| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Chudáci lháři

[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 44 [Dalších 4 >>]
Manka, 1 syn
  • 
19.8.2011 14:22:34
Fakt nevím, jinak mám na dětství idylické vzpomínky...možná jsem ji jen nechtěla zklamat. S mamkou mám bezvadný vztah...Jo, nakonec mě naučila plavat právě ona, o tři roky později na Orlíku.
19.8.2011 14:18:54
Nezlob se, ale nevím, co je na tom k smíchu. Tu dobu jsem zažila a v málo majetných rodinách to tak opravdu chodí. Automatické pračky jsou záležitost moderní doby a spousta rodin na to neměla. Moje máma prala na valše. Na mateřské byla minimum, chodila na noční a nás nechávala přes noc doma, otec byl ve světě, vůbec jí nepomohl. K tomu zahrada a ve 40 rakovina. Neměla to lehké a my jí to neulehčovali.
Valkýra
19.8.2011 14:16:34
Manko,
i když tě máma nebila, tak bych řekla, že ti prováděla mnohem horší věci. Jistě jsi v nitru věděla, proč to o tom plavání neříct. U nás by následovalo: "Jsi úplně pitomá, to si myslíš, že tě tam nechají utopit? Tak se neboj a plav! Taková ostuda a co si učitelka vůbec myslí, že si kvůli tomu budu brát volno? Jsou s tebou jenom problémy a přiděláváš práci!" A tak týden by na mě byla okatě naštvaná a vracela by se k tomu, schválně přede mnou by o tom mluvila s ostatními....
Valkýra
19.8.2011 13:53:36
Katko,
protože někdo automaticky kopíruje hodnoty rodičů~d~
Já jsem jednou mámě tohle vytkla a ona se do mě pustila, jak byla věčně utahaná, že my se s každým dítětem válíme doma 3 roky a ona byla jenom půl roku, že nic nebylo k sehnání a všechno sháněla až po práci, nemohli jsme mít víc hadrů a každá ušpiněná věc se musela hned vyprat, i když třeba velké praní bylo plánované až na víkend a nedejbože něco zničit, to byla téměř neřešitelná situace a že vůbec ušpiněné děti se tehdy považovaly za nevychované děti a jejich rodiče za neschopné. Howg.
~t~
Manka, 1 syn
  • 
19.8.2011 13:50:35
Já měla dvš velké lži. První - ve třeti třídě jsme chodili se školou na plavání, jako asi všichni. Já měla panickou hrůzu z vody, nic se mnou nenadělala instruktorka ani učitelka. Tak napsaly do notýsku mojí mamce, že se bojím a bylo by dobré, kdyby na pár hodin mohla jít se mnou, že bych se možná tolik nebála. Já (nevím poč, mamka mě nebila) jsem se to strašně bála doma ukázat. Takže jsem to neukázala. Jenže, bohužel, po 14 dnech mamka potkala mou učitelku, která se jí ptala, jestli tedy někdy pojede s námi. Máma o ničem nevěděla, evidentně si připadala jako naprostý idiot, že nic neví. Tudíž - přišla domů a prvně v životě jsem dostala šílený výprask páskem. Ke všemu, protože naši byli rozvedení, mi máma řekla, ať si sbalím věci, že půjdu ke svému prvnímu tátovi a jeho ženě (bydleli na stejném sídlišti). Brečela jsem šíleně, už jsem v předsíni stála s batohem na zádech a plyšákem v podpaží. Pak přišla domů má starší sestra a řekla, že když půjdu já, půjde i ona. Takže jsem zůstala doma. Nevím, jak daleko by máma tenkrát zašla, ale už při tom pláči jsem si umínila, že až půjdu druhý den ze školy, k tátovi se nevrátím a někam uteču.Z mého dnešního pohledu - já bych to svému synovi neudělala, myslím, že by to pro něj byl dost velký otřes. Já sice nepociťuji žádnou újmu, i o tom někdy normálně mluvíme a děláme si z toho legraci, ale jak říkám - já bych to svému dítěti neudělala.
Druhá lež - měla jsem několik dost špatných známek v žákovské knížce. Dlouho jsem ji neukázala, s tím, že učitelka ji má u sebe, pak jsem ji zase nemohla najít. Nakonec mě insiprovala spolužačka - v tašce ji praskl igelitový sáček s mlékem a všechno zničil. Dostala novou žákajdu, kam se samozřejmě staré známky nedopisovaly. Tak jsem to udělala taky - ne abych ji normálně třeba roztrhala a někde dál od domu vyhodila. Já sem si jí dala na kuchyňskou linku a polila jsem ji mlékem. Teprve potom jsem ji šla vyhodit :-)). Stejně se na ty známky přišlo a nic moc z toho nebylo, ale máma na tu moji "originální ztrátu" nikdy nepřišla. Až asi ve 20 letech jsem jí to řekla.
