| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Příběh o odmítnutí amniocentézy s dobrým koncem

[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 182 [Dalších 142 >>]
jana
  • 
24.8.2010 1:19:36
Zvláštní. Normální matka za své dítě ráda i život položí....
jana
  • 
24.8.2010 1:11:48
Dnes jsou různý stacionáře - něco jako školky od rána do večera pro různé cílové skupiny. Jsou různé ústavy, můžeš si brát dítě domů jen na víkendy, a ne na všechny. Můžešmít osobní asistenci, pečovatelku, brigádníka... Dnes je tolik možností, když se chce.
Mně by život mého dítěte za to stál. Ale to je věc lásky. Třeba Helena Kellerová nebo Christy Brown a Stephen Hawking by se vám poděkovali.
jana
  • 
24.8.2010 1:08:14
Já bych si zase strašně vyčítala, že jsem byla blbá a vzala jsem si chlapa, co nás opustí poté, co se - mně i jemu - narodí postižené dítě.

Dotyčná vymění
svůj strach
strach z toho, že ji opustí manžel, odsoudí okolí
ap.
za život svého dítěte.

Tomu já říkám - omluva za zdánlivou tvrdost, ale nazývejme věci pravými jmény - strach, zbabělost, sobectví, nedostatek odvahy a lásky.
A přeju té paní a jejim blízkým, aby nikdo z nich vážněji neonemocněl, neměl vážný úraz, neumíral dlouho... Pže by to neunesla, nešla by za ním ani do nemocnice, co by lidi řekli tomu, že jí zůstal syn postižený po borelióze? Co s ním udělá?

Nechápu, kde zmizela ta troška citu dát dítěti aspoň tu šanci na život. Krom toho, že 2/3 diagnostikovaných DS vůbec nemá.
23.8.2010 22:19:23
Můj manžel mi při mém prvním těhotenství na otázku, jak by se zachoval v situaci, kdyby se nám náhodou narodilo dítě s postižením, řekl úplně bez rozmýšlení: "Nic, nechali bychom si ho, vždyť by bylo naše." Nevím proč, ale samotnou mě to v té době nutilo nad tím přemýšlet a přiznám se, neměla jsem a doteď nemám jasno, jestli bych v sobě našla sílu dlouhodobě se o někoho starat a nezhroutit se z toho - nikdy jsem to totiž nezažila, ani moji rodiče zatím nebyli podobné situaci vystaveni. Pro mě bylo už tak neskutečně náročné naučit se starat o zdravé dítě. Sebekriticky přiznávám, že u nás bych byla ten slabší článek já. Manžel by měl asi problém vydržet ne s dítětem, které by nebylo v pořádku, ale spíš se mnou, protože bych to asi psychicky moc nezvládala~d~. Ale myslím, že člověk si zvykne téměř na všechno a jak už jsem psala jinde, pro mě by bylo myslím snazší naučit se žít s "jiným" dítětem a překopat své životní hodnoty než žít s vědomím, že jsem nechala utratit vlastní dítě...
Gora
23.8.2010 19:51:38
Alish, ale asi jsi nečetla všechny mé příspěvky. Vždyť jsem vysvětlovala, proč já bych volila interrupci, kdyby bylo stoprocentní, že by mělo dítě DS, nebo nějaké jiné těžší postižení.
Volila bych nejspíše jinak, nemít žádné dítě, ale volila bych takhle v téhle situaci, v jaké jsem.
Kočanská
  • 
23.8.2010 16:54:12
Sandro,

Vaše úvahy zní racionálně a většina společnosti by s Vámi souhlasila. Také proto je tak těžké do této společnosti přivést človíčka s posižením (jakýmkoliv ať už lehčím či težším).
I když já mám děti zdravé tak stejně vím, že mě někdy v budoucnu čeká péče o rodiče, kteří jednou mohou mít problémy spojené se stářím. Stejně se nevyhnu tomu, že se budu o někoho starat.
Pokud bych se musela starat o své děťátko, které by nebylo 100%, udělala bych to. Prostě život přináší dobré i špatné věci. A věřte, že ne vše co se nejdříve jeví jako dobré skutečně i dobré věci přinese a naopak to co je zdánlivě špatné, ve skutečnosti může přinést nečekače i to dobré. A co se týče oblíbených argumentů o sourozencích, kteří by tím trpěli. Tak já si naopak myslím, že v určitém ohledu by je to obohatilo.
23.8.2010 15:06:59
Triple testy mi přijdou k ničemu.Nemají řádnou vypovídací hodnotu. Kamarádky švagrová je měla v pořádku a narodila se jim holčička s těžkým Downem. Je jí 27.
Já otěhotněla v 36, testy O.K., přesto jsem na amnio šla. Život s Downem si neumím představit. Dva roky jsem seděla s kolegyní (je to už starší paní), jejíž švagrové se narodil Down.Zážitky, které mi líčila byly hrozné. Navíc, příroda je moudrá, valnou většinu Downů vybaví vážnými nemocemi srdce, které ho nenechají dlouho trápit na tomto světě. Ale lidé zasahují, operují a připravují tak dítěti i rodičům peklo na zemi. Je to vše zbytečné, jen poslouchat a řídit se přírodou. Vše má svůj smysl a cíl....
23.8.2010 15:06:58
Triple testy mi přijdou k ničemu.Nemají řádnou vypovídací hodnotu. Kamarádky švagrová je měla v pořádku a narodila se jim holčička s těžkým Downem. Je jí 27.
Já otěhotněla v 36, testy O.K., přesto jsem na amnio šla. Život s Downem si neumím představit. Dva roky jsem seděla s kolegyní (je to už starší paní), jejíž švagrové se narodil Down.Zážitky, které mi líčila byly hrozné. Navíc, příroda je moudrá, valnou většinu Downů vybaví vážnými nemocemi srdce, které ho nenechají dlouho trápit na tomto světě. Ale lidé zasahují, operují a připravují tak dítěti i rodičům peklo na zemi. Je to vše zbytečné, jen poslouchat a řídit se přírodou. Vše má svůj smysl a cíl....
[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 182 [Dalších 142 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.