| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Nápad na vozíček ke kočárku pro starší dítě

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 181 [Dalších 161 >>]
Katka
  • 
9.7.2008 22:00:10
Nikdy se mi nestalo, že by dcerka ze stupínku slezla za jízdy. Ano, spěchala jsem často. Protože dcerka má LMD a tudíž chodíme často k různým doktorům, kde jsme objednáni, takže ujede mi MHD, tak příjdu pozdě a včekárně sedět další hodinu se 2 dětmi se mi fakt nechce. To mi teda stojí za to vzít skejt, ať jsme tam na čas a ať brzy můžem vypadnout. Jen když s ní jdu k očnímu si zařizuju hlídání mladššího syna, protože tam ztvrdnem většinou tak 3 hodinky - a to bez cesty. Máme zavedený řád na spaní a mě děti nejsou ve své kůži, když se jim do toho nějak zasahuje a má to být jinak, takže jsem je nechala vyspat a doktory jsem si plánovala, ať to vyjde po nebo před spaním - z čehž vyplývá, že to většinou vyšlo na knap, tak jsem vzala skejt a jelo se. Nevím, proč tady posuzujete něco, o čem nemáte ani páru...
8.7.2008 21:31:33
A proč si vlastně nechceš koupit ten kočár? Já mám děti víc od sebe, tak jsem to nemusela řešit, ale takto mi to přijde o moc pohodlnější pro matku i dítě a taky bezpečnější...moje děti jsou divočáci (až na prostřední, s tou to šlo dobře) a mě to jejich pobíhání blízko silnice tak deptalo, že vozím na kočáře dokud to jde. klidně do tří let, i dýl, nevidím na tom nic špatného. Malá má dva a půl a už moc na kočár nechce, ale kde je blízko silnice tak prostě musí, zato ji nechám vylítat v parku a na místech kde je to vhodné. Navíc na kočáře spí a my často jedeme z domu na celý den, a co je taky důležité, vozím na kočáře všechny věci se kterými bych se jinak musela tahat, takže já říkám slába kočárům, já bych teda bez nich nebyla.
Jö a malá ušla v roce a půl taky taky 4 kiláky, ale šla s přestávkami, lesem, kde jsem ji nemusela omezovat /za ruku nepůjde ani za nic), a když byla unavená sedla si na kočár. Takže to není o pohodlnosti a nechození, ale o bezpečnosti, a taky o rychlosti, zásadně beru kočár když někam máme přijít načas a nestíhám. Fakt by mě zajímal důvod proč si to někdo dobrovolně komplikuje, určitě se nedá říct že dítě coo se vozilo dýl v kočáře nebude později chodit, jsme všichni tůristi.
Delete
8.7.2008 21:13:12
Zuzko,
nemám postižené dítě, zato mám dvojčata a k nim o rok a půl starší holku. A taky mám jen dvě ruce. Dvojčecí kočár je těžký, před pěti lety ještě nebyly otočné nápravy a jiná ulehčovadla, takže člověk potřeboval dvě ruce na ovládání kočárku. Asi jsem měla rok a půl starou holčinu nechat běhat volně kolem mě, ne? Nebo ji stále nosit v krosně na zádech, aby nemohla běhat vůbec? Nebo raději nikam nechodit? Když člověk dobíhal autobus, hodilo se, že malá mohla naskočit na skejt a dalo se popoběhnout. I při přecházení silnice jse měla malou raději ve svém objetí (stála na skejtu, já za ní, ruce kolem ní) než abych riskovala, že se mi někde uprostřed pustí kočárku nebo třeba klopýtne. Nebo když ji na delší procházce přepadla únava, občas se jen chtěla svézt, když můžou ségry, proč by nemohla ona? Dvojky začaly chodit dost pozdě, vlastně ve stejném věku, jako byla ta nejstarší, když se narodily. Tak proč by se nemohla povozit? Třeba jen tak, že chtěla?
Není rozmazlená (těžko rozmazlit nejstarší ze čtyř dětí) a není ani líná. Není ani hyperaktivní. Přesto má ráda pohyb, v šesti a půl letech ráda tancuje, jezdí na kole, na kolečkových bruslích, plave, běhá, skáče, šplhá, cvičí na nářadí, umí kotrmelce, hvězdu, stojku. Ani já nejsem líná, i když toho času na sport a pohyb v současné době moc nemám. Ale bez skejtu by nám před pěti lety bylo když ne ouzko, tak určitě méně spokojeně. A i kdybych byla jediná, komu pomohl, chvála tomu, kdo ho vymyslel.
A co se týče "chodících" dětí obecně, asi bydlíš úplně někde jinde, protože já už zase hrozně dlouho neviděla vézt se v kočárku dítě starší než rok a půl. Všechny běhají nebo jezdí na odrážedlech.
Delete
8.7.2008 21:12:47
Zuzko,
nemám postižené dítě, zato mám dvojčata a k nim o rok a půl starší holku. A taky mám jen dvě ruce. Dvojčecí kočár je těžký, před pěti lety ještě nebyly otočné nápravy a jiná ulehčovadla, takže člověk potřeboval dvě ruce na ovládání kočárku. Asi jsem měla rok a půl starou holčinu nechat běhat volně kolem mě, ne? Nebo ji stále nosit v krosně na zádech, aby nemohla běhat vůbec? Nebo raději nikam nechodit? Když člověk dobíhal autobus, hodilo se, že malá mohla naskočit na skejt a dalo se popoběhnout. I při přecházení silnice jse měla malou raději ve svém objetí (stála na skejtu, já za ní, ruce kolem ní) než abych riskovala, že se mi někde uprostřed pustí kočárku nebo třeba klopýtne. Nebo když ji na delší procházce přepadla únava, občas se jen chtěla svézt, když můžou ségry, proč by nemohla ona? Dvojky začaly chodit dost pozdě, vlastně ve stejném věku, jako byla ta nejstarší, když se narodily. Tak proč by se nemohla povozit? Třeba jen tak, že chtěla?
