| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku S kočárkem na nákup?

 Celkem 162 názorů.
 Terinka4444 


jo jo 

(8.9.2010 8:50:58)
Tak u nás ve městě 16000 obyvatel, byly takovéto dvě sámošky z dob dávno minulých a tam se také s kočárem nesmělo. Ale tam na plnou hubu řekli, že mámy s kočárem jsou zlodějky a kradou, takže tam nesmí. Docela troufalé trvzení, město se projde za 10 minut celé, je tam Tesco, Plus, Lidl, Albert.... takže sem lidi chodili proto, že to bylo u baráku. S Tescem skončili obě dvě i s jejich hnusnými arogantními prodavačkami, které na mámy koukaly jak na póvl. Asi tam fakt někdo kradl, ale šmahem poručit, ať si kočár, já měla za 20.000,- ,nechám venku, vzbudím spící dítě, nikdo za ty kočáry nezoodpovídal, to byla na mě silná káva. Nějak tam přestala chodit celá naše rodina a takhle to bylo u spousty mamin, jako chraň vás ruka Páně, jestli k těm hnusákům někdo páchne~t~~t~~t~~t~~t~to jsem nadávala já, když jsem si tam nemohla koupit chleba, protože označena za zlodějku jsem nebyla s kočárem vpuštěna. To je jak kdybych nesměla na silnici, protože nějaká ženská taky určitě způsobila dopravní nehodu. Můj názor je ten, zlaté Tesco a podobné hypermarkety. Tam si v klidu nakoupím, nikdo mě neotravuje, nikdo blbě nečumí a můžu tam i s kočárem, přestože už tam určitě někdo s kočárem kradl~y~
 Vilma 
  • 

Re: jo jo 

(8.9.2010 10:02:35)
Tak takhle probíhal můj první výjezd z kočárkem na velký nákup asi až po půl roce co se malý narodil. Slavnostně jsme se sbalili a jeli na nákup do Jihlavy. Tam jsem zjistila, že do většiny obchůdků nemůžu a naschvál to měli zatarasené, aby tam kočár nevjel a dál už by jezdit šlo. Když jsem se zeptala, proč, tak mi prodavačka natvrdo řekla: "Protože nám tady s kočárky kradete!!!!". Málem mi vypadly oči z důlků. Všichni kolem se otočili a koukali, jako bych si už něco nesla. A od té doby Tesco, City Park a velké markety to jistí. Jen je mi líto, že třeba v Pompu (hračky) také chtěli abych nechala kočár venku a dítě nosila v náručí. Snad už to tak není.
 Hilly. 


Re: jo jo 

(8.9.2010 13:59:44)
Vilmo, co vím, tak v Jihlavě je obrovské, ale obrovské! množství sociálně nepřizpůsobivých občanů. Minulý týden dokonce zlmátily dvě takové jednu maminku na dětském hřišti. Kvůli těmto tlupám dokonce stojí na některých hřištích strážníci. Takovéto tlupy třeba jdou krást hromadně do "prioru", každý to ví, ale vykázat je nemůžou...takže tam se nedivím, že se prodavači v Jihlavě snaží kradení různým způsobem omezit.
 Vilma 
  • 

Re: jo jo 

(8.9.2010 14:48:13)
Hilly tohle mě nenapadlo. Ale asi jo když o tom přemýšlím.
 Veveruše 


Re: jo jo 

(9.9.2010 20:47:18)
To je docela drsné. Romům vstup zakázat nemůžou, to by byli rasisti. Tak zakážou vstup kočárkům, tím vlastně nikoho nediskriminují~a~. No, ještěže bydlím v Praze, tady se mi nikdy nic takového nestalo, a že nepřizpůsobivých občanů i neobčanů tu také není málo...
 GNRgirl 


Re: jo jo 

(12.9.2010 14:54:56)
??? co ? V Pompu ??? .... tak to se divím. Je to tam dost velký a nechat kočár v hale nákupního centra.... to je jako nechat ho stát přímo na ulici... Já byla v JI Pompu minulý týden a nikdo mě naštěstí s kočárem nevyhazoval. Asi záleží na tom, kdo tam zrovna prodává. Ani blbě nekoukali... i když já se teda nesnažím s kočárem vjet úplně všude. Nechám ho stát třeba o uličku vedle ( kam vidím). Chápu totiž prodejce že pak nadávají, když některé maminy se snaží projet i tam kde to nejde a srážejí věci z regálů, špiní pověšené oblečení a je jim to úplně jedno.
Jinak teda ZNAK PŘEŠKRTNUTÉHO KOČÁRKU na dveřích obchodů absolutně nesnáším !!! ... a toleruji ho jen v případech kdy tam neprojedou ani ty nejmenší golfky. V ostatních případech obchod prostě ignoruji a nebo beru dítě do šátku
 Katka a dvě holky 
  • 

Re: jo jo 

(8.9.2010 11:37:00)
No ty skušenosti z krádežmi mám a velké ledacos schovávají a nepřiznají to.Fakt je to že v těch velkých můžete sežrat co chcete a nikdo vás nevidí.Děti vypijí kde co a snědí a maminky je v tom podporují ,dokonce se mi jednou stalo že rodina platila u pokladny a dítě mělo džus a nějaký oplatek a když jem se zmínila kdo to jako bude platit tak tatínek říká to je přece pro dítě a maminka se blbě uculovala .Přitom byli hogo fogo důležití oba.A takoví skušeností jako prodavačka mám fůru
 Eva + Klárka2/07 


Re: jo jo 

(8.9.2010 12:28:04)
Katka a dvě holky: tohle dělá můj brácha, jde s holkama do Kaufu, dá jim do ruky "crosan", ony ho sní a u pokladny to nenahlásí. Jeho odpověď: Proč?
Klárka od mala ví, že co se koupí se může jíst a pít až po zaplacení. Nikdy jsem jí nedávala ani rohlík. Vadí mi to.

A kočárky v obchodě: moje mamka dělá v malé drogerii a nejradši má rodinku: tatínek, maminka s kočárkem, další dítě. A všichni krouží po prodejně, kde zaberou celou uličku, vezmou jedny plínky a jedou k pokladně. To nemůže ten tatínek počkat venku??? A třeba Schlecker má tak úzké uličky, že se tam s kočárkem nedá jet.
 Horama 


Re: jo jo 

(8.9.2010 13:02:16)
Já tedy naopak začínám nákup tím, že dojedu k rohlíkům a jeden vrazím dceři do ruky - protože jinak bych prostě nakoupit nedokázala. Ale samozřejmě ho na pokladně hlásím. Navíc jí obvykle stačí půlka, takže půl má v ruce a půl je v pytlíku a dá se započítat. Vysvětlit rok a půl starému dítěti, že dostane najíst, až zaplatíme, se mi zatím nepodařilo.
 Eva + Klárka2/07 


Re: jo jo 

(8.9.2010 13:18:50)
Možná kdybys jí to říkala od malinka a prostě od mala ten rohlík nedávala, že ho prostě dostane až za pokladnou, tak by si zvykla. Já to prostě Klárce nedávala. Protože když už dáváš, tak proč najednou to zakazovat, to dítě asi nepochopí.
 kačude 


Re: jo jo 

(9.9.2010 14:57:36)
Já jsem malou taky nechtěla učit na jedení v kráme,ale sama tchýně,prodavačka v té prodejně jí dala mls několikráta.A pak už to chtěla pokaždé.~:(
 maja 
  • 

Re: jo jo 

(9.9.2010 21:23:57)
když ten rohlík zaplatíš tak v čem je problém? ...myslím, že u malých dětí se rohlík tolerovat dá. Já s tím tedy žádný problém nemám
 binaryy szuká ovci 


Re: jo jo 

(8.9.2010 13:25:45)
taky dávám, jelikož mé dítě nesnáší obchody ale něco jíst musíme, že. takže místo toho aby řval celý nákup dostane půl rohlíku a je klid. nikdy s tím nebyl rpoblém ani u pokladen. nebo když nakupuji ve velkém obchodě velký nákup, který mi zabere i hodinu a více, a mám žízeň, vezmu si nějaké pití, co si chci koupit, napiju se a dám do vozíku, platím většinou poloprázdnou lahev.
 Binturongg 


Re: jo jo 

(8.9.2010 13:38:01)
binary - v podstatě nemám nic proti, ale do jisté míry mi to připadá jako nevychovanost.
Aby byl na nákupu klid, nosíme křupky aj. - vlastní, nerozbalíme si pytlík v krámě ~:-D
 binaryy szuká ovci 


Re: jo jo 

(8.9.2010 13:41:15)
jasně, ale né vždy ty křupk ymám a ne všude je u nás mají. proto do toho obchodu jdu~;) pokud mám možnost dát mu piškot z domu , neváhám
 Kaplanka+kluci 07/05+11/08 


Re: jo jo 

(8.9.2010 14:03:35)
a hlásíš ty křupky při vstupu do obchodu? Mně se stalo opakovaně, že jsem zapomněla a chtěli to po mě zaplatit (třeba jsme měli s sebou čaj ve flašce od jupíka, tak jsem říkala prodavačce,ať se napije)

Jinak nekradu, ani by mě to nenapadlo. Pokud děckám dám něco ruky (špičku rohlíku,takže lze dopočítat),tak vše hlásím.
 binaryy szuká ovci 


Re: jo jo 

(8.9.2010 14:07:51)
no já má vetšinou tak 5 křupek v krabičce,sáček nechávám doma, tak není co platit:) nehlásím.stejně než vystojíme frontu, tak to má snězené. a taky nekradu.
 Jana + Adámek 2 roky 


Re: jo jo 

(16.9.2010 13:02:55)
jo a jak dokážeš, že sis ty křupky nevzala z regálu a nerozbalila tam??? ~t~ to dám tomu děcku raději ten kousek rohlíku,(vždyď druhá polovina je v sáčku) a uklidním ho tím. I pitíčko jsme už otevírali před placením, když jsme zapomněli svůj čajík...Samozřejmě ostatní nerozbalujeme, ale nenechám děcko celý nákup plakat.~p~ Buď má žízeň nebo hlad!!!Platíme vždy všechno, bych se styděla~f~ Když bude chtít někdo něco klovnout, tak to udělá a nemusí to být zrovna maminka s kočárkem~q~
 Binturongg 


Re: jo jo 

(8.9.2010 15:03:29)
Kaplanka - to s tou lahví od Jupíka chápu, ale prostě bych ji tam nebrala.
A hlásit křupky? K čemu? Mám jich pár v mikrotenovém pytlíku... ~;) ~:-D
 Horama 


Re: jo jo 

(8.9.2010 14:19:01)
Já takhle nosila vlastní rohlík. A nakonec jsem za něj ještě platila u pokladny, protože jsem neměla jak dokázat, že už jsem si ho s sebou přivezla. Takže teď dávám rohlík z krámu a taky ho u té pokladny platím.
 Binturongg 


Re: jo jo 

(8.9.2010 15:05:10)
Horama - to je taky nápad nosit vlastní rohlík ~t~
 Horama 


Re: jo jo 

(8.9.2010 15:24:02)
Nosíš to, co tvoje dítě jí. Piškoty nebo křupky vyndáš z obalu a jsi v pohodě, jenže za hodinový nákup by toho moje dcera zbodla pytel. Rohlík jí vydrží. Jak říkám, nosit vlastní jídlo je jistě super, ale když na dítě fungují jen rohlíky, tak to skutečně nemá smysl. ~;)
 Binturongg 


Re: jo jo 

(8.9.2010 15:49:21)
Horama - ale jo, já to chápu. Třeba mě to čeká taky, mám 14timěsíčňáka - naštěstí mu rohlíky nijak zvlášť neučarovaly. Kdybych mu měla dávat něco oblíbeného ještě před zaplacením, musela bych ho nechat žižlat zmrzlou rybu ~t~ ~t~ ~t~
 Horama 


