| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku S hnědou kůží na trh?

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 132 [Dalších 112 >>]
Celestýnka
  • 
5.4.2008 17:42:14
Film jsem viděla,taky se mi líbil.Chtěla bych ale reagovat na zmínku o vyhazování romských kluků z obchodů.Sami máme obchod v centru Brna a romské děti se pořád courají sem a tam.Většinou jsou vysláni svými rodiči,kteří vysedávají naproti v restauraci,aby něco "prodejného" otočili /tj.ukradli/.Přímo toto jsme zaslechli několikrát.Opravdu nemáme čas,i když jsme tam 4,hlídat je a stát jim pořád za zadkem.Proto,když není čas a musíme se věnovat kupujícím,kteří opravdu přišli nakoupit,posíláme je prostě pryč,že nemáme čas je hlídat.Jsou už naučení tak,že se schválně na co nejvíc věcí vyptávají a když jim zodpoví všechny dotazy jedna prodavačka,na to stejné se jdou znovu ptát prodavačky druhé.Já mám tedy trpělivost velkou /s některými zákazníky/,ale tohle je opravdu síla.I když chodí i slušné romské děti /poznáte je snadno-nezdržují,něco si za chvíli vyberou,zaplatí a jdou/,tak většina je těchto problematických-bohužel.A vrchol všeho byl,když asi 6-7 letý romský kluk přišel zfetovaný,přímo s hadrou napuštěnou nějakým sajrajtem u nosu.Toho jsme vykázali ven rovnou od dveří.Sama jsem si vzala za manžela napůl Čecha,napůl "Roma" z velice slušné rodiny,ale i on opravdu šílí z toho,jak se morálka Romů rok od roku zhoršuje a z určitých oblastí přímo u centra Brna se stávají přímo ghetta,kam se bojí "normální" lidé chodit.Výhoda je alespoň v tom,že na ty romské děti u nás v obchodě manžel platí,protože asi instinktivně ví,jak na ně,a oni z něj mají respekt.Ale nemůže být v obchodě pořád a ostatní personál vždy začne nervózně-jen,když je vidí blížit se k obchodu.
Celestýnka
  • 
5.4.2008 17:04:14
Film jsem viděla,taky se mi líbil.Chtěla bych ale reagovat na zmínku o vyhazování romských kluků z obchodů.Sami máme obchod v centru Brna a romské děti se pořád courají sem a tam.Většinou jsou vysláni svými rodiči,kteří vysedávají naproti v restauraci,aby něco "prodejného" otočili /tj.ukradli/.Přímo toto jsme zaslechli několikrát.Opravdu nemáme čas,i když jsme tam 4,hlídat je a stát jim pořád za zadkem.Proto,když není čas a musíme se věnovat kupujícím,kteří opravdu přišli nakoupit,posíláme je prostě pryč,že nemáme čas je hlídat.Jsou už naučení tak,že se schválně na co nejvíc věcí vyptávají a když jim zodpoví všechny dotazy jedna prodavačka,na to stejné se jdou znovu ptát prodavačky druhé.Já mám tedy trpělivost velkou /s některými zákazníky/,ale tohle je opravdu síla.I když chodí i slušné romské děti /poznáte je snadno-nezdržují,něco si za chvíli vyberou,zaplatí a jdou/,tak většina je těchto problematických-bohužel.A vrchol všeho byl,když asi 6-7 letý romský kluk přišel zfetovaný,přímo s hadrou napuštěnou nějakým sajrajtem u nosu.Toho jsme vykázali ven rovnou od dveří.Sama jsem si vzala za manžela napůl Čecha,napůl "Roma" z velice slušné rodiny,ale i on opravdu šílí z toho,jak se morálka Romů rok od roku zhoršuje a z určitých oblastí přímo u centra Brna se stávají přímo ghetta,kam se bojí "normální" lidé chodit.Výhoda je alespoň v tom,že na ty romské děti u nás v obchodě manžel platí,protože asi instinktivně ví,jak na ně,a oni z něj mají respekt.Ale nemůže být v obchodě pořád a ostatní personál vždy začne nervózně-jen,když je vidí blížit se k obchodu.
4.4.2008 13:40:17
Nemůžu přesně říct, jak to funguje v Německu, ale máme bohaté zkušenosti z Rakouska či Anglie. Rasismus je všude, takže bych si ani to Německo neidealizovala. Cikány nemají v lásce nikde, v Rakousku docela bojují s Turky... Je to všechno jen o lidech. Ležela jsem v porodnici s Arabkou, nijak mi to nevadilo a byla jsem schopná se s ní svou lámanou angličtinou domluvit. Personál nemocnice neměl kolikrát ani snahu se s ní domluvit, při tom to byla vcelku bezproblémová ženská se zdravým chlapečkem. Nedovedu si představit, jak by s ní jednali, kdyby měla ještě nějaké potíže navíc.
4.4.2008 11:59:54
Vladane, pohled z "druhé strany" je pro mě zajímavý. I když článek je zdánlivě o něčem jiném, problém je stejný: tolerance. Být příslušníkem jakékoli menšiny je stále nelehký úděl....

Copak záleží na barvě pleti? "Problémové" chování příslušníku některých etnik je podlě mě podmíněné sociálně a kulturně-historicky, ne geneticky...

A k homosexuálům: Intimní život dospělých svéprávných lidí je jejich soukromá věc. Co je komu do toho s kým spíš?

