| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku O výchově ve víře

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 187 [Dalších 167 >>]
kili
  • 
10.5.2009 13:35:40
kdo v nic nevěří, tomu ani já nevěřím
10.5.2009 13:29:12
Fanatičko! Lituji vás všechny, které jste se podobně poblouznily(i)!
Proč to sem cpete, co to má s rodinou co dělat? Jako že nevíš, jak budeš odpovídat na "stupidní" otázky svých dětí týkající se boha? Jo, holt sis uvařila kašičku v kostelíčku před svým zlatouškem, tak se teď nediv, že ti děti budou klást otázky a odpovědi, které budou vaši víru jasně vyvracet. Všechno to jsou totiž nesmysly a děti to ví a nebojí se to říct nahlas.. jak sama vidíš.
Dál no comment. Stakovými příspěvky jděte do kostela mezi své lidi a necpěte své pitomé názory "normálním" lidem!
7.5.2009 1:39:39
Moc pěkně napsané KM, snad se to k Tobě dostane :-)))~x~
Petr
  • 
5.5.2009 11:51:15
Díky za odpověď. Ať i tobě Bůh požehná :o)
5.5.2009 9:25:56
je mi líto, že to bereš, tak osobně. Nechtěla jsem se s tebou hádat. Měli bychom přeci vždycky hledat Boží cesty a ne ty lidské, protože jsou vyšší než ty naše.
Omlovám se ti, nic z toho co jsem napsala nebylo myšleno proti tobě osobně a přidávám jeden z mých nejoblíbenějších žalmů, který dokáže obejmout svou láskou a povzbudit:

23.
Žalm Davidův.
Hospodin je můj pastýř, nic mi neschází.
Na zelených loukách mi dává spočinout,
ke klidným vodám mě přivádí,
mou duši obnovuje, po stezkách spravedlnosti vodí mě
pro jméno své.
Kdybych měl jít údolím stínu smrti, ničeho zlého se nebojím, neboť ty se mnou jsi:
tvůj prut a tvá hůl mě konejší.
Před zraky protivníků stůl mi prostíráš,
hlavu mi olejem potíráš, můj kalich přetéká.
Dobro a láska mě budou provázet
po všechny dny mého života, zůstávat budu v domě Hospodinově po dlouhý, věčný čas.


Petře, Bůh Ti žehnej!!!!! :-)
Petr
  • 
4.5.2009 18:20:26
Díky za odpověď. Je mi jasné že se s tebou nijak nemůžu měřit v chápání a naplňování Božího slova, takže se raději poníženě vyhnu bláhové diskusi. Už když vidím tvoji jistotu ohledně Božích zákonů a toho co znamenají, neodvažuji se ani víc prezentovat svoji nejistotu. Je mi jasné že tvoje "vím" ční nebetyčně vysoko nad mým "nevím".
Ale vážně, je to moje chyba. Chtěl jsem bránit bratry katolíky (ne nějaké imaginární, obecné, ale moje konkrétní přátele) - a vidím že jsem nadělal víc škody než užitku. Obávám se že tuto hádku jsem začal - takže se kaju. Pokusím se to příště nedělat.
ŠIštička
  • 
4.5.2009 17:05:55
Něco takového jsem jí řekla,ale svými slovy.myslím si ,že jsem už měla s bohem určitou zkušenost,ale na přání svého okolí jsem začala brát prášky na zklidnění bylo toho na mě moc.Dcera s tím přišla z ničeho nic docela mě to překvapilo.Bránit jí v tom nebudu,ale podpořit jí také nemohu, neboť jsem cestu ztratila.
4.5.2009 16:31:07
Moc hezké vysvětlení, sama to cítím podobně, jsem katolička ikdyž nepraktikující a nemám problém se k víře hlásit. Myslím, že ty doby kdy se člověk za víru styděl už jsou pryč a setrvávají jen v některých rodinách a jedincích, kteří se s tím neumí nijak vyrovnat. Bůh je pro mě těžko vysvětlitelný pojem, ale cítit Jej dokážu někdy velmi silně. Tak mě těší, že to někdo bere podobně.:-)
4.5.2009 15:55:44
To je strašně zajímavé, že vaše děti ještě nejsou pokřtěné, nevím, jestli bych k tomu měla odvahu/ nejen kvůli nepochopení ze strany rodiny, ale taky že třeba nebudu schopna dětem předat víru. Je váš manžel také věřící?
4.5.2009 12:06:19
Šištičko, puberální dceři bych odpověděla, úplně stejně, jako všem ostatním, kdo hledá. Jestli Bůh je, má i určité možnosti, kterým se nám dává poznat. Řekni své dceři, ať poprosí Boha, ať se jí dá poznat.
Je-li živý udělá to.
Je-li to lidský výmysl nic se nestane.

Šištičko, v Bibli je napsáno - kdo hledá, ten najde a tlučte a bude vám otevřeno~;)
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 187 [Dalších 167 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.