Re: jo jo 

(8.9.2010 16:29:58)
Neboj, rohlíky přijdou. Dcera je začala jíst teprve před měsícem, to jí bylo 16M. ~t~ Předtím milovala chleba - to šlo, protože z krádeže krajíce tě v obchodě obvykle nepodezírají. A jinak bych musela brát taky věci jako ryba a pečené kuře. Do kočárku velmi nepraktické. ~t~~t~
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: jo jo 

(8.9.2010 18:47:40)
Proč jako nevychovanost? Já si klidně na nákupu ve větším supermarketu (cca hodinovém) klidně otevřu láhev s pitím a napiju se. Je to v podtatě už moje, hodlám to zaplatit, i když ař za půl hodiny, nikdy za těch cca 6 let s tím nikdo neměl problém.
 maja 
  • 

Re: jo jo 

(9.9.2010 21:26:39)
no a nemusíš vysvětlovat kdes ty křupky vzala??? Mě příjde rizikovější z důvodu nařčení z krádeže právě to , že si přineseš něco vlastního...právě proto, že mnoho mamin má narvané kočárky svými věcmi je pak problém v tom, že můžeš vypadat , žes něco vzala aniž to je pravda....já bych teda potraviny ani drogerii z jiného obchodu do jiného nenosila a vyhýbám se tomu
 Horama 


Re: jo jo 

(8.9.2010 14:17:43)
~R^ Taky tak.
 Panímáma 
  • 

Re: jo jo 

(8.9.2010 13:25:51)
Taky synovi dávám rohlík při nákupu, protože pravidelně jak vidí pečivo, i kdyby byl najezený k prasknutí, začne vyvádět a chce papů. Dělám to tak, že mu ulomím jen půlku a půlku nechám v sáčku, aby bylo evidentní, že rohlík kupuju. Půlka mu vždycky stačí a pokladní si snadno domyslí, že má načatý rohlík započítat.
Ale byla jsem už svědkem komentáře jedné nevraživé důchodkyně co naskladňovala zboží do regálu, jak si chladila žáhu na matkách co "kradou" rohlíky. Syn tehdy žádný rohlík neměl, ale paní to říkala tak adresně propichujíce mě jedovatým pohledem až mi z ní zatrnulo. Asi by ta bába byla raději, kdyby dítě vřískalo na celý obchod a každý se za námi udiveně ohlížel:-)) Já nevím, už jste si všimli, jak po vás lidi koukají, když vám pláče dítě? Moc pochopení v těch pohledech není, vesměs je nich opovržení, tak mi to aspoň připadá. Snad jen matky malých dětí mají v oku slitování...
 Binturongg 


Re: jo jo 

(8.9.2010 13:36:07)
Horama - a jak to dítě přišlo na to, že vůbec může v krámě dostat rohlík? Někdo zřejmě udělal první krok... ~;)
 Horama 


Re: jo jo 

(8.9.2010 14:24:16)
Vozila jsem jí s sebou rohlík, protože ona prostě teď hodně jí. (Dřív zase nechtěla jíst vůbec.) A pak se mi začalo stávat, že po mně ten rohlík, co jsem jí vzala s sebou, chtěli u pokladny zaplatit. Tak jsem přešla na variantu, že jí dám ten z obchodu (půlku, druhá je v sáčku pro započítání) a je klid.

Taky jsem zapomněla zdůraznit, že se to netýká nákupů ve stylu "tři položky a jdu", ale pravidelných pondělních nákupů na týden dopředu, což mi zabere cca hodinu. Hodinu vyprávět naštvanému dítěti (rok a půl), že až zaplatíme u poklady, dostane haminu, jsem zvládla jen jednou. Malá celou dobu řvala, vyvlíkala se z popruhů a já nakupovala dvě hodiny místo jedné. A tolik rozčilených pohledů a komentářů jsem v životě před tím neschytala.
 Jana + Adámek 2 roky 


Re: jo jo 

(16.9.2010 13:10:00)
buďto nemáš děti,~a~ nebo s nima nechodíš nakupovat, některé to prostě nevydrží....~b~ je to pro ně dlouhá doba a nuda~p~ a pro některé rodiče peklo, tak si to dítě uklidním ~6~takhle a rohlíkem, no!!!
 Katka 
  • 

Re: jo jo 

(8.9.2010 13:42:46)
Tak to já nedat klukovi do ruky rohlík nebo koláč, tak si v klidu nenakoupím a prozměnu mě z obchodu vyhodí za to, že kluk řve. Takže to, že mu dám do ruky rohlík a je klid, beru jako menší zlo:)), samozřejmě ho na pokladně nahlásím a zaplatím a to i tehdy, kdy už kluk rohlík dávno snědl, a tudíž vlastně není vidět. Není to ideální řešení, ale nakoupit se někdy musí a otravovat babičky a někoho s hlídáním kvůli "blbému" nákupu, to doopravdy nejde. Navíc se většinou jedná pouze o takové období, ty děti z toho vyrostou...:))) Občas se stane, že to absolvujeme i bez rohlíku, vlastně poslední dobou čím dál tím víc častěji. Kažodpádně pro děcka s rohlíkem v puse v sámošce mám pochopení:)) Je to zase vše jen a jen o lidech a přístupu obou stran k dané situaci.
 sdafdsdf sydfsaf 


Re: jo jo 

(8.9.2010 18:21:05)
JJ, vse je jen a jen o lidech. Take synovi rohlik davam ( abych mela aspon chvilku klid :-D ) A nikdy me nenapadlo, ze z toho nekdo muze delat takovy problem, ani jakkoli spatnou zkusenost co se prodavacek tyka nemam... Jinak, rohlik/y samozrejme u pokladny nahlasim, ostatne proc ne? Vskutku nekradu a i kdyby, proc rohliky? Ty nas domaci rozpocet stejne nevytrhnou ~t~ ps: take obcas platim prazdne lahve :-)
 Irena2 


Re: jo jo 

(8.9.2010 20:48:28)
Vidíte, mě ani nikdy nenapadlo, že bych nemohla dát dcerce rohlík, nebo si otevřít pití (samozřejmě to platím). Co ale nesnáším, jsou lidé, kteří klidně ochuttnají třeba "pár"kuliček hroznů... nebo nějaké jiné drobné potraviny, které se dnes běžně váží až u pokladny... To mi přijde vážně trapné
 Jitka S. 
  • 

Re: jo jo 

(12.9.2010 8:39:05)
To "projití pokladnou" je pouze o tom, jak se k tomu dotyčná rodina postaví. Když jdeme na nákup, tak syn pravidelně dostane "velký hladík", který zachrání pouze rohlík nebo houska. Než stačíme nakoupit, tak je snědeno a po pečivu ani památka. Ale není přece problém, ten rohlík-housku navíc nahlásit. Pravidelně na pokladně hlásím o rohlík-housku víc (kupujeme-li je v ten moment). Kolikrát mne slušná pí pokladně opravuje, že jich není nahlášených sedm, ale pouze šest. A já či manžel s úsměvem na tváři vysvětlujeme, že prcek jeden během nákupu slupnul :-)) A když dostaneme hlad my, velcí, tak je to stejné. Nahlásit rohlík, či namarkovat prázdný obal od tyčinky,...
Je to opravdu jen v lidech.

A problém úzkých samoobsluh není jen na malých městech. Ve starobylých čtvrtích s činžovními domy, v Praze ve Vršovicích, Strašnicích,... (nemyslím to jako urážku) je též problém dostat se s klasickým hlubokým kočárkem. Když syn dorůstal, byla jsem šťastná, že mohu přesedlat na golfky. Pak už jsme se dostali všude. A kde to přes zákaz nebo opravdu úzkost vchodu nešlo, tak tam jsme prostě nešli.Sami se ochuzují o zákazníky.
 Jája 
  • 

Před r.1989 

(8.9.2010 9:01:59)
Před r.1989 se do prodejny s kočárem nechodilo, on by se tam nevešel. Kočáry byly před prodejnou, ale nikdo je nikdy neukradnul, ani ty děti ne. Nikomu to nevadilo a nikdo to taky neřešil. Když dítě zaplakalo, máma vyběhla z prodejny. Akorát ty prodejny nebyly tak prostorné, jako je dneska Tesco.
Je holt jiná doba.
 Voice 


Re: Před r.1989 

(8.9.2010 9:12:26)
Jájo, to není úplně pravda. Mojí mámě ukradli z kočáru vyšívané peřinky a zavinovačku (dítě naštěstí nechali). A jedné známé ukradli kočárek a dítě položili do trávy vedle obchodu. Tož tak...
 Tenna /2 


Kradlo se i před r.1989 

(8.9.2010 11:00:46)
Ano, i mojí mamince v sedmdesátých letech ukradli věci z kočárku před obchodem. A nebyla prý zdaleka jediná. A já sama pamatuji nájezdy cikánských partiček na radnici v době, kdy probíhala vítání občánků. Maminky měly v kočárcích sváteční peřinky, než proběhl obřad, zloději jim kočárky zaparkované v chodbě pěkně vybílili ~Rv
 Jane Doe 


Re: Kradlo se i před r.1989 

(8.9.2010 21:55:18)
U nás v HK za totáče ukradli kočár i s miminem, našlo se až za několik dní..
 Luca83 


Re: Před r.1989 

(9.9.2010 9:49:00)
Přesně, známé v ´87 ukradli nový kočár před obchodem (dítě měla naštěstí s sebou v náručí)...
 Any 
  • 

Re: Před r.1989 

(8.9.2010 9:13:41)
Jajo,ne vzdy se kocarky pred rokem 89 nekradly.U nas na malem meste(cca 25tis.obyvatel)se kocary kradly(malo,ale presto),nastesti bez deti.Zlodej tehda nemel zaludek vzit dite,tak ho v prosinci polozil na zem a vzal si "jenom" kocarek...Jinak souhlasim,driv to tak chodilo,ze deti zustavaly pred obchodem.Dnes si to nedovoli snad skoro nikdo,a za sebe muzu rict,ze nejde ani tak o drahy kocar jako strach o dite...Takze ted kazdy den vytahnu novorozence z kocaru a vyklusu dve patra do skolky pro starsiho sourozence(Tam se kocar fakt nedostane).A do obchodu chodim do takovych,do kterych se vejdu i s kocarkem.
 Anadar 


Re: Před r.1989 

(8.9.2010 9:27:01)
O kočárek nejde,ale pamatujete(vy starší),jak bláznivá ženská unesla z kočárku před obchodem malého Tadeáška? Bylo to v roce 1991(mám stejně starého syna) a myslím si,že to byl zásadní impuls,aby přestaly kočárky postávat před obchody.Sama jsem se snažila řešit velké nákupy radši bez dětí,ale taky to nejde vždycky.
 metty, 3 kluci 


Re: Před r.1989 

(8.9.2010 9:48:49)
Pro mě byla signálem proto, abych nenechávala kočár bez dozoru zpráva o tom, jak zloději okrádali malé holčičky v kočárku o náušnice, když to nešlo, tak je prostě z ouška vytrhli...Sice mám kluky, co náušnice nenosí (zatím ~t~), ale magorů mezi námi zřejmě chodí dost, tak proč riskovat. Taky máme u nás jeden "oblíbený" krámek s velmi nepříjemnou majitelkou, tak jsme se prostě rozhodli její obchod bojkotovat. Pokud se třeba v mateřském centru na bojkotu domluví víc maminek, tak si myslím, že už to majitelku obchodu v malém městě zabolí. Její problém. Naštěstí už i v malém městě má kočárkům vstřícnou konkurenci.
 kreditka 