Sama lež samozřejmě nesnáším :-).,Naposled mi lhal syn (aspoň co vím), asi v 9 letech (teď je mu 12). Měl brát antibiotika na středoušní zánět. Pro děti se, bohužel, dělala i jako sirup. Syn od mala léky v sirupech nesnáší. Ale brát je musel. Tak si vymínil, že mu to nalejeme do odměrky a on to potom vypije sám v kuchyňském koutu, protože "se u toho hrozně šklebí". Bylo mi divné, že po sobě odměrku i vyplachuje. Tak jsem ho jednou pozorovala. Samozřejmě, každou dávku vylil do dřezu. Tak jsem mu řekla, že je mi to líto, že mi lhal. Měl to říct, třeba by nám lékař napsal něco v tabletách. Sem tam (po nějakou dobu - asi 14dnů) jsem mu to ve vhodném okamžiku připomněla. Hodně ho to mrzelo, je dost cíťa. Takže doufám, že si z toho vzal ponaučení. I když samozřejmě, nejsem zase takový idealista, abych si myslela, že mi nikdy už nezalže. Ale tajně doufám, že ne. Zvlášť kdyby šlo o nějakou vážnou věc.
Jejda, nějak jsem se rozepsala :-))
Katka, kluci 12 a 8
  • 
19.8.2011 13:01:00
Ježiži jak já tohle nesnáším. K nám chodí klukův kamarád, jednou spadl na kolena do bláta a brečel jak želva...povídám, co je, bolí tě to, neodřel ses ? A on že máma bude hrozně nadávat...Pro jedny pitomé kalhoty od bláta, které pustí v pračce...není to jen věc z minulosti, stále jsou matinky, co na tom bazírují.
Valkýra
19.8.2011 12:14:14
Tizi,
souhlasím.
Dospělý se navíc může vyhnout lhaní tím, že o některých věcech nemluví, na otázku nemusí odpovědět, může říct, že o tom a tom nechce mluvit. Dítě tohle nemůže.
Tizi
19.8.2011 12:02:44
Zajímavé, také mě už napadlo proč někteří rodiče tak trvají na :"cokoliv, jenom ne lež." Prostě kontrola či převaha nad dítětem za každou cenu? Taky si pamatuji okamžiky, kdy jsem zalhala, i přesto, že moji rodiče nijak přísní nebyli. Z dnešního pohledu kvůli blbostem, nějaký konflikt s učitelkou ve škole, lajdáctví a tak. Sama přesně nevím proč, nechtěla jsem to s rodiči řešit, nechtěla poslouchat jejich výčitky,nechtěla se cítit před ními trapně, hloupě, neschopně atd. Takže se dodnes dokážu do takového dítěte vcítit a chápu, že pro něj to může být mnohem větší a hůře řešitelný problém, než pro dospělého. A netlačím, aby přiznalo, že lže, situaci řeším v rovině obecné a nechávám únikové cesty ~:-D
Valkýra
19.8.2011 11:57:49
Barčo,
kalhoty~t~
U nás se zašpinění nebo dokonce zničení nějaké věci taky trestalo, ne tedy výpraskem, ale řečmi o prasatech, která si ničeho neváží a jenom přidělávají práci a k ničemu nejsou.
Já si zase pamatuju, jak jsem jednou dělala pokus s rostlinami, dala jsem bíle kvetoucí kytky do roztoku s červenou razítkovou barvou a sledovala, jak tu barvu nasávají a barví se narůžovo. Bylo to tehdy v nějakém časopise. Jenže se mi to povedlo zvrhnout na peřinu. Byla jsem naprosto v šoku, udělalo se mi špatně, zvracela jsem strachy a pak to tedy šla vyprat a ono to pustilo i ze sypku, akorát jsem tedy asi dvě noci spala v mokrém. Jak bych tehdy zdůvodnila razítkovou barvu v posteli, nevím, ale bála jsem se strašně. U dcery bych se tomu asi taky spíš smála. Dneska se ale už ničení oblečení a věcí neřeší, skoro nastal opačný extrém.
Barča
  • 
19.8.2011 11:39:19
Je fakt, že jsem jako dítě lhalo děsně, ale bylo to vinou mé neskutečně přísné matky, která dělala z komára velblouda a velmi tvrdě nás trestala. Bála jsem se tak moc, že jsem raději lhala. Byla přece jen šance, že lež projde a já nebudu trestána. Pamatuji si, že jsem si jednou na obědě udělala skvrnu na kalhotech od rajské omáčky. Kamarádky tvrdili, že se to nevypere.Tak jsem kalhoty ze strachu zahrabala na hnoji a když je matka hledala, tvářila jsem se jakoby nic. Když se šla na jaře hnojit zahrada a kalhoty byly objeveny, umíte si představit ten cirkus Humberto, který nastal :-) držela jsem Plzákovo pravidlo o zatloukání, ale bylo to prd platné, bylo jasné, kdo to udělal. Když si představím, že by něco takového udělal můj syn, asi bych se smíchy neudržela a následně přemýšlela, proč to udělal. Jsme už někde jinde než naši rodiče, kteří byli taky jiní než jejich rodiče a tak dál....
[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 44 [Dalších 4 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.