| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku S kočárkem na nákup?

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 169 [Dalších 149 >>]
Daniela, dva kluci
  • 
13.9.2010 16:06:34
Myslím, že jste si to zavinila sama, zbytečně se rozčilujete.
Luca83
12.9.2010 19:41:40
No byli jsme tak v šoku, že jsme se radši klidili ~:( Navíc u kasy stáli asi 4 zákazníci a tvářili se hodně blbě, z toho jedna starší paní utrousila poznámku, že se máme pořádně podívat na dveře, že se tam s kočárkem nesmí ~a~ Cítili jsme se jako trestanci :-© A to jsme jeli do toho obchodu speciálně, máme to cca 30 km jednu cestu a měli jsme v plánu nakoupit věci cca za 2.000,- Kč - jejich škoda.
12.9.2010 14:54:56
??? co ? V Pompu ??? .... tak to se divím. Je to tam dost velký a nechat kočár v hale nákupního centra.... to je jako nechat ho stát přímo na ulici... Já byla v JI Pompu minulý týden a nikdo mě naštěstí s kočárem nevyhazoval. Asi záleží na tom, kdo tam zrovna prodává. Ani blbě nekoukali... i když já se teda nesnažím s kočárem vjet úplně všude. Nechám ho stát třeba o uličku vedle ( kam vidím). Chápu totiž prodejce že pak nadávají, když některé maminy se snaží projet i tam kde to nejde a srážejí věci z regálů, špiní pověšené oblečení a je jim to úplně jedno.
Jinak teda ZNAK PŘEŠKRTNUTÉHO KOČÁRKU na dveřích obchodů absolutně nesnáším !!! ... a toleruji ho jen v případech kdy tam neprojedou ani ty nejmenší golfky. V ostatních případech obchod prostě ignoruji a nebo beru dítě do šátku
Elíláma
12.9.2010 11:05:22
Mám podobnou zkušenost z obchůdků v Tescu, ikdyž jsem se s vozíkem cítila jako trubka, nikdo nás nevymýtil a já nechtěla smýkat sedačku přes obchůdky plus nákupy. Bez problémů.
Taky mám dobrou zkušenost z našeho bohnického Lidlu, kde mě sice obhlíží ostraha, ale je označená a nehraje si na "FBI" jako v Albertech, takže mi vůbec nevadí, ale nikdo neremcá, ani, když si dám nějakou prázdnou krabici do kočárku (nevedou košíky) a cpu věci tam, minule jsem brala do ruky pár věcí se šátkem a smetana už se mi vešla jen do šátku, tak jsem ji tak donesla k pokladně, nikdo nikdy nic neřekl, naopak, pokladní se vždycky na malého usmějou, nikdy mi nechtěli prohrabat kočárek, i když třeba kontrolují košíky za pokladnou, chodím tam s malým moc ráda, ikdyž se traduje "že Lidl je póvl", já s ním problém nemám.
A Makro chápu, že nepovoluje děti, samožřejmě škoda, že už tam nemůžu chodit, na druhou stranu, samozřejmě, že jsem tam nakupovala do domácnosti ne pro byznys :-)
No a často zde zmiňovaný Schlecker - už tam prostě nechodím :) V DM je spousta prostoru a spousta maminek, tam už ani nikdo nemrkne okem, to by se umrkali ~t~ ale musím také pochválit našeho drogistu v malém stísněném obchůdku na sídlišti Bohnice, tam se nevejde pomalu ani člověk bez kočárku, ale drogista nosí přesně to, co potřebujete, z regálů, ještě poradí co je nejlevnější a nejvýhodnější, vede i obyčejné věci jako jádrové mýdlo, a ještě je moc milý.

zato moje zkušenost z prodejny látek v Holešovicích (u Alzy) jsem byla v šoku, zeptala jsem se prodavačky, jestli si můžu s malým sednout na stoličku v obchodě a nakrmit, ona že jo, asi mě ani moc nevnímala. Tak jsem si sedla, otočile se trochu stranou a musela dát malému napít, venku široko daleko nebyl ani schodek, kam bych si mohla sednout, to bych musela běžet do parku, ale s námi i naše prababička o holích. Tak jsem prostě kojila a najednou na mě hoodně naštvaně volá vedoucí jestli bych jako mohla "s tím" do její kanceláře, no, babský obchod s látkama... každopádně jsem se cítila jako bych si tam sundala strašně smradlavé ponožky nebo se vyžívala ve svlíkání. Achjo. ~Rv
Jitka S.
  • 
12.9.2010 8:44:59
Naopak musím pochválit malé obchody přidružené k hypermarketům v nákupních centrech. Byť je na všech velká cedule, že vjezd nákupních košíků zakázán, pokud je v košíku vajíčko s mrňouskem, nikdy jsme se nesetkali s jakoukoli připomínkou či "škaredým pohledem" prodavačů.
Jitka S.
  • 
12.9.2010 8:39:05
To "projití pokladnou" je pouze o tom, jak se k tomu dotyčná rodina postaví. Když jdeme na nákup, tak syn pravidelně dostane "velký hladík", který zachrání pouze rohlík nebo houska. Než stačíme nakoupit, tak je snědeno a po pečivu ani památka. Ale není přece problém, ten rohlík-housku navíc nahlásit. Pravidelně na pokladně hlásím o rohlík-housku víc (kupujeme-li je v ten moment). Kolikrát mne slušná pí pokladně opravuje, že jich není nahlášených sedm, ale pouze šest. A já či manžel s úsměvem na tváři vysvětlujeme, že prcek jeden během nákupu slupnul :-)) A když dostaneme hlad my, velcí, tak je to stejné. Nahlásit rohlík, či namarkovat prázdný obal od tyčinky,...
Je to opravdu jen v lidech.