Re: Před r.1989 

(8.9.2010 13:18:02)
~a~~a~~a~
 DENISA 


Re: Před r.1989 

(8.9.2010 9:40:18)
Dnes si to nedovoli snad nikdo nechat dite pred obchodem? No to by ses divila, ja byla uplne v soku, kdyz pred velkym kramem s elektronikou, kde fakt ven nebylo zevnitr videt, staly 3 kocarky s detmi. Podotykam, ze nase mesto je plne kdejake verbere, pristehovalcu bez prace a fetaku. Mozna bych i pochopila, ze do elektry se s kocarem nesmi, aby tam nekdo neschodil z regalu drahe zbozi, mozna by to chtelo vstricnost a vyhradit kus mista pro zaparkovani kocaru nekde uvnitr, ale ty matky fakt nechapu. Navic tam vsechny ocumovaly zbozi skoro hodinu.
 Liba+Adam 
  • 

Re: Před r.1989 

(8.9.2010 9:28:27)
Před r. 1989 jsem kočár s dcerami nechávala před prodejnou. Prostě to tak bylo, nikoho nenapadlo, aby si ho vzal sebou. Neměli jsme strach, že by se něco stalo. Před pěti lety, kdy byl syn v kočárku jsem chodila do té samé prodejny s kočárkem. Nenapadlo mě, že bych kočár se synem nechala venku. Holt se změnila doba. Bydlím v malém městečku.
 wer 


Re: Před r.1989 

(11.9.2010 8:50:54)
jo,jo, a kdo šel kolem řvoucího kočárku před obchodem,tak pohoupal a dal dítěti do pusy vypadlý dudlík.......jako děti jsme to dělali pořád a s nadšením, a maminka pak hezky poděkovala a byla ráda........tyjó dnes tak někomu šáhnout na kočár
 Pawlla 


Re: Před r.1989 

(11.9.2010 9:59:19)
A občas se ztratil kočárek i s miminkem,nebo holčičce byly servány náušničky,zas si tu dobu moc neidealizujme.Já osobně kočárek před obchodem považuju za riziko.
 wer 


Re: Před r.1989 

(11.9.2010 21:46:08)
já si tu dobu neidealizuju,nechtěla bych se do těch dob vátit ani za nic,
to bylo jen malé zasnění a vzpomínka

(navíc jsem bydlela v malém městě kde každý každého zná, s těmi obrovskými kočáry se ani dovnitř nedalo, stály se fronty,věci se sháněly...... no žilo se jinak,nesrovnávám z dneškem)
 x x 


Co dodat 

(8.9.2010 9:29:44)
Tuto prodejnu znám, bydlela jsem roky v Adamově, což je kousek. Tam jsou taky malé obchody, ale nikdo mě nikdy nevyhodil. Kočár s dítětem nikde o samotě stát nenechávám, pokud je to nějaký maličký koloniál a na dítě celou dobu vidím. Jinak také jsem ráda za hypermarkety, je tam hodně místa a nikdo mě kvůli kočárku neprudí.
 Luca83 


Re: Co dodat 

(9.9.2010 9:55:41)
Kočárek nikdy venku nenechávám, to radši do toho obchodu nejdu ~l~
Když byla dcera malinká, šli jsme s manželem a kočárkem (teda autosedačka na podvozku) do velikého obchodu Železářství/domácí potřeby - širokánské a prostorné uličky, ale přesto jsme byli z obchodu "vykázáni", prodavačka na nás házela kyselé obličeje, co si to dovolujeme vlézt tam s kočárkem, když mají na dveřích nálepku (které jsme si nevšimli) ~q~ ~:(
 jana 
  • 

Re: Co dodat 

(11.9.2010 20:11:03)
a to by mně zajímalo,kdybyste se "šprajcli" a prostě nakupovali dál,co by jako dělala? prala by se s váma,zavolala policii?ono všechno je jen o lidech,zaplať pánbůh že zatím mám štěstí na ty normální,jednou sem u nás v drogerii u kasy trochu posunula košíky.mám širokej kočárek a víte co?nikdo nic,jednou se prodavačka na malou usmála,vždyť je to jenom miminko.a nedávno sem byla pro fotky a venku pršelo,měli krásnou čistou podlahu,tak mi to bylo hloupý ale nikdo nic.doufám,že na takovou "krávu" jako vy dlouho nenatrefím.
 Luca83 


Re: Co dodat 

(12.9.2010 19:41:40)
No byli jsme tak v šoku, že jsme se radši klidili ~:( Navíc u kasy stáli asi 4 zákazníci a tvářili se hodně blbě, z toho jedna starší paní utrousila poznámku, že se máme pořádně podívat na dveře, že se tam s kočárkem nesmí ~a~ Cítili jsme se jako trestanci :-© A to jsme jeli do toho obchodu speciálně, máme to cca 30 km jednu cestu a měli jsme v plánu nakoupit věci cca za 2.000,- Kč - jejich škoda.
 metty, 3 kluci 


Re: Diskriminace 

(8.9.2010 9:53:28)
Pro mě narozením dětí skončily nákupy v Makru. Zákaz vstupu dětí do 12 let je pěkná kravina a sjednávat si hlídaní kvůli nákupu se mi nechce. Naštěstí je všude kolem dost hypermarketů, kde děti nevadí. A Makro zas takový terno není.
 DENISA 


Re: Diskriminace 

(8.9.2010 10:04:23)
V ostatnich obchodech to nechapu, ale v Makru ano. Regaly jsou tam vysoke, zbozi navrstvene do vysky, casto na paletach, klidne muze na nekoho spadnout. Lide tam jezdi s obrovskymi voziky, klidne muzou male dite ci kocar prehlednout a vrazit do nej apod.
 binaryy szuká ovci 


Re: Diskriminace 

(8.9.2010 10:21:42)
no,ale potom nechápu hranici pouze do 12 let.jakože ve 13 už je dítě dost velké?
 Petrajda 
  • 

Re: Diskriminace 

(8.9.2010 20:40:23)
Nejde jen o věk, ale i výšku. V Makru mají "výškoměr", čili rysku na kovové trubce hned při vstupu. Syn měl sice 10 a půl, ale výškou odpovídal, takže nás vpustili..... tedy, dnes už je mu 15, navíc v Makru poupravili vchod, tak nevím, jak je to teď.....
 Petrajda 


Re: Diskriminace 

(9.9.2010 21:18:21)
Máme stejný nick? To jsem myslela, že nejde, že by to při registraci dubletního hlásilo.. To fakt tak nefunguje? Na Rodinu koukám už pár let a zase překvápko...
 Petrajda 
  • 

Re: Diskriminace 

(10.9.2010 20:23:58)
Jejda, asi jo....taky koukám už řádku let, ale píšu jen občas...... myslela jsem si, že to dvojmo nejde ..... zkusím to změnit, nepíšu komenty často, synovi už je 15, takže mě rodinka bere jen okrajově.... Mějte se, Petrajdo :-) PS: říká mi tak manžel :-)
 metty, 3 kluci 


Re: Diskriminace 

(8.9.2010 10:29:23)
To můžou, ale je snad věcí rodičů, aby si ditě ohlídali. Matky podnikatelky s malými dětmi jsou tady podle mě opravdu diskriminované. V supermarketech typu Obi atd. jsou také vysoké regály a velké vozíky a nikomu tam kočárky nevadí.
 Katka +3 


Re: Diskriminace 

(8.9.2010 10:42:06)
Jasně, a proto mě tam nepustili s tříměsíční holčičkou uvázanou v šátku na mém břiše,protože co kdyby něco shodila nebo ji někdo porazil. Taky jsem kvůli tomu Makro zrušila.
 majka 
  • 

Re: Diskriminace 

(8.9.2010 12:15:24)
To same bylo u me.Ackoliv v cizine deti do Makra( v Nemecku je to Metro) mohou, v Cechach me z Makra s malou v detske sedacce vylozene vyhodily. Na otazku zda ji mohou kratce ve predu na Informacich pohlidat me bylo hrube receno,ze ji muzu nechat v aute,protoze oni za hlidani cizich decek nejsou placene. Na moji pisemnou stiznost na neprijemne chovani prodavacek, kterou jsem poslala na hlavni centralu,jsem do ted nedostala zednou odpoved. A to uz jsou tri roky.
 metty, 3 kluci 


Makro vs. Metro 

(8.9.2010 14:52:21)
Taky mě nadzvedává, že ačkoliv mají Makro i Metro údajně stejného majitele, v Makru v ČR mě s dětmi vyhodí, v Rakousku v Metru se mi to nestalo. Že by zase Čecháčci chtěli být papežstější než papež?~a~
 maja 
  • 

Re: Diskriminace 

(9.9.2010 21:56:53)
jde asi o princip...když děti do 12 ne tak všechny děti...to zase chápu, že když už to mají takto nastavené tak to vyžadují....makro je holt prostě prioritně pro obchodníky, velkoobchod , práce...do plno prací si nemůžeš vzít dítě...mě to taky štve a komplikuje mi to život , ale dokážu to pochopit proč to nechtěj...to prostě není klasik hypráč
 Horama 


Re: Diskriminace 

(8.9.2010 11:00:49)
Makro je velkoobchod, takže není primárně na rodinné nákupy. Jasně, že si tam spousta holek dělá nákupy pro rodinu, ale nejdřív se musely prokázat coby podnikatelky, nemohly tam prostě jen přijít a kouknout, co by se dalo koupit. Z toho důvodu taky Makro není "user friendy" a pro malé děti ho nepovažuju za moc bezpečné. Ten zákaz vstupu je nepříjemný, ale vcelku pochopitelný. Chápala bych ho i v některých obchodech určených "maloobchodním" zákazníkům jako OBI apod., i když ten zákaz naopak nemají.
 Annitta 


Re: Diskriminace 

(8.9.2010 18:14:20)
jo, v Obi by si měly maminy fakt dávat pozor! Manžel často nadává, že tam nechávají děti bez dozoru pobíhat a i když děti vidí, tak je neokřiknou...Jednou nějakej 6letý prcek strkal do vysokozdvihu a málem to na něj spadlo i s manželem...matka nic dítěti neřekla...horní zóny jsou nacpaný k prasknutí, takže úraz je nasnadě...Mě manžel vždy peskuje, abych měla malou alespoń pod boudičkou i když byla v kočárku...
 maja 
  • 

Re: Diskriminace 

(9.9.2010 21:58:14)
naprostý souhlas
 Binturongg 


Re: Diskriminace 

(8.9.2010 11:23:55)
Makro jsme nezrušili z mnoha důvodů, ale holt to děláme tak, že já nakupuju, tatínek hlídá venku kočár nebo baví dítě v sedačce... ~d~
 sarmi 


do makra se nesmi s detmi??? 

(8.9.2010 12:15:16)
opravdu? jsem lehce v soku. prave nedavno rikal manzel, ze bychom tam mohli jezdit nakupovat, ma zivnostnak. takze asi nebudeme :-(...
 Binturongg 


Re: do makra se nesmi s detmi??? 

(8.9.2010 12:55:23)
sarmi - když jeden venku hlídá, jde to. Nám se vyplatí hlavně plíny, vlhčené ubrousky, mycí prostředky atp. A v akcích se tam někdy dá ušetřit fakt hodně... ~d~
 JankaP 


Re: do makra se nesmi s detmi??? 

(8.9.2010 13:53:20)
V neděli tam děti pouští. Teda v ČB. Já tam už tak 3 roky nebyla, protože s sebou furt tahám aspoň jedno dítě.
 Binturongg 


Re: do makra se nesmi s detmi??? 

