| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Vánoce a jejich duch

 Příspěvky 110 z 47 [Dalších 37 >>]
Beruška
  • 
30.11.2005 8:12:57
Evo,

výborný příspěvek, děkuji Ti za něj. Vyjádřila jsi to perfektně: žádné pečení, žádná umytá okna, žádné přehánění! To je ta nejlepší varianta, na které já také pracuji :-)).

Z Tvého psaní jsem pochopila, že máš nemocnou dcerku (býváte v Motole) ... přeju Ti opravdu od srdíčka pro ni, pro Tebe a pro celou Tvou rodinu ten největší dárek - ZDRAVÍ. Já mám naštěstí zdravého synka a každý den si uvědomuji a utvrzuji v tom, že to je snad zázrak.

Také nemám ráda drahé dárky, ale spokojenost, klid a úsměv. Ostatní je naprosto vedlejší.

Ahoj, Beruška
  • 
30.11.2005 3:43:35
Taky ja ctu uplne vsechny Veriny clanky a myslim, ze jsou vsechny vyborne. Moc ji fandim. Je to dar umet tak psat. Bydlim jen par mil od ni a mela jsem sanci se s ni videt pomerne casto. A to se ted vsechno zmeni. Vera s manzelem a s Clariskou opusti Kalifornii a odstehuji se na vychodni pobrezi. Budou nam tady vsem moc a moc chybet. Nezbyva nam nez doufat, ze se jim casem zasteskne po kalifornskem slunicku a vrati se zpatky. Az bude Clariska vetsi. Takze jeste pred Vanoci musi vsechno zabalit a prestehovat se ... Tisice mil. My vsechny, co jenom uklizime ci peceme cukrovi to mame lehke. Nemusime se stehovat. Stastne a vesele nam vsem a hlavne Vere. A tisicere diky za vsechny clanky a za jejich optimismus. Milada
  • 
30.11.2005 3:43:35
Taky ja ctu uplne vsechny Veriny clanky a myslim, ze jsou vsechny vyborne. Moc ji fandim. Je to dar umet tak psat. Bydlim jen par mil od ni a mela jsem sanci se s ni videt pomerne casto. A to se ted vsechno zmeni. Vera s manzelem a s Clariskou opusti Kalifornii a odstehuji se na vychodni pobrezi. Budou nam tady vsem moc a moc chybet. Nezbyva nam nez doufat, ze se jim casem zasteskne po kalifornskem slunicku a vrati se zpatky. Az bude Clariska vetsi. Takze jeste pred Vanoci musi vsechno zabalit a prestehovat se ... Tisice mil. My vsechny, co jenom uklizime ci peceme cukrovi to mame lehke. Nemusime se stehovat. Stastne a vesele nam vsem a hlavne Vere. A tisicere diky za vsechny clanky a za jejich optimismus. Milada
  • 
30.11.2005 3:42:52
Taky ja ctu uplne vsechny Veriny clanky a myslim, ze jsou vsechny vyborne. Moc ji fandim. Je to dar umet tak psat. Bydlim jen par mil od ni a mela jsem sanci se s ni videt pomerne casto. A to se ted vsechno zmeni. Vera s manzelem a s Clariskou opusti Kalifornii a odstehuji se na vychodni pobrezi. Budou nam tady vsem moc a moc chybet. Nezbyva nam nez doufat, ze se jim casem zasteskne po kalifornskem slunicku a vrati se zpatky. Az bude Clariska vetsi. Takze jeste pred Vanoci musi vsechno zabalit a prestehovat se ... Tisice mil. My vsechny, co jenom uklizime ci peceme cukrovi to mame lehke. Nemusime se stehovat. Stastne a vesele nam vsem a hlavne Vere. A tisicere diky za vsechny clanky a za jejich optimismus. Milada
  • 
29.11.2005 10:04:35
Taky jsem byla ta osoba, která upadla v 6 večer pod vánoční stromek a zbytek svátků zase vychystávala.Doma,byla schopna moje matka ještě na Štědrý den začít malovat předsíň a do první hvězdy muselo být vše hotovo.Když byla starší dcera větší a měla jsem novou práci,kde se finišovalo nejvíc před vánoci, dala jsem rodině najevo, že už tedy ne.Nepekla jsem, nemyla okna,nečistila koberce.Žádné pohlednice,jídelní lístek na svátky, shánění dárků, výzdoba domu a tisíce dalších věcí.23.12.jsem přišla domů asi v 10 večer a zjistila jsem,že dcera uklidila špajz(což pokládám za nejtěžší práci)a manžel doluxoval dům.Doma bylo jmelí, větvičky, stromeček.Okna sice špinavá, koberce jen vyluxované ale tyhle vánoce voněly láskou.Salát jsme zvládli společně, cukroví jsme mezi svátky dostali od přátel a bylo to moc hezké.Chodili jsme více ven a užili si společných chvílí.
Velká dcera se odstěhovala a malá mi sice s ničím nepomůže, ale děláme spolu adventní věnce, vyrábíme ozdoby z těsta,a pečeme jen linecké.I tak mi to dá víc práce, než kdybych to dělala sama.Moc se unavím, ale taky nasměju.Manžel se stará o kapra, stromeček, a jeho nazdobení.Jak říká kamarádka nas.... doma nemám a uklidím důkladněji po vánocích nebo na jaře.Těším se na vánoce-pro malou mám nějaký vláček za 75,- z Kauflandu(srpen) manžel asi opět dostane nějaké slipy z výprodeje,(jestli se někam dostanu) protože 5.12 nastupujeme s dcerkou na další operaci,ale do vánoc budeme zpátky.Zní to nemožně, ale opravdu si nejvíc přeju dar zdraví, pro celou rodinu.Dcera dostává nejvíc dárků,když jsme v Motole nebo nějaké jiné nemocnici, a proto jí nic moc kupovat ani nemůžeme.Kdo má nemocné dítě, tak ví jak je drahé i všechno kolem.
Těším se, že táta bude doma a budeme chodit ven a koukat na pohádky a hrát si.
Mám osvědčený vánoční jídelníček, který posléze už nedá práci a vyhoví všem.
Milujte se a neštvěte se Eva
Beruška
  • 
25.11.2005 11:11:44
Ahoj Kiri,