A problém úzkých samoobsluh není jen na malých městech. Ve starobylých čtvrtích s činžovními domy, v Praze ve Vršovicích, Strašnicích,... (nemyslím to jako urážku) je též problém dostat se s klasickým hlubokým kočárkem. Když syn dorůstal, byla jsem šťastná, že mohu přesedlat na golfky. Pak už jsme se dostali všude. A kde to přes zákaz nebo opravdu úzkost vchodu nešlo, tak tam jsme prostě nešli.Sami se ochuzují o zákazníky.
Kabelicka
  • 
12.9.2010 0:24:47
Některé osoby opravdu používají kočárek jako zástěrku ke kradení. Jasně že nejspíš ne my, které přispíváme do diskuse. Sestra má známou (kamarádku z dětství), která se nabídla že s malou občas půjde ven. Jenže pak sestra zjistila, že ona šla s tím kočárem vždycky na nákup a do korby cpala a následně provážela zboží, pochopitelně bez zaplacení. Fakt!!!! Sama jí to dotyčná řekla.

Jinak já osobně jsem nikdy s cedulí zabraňující vstupu kočárkům nesetkala /Praha/. Je pravda, že tu máme masnu a tam jsou 4 schody..prostě jsem tam ten kočár narvala, pomohly jsme si se sousedkou (šla rovněž s kočárem)..prodavačky čuměly, ale přece nenechám dítě venku.. a vlastně ani prázdnej kočár za XX tis. Kč. Jedinkrát jsem nechala malou i s kočárem venku, na chodbě v bytovce u známé (malý byt, spalo tam její dítě a ona se bála že tu její probudím, chtěla jsem jí vyhovět), ale měla jsem srdce úplně v kalhotách a každou chvíli jsem koukala na tu chodbu, jestli malou někdo neukradl z kočáru. FUJ. Je to už 4 roky a nezapomenu na ten strach, měla jsem pak na sebe vztek, že jsem malou takto ohrozila, kvůli té známé.

Co se týče případu v Bílovci, asi bych většinu nákupů nechávala na manželovi (jestli to teda správně chápu, že jste nepojízdná tudíž dedukuji že auto má manžel) a na nějaké menší nákupy bych vyrážela s někým známým, kdo by buď čekal u kočárku, nebo šel naopak dovnitř a nakoupil..
11.9.2010 22:16:05
Máte zajímavé názory, ale chtěla bych Vám jen napsat, že jsem si jednou dovolila nechat kočárek v uličce mezi vchodovými dveřmi, takové ty dvojité dveře, kde je spousta místa asi 1,5x3m, celé prosklené. Nakupovala jsem s malým v náručí a poté, co jsem se vrátila ke kočárku, jsem zjistila, že mi nějaký šmejd vhodil do kočárku cigaretu a ta mi seškvařila látku sedačky a udělala 5cm velkou díru. Děkuji dodatečně jakémusi kreténovi z Mariánských Lázní za tuto zkušenost. Fakt si nedovadu představit, že bych tam malého nechala a jsem ráda, že se ta látka jen seškvařila a nechytla. Upozorňuji Vás, že ten kočárek nikomu ve vstupu nepřekážel. Někdo prostě chtěl udělat sviňárnu. Omlouvám se za ty výrazy, ale ještě dnes mě to štve. Jo a pokud jsem do nějakého obchodu nemohla i s kočárkem, tak jsem se na ně vybodla a šla jinam.
wer
11.9.2010 21:46:08
já si tu dobu neidealizuju,nechtěla bych se do těch dob vátit ani za nic,
to bylo jen malé zasnění a vzpomínka

(navíc jsem bydlela v malém městě kde každý každého zná, s těmi obrovskými kočáry se ani dovnitř nedalo, stály se fronty,věci se sháněly...... no žilo se jinak,nesrovnávám z dneškem)
jana
  • 
11.9.2010 20:27:37
bezbariérovost mně v českých budějovicích překvapila v bazénu pro plavání dětiček,žádná.chtěla sem tam s dceruškou chodit,protože to mám blízko ale na dotaz,jak se tam dostanu,cca 12,15 schodů, mi bylo sděleno,že si maminky pomáhají mezi sebou.Asi bych tam měla stát a čekat,až nějaká přijde.tak to mně odradilo.Zařízení pro malé děti :o))
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 169 [Dalších 149 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.