Není rozmazlená (těžko rozmazlit nejstarší ze čtyř dětí) a není ani líná. Není ani hyperaktivní. Přesto má ráda pohyb, v šesti a půl letech ráda tancuje, jezdí na kole, na kolečkových bruslích, plave, běhá, skáče, šplhá, cvičí na nářadí, umí kotrmelce, hvězdu, stojku. Ani já nejsem líná, i když toho času na sport a pohyb v současné době moc nemám. Ale bez skejtu by nám před pěti lety bylo když ne ouzko, tak určitě méně spokojeně. A i kdybych byla jediná, komu pomohl, chvála tomu, kdo ho vymyslel.
A co se týče "chodících" dětí obecně, asi bydlíš úplně někde jinde, protože já už zase hrozně dlouho neviděla vézt se v kočárku dítě starší než rok a půl. Všechny běhají nebo jezdí na odrážedlech.
MSteflova
8.7.2008 18:38:49
Dito, ještě bych chtěla uvést na pravou míru to koupání dětí 1-2x týdně. To, že někdo dítě denně nekoupe neznamená, že ho denně nemyje. Omytí žínkou či krátká sprcha je také hygiena, dokonce o dost šetrnější k pokožce, na čemž se shodnou i lékaři. Pokud stále trváš na tom, že lidi, co se každý den nekoupou jsou prasata, pak je tím prasetem každý, kdo doma nemá vanu, ale jen sprchový kout.
MSteflova
8.7.2008 18:10:59
Ale, ale...Dito, na jednu stranu označuješ dnešní matky za líné a pohodlné a na druhou si nechceš přidělávat práci s praním plen(?)....to ti řeknu, naše matky byly tedy o dost pracovitější ;)
Dita, Matyáš 08,Kiki 11
8.7.2008 16:57:52
Nemáš zač,jsem ráda,že jsem vyvolala tolik reakcí,ony se totiž potrefený husy nejvíc ozvou:) Jen jsem vyslovila svůj názor a jsem také ráda,že je nás víc,kteří s tím souhlasí, a to nejen na skejt,autorka má dobrý nápad,leč pro některé z nás je ten skejt jako takový nepřijatelný. No a v neposlední řadě ty poznámky o dítěti chudáku,které umí v nečem víc než jiné,ty mě prostě dostávaj.
Dita, Matyáš 08,Kiki 11
8.7.2008 16:20:47
Neboj,neubližuju,jelikož mu nic z toho nedávám(sůl,lepe...),dělám mu zeleninu ze zahrádky,rýžovou kaši ze sunaru,kukuřičnou kaši,jáhlovou kaši,pohankovou...pribináka dostal poprvé dneska a nehodlám ho zavádět jako stálé jídlo,je v tom cukr,což mi také nevoní....přesnídávky co tady mám jsou jen bez éček a chemických konzervantů a jsou to jen 3 co jsem dostala od známých,dostat přesnídávku s éčky,buď jí sním já,anebo vyhodím
Dita, Matyáš 08,Kiki 11
8.7.2008 16:14:29
No a že vy jste paní kočková s malým k:-D
Dita, Matyáš 08,Kiki 11
8.7.2008 15:56:26
Nepřijde mi bezpeční utíkat s dítětem na skejtu přes ulici,dost možná proto že si z něj může kdykoliv sestoupit,no a ne,nespěchala jsem nikdy s dvěma dětmi na pohotovost,jelikož mám jen jedno,zato už týden lítám s dítětem v sedačce a kocourem v přepravce po veterinách,syn váží 8kg,sedačka cca 5 a kocour s přepravkou 4,5kg,nosím to v ruce a jelikož zajisté žádná z vás nespěchá na pohotovost tak často,stačí drapnout jednoho do náruče a druhého do kočáru,nebo tam snad běháte každý týden?A když spěcháte tedy jinam nebo odjinud,to spěcháte tak moc,že třeba další půhodinka je pro vás smrt?No nevím,asi nejsem tak uspěchaná.

No a s přesnídávkami vás všechny asi zklamu,ale dříve byla pouze Deva,nyní je to Nutricia deva, vyrábí přesnídávky hami,ty a pár od sunárku jsou bez éček a tak až začnem ovocem,jelikož nemáme ovocný sad,budu nucena kupovat,ale jen hami a jelikož u nás do okruhu minimálně 10km nikde hami nemají,všude jen hamánka,potom budu muset jezdit trošku dál.No a bio přesnídávky nekupuju a ani nehodlám,jelikož jsou dražší a krom toho mi nepřijde příliš správné ty levnější nacpat chemií a pak prodávat bio za asi tak o půlku víc.Bohužel jsem asi jediná,komu přijde běžné,že dětská výživa by neměla obsahovat chemii...je to smutné,že dnes člověk musí kdyby chtěl něco zdravého kupovat bio
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 181 [Dalších 161 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.