dík za vysvětlení - teď už Ti samozřejmě rozumím :-)). No, je fakt, že ty přípravy jsou šílený - myslím obchody, vánoční reklamy v televizi, každej nakupuje a tak. Já jsem uvnitř sebe tak vyrovnaná a spokojená a snažím se, aby ten zmatek okolo neovlivňoval to, jak se cítím (nebo aspoň minimálně).

Takže: naprosto systematicky a cíleně vymýšlíme dárky již během října (nebo už někdy v září); do konce listopadu už máme vše nakoupené (to jest i teď - dárky už mám ve skříni); a v prosinci po obchodech nešílím. Teda podle mě je nejhorší Tesco - když už z ničeho jiného, tak tam jednou omdlím z toho, že tam vůbec není k dýchání :-((. Taky mě štvou všude ti Santa Clausi (nejhorší jsou ty postavy v životní velikosti a ještě se hýbou) - vždyť dárky nosí Ježíšek, no ne? Taky mě štve, že teď každý dělá ty adventní věnce - já to nedělám, protože mi to nic neříká, za mého dětství jsme adventní věnce nedělali (narodila jsem se za rozvinuté totality - to je myslím zase německý zvyk), i když jsem z věřící rodiny a mám k tomu vztah.

Takže já se tak nějak snažím být tím vším neovlivnitelná a dělat si to po svým. Samozřejmě ráda zdobím domek - větvičky, šišky, baňky, zvonečky - dost kvůli malému, hrozně se mu to líbí.
Co mě třeba naštvalo zrovna včera: my, abychom ulehčili mé tchýni starost s vybíráním dárku pro našeho synka, tak jsme již v říjnu koupili dárek, přivezli jí ho, aby u ní byl pro malého nachystaný. No, a ona včera volala, že malému koupila ten debilní psací dětský stroj, který teď běží v reklamách. Taková kravina - já bych ji asi picla. Tak jsme se snažili jí to ulehčit, a ona zase něco koupí z těch pitomých reklam. Snad malému nezapomene dát ten "náš" dárek, který jsme jí přivezli.