(8.9.2010 14:56:04)
JankaP - jezdíme do ČB - fakt tam v neděli můžeme s kočárem?
 Petisbghsadfegh 
  • 

Re: do makra se nesmi s detmi??? 

(8.9.2010 16:58:57)
Makro je nejhorsi obchod na nakupovani - same zakazy a buzerace, vsude sama socka, zbozi vcetne jidla jsou ty povetsinou smejdy a jeste k tomu cena nic moc a musi se kupovat velka baleni a pak ty fronty na kasach. Dekuju, uz me to davno preslo a ted si radsi v klidu zajdu treba do lidlu, kde jsou mili, kvalita super (nemyslim to nejlevnejsi) za super cenu a fronty tam neznam, kocarek nikdo neresi.
 Lída+2 


Re: do makra se nesmi s detmi??? 

(8.9.2010 17:13:41)
Petisbghsadfegh

LIDL vynechávám......kvůli stromům vykáceným v našem městě jim nezapomenu ten obrovskej dub co prý omylem skáceli~n~~n~~n~
 Binturongg 


Re: do makra se nesmi s detmi??? 

(8.9.2010 17:31:27)
Petisbghsadfegh - tak snad až na povinnost kupovat jen velká balení, jsem myslela, že mluvíš právě o Lidlu. Tam mě už nikdo nedostane a navíc to tam divně smrdí a pečivo je snad nejhnusnější, jaké lze sehnat... ~Rv
 kreditka 


Re: do makra se nesmi s detmi??? 

(8.9.2010 19:40:47)
Ono Lidl to je takový mýtus o nejhorším obchodě na planetě, ale projděte si nejrůznější testy pro spotřebitele tam zjistíte že v Lidlu se prodávají dost kvalitní věci, některé kvalitnější než značkové profláknuté věci
 Binturongg 


Re: do makra se nesmi s detmi??? 

(8.9.2010 20:15:15)
kreditko - to je možné, ale i kdyby tam nepracovala moje kamarádka (zvládla to s vymývači mozků přesně "záruční dobu") a já neznala nějaké podrobnosti i ze zákulisí, mně ten obchod smrdí a připadá mi ušmudlaný. Totéž Penny... ~d~
 kreditka 


Re: do makra se nesmi s detmi??? 

(8.9.2010 20:21:47)
Tak kdybych brakla obchody podle těchto měřítek tak asi hladovíme, protože bych tady nikde nenakoupila v relativní blízkosti máme Tesco potom Penny, Lidl a Billu nic jiného tady široko daleko není ~d~ Ale každýmu co libo jest
 Binturongg 


Re: do makra se nesmi s detmi??? 

(8.9.2010 21:05:10)
kreditko - jasněže záleží na každém, který kšeft upřednostní - já tedy beru Billu a Tesco, popř. Kaufland, ale pečivo v něm musíme kupovat v pekárně u vchodu, jelikož to kauflandové je taky :-© :-© :-©. My máme do všech superhypermarketů daleko, tudíž beru většinou zavděk i místním COOPem, ale pečivo z místní pekárny, které do COOPu dodávají (obchod a pekárna jsou od sebe 300m) je exkluzivní, to se můžou jít vycpat i s křupavýma bagetkama v Bille! ~t~ ~R^
 maja 
  • 

Re: do makra se nesmi s detmi??? 

(9.9.2010 22:04:22)
já mám lidl ráda, a to velmi..levně a kvalitní věci...a u nás teda fakt nesmrdí
 maja 
  • 

Re: do makra se nesmi s detmi??? 

(9.9.2010 22:01:18)
binturong...ušetřit se tam dá to je fakt , ale musíš to dost hlídat jinak si koupíš věc i klidně o 10 korun dráž než normáln v krámě...příklad teď ze soboty: mlíčko kaše 2 ks za 59,90 kč a normálně v albertu je koupíš asi za 39, někde i levnějc
 Lída+2 


Re: do makra se nesmi s detmi??? 

(8.9.2010 16:58:50)
NO já to zjistila před XXlety a taky mě to překvapilo...takže nic pro nás...děti nejsou kam dát~t~
 Luca83 


Re: do makra se nesmi s detmi??? 

(9.9.2010 9:46:19)
Taky jsme přestali chodit do Makra, když se malá narodila, nebylo hlídání. Navíc poslední dobou, když listuji letáky, akce nic moc nemají a v jiných obchodech mají ty věci i levnější. A taky mi vadilo, že se musí platit hotově ~:(
 pea+ tedysek 8/08 


Re: do makra se nesmi s detmi??? 

(8.9.2010 22:51:17)
to je hlavně kvůli bezpečnosti. Tam jezdí přes týden zdvižky apod.,skládájí se palety nahoru, je tam rušno a děti jsou k neuhlídání. Stačí aby spadlo něco z palety z výšky a je to. :-( Pracovala jsem v Makru, tak vím, že je to opravdu nutné. ~q~
 Renata 
  • 

Re: do makra se nesmi s detmi??? 

(8.9.2010 22:59:48)
A v čem potom tedy vadí ten kojenec přivázaný mamce v šátku na břicho? Nepustit mámu kamkoliv s dítětem pevně na těle mi přijde vážně diskriminace, nebo je průchod makrem nebezpečný i pro matky?
 Binturongg 


Re: do makra se nesmi s detmi??? 

(9.9.2010 0:56:25)
Jenže to by si zas ty matky-zlodějky vycpávaly šátek nakradeným zbožím ~t~
 Ivana T. (2 děti) 


Nejlepší obrana je útok 

(8.9.2010 12:31:27)
Ať Ti to dá vedoucí písemně s razítkem...

To se bude bát.

Držím palce.

Ivana
 kreditka 


Re: Diskriminace 

(8.9.2010 14:26:56)
Diskriminaci v tom nevidím, krom makra ti nikdo nikde nebrání vzít si dítě do náruče a jít s ním do obchodu, obchodníci nechtějí kočáryajá se jim ani nedivím. Proč by si měl obchodník nechat líbit vstup kočárů do kšeftu když je tam nechce to by tam potom mohli začít jezdit cyklisti, nebo motorkáři
 Vilma 
  • 

Re: Diskriminace 

(8.9.2010 14:50:15)
Omyl, s dítětem v náručí či ve vaku na břiše nás tam nepustili. (v Brně)
 kreditka 


Re: Diskriminace 

(8.9.2010 15:07:35)
Vždyť píšu že v Makru s dětmi nepouští!!! Je ale nesmysl tvrdit že je diskriminační že nemůžeš vjet s kočárem do obchodu. Diskriminační je dejme tomu Makro, ale ne obchod, kde je zakázáno vjet s kočárem. Dítě tam můžeš vzít i bez kočáru tedy krom zmíněného Makra
 das.ka 
  • 

Re: Diskriminace 

(8.9.2010 19:47:11)
Nám jednou v Makru v Brně doporučili, když jsem se zeptala kam to dítě jako mám dát, že ho (spící syn v autosedačce) můžu dát do těch klecí na batohy!!!! Od té doby tam nejezdím
 kreditka 


Re: Diskriminace 

(8.9.2010 20:22:52)
Tak to by mě na.ralo ani ne to že mě tam s děckem nepustí jako to s tou klecí
 Jana (Lukáš 6/03,Martin 8/05) 


Re: Diskriminace 

(16.9.2010 23:58:28)
kreditko
to jako kocarek nechat venku, dite na jedne ruce, na druhe ruce nakupni kosik (predpokladam, ze kram je maly, ptz kdyz se tam nevejde kocarek, tak nejspis nevedou ani nakupni voziky) - treti rukou nakladam zbozi, ctvrtou vykladam u pokladny, patou rukou platim... ehm, chobotnice hadr!
 sára+3kulíšci 


Re: Diskriminace 

(8.9.2010 20:13:04)
drogerie schlecker..uzké regály a já se sportakem,na dotaz jestli mužu s kočárem .mě prodavačka ještě nasměrovla at to vezmu kolem pokladny nebo přes to jejich otáčedlo se dovnitř nedostanu.. a nákup jsem si dávala do košíku pod kočár a nebo na střechu kočárku..a pak před pokladnou hezky naskládala ven na pás...prodavačka věděla proč mě má pustit~b~~t~
 bono 


do Bílovic 

(8.9.2010 10:19:36)
tam jezdím nakupovat, jsem z vedlejší dědiny, kde je obchod ještě horší...Je to boj, v jiných obchodech v Bílovicích je zas tak těsno, že se tam otočí sotva člověk, tento jediný by se dal upravit nato, aby se tam kočárky pohodlně vešly.
 Tenna /2 


Ach jo :-( 

(8.9.2010 10:56:32)
Jak dlouho to ještě bude trvat, než tato mentalita v naší zemi definitivně vezme za své? ~a~ Dvacet let by se zdálo jako dostatečná doba, a ono ne ... ~:(
 Ikara 


Nákupní vozík 

(8.9.2010 11:09:49)
Mě se zase stalo, že jsem šla do Tesca, tehdy jsem měla miminko ve vajíčku a dceru sotva dvouletou, takže jsem je oba šoupla do vozíku, mimčo i se sedačkou a holku na takové to sedátko. Pak jsem si dovolila s tím vozíkem přejet do Obi, které je hned vedle a dostalo se mi poučení, že k nim se s vozíkem z Tesca nesmí, že si je mám oba přehodit. Je to jen trocha zbytečné námahy navíc, ale nevím, v čem byl problém? V Orsey a dalších malých obchůdcích neměli problém, že jsem tam zajela, i když tam měli ceduli, že vozíkům vstup zakázán. Když viděli, že tam mám miminko, nechali nás. Takže je to asi o tom, jak si kdo cení zákazníka.
 Binturongg 


Socialistické konzumy 

(8.9.2010 11:16:56)
Tak to bohužel je a ještě dlouho bude, zejména v malých obcích. Na zkvalitňování služeb není třeba pracovat, protože základní potraviny v "konzumu" jsou, takže ti, kteří si nedojedou do města, hlady nezemřou no a ti rozmazlení mají auto a dojedou si ~d~ ~:-D
Ono úplně stačí okresní město typu Strakonice. Myslím, že by se vedení obchodních řetězců (konkrétně Billy, kterou mám jinak ráda a nakupujeme tam) dost divilo aroganci a lhostejnosti některých prodavaček, které tam zjevně zbyly z dob, kdy musel zákazník smeknout patky a být rád, že mu ty dámy vůbec něco prodají. Některé mladé to od nich "chytly" také, ale na druhou stranu se najdou i takové (většinou hodně mladé), ještě "zpitomělé" školou, kde je učili slušnému chování alespoň v rámci byznysu ~:-D , ale ono to nepotrvá dlouho a taky je to semele... ~d~

S kočárkem jsem doposud problém neměla nikde, ale je pravdou, že mě v malé obci, ke bydlíme, znají a pevně doufají, že jim tam nic "nevotočim" ~t~
Od těchto známých - asi ze 4 obchodů a obchůdků (z nichž dva si pořídily kamery)- vím, že lidi kradou jako straky. Je buřt, jestli s kočárkem nebo bez. Až jsem zírala, jaké jsou měsíční ztráty díky zlodějíčkům. Na dotaz, zda kradou lufťáci, mi bylo řečeno, že sice taky, ale hlavními aktéry jsou místní.