Naprosto chápu tvůj pohled na adopci. Dítě homosexuálního páru by to nemuselo mít jednoduché..
*Aida*
4.4.2008 10:47:06
Cindule,
tak pokud mas zkusenosti z Teplicka, tak to Te chapu. Bez ironie.
Jinak u nas zetove muslimove budou, teda alespon doufam. Jenze je jasne, ze zrovna na me ta otazka nebyla, takze ;)...
Cindule 1 ještěrka (16 m)
  • 
3.4.2008 20:36:35
No, budeš-li to jíst o hladu, tak zbodneš všechno, co připravíš :-))))
Ale chápu, že v normálním týdnu má člověk málokdy čas ještě i vařit. Když jsem chodila do práce, tak byly většinou jen studené večeře nebo takové ty rychlovky jako šunka s vejci apod.
Jinak ratatouille je výborný i jako příloha k masíčku místo klasických přílohovin... Tak papa a třeba dobrou chuť :-)
Cindule 37 (1 ještěrka, 16 m)
  • 
3.4.2008 14:27:21
jistě, máš v mnohém z toho pravdu. Skutečně jen víra sama o sobě nemusí automaticky znamenat teroristu či fanatika. Bohužel člověk i při sledování světového dění i z vlastních zkušeností mívá velmi často názor vytvořený.Také jsem byla velmi ovlivněna okolnostmi právě imigrantů z muslimských zemí, kteří v mnoha nejen evropských zemích chtějí rozhodovat o životě ostatních. Chtějí být respektováni (s čmíž nelze než souhlasit, ale málokdy respektují ostatní). Stačí se třeba podívat na předního muslimského vůdce v Austrálii, který pravil, že ženy si samy mohou za to, že je někdo znásilní. Mají chodit oblečené do burek a ani pes po nich neštěkne, natož znásilní. Sice to krátce poté odvolal, ale předtím pravil svůj vlastní názor. Ve Francii to byli právě muslimové, kteří zapalovali auta, ničily kostely (jeden z důvodů byl i to, že na některých školách nedovolovali muslimským dívkám nosit ke školní uniformě šátek), v ostatních evropských zemích (Belgie, Nizozemí) to opět byli muslimové, kteří po vydání obrázků Mohameda rabovali, pálily, drancovali. Ano, byla to hloupost redaktora a autora, že udělali takovou chybu, ale takové reakce mi přijdou opět velmi přemrštěné. V Londýně to byli dokonce děti imigrujících muslimů, kteří celý život vyrůstali v Anglii, dostalo se jim dobrého vzdělání a nakonec spáchali teroristické útoky v metru.
A také mám i vlastní zkušenosti, pochopitelně nijak drastické, ale mám pár známých z řad muslimů a skutečně některé rysy jejich osobnosti mě neustále mnohdy nemile překvapují. Tož to jen tak na okraj...
Pravda je, že např. v Egyptě žijí celkem pokojně vedle sebe muslimové (65-75%) a křesťané (15-20%) - pochopitelně přehlídneme-li fakt, kdy u chrámu královny Hatšepsovet byli pozabíjeni němečtí turisté a kdy např. v Sharm El Shejku byl vyhozen do povětří hotel pro turisty.

Cindule (1 ještěrka, 16 m)
  • 
3.4.2008 14:05:38
teď děláš sama to, co odsuzuješ u mě (víš o mně fakt s prominutím prd). Nechtěla jsem tady rozvádět další zkušenosti s muslimy, které jsem v životě měla. A nejsem ani žádný mladý zajíček, který má jen mlhavé představy. Vícekrát jsem byla v arabských zemích. a znám poměrně mnoho muslimů žijících zde v Čechách (jestli jste některé z vás z oblasti Teplicka, tak to víte také, jaké množství muslimů se právě zde nalézá) a mnozí z nich zde žijí většinu svého života, nicméně některé rysy jejich povahy jsou téměř u všech z nich patrné. Nebudu to zde blíže rozepisovat, protože stejně vím, že to nemá cenu a opět se zde stanu pro mnohé z vás vyvrhelem.
Můj příspěvek byl o tom, co byste řekli případnému zeťovi - muslimovi. Na toto téma nidko neodpověděl, pouze jste se omezily na výpady proti mně.
*Aida*
2.4.2008 22:48:23
Macesko,
tak nevesta PRO DANA fakt nema chybu;).
Jinak situace u nas dobra, bydlime tedy v ""prechodnem"" (coz muze znamenat i nekolik let), ale je tu bezpecno a jsme v hezke ctvrti. Dokonce jsem dostala zpatky £54 z pojistky auta (kdyz bydlis v lepsi ctvrti, tak mas levnejsi pojistku). Takze nakonec jsme radi, ze jsme odtamtad pryc a ted uz jen resime vsechny mozne legality...
Az si vysetris chvilicku, tak prijd mrknout a podrbat:-D.
2.4.2008 17:14:53
Aido :-)
nemysli si, já mám taky "své dny", kdy si říkám, co by asi tak dělali jiní (lepší, samozřejmě) :-)
Komunikační drbárnu teď vůbec nestíhám, ale vaši story jsem si teda přečetla :-( nějak nechápu, proč k tomu chování sousedů vůbec došlo? (teda mám takové tušení...) Hlavně jestli je to už teď lepší.
Samíkovi přeju hodně úspěchů a vám všem vůbec, však víš :-)My máme pořád doma veselo, ale letos se nám podařilo najít skvělou asistentku, tak je to velká úleva.
Dnes jela Míša na Prodanou nevěstu - ona teda říká "provdanou". Vysvětlovala jsem jí, že není PROVDANÁ, ale PRODANÁ. Míša na to: " PRO DANA? To je NEVĚSTA PRO DANA?!"

PS: máš krásný děti :-)
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 132 [Dalších 112 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.