musela stihnout ve 2-4 hodinách po práci.Zavinila jsem si to sama a u toho druhého miminka co právě čekám se budu snažit udělat vše "trochu" jinak.Garantuji že Vás ta trpělivost přejde stejně tak jako přešla mě.PEVNÉ NERVY
ajka
  • 
9.3.2006 8:39:14
a můj syn 3,5 zase strašně rád se mnou vaří, peče, míchá mixérem.. dycky si veme židli, stoupne si k plotně a míchá.. nechávám ho třeba nudle, nebo polívku.. ne nic co prská... ale strašně ho to baví.. třeba o vánocích dělal vosí úlečky.. sice pak byly trochu pomačkané... ale ta radost, když se mu to povedlo.. a neteř 5 zase nerada vaří.. takže to je asi fuk, jestli je to holka nebo kluk.... můžou dělat všechno.. a chlap, který umí vařit, je pro nastávající velký poklad... takže i kluky, pokud chtějí, tak je k tomu pust...

syn právě je hodně přes technické věci, takže se mu hodně líbí mixér...
ajka
  • 
9.3.2006 8:22:38
no já tedy nevím, mám syna o dva roky mladšího než vy tedy 3,5 a od dvou let si uklízí hračky za mé asistence či pomoci sám...

zkouším vždycky prvně podobrém, jako prosbu a pokud to nezabere.. tak stačí říct, že hračky vyhodím a nebo někomu z jeho kamarádů dám.. a máte vydět ten fofr.. je totiž pravda.. že jednou když neposlechl, tak jsem vzala jednu hračku a vyhodila ji...

myslím, že kdybyste jednou opravdu hračky odnesla do sklepa, tak si bude uklízet o poznání lépe a myslím, že 5,5 leté dítě, by to mělo zvládnout docela dobře... všiměte si, co dělá ve školce.. tam musí uklízet všichni.. syn neuklízí? nebo to tam snad za něj dělá někdo jiný? my to máme tak, kdo neuklízí, tak si ani s hračkama nehraje.. a popravdě.. syn tím, že si věci musí sám uklízet není ani velký krámař.. zato neteř 5 let, když je u nás, tak vyrabuje skore všechny hračky a uklízet nechce....

asi tak, podle mě, je důležité být důsledný.. pokud řeknete, že když si neuklidí, hračky půjdou do sklepa a on neuklízí, tak ty hračky prostě sbalte a do sklepa je na týden odneste.... pokud totiž jen vyhrožujete a nekonáte a syn velmi brzy pochopí, že to jsou jen plané výhružky...
8.3.2006 12:51:55
Já to teda s dovolením doplním.

Řeč našeho syna nebyl jediný důvod zamítnutí, ale měl to být možná hlavní a stále dokola omílaný "důkaz" že jsme špatní rodiče.

Co je u nás nového: se synem jsme navštívili další psycholožku (díky maminkám tady z Rodiny, které mi na ni dali kontakt) a konečně máme reálnou diagnózu - jedná se o poruchu řečového centra - syn slyší dobře, ale ten proces, kdy se dítě učí rozumět řeči u něj trvá déle - tudíž teď rozumí asi jako dvouleté dítě a od tohoto omezení pasivní slovní zásoby se jako důsledek odvíjí i jeho opoždění řeči, ačkoli inteligenci má prý mírně nadprůměrnou. Jinak řečeno rozumí nám a spolupracuje i na složitějších problémech pokud použijeme běžné a jednoduché pokyny. Rozvité větě nebo souvětí už nerozumí, i když ji slyší dobře (asi jako kdyby na vás někdo mluvil anglicky), je to vývojová záležitost a možná to budeme dočasně řešit posunkovou řečí. Psycholožka byla skvělá - dokázala rychle odhadnout v čem je problém, díky čemuž zadávala úkoly jednoduše nebo neverbálně a syn s ní spolupracoval že jsem se nestíhala divit. Byla to krásná ukázka co všechno syn s vhodným přístupem psychologa dokáže. Porucha prý vzniká už v prenatálu (buď dědičnost nebo nějaká chyba v těhotenství).

Co je nového s adopcí - volala mi paní z ministerstva, že se u nich měnili psychologové, pročítali starší spisy, narazili na ten náš a nesouhlasí se závěry jaké byly z testů a rozhovorů vyvozeny - prý nevidí důvod proč bychom měli být zamítnuti. Protože ale jsme se už neodvolali a spis je tudíž uzavřený a prý se nemůže otevřít, chtěla nám vlastně jen říct, abychom pokud máme ještě energii podali novou žádost a absolvovali vše znovu. Kdyby ta změna na ministerstvu proběhla o půl roku dřív, bylo by teď vše jinak. Zatím jsme se nerozhodli jak budeme pokračovat, protože zanedlouho se budeme stěhovat, starší syn bude nastupovat do první třídy + ještě nějaké další důvody proč řešíme jaké by bylo vhodné načasování pro podání další žádosti.
Milada.
8.3.2006 12:31:13
Tech clanku bylo vic, ze :-)

Milada.
8.3.2006 12:30:00

Ehm.. to je proste problem no :-))
 Příspěvky 110 z 108 [Dalších 98 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.