| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Obézním dětem jen dieta a pohyb nepomáhá

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 26 [Dalších 6 >>]
štěpánkaa
1.12.2010 21:41:10
Hilly, četla jsi můj příspěvek? Silnější dvojče jí méně a zdravěji~w~~w~~w~ Jinak samozřejmě, ovlivnit se to dá, ale NE VŠE, NE VŽDY a NE 100%.~d~
Hilly.
1.12.2010 21:37:40
No ovlivnit se to určitě dá, prázdný pytel nestojí,že.
To, že má brácha rychlý metabolismus možná ubližuje tomu silnějšímu. Pokud chce být štíhlý, nemůže jíst stejně jako jeho bratr.
jedna plus dvě
1.12.2010 20:42:11
Hodně souhlasím s ovlivněním geny, ale myslím, že je to i dost propojené - zacyklené s životním stylem. Příklad naše rodina: můj táta a všichni jeho sourozenci - všichni obézní, ovšem všichni si vzali štíhlé partnery. Každý má dvě děti a z nich je jedno tlusté a jedno hubené!!! Já hubená, sestra bohužel chytla ty druhé geny. Jeden bratranec tlustý, druhý hubený. Jedna sestřenka tlustá (její děti opět jedno silné, jedno štíhlé), její brácha hubený... Ale vidím u té obézní půlky rodiny, že na to pak prostě kašlou: nic s tím neudělám, tak žeru na žal a mezi lidi radši moc nevylejzám (moje sestra, můj bratránek, teta...)
štěpánkaa
1.12.2010 19:42:40
Evo u nás je to podobné, až na to že kluci jsou DVOJČATA. "starší" má 178 cm a 80 kg, "mladší" 175 a 65 kg. Výchova stejná, stravovací a sportovací návyky (obojí ve velké míře) stejné. "starší" se trochu hlídá, nejí zdaleka tolik množství jídla jako "mladší" a naopak se cpe zeleninou a ovocem. Žížala naopak láduje sladké páté přes deváté a slovo zelenina považuje téměř za neslušné. Sladké ovoce ale jí. Takže na moudré řeči o tom, že stravovacími návyky a sportem se dá VŠECHNO ovlivnit se musím jenom~t~~t~~t~
Eva
  • 
1.12.2010 19:20:42
Máme dva kluky, starší se narodil s váhou 4,80 kg a je stále "cvalík", nyní v 17 letech má asi 170 cm a 80 kg. O 1,5 roku mladší: porod. váha 3,30kg a nyní asi 170 cm (každý den se to u nich mění)a 51kg. Přezdívka Komár je výstižná. Oba byli kojení, stejná školková i školní jídelna, malí závodně plavali,pak spíš kolo, bruslení. Mladší má víc než rok problém s kolenem, nesmí ani cvičit a nepřibere.Vypadají jako Lauer a Hardy.
Asi to dělají geny, manžel měl též od dětství nadváhu přes dostatečný pohyb doma i v práci a na chlapa nezvyklou zálibu v zelenině,ve 45 letech zhubnul "díky" cukrovce. Úplně stejný osud měl i tchán.
Hilly.
1.12.2010 16:13:51
nejlepší je nakupovat jídlo přesně, porce na snídani, večeři, oběd pro každého člena domácnosti...nic navíc..To se potom blbě vyjídá lednička, když neni z čeho brát
Hilly.
1.12.2010 16:11:03
No jo, to jsem chtěla napsat, než jsem dočetla, to bude asi po babi, nebo dědovi:-)
A taky asi záleží na životní situaci v které se člověk nachází
1.12.2010 15:34:22
Moji rodiče žili celkem aktivně, ale mě třeba sportování absolutně nebaví. ~d~ Jako dítě jsem pořád lítala venku, ale jako dospělá mám hrozně málo energie. Když jdu sportovat, tak jsem potom tak vyřízená, že už nejsem schopná zvládat další věci jako je práce, úklid apod. ~n~ Sport mě vůbec energiií nenabíjí. ~n~ O nějakých hromonech štěsí nemůže být ani řeč. ~n~~d~
Jinak se vidím naprosto v babičce a jejích genech. ~n~
1.12.2010 15:30:00
Přesně to jsem tím chtěla říct. Alkohol si odepřít můžeš, jídlo ne.
leli
1.12.2010 14:51:46
Hm, já mám tři děti. Já i manžel jsme hubení, dvě děti taky. Jedno je bohužel "oplácané", sladké domů nekupuju, rekreačně sportujem. Vím, že prostřední má menší energetický příjem než většina hubených dětí co znám, manžel na tom byl prý v dětství podobně, takže asi geny. Snažíme se jí spíš pomoct aby se měla ráda taková, jaká je, není tlustá, má štíhlé ruce a nohy, ale to bříško tam prostě je. Od té doby co ji mám, dívám se na baculaté děti jinak.
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 26 [Dalších 6 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.