No, to víš, že jsme už taky zažila, že jsem dala dárky našim (mamce a bratrovi) a oni si je potom mezi sebou vyměňovali, protože se jim to nehodilo. Tak to mě tenkrát taky trošku nadzvedlo nebo namíchlo - ale co se dá dělat.

No, tak zatím ahoj a přeju Ti "ničím neovlivněné" Vánoce, Beruška
JaninaH
25.11.2005 9:57:17
Kiri,
rozumím, rozumím, rozumím!
Prožívám to úplně stejně. Zejména to obdarovávání lidí, kteří nic nechtějí, mě štve nevýslovně.
Ale co s tím?
J.
kiri
  • 
25.11.2005 9:46:56
Ale v mojí nespokojenosti se životem to opravdu není. Já mám svoje koníčky, které miluju, práci, která mne baví, dceru, která se vyvedla, dům, který mám ráda, kamarádky, se kterými si jde popovídat a dvě kočky, které mají rády mne. Ale co nesnáším jsou vánoce. Ta spousta stresu a zbytečných příprav, které se dělají, aby se neřeklo, protože to chce někdo jinej. Není to v tom, že by jeden nechtěl něco dát. Třeba vždycky plním nějaké to přání dětem z dětského domova. Není to ani v tom, ež bych nerada pekla. Já peču dost. Ale musí to být v klidu. Já nesnáším ten stres a honění kolem vánoc. Příjdeš do obchodu a do uší ti hučí koleda už v listopadu. Lidi nakupujou jak o život. Já musim taky. Proč ? No protože ne všichni pochopí, že když nemají žádné přání, tak jim vlastně nemám co koupit. Když řeknu, já nic nechci, já všechno mám, nic mi nekupuj. No tak nic nechci. Ale pak nekoukám jak puk, když dostanu něco jen tak symbolicky. Máloco se mi protiví víc, než vybírat dárek pro někoho, kdo ti řekne, já nic nechci a nepotřebuju, ale přitom čeká, že mu dáš něco báječného. U stromečku tu či tam křivej úsměv a po vánocích se stejně dozvíš, že jsi koupila krávovinu. To tedy ale vážně nemusim. Rozumíš mi?
Beruška
  • 
25.11.2005 7:56:30
Ahoj Kiri,

nespokojenost není momentální stav člověka, nýbrž jeho vlastnost. Toužíš vše změnit (myslím třeba ty Vánoce), ale pochybuju, že bys po nějaké změně byla spokojenější než předtím - možná jenom chvilku. Pak by v Tobě zase narostla nespokojenost.

Víš, co? Zkusilas mít nějaký zájem (nemám na mysli nějaké drahé koníčky), ale třeba něco si přečíst, něco doma naaranžovat nebo přeskládat, přesadit kytky, nebo nejlépe mít domácího mazlíčka - co Ty na to? Ale i pak nevěřím, že bys byla opravdu spokojená ... - spokojenost je vnitřní stav. I kdybys měla super manžela, pomocnici na přípravu Vánoc a kdovícoještě, tak pokud nebudeš spokojená SAMA SE SEBOU, je to stejně na nic ... Tak čau.
kiri
  • 
24.11.2005 17:08:11
NO a mě nemá kdo pomoci. Už. Dcera přijede ze školy kolikrát až na poslední chvíli. Letos možná vůbec ne, protože asi budou trávit vánoce u rodičů svého snoubence. A mě to ani nebaví připravovat něco, když u toho vlastně nebude. Můj muž všechno odkejve a na všechno se vykašle. Pak se diví, že jsem nic nepřipravila a je votravnej, že by chtěl tohle a támhleto a že si to představoval jináááááč. Prostě bych celý slavný vánoce škrtla a v naprostém poklídku si poseděla v práci. Jenže to nejde. Přez vánoce se u nás v práci netopí. :-(
 Příspěvky 110 z 47 [Dalších 37 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.