| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Dítě? Dříve jen majetek, dnes rovnoprávná bytost!

[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 231 [Dalších 201 >>]
MarkétaP + 4 dcerky
27.11.2008 17:29:29
Salíku, já taky počítám, ale na zadek pak nedostanou, ale třeba je popadnu a odnesu. Výchova a nebití není v rozporu.

PS: taky se s dětmi nemusím bát nikam jít ...
Cita
27.11.2008 16:46:01
Xantipo, na tvůj příspěvek z 11:42 odepsala Kudla2: že to vidí taky tak..a já napsala Kudle, že já taky..
Cita
27.11.2008 16:40:05
MM, víš, já jsem z těch matek, které na ulici pomalu počítají do tří, když dítě nechce poslechnout..a funguje mi to..nemusím se s dětma bát chodit na dětský akce, oblezeme kde co, máme hromadu kroužků..myslím, že čas strávený s nima je kvalitní a je ho dost..jo, dostanou občas na zadek (i když řízeně, ach bože), ale celkově si mylím, že to jsou šťastný děti..

Až někdy potkáš na ulici maminku, která takhle počítá..běž za ní a řekni jí, že je tyranka, která hrozí dětem tělesným trestem...víš, nejdřív se ale koukni jestli to dítě opravdu na zadek dostane, jestli je to nutný..
Cita
27.11.2008 16:29:27
Pořád nechápu, proč srovnáváš chování dospělých a dětí..mluvím o jedné řízené ráně přes zadek, která uvede děcko zpátky do reality..podle tvých představ ale u nás nejspíš dotávají..dvakrát na zadek za to, že se nechce obouvat, čtyřikrát za to, že se nchce oblíkat, pětkrát, když se počurá, viď...

MM, jestli tě rozčiluju, asi mi budeš muset naplácat ~;)
27.11.2008 15:48:01
Kreditko, už jsem psala, že nárok na vzdělání mají i děti slabších rodičů, dokonce i sirotci, si představ.

Předpoklad, že bez chytrého, neožraléh, anglicky hovořícího rodiče znalého organické chemie, má dítě ve vzdělávacím procesu smůlu, mě malinko rozčiluje.
Já vím, že to tak bohužel je, ale nepodporovala bych to tvrzením, že "tak je to spravne, tak to ma byt"
27.11.2008 15:45:10
Kotoul normálně na žíněnce, není cvok :-)... ale je to jako třeba dřív nám to učitelé dělali běžně, prostě jsme flákali běh, tak jsme dostali ještě jedno kolečko.
27.11.2008 15:40:31
Kotoul? Já nevím, ale u syna ve třídě se za trest dělají dřepy. Byla na to určená třídnická hodina, padlo několik návrhů a pak děti hlasovaly a odsouhlasily dřepy místo černých teček a poznámek.
A kde dělaly kotoul? Na žíněnce nebo na parketách? A to dotyčné dítě ten kotoul ovládalo, nebo ne? To není jednoduchý. Nejde se rozčílit a dát trest. Nejprve se musejí stanovit pravidla a tresty a pak teprve trestat. Na to jsou děti hodně citlivé. Chápeš, co tím myslím?
kreditka
27.11.2008 15:35:14
Právě, když nepomůžou rodiče má učitel smůlun~o~
27.11.2008 15:34:30
Víte třeba že když dá učitel dětem v tělocviku za trest udělat kotoul je to fyzický trest? Můj přítel za to dostal podmínku od ředitelky školy.
27.11.2008 15:30:16
Jo zaměstnali, ale za kolik. A zvýšení platu po 6ti letech o stovku. Díky. Ještě že jsem se urazila a odešla. I když - lepší by bylo, kdyby mi to doporučení na VŠ dali, to nepopírám. Ale dneska znám hodně maturantů, kteří na tu VŠ prostě nechtějí, i když je rodiče tlačí. Já osobně to právě díky svým zkušenostem nechápu, hnala bych tak, že bych se ve dveřích nezastavila, ale je to tak.
[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 231 [Dalších 201 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.