Takže pochopitelná je jakákoli opatrnost, nicméně arogance a automatický předpoklad zákazník=zloděj, je poněkud ponižující a hlavně, kde ja ta hranice mezi tím, že nevadí odliv zákazníků jinam a mezi ztrátami, které způsobí zloději? Jak jako obchodník uvažovat? Počítat spíše s příjmy od spokojených zákazníků, nebo je raději odehnat, aby se zmenšila pravděpodobnost ztrát kvůli zlodějům? ~d~ ~d~ ~d~
 Binturongg 


Městské legendy/kočárky před obchodem 

(8.9.2010 11:28:15)
už to tu bylo zmíněno - vykrádání kočárků, únos malého Tadeáška, vytrhávání náušniček z oušek...
To je všechno fakt, ale pak ještě existovala v Praze (koncem 70.let) tzv. "městská legenda" o ženské, která před obchody strká dětem do pusy dudlíky namočené v žíravině...
Někdy mám dojem, že to vymyslel někdo chytrý, kdo má děti rád a chtěl poukázat na nebezpečí, které dětem hrozí... ~:-D
 Eva 
  • 

Re: Městské legendy/kočárky před obchodem 

(8.9.2010 12:17:32)
Jj, na únos Tadeáška si pamatuju. Mám syna stejně starého a prvorozeného a tak jsem tehdy s kočárem chodila úplně všude a to jsme bydleli na menším městě, kde každý věděl, že zrovna tento kočár je můj. Žádná jiná ho neměla. Syn měl vážná zdravotní omezení, co se konzumace mléka týká, mohl jen mléko zakysané - v té době Lakton a Relakton a kdyby ho někdo unesl s tím, že mu pak i dá Sunar, zabil by ho. Máma tehdy poznamenala, že bych si měla do kočáru dát lístek s tím, že syn nesmí to a to. Nikdy jsem ani jedno z dětí nenechala v kočáře bez toho, abych od nich byla byť jen na dva tři kroky. A nikdy jsem se nenechala vyhodit z obchodu. Několikrát se mi stalo, že prostě prodavačka kočár hlídala a já si zkoušela oblečení. Kočár byl u vchodu.
A u posledního dítěte mi snad už tolik nešly myšlenky na únos, jako na horlivé babky, které se derou ke kočáru, když slyší dítě plakat a hledají v něm dudlík, protože mu zákonitě musel vypadnout z pusinky, když pláče. Těch pohledů, když jsem zakřičela, aby daly ruce pryč, že malou kojím a dudlík nemá a nechce! :-D Kolikrát jsem doslova odháněla důchodky - chodívaly jsme s kamarádkami ven i dopoledne - od kočárů. Nevím, mě by nikdy nenapadlo sáhnout na mimí v kočárku, když pláče. Většinou se dívám, která maminka by to mohla být a křiknu do obchodu, že venku pláče dítě.
Je dvacet let po revoluci a jak je vidět i u nás ve městě, pořád ještě se najdou tací, kteří prostě kočár do obchodu nepustí.
 JankaP 


Re: Městské legendy/kočárky před obchodem 

(8.9.2010 13:50:45)
Že se jmenoval Tadeášek, to už jsem zapomněla. Ale na ten únos samotný, na ten nikdy! Fakt udělal revoluci v myšlení maminek.
 Dáňula 


Re: Městské legendy/kočárky před obchodem 

(8.9.2010 20:52:12)
TOu dobou jsem chodila na první stupeň a tuhle kauzu vůbec nezaregistrovala. Když si Vás tolik na něj pamatuje, tka jak to nakonec dopadlo? Našli to děcko? Nenašli?
 Ines 
  • 

Re: Městské legendy/kočárky před obchodem 

(8.9.2010 22:08:02)
Jestli je to to dítě ukradené v Liberci na Benešáku, tak našlo. Nějaká něšťastnice, co nemohla mít děti....
 Eva 
  • 

Re: Městské legendy/kočárky před obchodem 

(9.9.2010 11:44:44)
Našli, ale tuším, že to byla žena z Pardubek či Hradce a byla to zdravotní sestra. Malého odvezla v kočáru v Pardubicích. Ale co se s ní stalo, nevím, ale snad prý nemohla mít vlastní ...
 Jajinka 
  • 

byla jsem vyhozena 

(8.9.2010 11:35:57)
Pred par tydny jsem se s rodinou natrvalo pristehovala ze zahranici do Cech. Mame 3 deti, 2 jsou male a v kocarku a jsem absolutne sokovana tim, ze se tady nedostanu do obycejneho kramu nakoupit s kocarkem. Z jednoho kramu jsem byla dokonce vyhozena, ze tam kocary nesmi. Neni tam ani misto, kde by se daly kocarky "odlozit", bez toho aby mi ho nekdo ukradl.A na ulici ho nenecham ze? Dale jsem pak sokovana jak malo je tu bezbarierovy pristup. Sli jsme se s manzelem a detmi kouknout do kramu na detsky nabytek, ktery byl v prvnim patre, ale deti v kocare aby jsme nechali dole, ci co. Vsude jsou jenom schody, takze vlastne prvni patro je pro rekneme samotnou zenu s kocarem zcela nepristupne. dale pak jdeme na socialku vyridit prizpevek na rodinu a tam take schody. Co to jako ma byt? chodi tam spousta maminek s kocarem a oni se maximalne obtezovali dat tam na schody jakasi prkna, po kterych se ma kocarek vytahnout. Je to dost narocne a hlavne dosti nebezpecne. Jediny misto, kam snad muzu s kocarem je mistni hypermarket.
 DENISA 


Re: byla jsem vyhozena 

(8.9.2010 11:45:01)
Tipuju, ze ses vratila z Ameriky.
 Tara 
  • 

Re: byla jsem vyhozena 

(8.9.2010 12:57:56)
Stalo se cca pred 10 lety na socialce v Plzni. Maminky si stěžovaly, že nelze kočárkem překonat schody na úřad. V místním deníku bylo zveřejněno vyjádření ředitele na tuto kritiku. Zcela vážně uvedl: Maminky si přece mohou vzít s sebou kamarádku, která jim pomůže.
 Pelli 


jo jo 

(8.9.2010 11:52:20)
nás takhle před asi dvěma lety nechtěli pustit s mimčem v kočárku do sportu v Galerii Butovice..hádala jsem se tam s prodavačkou a nechala jsem si i zavolat vedoucího..ten mlel cosi o tom,že s kočárkama tam maminky kradou atd..no když pak zjistil že si manžel chtěl koupit vybavení na lyže+ další věci cca za 10 tisíc tak najednou nebyl problém..a mohla bych tam klidně i s traktorem..ale měl smolíka..řekla sjem mu že jednání se mi tam nelíbí a jeli jsme jinam:-)
 Jíťa 
  • 

Nejen kočárky 

(8.9.2010 13:05:29)
U nás se nesmí do obchodu ani s taškou. Musí se odkládat na vyhrazeném místě. Mají tam na ně i uzamykatelné skříňky, ale bohužel chybí klíčky.
 vlad. 


Re: Nejen kočárky 

(8.9.2010 13:15:37)
Jíťo ~e~ a kde to je, ta rezervace reálného socialismu? ~Rv
 Lída+2 


Re: Nejen kočárky 

(8.9.2010 17:12:43)
No mě úplně udivuje jak přitahuju ochranku.....v GIgasportu v Hradci Králové.....věčně nějaký pajďulák 2 kroky za mnou....strašný....chodím tam jen pokud se na to psych. připravím...někdy není vyhnutí....protože prostě sportovní potřeby sem tam potřebujem a pokud neseženeme objíždíme.....

Manžel mi to nevěřil a šel tuhle až jakoby s druhým synem za mnou , že k nám nepatří...no nestačil se divit.....

A úplně nejlepší bylo dokud tam pracovala moje sestra tak jsem šl ahned na informace....a on si stoupnul krok za mně......a celou dobu tam stál...strašný~a~
 kreditka 


Re: Nejen kočárky 

(8.9.2010 14:22:01)
U nás to je klasika že taška se odkládá na určené místo, dokonce i v okresním městě, já na tom nic špatného nevidím lidi kradou jako straky ~Rv
 Žžena 


Re: Nejen kočárky 

(8.9.2010 22:05:07)
A co když mi někdo vykrade tu odloženou tašku?
 kreditka 


Tak to hold chodí 

(8.9.2010 13:12:57)
U nás taky nejezdí nikdo s kočárem do krámu, v sousedním okresním městě se s kočárem dostanete taky málokde a rodiče se tomu hold uzpůsobí. U nás na vsi se nechávají běžně kočáry i s mimči venku před obchodem, nevím že by s tím měl někdo problém. Argument že někdo přichází o zákazníky mi přijde docela směšný ono totiž když je u nás na vsi jediný obchod tak těžko někdo kvůli tomu, že nemůže vjet s kočárem dovnitř pojede jinam kvůli pár houskám je docela scifi. Jinak obchodníkům se nedivím máti prodává v potravinách a taky tam nevidí rádi kočárky, protože ač je to smutný jedna dost častá skrýš zlodějů je právě deka v kočáru apod.
 jana 
  • 

Re: Tak to hold chodí 

(11.9.2010 19:55:07)
Nikdy jsem v obchodě nic neukradla a teď bych nesměla se svojí dcerou,protože je malá a v kočárku? že nějaká maminka využije kočárku ke krádeži,to je možné ale většina zlodějů si ukradené zboží strká do bundy a do kapes,tak co kdybysme se povinně svlékali před obchodem.sdělit cikánovi dopředu,že nemůže do obchodu,(všichni víme,že tato menšima krade kde může)bude vás žalovat pro diskriminaci.
 Panímáma 
  • 

Ukažte tašku... 

(8.9.2010 13:17:46)
Už vícekrát jsem se setkala s cedulkami, které u pokladem vyzývají zákazníky, aby pokladní ukázali svoji tašku, zda v ní nemají nakradeno. Je to samozřejmě protiprávní, nikdo nemá právo vám nahlížet do vaší tašky. Mají-li v prodejně podezření, že kradete, mohou zavolat policii, pak tašku ukázat musíte. Nevím, jestli do tašek smí nahlédnout ostraha obchodu, podle mně ne bez asistence policisty.
Jednou jsem nakupovala v Albertu a prodavačka se velmi zajímala o to co mám ve své tašce. Mne to urazilo. Nikdo mě při ničem podezřelém neviděl, nikdo mě neudal a automaticky se předpokládá, že mám-li tašku, kradu. K údivu pokladní jsem jí řekla, že jí tašku neukážu, neb na to nemá právo a ať si třeba zavolá vedoucí. Tašku jsem odmítla ukázat i vedoucí prodejny a vyzvala jsem ji, ať klidně zavolá policii. Vadí mi totiž představa tohoto nesmyslného podezřívání a ponižování, je to vlastně veřejná urážka. Tehdy argumentovali, že jsem neměla košík, ale nikde nebylo napsáno, že nákup lze absolvovat pouze s košíkem v ruce, já jsem jen skočila pro 10 rohlíků, na to nepotřebuji koš. Řekla jsem jim, že to nejmenší, co mohou proti krádežím udělat, je pořídit si uzamykatelné skříňky, kam si lidé smějí odložit osobní věci nebo jít do elektronických senzorů, které snímají neodmarkované čárové kódy. Ale proboha ať už konečně skončí tohle komunistické šacování. Cizinec by byl zřejmě v šoku!!! Už vás takto někde v prodejně taky obtěžovali?
 DENISA 


Re: Ukažte tašku... 

(8.9.2010 13:42:38)
Mela jsem vzdy stejny nazor jako ty, ale posledni dobou jsem byla svedkem nekolika incidentu, kdy prodavacka honila z obchodu zlodeje ci ochranka v supermarketu vyhmatla lapky, jednou se jednalo o Romy, podruhe o panicku v lodickach, potreti deti. Asi by me to dneska uz neurazilo, kradou opravdu vsichni, nejen nejaky houmelesaci, takze v podezreni jsme vsichni. A kdyz jsem slysela od maleho zivnostnika, kolik mu mesicne rozkradou, je to nekdy temer az likvidacni. Ale co je jasny, mely by byt pro ten urcity obchod stanoveny pravidla - tasky odevzdat, pouzivat kosik apod.
 Panímáma 
  • 

Re: Ukažte tašku... 

