| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Přesycenost dětí v době konzumu

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 126 [Dalších 106 >>]
Lucka 345
24.1.2009 23:06:35
Naprostá pravda a souhlas. ~R^~R^~R^
24.1.2009 13:41:36
Také naprosto souhlasím s autorem. Dcera má 18 měsíců a má tolik hraček, že by stačily pro menší dětský domov. Za vším je samozřejmě babička, která jí pořád něco kupuje. Obzvlášť letošní vánoce, to byly prostě orgie. Dcera z toho samozřejmě vůbec neměla rozum a po druhém rozbaleném dárku ji to přestalo bavit. S přítelem jí kupujeme maximálně leporela - ráda si prohlíží obrázky - a k Vánocům od nás dostala sadu pastelek Progresso,blok na malování a uklízecí sadu - smetáček,lopatičku a velký smeták, aby mohla pomáhat mámě. Naštěstí druhá babička (moje máma) má rozum, buď se domluvíme, co dcera aktuálně potřebuje nebo jí dá peníze na stavební spoření.
Pokud se týká čokolády a sladkostí, je to stejné. Manželova matka razí zásadu "už měla rok, může všechno" a každý den se do ní pokouší přes můj výslovný zákaz narvat nějakou sladkost se slovy "maminka je hrozná, nic ti nedopřeje", druhá babička můj zákaz dodržuje.
Prostě s babičkou je to boj, který se nedá vyhrát. Stále žije v domnění, že čím víc toho vnučce koupí,tím líp.
Babička (53)
  • 
23.1.2009 17:33:10
Jsem babička ale přesto velmi ráda čtu rodinu a příspěvky. Dost Vás píše že je prarodiče zahlcují dárky - buď velkém množstvím anebo nekvalitním zbožím. Napíšu jak to děláme my u nás v rodině. Dcera si sedne s vnoučaty a napíší dopis Ježíškovi. Když byly vnoučata miminka, psala dcera dopisy jako za ně. U nás se to tak praktikovalo i když byly moje děti malé. Moje dcera a teď dokonce i syn to tak také dělají. Napíší si o věci potřebné ale většinou právě o nějaké hračky a to takové o kterých ví že se vnoučatům budou líbit a jsou o nich přesvědčení že budou děti rozvíjet. Já i druhé babičky dostaneme seznámek vhodných dárků a my si z toho vybereme. Neznamená to koupit seznam celý :-D No jsou spokojené všechny tři strany. Vnoučata z dárků, dcera a syn že se jim byty nesmyslně neplní blbostmi a hlavně my babči z radostí všech. Hlavně je to o komunikaci a hlavně CHTÍT. Neděláme to z nedostatku fantazie. A když chci překvapit i rodiče dětí ? tak na to mám osvědčené buď předplatné časopisu na rok, Sluníčko, Mateřídoušku, nebo předplatné do solné jeskyně, letos jsme se s maminkou snachy domluvily a zaplatili prodloužený víkend na horách. Jeden den tam pro dva dospěláky a dvě děti 1 a 2apůl roku vyjde jako jedna pravá od MATELLA. A taková perlička na konec . Když bylo mým dětem 6 a 7 a moje mami ode mne chtěla seznámek, bylo na něm tenkrát napsáno mj. LEGO a mončičáky. Lego bylo v té době nedostatkové zboží a ještě docela dost drahé. Rodiče ani pořádně nevěděli co to je. Přesto děda Lego sehnal a koupil krabici za neuvěřitelných tehdy 500,- Kč. Bylo to i poprvé co brblal že to bude krám, za nekřesťanské peníze s čím si děcka nebudou hrát a kdovíco ještě. No nenechal si to moc vymluvit a pořád si vedl svou. Když ale viděl tu radost u stromku a tu možnost ke hraní byl tak nadšený že po novém roce běhal po obchodech a sháněl další LEGO. Nakonec udělal to co pro naší rodinu bylo skoro nepochopitelné. Na černém trhu koupil bony a hnal se do Tuzexu pro LEGO. :-D Zdraví babi
Lucka 345
22.1.2009 15:34:12
A mělas taky ty fosforeskový? To byl teprv poklad!
22.1.2009 7:10:42
Jasně, tento přístup by se mi líbil víc než nabízení, že si děti ještě mohou koupit...
21.1.2009 22:45:22
No, zrovna ta myčka je ekologičtější než ruční mytí nádobí a usnadňuje udržení pořádku v domácnosti i šetří čas, který radši věnuju dětem nebo si něco přečtu a nezničím si ruce.....
To nebyl zrovna dobrej příklad .-)
Jinak miluju přírodu, chalupu, bio ale i moderní věci a umím si vybrat to dobrý z "konzumu" a oblečení mám taky habaděj. S přehlcením hraček souhlas, není to lehký udržet na uzdě,nám už teť taky babičky dávaj kolem dvou hraček a jinak (i všichni ostatní) značkový oblečení, botičky, brusle, knížky, nábyteček z Ikey, kolo... A peníze, který mu dáváme na stavebko.

A s tím balonkem mi to pripada silne nafoukly. Ja bych to navysila na tech 40 automaticky a vubec bych neresila ze 10 kc z toho je na balonek a jak si to muze reditelka dovolit, je to kravina resit 40 korun, respektive 10 a princip. Takovej pakatel nestačí ani na dýžko obsluze v kavárně a budu na tom moralizovat abych si ospravedlnila, že dítěti nedopřeju blbej balonek? :-/
Jarma (dvě děti)
  • 
21.1.2009 22:17:53
nevím, že to je po vzoru Montessori, ale u nás stále držím to, že každá hračka má své místo a kupodivu děti to dodržují. Jsou na to tak navyklé, že samy mne upozorňují, když dám něco jinak. Co ale nezvládáme, to je uklizení hračky poté, co si s ní přestanou hrát... ale k tomu je ani nenutím. Pravidlo je, že všechny hračky se každý večer uklidí, než se jde spát. přes den je to jedno. Jinak ale je potřeba hodně ty hračky třídit. Protože mají stále tendenci se rozmnožovat :) takže čas od času s dětmi vytřídíme to, s čím už si nehrají a to odnášíme jiným dětem... (v rodině, nebo potřebným...)
kreditka
21.1.2009 21:54:50
~R^~R^~R^
kreditka
21.1.2009 21:53:59
~R^~t~~R^ ještě bych doporučila toaletní papír a kuchyňské utěrky
kreditka
21.1.2009 21:50:01
Pro nás dospělé to rozdíl třeba je, ale pro dítě? Být v kůži dítěte tak mě napadá proč jsem jako jediné ten balónek nedostalo, o co jsem horší než ostatní děti, co jsem provedlo.... Tolik frků kvůli jednomu balónku ve školce, kolik kravin si člověk za život koupí jen tak pro chvilku potěšení...
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 126 [Dalších 106 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.