| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Přesycenost dětí v době konzumu

[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 126 [Dalších 96 >>]
21.1.2009 21:36:46
Děkuji, Martino, přesně mě chápete a také si uvědomuji jak je to ošemetné téma na domluvu, vzhledem k mojí a jejich pozici, ale mě skutečně unavuje to jak se snaží syna nakazit tím materialismem, kterým žijí oni + jistě tu jsou určité výčitky z jejich strany, ale nejde o to že to vadí mě, ale i syn je z toho takový rozčarovaný, když přišel domů s vánoční "výslužkou, kterou měl ve 4 obr taškách, jenom to hodil v pokoji a ukázal mi jeden dárek, který ho zaujal a ostatní mi ani ukázat nechtěl, chtěl si se mnou hrát ze starýma hračkama, nechala jsem je tam stát 4 dny a nezájem, nakonec jsem sama polovinu věcí uklidila a ty rozumné dárky s ním asi po týdnu zaklidila k jeho hračkám, ale máme to už měsíc od Vánoc, a co vím, tak si s ničím ani nehrál, má své oblíbené a hlavně spoustu knížek a to mu stačí...kvůli jejich špatnému svědomí nás zahlcují krámy a náklonost syna si tím stejně nezískají o mnoho více, tak je to prostě zbytečné ~;((
Levandulka+3
21.1.2009 21:02:50
Vzpomínám si, že když první synek dorostl do věku, kdy začal dostávat hračky, po vzoru montessori jsem mu vyčlenila jednu policovou skříňku, kde měla každá hračka své místo. Předsevzala jsem si, že mu dám vždycky k dispozici jen tolik hraček, kolik si jich sám (zezačátku samozřejmě s mojí pomocí)dokáže uklidit tak, aby měla každá hračka své stálé místo (čili žádné krabice, do nichž se vše nahází)...Bohužel se mi nepodařilo vytrvat~;((. Teď, když máme syny 2 a poličky s hračkama v obýváku i v pokojíčku, se sice pořád snažím, aby každá hračka měla své místo, občas taky některé hračky schovám do krabice na skříň, stejně mi ale přijde, že už je těžké v tom ten řád udržet....A štvě mě to, protože mladší syn velmi často jen tak nějaké hračky vyhází a pak trávíme spoustu času jejich uklízením..Tak si říkám, jestli by do určitého věku nebylo úplně nejlepší hračky schovat všechny a dítěti vždycky vytáhnout jen tu, se kterou si zrovna chce hrát...Protože ideál, že si dítě vždycky vytáhne jen jednu hračku a pak ji zase samo uklidí, mi do určitého věku přijde nedosažitelný.....Jak to vnímáte vy?
Romča
  • 
21.1.2009 20:58:38
Já se snažím hodně dárků od babiček nechat přímo u nich doma, aby si tam děti mohly s nimi hrát a my nebyli doma jako ve skladu hraček :-) ...
Romča
  • 
21.1.2009 20:58:28
Já se snažím hodně dárků od babiček nechat přímo u nich doma, aby si tam děti mohly s nimi hrát a my nebyli doma jako ve skladu hraček :-) ...
kreditka
21.1.2009 18:15:58
JJ jenže to by tady pak maminky ječely, proč bylo to představení tak drahé, když vlastně ony o žádný balónek nestály a stejně ho musely zaplatit
Lucka 345
21.1.2009 18:12:07
~R^~t~~R^
21.1.2009 17:26:34
Verčo, ale máš jiný důvod než to, že 30,- Kč je na takovou "blbinu" hodně. Hlavně, že je na cigára.
Verča (2 děti)
  • 
21.1.2009 17:01:48
U nás to prostě bylo jiné, lékařka mi pak řekla, že to nemusí sednout každému. Takže tam prostě nechodíme. Mmch. já sjem tam začala chodit kvůli sobě, mám astma. Dcerka bylapředtím v pohodě a od té doby co tam nechodíme měla akorát neštovice a letos spálu. Virózky, nachlazeníčka atp. se jí obloukem vyhýbají.
21.1.2009 16:58:39
Verčo - to nechápu, já mám naprosto opačnou zkušenost. Virózy se synovi obloukem vyhýbají /oproti loňsku/ a to ještě chodí plavat. A navíc se tam jemu i ostatním dětem líbí - rochnějí se v soli a připadají si jak u moře. Syn je nadšený.
Verča (2 děti)
  • 
21.1.2009 16:52:10
Protože s těmahle návštěvama mám špatné zkušenosti. Prostě se mi tam udělá blbě. Dcerka zase po každé návštěvě do dvou dnů lehla s virózou. Byly jsme tam 8x a pokaždé pak lehla. Víckrát už to zkoušet nehodlám. Po prvních návštěvách jsem to považovala za náhodu, po té poslední jsem nechala zbylé dvě návštěvy propadnout. Se synem to nehodlám zkoušet.
[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 126 [Dalších 96 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.