(8.9.2010 13:53:06)
Deniso, přesto si myslím, že šacování není správný přístup. Já bych brala ty skříňky, když už obchod nemá na elektronickou kontrolu, nebo instalovat viditelně kamery... Ale přesto by mělo platit, že je důležité zachovávat lidskou důstojnost.
Viděla jsem incident, kdy si chlap nakradl pod kabát, nebo vídám prázdné obaly od čokolád, bombónů, na jedné straně ty obchodníky chápu... je to smutné, že se u nás tak krade:-((
 Jana + 2 kvítečka 


Re: Ukažte tašku... 

(8.9.2010 13:59:19)
Známe. V jednom nejmenovaném supermarketu v Brně jsem byla nucena vyskládat všechny věci zespodu z košíku kočárku a rozbalit malého (6 týdnů) jen proto, že moje druhé, tehdy dvouleté dítě si vzalo z regálu cukrovinku. Viděl to někdo z personálu. Že tu cukrovinku vzápětí vložilo do nákupního košíku, už neviděl nikdo. Ponižující prohlídku jsem se zaťatými zuby absolvovala, protože malý už potřeboval nakojit a začínal v kočárku pěkně zuřit. Nemohla jsem si dovolit čekat na policii. Jaké zklamání, když nic nenašli!! Určitě vás nikoho nepřekvapí, když napíšu, že se nám nedostalo jediného slova omluvy. Už tam ani nepáchnu.
 Hilly. 


Re: Ukažte tašku... 

(8.9.2010 14:01:29)
jo...to se mi taky stává, že starší dítě si bere z regálů věci a vkládá mi je do košíku, nebo kočáru~a~
 sarmi 


Re: Ukažte tašku... 

(8.9.2010 17:54:55)
to je sila, ja bych po takovem prosacovani zbozi nechala na pulte - proste bych ho nezaplatila a uz bych tam v zivote nepachla.
 Katka 
  • 

Re: Ukažte tašku... 

(10.9.2010 18:57:58)
Taky mně jednou kontroloval ochrankář v Albertu, měla jsem batoh na zádech a v něm pár potravin z jiného obchodu - naštěstí to na nich bylo poznat, v Albertu se neprodávají. Zřejmě si mně vyhlídl, protože jsem se po něm otočila, tak měl asi pocit, že se dívám, jestli se nedívá. Zastavil mně po zaplacení. Samozřejmě mně to trochu zaskočilo (navíc to byl Ukrajinec), ale zase to chápu, několikrát jsem viděla lidi v Albertu krást.
 Daniela, dva kluci 
  • 

Re: Ukažte tašku... 

(13.9.2010 16:06:34)
Myslím, že jste si to zavinila sama, zbytečně se rozčilujete.
 Mariana, 2 detii 
  • 

Re: Ukažte tašku... 

(8.9.2010 14:03:58)
ANO, me takto asi pred 7mi lety oznacila prodavacka v prodejne za zlodejku. Nemela jsem kosik, pravda. Bylo pred Vanocemi a byl to maly obchod-hracky a papirnictvi. Pritocila se ke me prodavacka a rekla mi, potichu a taktne: "Ja jsem vas videla, jak si to strkate do kapsy." Ja byla uplne vyjevena, co se deje, prede mnou fronta lidi, uplne zmatene jsem ji ukazala, ze v kapsach nic nemam - vytahla jsem kapsy z bundy ven, fakt tam nic nebylo. Nasledovalo "Ale ja jsem Vas stejne videla. Vzala jste jmenovky na darky." Ja na to, ze fakt neee, ze jsem nic nevzala (byla jsem tak v soku a tehdy takove "tele", ze se mi klepal hlas placem, jake to bylo ponizeni). Ona mi pak rekla neco ve smyslu, ze me STEJNE videla a ze uz to NECHCE rozmazavat, at do te prodejny uz nikdy nechodim. Uplne ruda jsem vysla ven, slzy jak hrachy. Venku jsem si to prebrala, straslive me to nastvalo a zavolala jsem na 158, stylem "Dobry den, tady papirnictvi (nazev), mame tu zlodejku, dojedte". Policajti tam byli za dve minuty. Rekla jsem, presne co se mi stalo, ze me prodavacka podezriva z kradeze, ze jsem nic nevzala a ze se citim urazena, ponizena, ze mi zakazali vstup do prodejny a podobne. Policiste sli se mnou zpatky. S prodavackou jsme sli do kancelare, rekla jim i svou verzi. Dulezite bylo, ze jsem jim rekla, ze jsem ji kapsy ukazala a nic tam nebylo, coz ona uznala. Rekli, ze ONA na to nemela narok, chtit to po me (ukazat kapsy) a ptali se me, jakou mam ted ja predstavu. Tak jsem rekla, ze vzhledem k tomu, ze to pani rekla celkem taktne a ne pred celou prodejnou, tak ze bych pozadovala od ni omluvu z oci do oci a taky "prislib", ze do obchodu muzu chodit i nadale (ne ze bych o to stala, ale fakt jsem nechtela, abych se dostala do situace, ze tam nekdy vejdu z kamaradkou a ona na me bude kricet, ze jsem ta zlodejka). Prodavacka se rozbrecela - ze je pred Vanocemi, ze toho ma hodne, ze si myslela ze videla...., ze je prepracovana"... Omluvila se mi a bylo. Policajti v pohode, nenadavali kvuli tomu, ze jsem je vytahla kvuli kravine. Myslim ze to bylo poprve v zivote, co jsem si uhajila sva prava, i kdyz takhle kostrbate.
 emika 


Re: Ukažte tašku... 

(8.9.2010 14:49:59)
Mariano, tak to vás obdivuju, tak by to mělo být. Jak se znám, utíkala bych pryč a už se tam nikdy nevrátila, ale připadala bych si strašně ublíženě. Vzpomněla jsem si na svou sestru, která mi vyprávěla, že jednou (byla týden před porodem) šla do Yves Roches (v Praze), kde celkem často nakupuje, a chtěla na sobě zkusit jakési oční stíny. Samozřejmě použila vzorek k tomu určený. Ve chvíli, kdy se malovala, k ní prý přistoupil chlap z ochranky a strašně sprostě ji vyhodil z obchodu. Sestra v slzách utíkala. Správně si tenkrát měla zavolat vedoucí. Ale neměla na to sílu. Do toho obchodu se pak už nikdy nevrátila.
 vlad. 


Re: Ukažte tašku... 

(8.9.2010 17:55:23)
Panímámo, souhlas, že je to ponižující přístup.
 Zzubejda, 2 kluci a holčička 


Re: Ukažte tašku... 

(9.9.2010 13:42:21)
Budeš se divit, ale jediné místo, kde se mi to kdy stalo, bylo na Montmartru v Paříži. Bylo mi 15. Měla jsem na zádech batoh...cizinka (byly jsme dvě a mluvily jsme spolu česky)...tak jsem asi byla podezřelá :)))ú Můžu říct, že mě to taky šokovalo. Paříž, takové světové město :)))
 Cindy (XI/06 + IX/10) 


Zzubejdo, 

(10.9.2010 23:14:28)
tos mi připomněla. Já jela v roce 1990 poprvé do Francie. Jeli jsme s tetou, strejdou a sestřenicí postarším autem za příbuznými strejdy do Normandie. Cestou jsme se kdesi ztratili, tak tam strýc uviděl 2 četníky, že se jich zeptá na cestou (francouzky umí vcelku dobře). Četníci v šoku, že vidí takové divné auto, v něm divné lidi, nám celé auto prohledali, vlezli nám i do peněženek a mezi sebou si šuškali, že to musí být asi velcí komunisté, když mohli k nám. Cestu, tuším, nakonec i poradili. Ale stejně jsme si neodpustili poznámku, že komunisti nejsme. Asi chudáci četníci vůbec netušili, kde nějaké (tehdy) Československo leží a že v několika zemích na východ od nich probíhaly cosi jako revoluce...~:-D
 Varanka + Kateřinka(9/09) 


Re: Ukažte tašku... 

(13.9.2010 16:50:48)
Nemohu s Vámi souhlasit. Toto jednání nemá nic společného s komunismem.
DEMOKRACIE je jasně popsána jako míra práv a povinností jedné osoby nezasahující do práv a povinností osoby druhé. V případě, že budete Vy majitelkou obchodu, budete se tu se stejnou horlivostí ohánět, že přeci máte právo chránit svůj majetek. Já sama osobně NIKDY neodkládám věci do přihrádek, byť uzamykatelných. (vyjíma nákupu z předešlých obchodů, který by mi stejně jen překážel)
Za samozřejmost beru to, že pokud mě někdo vyzve, s čisým svědomím mu ukážu, že v batohu, nebo kočárku, nic nemám. Něco jiného by bylo, kdyby se mi v tašce chtěl přehrabovat. Proto se celou dobu snažím nedat např. neustálým přehrabováním v tašce, nebo rukama v kapsách záminku pro podezření.
 Hilly. 


Někdy omylem něco otočím 

(8.9.2010 13:54:22)
...no párkrát se mi stalo, že jsem jela s kočárem a zboží si skládala na korbu, nebo na kočárek a něco jsem u pokladny zapomněla vyložit...samozřejmě jsem se vrátila, třeba až z domu, přiznala to a zaplatila...Ale stejně je to trapas.~f~
Taky mi malá párkrát v obchodě řvala, tak jsem jí půlku rohlíku dala a půlku nechala v sáčku, abych nezapomněla zaplatit.
Někdy si říkám, že ty důvody pro nevpouštění kočárů by opravdu mohly být(zvláště v městech plných...ehm..sociálně nepřizpůsobivých občanů..např. Jihlava). Ale zase když jsou prodavači vstřícní a přivřou oko, tak pokud se stanete jejich stálým zákazníkem, mnohonásobně se jim to vrátí
...A ty prodavačky v Bílovicích jsou krávy, co dodat...Možná bych se poptala jejich vedoucího, jestli je opravdu přesvědčen, že by mu neprospěl jednou, nebo dvakrát týdně velký rodinný nákup...Jestli řekne že opravdu ne, a raději bude mít jako zákazníky důchodce, co si třikrát týdně koupí dva rohlíky a točeňák, tak asi neumí počítat...~a~
 verasip 3 deti 


musela jsem vyndat i miminko s kocarku  

(8.9.2010 13:58:44)
tak jak to tady ctu nejsem jedina kdo mel problem s kocarkem ja kdyz byl synek malinky asi tak 3 mesice byla jsem nakoupit v kaufu nakup pod kosikem a neco na boude byl listopad tak je jasne ze jsem mela maleho uz ve fusaku a prikryty nanoznikem prodavacka se na me divne divala a pak s klidem rekla at odkryji nanoznik i fusak koukala jsem jak blazen a na otazku proc?? mi rekla jestli jsem nahodou neco neukradla lide koukali nekdo se zastaval co si to dovoluje nekdo prikyvoval ano tak na ne na zlodejky ja jsem okamzite chtela volat vedouci to mi bylo odmitnuto pro klid pokladni jsem odkryla obe casti a ona jeste to dite vyndat to uz do me vjela zlost a rekla si co si myslim je to opravdu desne co si to dovoluji a to prosim byli u pokladen senzory proti kradezim nektere prodavacky by zaslouzily~o~~o~
 arsiela, 


Zákaz ignoruju 

(8.9.2010 14:11:38)
Přiznávám,že zákaz vjezdu kočárku do obchodu naprosto ignoruju.syn je nechodící navíc hypotonik,takže ho nosit je nemožné,nechytne se.A přece jenom už pár kilo má.Jsem s ním sama,hlídání nemám,kamarádky taky ne.
Pokud má prodavačka keci,a nemíní reagovat ani na ukázanou kartičku ZTP tak chci vedoucí a chci vědět,kde v zákoně je zákaz vstupu vozíčkářů do obchodu.
Ano je to možná ode mne hnusné,ale nakoupit musím.A za dítě zodpovídám já,nikoli nějaká cedule na obchodu.
 andrea 
  • 

Re: Zákaz ignoruju 

(8.9.2010 18:59:46)
souhlasim a vubec bych se neomlouvala ani necitila blbe
 simiki+koťátko 03/07 


... 

(8.9.2010 14:29:46)
U nás je to naopak. Je tu menší obchod, kde maminky mají rádi, široké uličky, vstřícnost, nikdy jsem nezaznamenala jediný pohled, že bych snad kradla, a ještě k tomu mají u košíků velký nápis: NA KOŠÍKY MAJÍ PŘEDNOST MAMINKY S KOČÁRKY :) aby na ně nezbyly jen ty vozíky ke kočárkům :) dětské věci (jupíky, sladkosti, tyčinky apod.) markují předem, aby to pak mohli dát dětem jako první, aby nemuseli čekat :) nebudu obchod jmenovat, kdo tam chodí, tak ví :)
 Zuuuza 


Re: ... 

(8.9.2010 21:26:23)
~R^~g~
 Kopřiva Dvoudomá 


Nejen málo místa 

(8.9.2010 15:09:10)
Z toho si nic nedělej, mně jednou v krámě na férovku řekli, že zákaz mají proto, že "jim tam maminky s kočárkama kradou". Takže jsem napsala e-mail majiteli v tom smyslu, že už mě tam v životě neuviděj, a jak jsem řekla, tak jsem udělala. ~d~
 kreditka 


Re: Nejen málo místa 

(8.9.2010 15:14:27)
Já se divím že někomu stojí za to se kvůli takové "prkotině" hádat, psát maily, stížnosti, volat vedoucího apod. Mám to hold nastavené jinak, buď se přispůsobím nebo jdu jinam, ale abych se hádala s prodavačkou jestli tam můžu s kočárem když na dveřích je to zakázané by mě fakt nenapadlo, možná proto že jsem zažila i "druhou stranu" v kůži prodavačky. Nikoho nechci soudit, ale fakt mě to překvapuje
 vlad. 


Re: Nejen málo místa 

(8.9.2010 18:04:21)
Kreditko, mě zas překvapuje tvůj postoj, že z tebe předem někdo dělá zloděje a tobě to nevadí. Ale neberu ti ho.
Mě to primárně uráží a naprosto to nehodlám akceptovat. V případě křivého nařčení bych to určitě řešila s policií.
 Petra 
  • 

Re: Nejen málo místa 

(9.9.2010 10:38:12)
Do obchodu, kde mají přeškrtnutý kočárek, nejdu ani když jdu zrovna bez kočárku. Z principu. Jenže jsem z velké města a můžu si prostě vybrat. Na malém městě nebo na vesnici je to asi těžší.
 huhu, holky03+05+11, kluk09 


Re: Nejen málo místa 

(8.9.2010 15:35:54)
jj, ja obcas opravdu neco v kocare omylem provezu ;-)
 Cimbur 


Spokojenost 

(8.9.2010 15:14:10)
To já jsem naopak spokojená, co u nás otevřeli Albert. V klidu jsem nakupovala do koše pod tandemový kočár. Nikdy nikdo neřekl ani bé. U pokladny jsme to normálně vyskládala. Dítkům dám rohlík nebo Jupíka klidně do ruky, u pokladny nahlásím nebo dám k namarkování prázdnou flašku. Nikdy se na mě nikdo křivě nepodíval. Ale v mém rodném městě je taky obchod, kde nepustí kočárek...
 Magi80 


Re: Spokojenost 

(8.9.2010 22:10:08)
Adélo, jsem taky z Bílovic nad Svitavou a mně natvrdo řekli, že maminky s kočárky kradou, tak tam nesmí. Takže tam je zákaz a pečivo je po schodech, takže když chci koupit chleba, mám smůlu. Štve mě to. Zajímalo by mě, jestli na to mají právo. Já myslím, že ne. Copak kdyby tak kradli například děti, tak dají zákaz vstupu dětí? Přece se to nedá paušalizovat, že někdo z určité skupiny krade, tak zákaz pro všechny.Jestli s tím máš chuť něco dělat, tak písni a dáme se tady maminy dohromady, je nás dost a zkusíme třeba sepsat petici.
 * Liv 


Re: Spokojenost 

(9.9.2010 11:44:38)
Do obchodu, kam se nedostanu s kočárkem nechodím ani bez něj. A stejně instruju celé své okolí. Můžu si to dovolit, krámů je tu dost (Praha). Zelinář u nás v ulici moc dobře ví, proč mi přidrží dveře, abych mohla projet, tržby mu dělám pravidelně slušný.


Dítě a rohlík - běžně v krámě dávám (a platím), problém nikdy nebyl.

Jednou jsem(jako těhotná) během čekání ve frontě snědla nějakou sušenku - už to fakt nešlo vydržet hlady, prázdný obal jsem normálně položila k ostatnímu nákupu, pokladní dlouho nechápala, o co se jedná - vždyť je to prázdný - ano, já jsem to snědla- no, ale přece nebudu markovat prázdnej obal- ale, já jsem to snědla, tak to přece zaplatím - no, jak chcete (maximální údiv v hlase)...
 Maja,4 letý syn 
  • 

Re: Spokojenost 

(22.9.2010 0:29:07)
V Bílovicích jsem několik let bydlela a do samoobsluhy jsem šla nakoupit maximálně pečivo a na větší nákup jsem jezdila každý týden do Brna.Několikrát jsem tam viděla před obchodem zaparkované kočárky i s dětma,já bych takhle dítě nikdy nenechala.Myslím si že v této prodejně by kočárek projel bez problémů,ale majitel asi nepotřebuje více peněz,které rodiny s dětma raději utratí v Brněnských hypermarketech a aby mu tam lidé nekradli si je povinen ohlídat jiným způsobem než tímto diskriminačním omezením .A ještě tam má vyvěšenou ceduli,že fotka zloděje bude vyvěšena a prodavačky se tváří jako že je zákazníci obtěžují.Myslím si,že Bílovice jsou i v dalších věcech (např.občanské vybavenosti)20 let pozadu.
 malostranska 


Znam. 

(9.9.2010 16:59:28)
tak tento problem neni jen tam u vas, ale i na jinych mistech. Napriklad v Brne- bystrci jsem byla nakupovat v textilu. Na dverich stoji upozorneni, ze kocarky smeji jen do vchodu, nikoliv do obchodu. Kdyz jsem se ptala na duvod, bylo mi sdeleno, ze maminky temi kocarky prijizdeji mezi stojany a vystavene zbozi se spini...mimo to jsou i maminky, co kradou.
Tohle je podle me diskriminace a püochybuji, ze ze zakona mohou neco takoveho zakazovat. Rekla jsem prodavace, ze jsem chtela nakoupit celou letni vybavu na dceru, ale kdyz je to tak, budu si muset nakoupit jinde.
 Ronja 
  • 

Zákon 

(9.9.2010 17:24:16)
SMĚJÍ vůbec zabraňovat člověku ve vstupu? J8 teda o tom silně pochybuju.
 Katka a dvě holky 
  • 

Re: Zákon 

(10.9.2010 18:52:44)
Ještě aby neměli,je přece jejich věc koho dovnitř pustí po komunistech je už dávno.Vy si taky všichni všude děláte co chcete tak proč prodávající by také nemohl a když tam takové ženské nebudou chodit nakupovat tak se zavře a ten druhý obchod taky nakonec jich bude víc,protože kdo má nervy na takové nevichované zákazníky a vy sí jezdite pak nakupovat přes celé brno.Tak a bude klid
 Jana (Lukáš 6/03,Martin 8/05) 


Re: Zákon 

(17.9.2010 0:15:31)
JJ, Katko - dej to mu hlavu a patu, tvuj prispevek jsem moc nepochopila.
 Blaňouš+kulíšek 2,5 
  • 

.... 

(10.9.2010 1:20:37)
No comment, je to už trošku dýl, dcerce je 2,5 a před 2 lety jsem jela do Vyškova na ortopedii, po cestě ze špitálu jsem dostala velikou žízeň a hledala nějaký obchůdek, kousek dál, u semaforu jsem našla příjemnou sámošku. Neodradilo mě ani to, že zrovna byl chodník v opravě a já musela kočár tahat přes díry a nově sypanou škváru 3 metry až do obchodu. Dorazilo mě to, že po příchodu do obchodu proti mě vystartovala prodavačka a vyhodila mě sprostě ven, prý do obchodu kočárku nesmí. Po otázce kdeže to mají napsané mi bylo sděleno, že to je ve vnitřních směrnicích. V obchodu nebyla ani noha a mě bylo doporučeno, ať si moje spící 5měsíční nesedící dítě strčím do vozíku... ehm ehm... Nikdy už mě tam neuvidí. A to bych také doporučila všem, co navštíví podobný obchůdek. Škoda jim, škoda. Takže souhlasím s některými pisatelkami, hurá ať žijí velké hyper super. Sice se tam člověk bojí o peněženku, ale kočárky a podobná převážející zařízení dětí tam nikdo neřeší.
 Hanka 
  • 

Re: Povinná bezbariérovost 

(10.9.2010 12:24:44)
Moc se mi líbí Váš přístup. Jako matka tří dětí si celkem dost užívám podobných situací- nejen v obchodě s kočárky. Mám děti, které jsou aktivní, ale ne nevychované. V naší zemi, pokud dítě nezůstane tam, kam ho postavíte to znamená problém. Pobývala jsem v zahraničí a všude - i v tom Chorvatsku- jsou děti naprosto zbožňované a vždy jsem viděla pouze ochotu pomoci a vyhovět. Nevím, proč my jsme takový. Zda těch 40 let komunismu, zanechalo takvé stopy nebo to je naše nátura.
 Okulina 


Re: Povinná bezbariérovost 

(11.9.2010 1:06:12)
Rekla bych ze prave problem ...jak bych ho pojmenovala...~5~ nevrazivost k miminomaminokacarkam, tak asi:-)ze tento zmineny problem aktualen jen a jen v Cesku.40 let komunismu rikate - ne chci obhajovat ani davat za vinu, to patri na jine forum, jen jsem chtela rict o vlastnich skusenostech. Jsem cizinka z Vychodu, byvaleho SSSR. A je pravda ze odjela do Belgiji gdyz mne bylo 18 - ted mne 38. Pravidelne jsem jezdivala za rodinou a muzu rict, ze uz od roku 1994 nigdy ne nastal problem o kterem tady debata. Deti vsude na prvnim miste, nigdo ne dovoli zvysit hlas na maminku s kocarem, deti muzou hrat v obchode,na to jsou prispusobeny detsku koutky - je tam hracky a zabava, bezbarjerovy pristup vsude, gde chteji videt nejsilnejsi nakupni silu coz prave mlady rodiny s detma. Je pravda ze v malych prodejnach tezko najdete hracky na zabaveni ale aby vyhazovali nebo nepousteli.. nigdy se mi nic takoveho ne stalo. Plac nebo scena vzteku diteti nejspis vyvolava ochotu pomoct najit reseni u personala a kolemjidoucich...
Ziju v Praze par let, mam ted dcerku - 27 mesicu. Ne da se to srovnavat s malym mesteckem, ale lidi myslim vsude stejny. Jestli ne nakupujete zrovna plnou vybavu na hory tak budete citit co snedl k obedu ten Pandulak za vama. Skoda, velka skoda pro image cechu. Pro mne dvojta skoda - v Cechach jsem cizinka s prizvukem tak ze tech 40 let komunismu automaticky zhorsuji moji pozice jen otevru pusu~t~ a v evropskych zemich je to stejne - se zbytkem rodiny mluvim cesky a je tu zas - cech=kradez..~a~ Ale jak jsem psala , ani v Evrope, ani v Rusku zadny obchod ani prodavac ne dovoli diskriminaci vuci maminkam, dete v kocarech a vubec detem. Neco tady, v tejto krasnej zeme, neco hodne neni v poradku..Ziju tady, rostou mne tady deti, mam tady manzela a kamaradi a boli mne stejne jako vam, i gdyz ne jsem obcanem, ze jde to s kopce s lidskyma mravama a toleranci. Jen doufam, ze se to v lidech zmeni, gdyz budou chtit.
 jana 
  • 

Re: Povinná bezbariérovost 

(11.9.2010 20:27:37)
bezbariérovost mně v českých budějovicích překvapila v bazénu pro plavání dětiček,žádná.chtěla sem tam s dceruškou chodit,protože to mám blízko ale na dotaz,jak se tam dostanu,cca 12,15 schodů, mi bylo sděleno,že si maminky pomáhají mezi sebou.Asi bych tam měla stát a čekat,až nějaká přijde.tak to mně odradilo.Zařízení pro malé děti :o))
 maja 
  • 

Re: Povinná bezbariérovost 

(13.9.2010 18:36:32)
No to jsme se zrovna před dvěma dny pěkně rozčílila...v penny jsem konečně po 5 minutách boje s dítětem, které nechtělo nasednout do košíku , ho tam narvala abych vjela do vnitř a zjistila , že je tam ta šílenost s těma plácačkama co se jí s dítětem projet nedá .. takže dítě ven, prolézt, zase dovnitř, zase řev...no byla jsme tam prvně a naposled
 myskaMiska 


můj názor 

(10.9.2010 8:04:02)
Sama řídím kočárek, někde mě do obchodu nepustí, tak tam nejdu.. Ale jak už jsem zaregistrovala, proč vlastně nechtějí pustit s kočárkem? - Sedící dítko sedí v kočárku a shazuje věci z regálu, maminka na to nic neříká a vesele si nakupuje dál, pak je plno případů kdy dítě si ukládá zboží do kočárku a nikdo to nezaplatí(bez vědomí maminky) ale jsou i maminky, co takhle kradou - kočárek je dobrá skrýš.. mám známou v malé samoobsluze a ta může vydat román na Téma kočárky v obchodě..Co maminky dokáží s kočárkem.Se pak ani nedivím prodavačkám,že kočár nevidí rádi..
 Nosáči z Brna 


To je teda síla 

(11.9.2010 19:18:33)
Jsme z Brna a do Bílovic jezdíme občas ke známým. Tento článek mě dost překvapil. Nechápu,že si v dnešní době tohle může někdo vůbec dovolit! Přitom maminky s kočárky nakupují skoro nejčastěji (beru to podle sebe):-) Já bych snad někde zkusila zjistit,jestli to,že mají zákaz vjezdu kočárků není protizákonné!
 unidor 


Nechat kočárek před obchodem či v mezidveří? Už nikdy víc!!! 

(11.9.2010 22:16:05)
Máte zajímavé názory, ale chtěla bych Vám jen napsat, že jsem si jednou dovolila nechat kočárek v uličce mezi vchodovými dveřmi, takové ty dvojité dveře, kde je spousta místa asi 1,5x3m, celé prosklené. Nakupovala jsem s malým v náručí a poté, co jsem se vrátila ke kočárku, jsem zjistila, že mi nějaký šmejd vhodil do kočárku cigaretu a ta mi seškvařila látku sedačky a udělala 5cm velkou díru. Děkuji dodatečně jakémusi kreténovi z Mariánských Lázní za tuto zkušenost. Fakt si nedovadu představit, že bych tam malého nechala a jsem ráda, že se ta látka jen seškvařila a nechytla. Upozorňuji Vás, že ten kočárek nikomu ve vstupu nepřekážel. Někdo prostě chtěl udělat sviňárnu. Omlouvám se za ty výrazy, ale ještě dnes mě to štve. Jo a pokud jsem do nějakého obchodu nemohla i s kočárkem, tak jsem se na ně vybodla a šla jinam.
 Kabelicka 
  • 

krade jak kdo... 

(12.9.2010 0:24:47)
Některé osoby opravdu používají kočárek jako zástěrku ke kradení. Jasně že nejspíš ne my, které přispíváme do diskuse. Sestra má známou (kamarádku z dětství), která se nabídla že s malou občas půjde ven. Jenže pak sestra zjistila, že ona šla s tím kočárem vždycky na nákup a do korby cpala a následně provážela zboží, pochopitelně bez zaplacení. Fakt!!!! Sama jí to dotyčná řekla.

Jinak já osobně jsem nikdy s cedulí zabraňující vstupu kočárkům nesetkala /Praha/. Je pravda, že tu máme masnu a tam jsou 4 schody..prostě jsem tam ten kočár narvala, pomohly jsme si se sousedkou (šla rovněž s kočárem)..prodavačky čuměly, ale přece nenechám dítě venku.. a vlastně ani prázdnej kočár za XX tis. Kč. Jedinkrát jsem nechala malou i s kočárem venku, na chodbě v bytovce u známé (malý byt, spalo tam její dítě a ona se bála že tu její probudím, chtěla jsem jí vyhovět), ale měla jsem srdce úplně v kalhotách a každou chvíli jsem koukala na tu chodbu, jestli malou někdo neukradl z kočáru. FUJ. Je to už 4 roky a nezapomenu na ten strach, měla jsem pak na sebe vztek, že jsem malou takto ohrozila, kvůli té známé.

Co se týče případu v Bílovci, asi bych většinu nákupů nechávala na manželovi (jestli to teda správně chápu, že jste nepojízdná tudíž dedukuji že auto má manžel) a na nějaké menší nákupy bych vyrážela s někým známým, kdo by buď čekal u kočárku, nebo šel naopak dovnitř a nakoupil..
 Jitka S. 
  • 

Nákup s miminem ve vajíčku 

(12.9.2010 8:44:59)
Naopak musím pochválit malé obchody přidružené k hypermarketům v nákupních centrech. Byť je na všech velká cedule, že vjezd nákupních košíků zakázán, pokud je v košíku vajíčko s mrňouskem, nikdy jsme se nesetkali s jakoukoli připomínkou či "škaredým pohledem" prodavačů.
 Elíláma 


Re: Nákup s miminem ve vajíčku 

(12.9.2010 11:05:22)
Mám podobnou zkušenost z obchůdků v Tescu, ikdyž jsem se s vozíkem cítila jako trubka, nikdo nás nevymýtil a já nechtěla smýkat sedačku přes obchůdky plus nákupy. Bez problémů.
Taky mám dobrou zkušenost z našeho bohnického Lidlu, kde mě sice obhlíží ostraha, ale je označená a nehraje si na "FBI" jako v Albertech, takže mi vůbec nevadí, ale nikdo neremcá, ani, když si dám nějakou prázdnou krabici do kočárku (nevedou košíky) a cpu věci tam, minule jsem brala do ruky pár věcí se šátkem a smetana už se mi vešla jen do šátku, tak jsem ji tak donesla k pokladně, nikdo nikdy nic neřekl, naopak, pokladní se vždycky na malého usmějou, nikdy mi nechtěli prohrabat kočárek, i když třeba kontrolují košíky za pokladnou, chodím tam s malým moc ráda, ikdyž se traduje "že Lidl je póvl", já s ním problém nemám.
A Makro chápu, že nepovoluje děti, samožřejmě škoda, že už tam nemůžu chodit, na druhou stranu, samozřejmě, že jsem tam nakupovala do domácnosti ne pro byznys :-)
No a často zde zmiňovaný Schlecker - už tam prostě nechodím :) V DM je spousta prostoru a spousta maminek, tam už ani nikdo nemrkne okem, to by se umrkali ~t~ ale musím také pochválit našeho drogistu v malém stísněném obchůdku na sídlišti Bohnice, tam se nevejde pomalu ani člověk bez kočárku, ale drogista nosí přesně to, co potřebujete, z regálů, ještě poradí co je nejlevnější a nejvýhodnější, vede i obyčejné věci jako jádrové mýdlo, a ještě je moc milý.

zato moje zkušenost z prodejny látek v Holešovicích (u Alzy) jsem byla v šoku, zeptala jsem se prodavačky, jestli si můžu s malým sednout na stoličku v obchodě a nakrmit, ona že jo, asi mě ani moc nevnímala. Tak jsem si sedla, otočile se trochu stranou a musela dát malému napít, venku široko daleko nebyl ani schodek, kam bych si mohla sednout, to bych musela běžet do parku, ale s námi i naše prababička o holích. Tak jsem prostě kojila a najednou na mě hoodně naštvaně volá vedoucí jestli bych jako mohla "s tím" do její kanceláře, no, babský obchod s látkama... každopádně jsem se cítila jako bych si tam sundala strašně smradlavé ponožky nebo se vyžívala ve svlíkání. Achjo. ~Rv
 kacfol 


Diskriminace???? 

(19.9.2010 12:57:26)
Tohle se mi stalo v loni v Ostrave, ktera tedy vesnice zadna neni. Kdyz me pani prodavacka pri vchodu uprozornila a zatukala na obrazek na dverich. Neverila jsem vlastnim ocim!!!!!!!!!!!!! Mile pani jsme tedy rekla ze tim bych se ale vubec nechlubila, ze jejich prodejna nese obrazek "" zakaz vstupou s kocarky"".Otocila jsem se a odesla. Preci sve dite nenecham pred obchodem v dnesni dobe!!!!!!!!!!! Je to jako by napsali ""cernym vstup zakazan"" !!!!!Ze by DISKRIMINACE?????????? Za to by je ve svete pekne hnali!!!!!!!!!!!!!!!!~o~
 Kája B. 


zákaz 

(7.10.2010 14:42:19)
Bydlela jsem také v malém městečku, kde nebyl žádný supermarket, potraviny se daly koupit jenom ve dvou malých obchůdcích na náměstí. V tom jednom to bylo docela stísněné a pohybovat se tam s kočárkem (malým sporťákem) byl docela oříšek, vytočit se mezi regály a nic neshodit... ale šlo to a nikdy nikdo neřekl ani popel. V tom druhém obchodě byly uličky širší, takže tam šlo jezdit bez problémů, ale u vstupu visel Zákaz vstupu s kočárky. Cedule ale visela vysoko, takže jsem si jí všimla až při několikáté návštěvě, a do té doby jsem tam vesele jezdila s kočárkem a taky mi nikdo nic neřekl. Potom už jsem radši nechávala kočár před prodejnou a dcerku brala za ruku (byl jí rok a půl), aby někdo náhodou neměl kecy... (Nemám to ráda a radši tomu předejdu, než abych pak poslouchala nějaké blbosti.) Ale stejně moc nechápu, proč se do některých prodejen s kočárkem nesmí... Oni řeknou, že si můžou dovolit přijít o zákazníka (mámu s miminem), no ale proč ji tam nepustí? Nechápu... ~a~
 nyxie19 


Brněnka 

(24.9.2011 20:09:01)
Stejná situace je v Brně - Soběšicích. Já se ale s prodavačkou pohádala a ostatním to nevadilo. Majitel mě tam jezdit viděl a neřekl nic.....ale je to v dnešní době hrůza. Přece nenechám děcko s kočárem venku. Trochu jako z komunistů. Využívají svého monopolu v těch okrajových částech ....

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.