| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jsem macecha

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 148 [Dalších 128 >>]
jana
  • 
17.8.2008 22:04:48
Dobrý den, také by mě zajímalo, co se změnilo.Jsem macecha a po narození vlastního dítěte mi došla trpělivost i energie na manželovy děti z prvního manželství. Jednou za 14 dní od středy do neděle máme děti z prvního manželství(skoro střídavá péče). Dva kluci nyní 13 a 14 (od 7 a 8 let),nedodržují základní hygienická pravidla, chodí k nám nemocní, i v 6-ti nedělí (mám 1 rok staré dítě a druhé na cestě), nechodí k holiči, k zubaři (pokud je tam nevezmu),nemají skoro žádná oblečení (to, co koupíme si odnesou),sociální chování na úrovni malého dítěte, alimenty činí 15 tis(1/2 manželova platu a děti vypadají jako "socky". Dokud jsem se jim věnovala, tak to šlo, teď nemám energii (mám dvě děti 1 měsíc, 13 měsíců) Má někdo radu, co s tím?
jana
  • 
17.8.2008 22:04:47
Dobrý den, také by mě zajímalo, co se změnilo.Jsem macecha a po narození vlastního dítěte mi došla trpělivost i energie na manželovy děti z prvního manželství. Jednou za 14 dní od středy do neděle máme děti z prvního manželství(skoro střídavá péče). Dva kluci nyní 13 a 14 (od 7 a 8 let),nedodržují základní hygienická pravidla, chodí k nám nemocní, i v 6-ti nedělí (mám 1 rok staré dítě a druhé na cestě), nechodí k holiči, k zubaři (pokud je tam nevezmu),nemají skoro žádná oblečení (to, co koupíme si odnesou),sociální chování na úrovni malého dítěte, alimenty činí 15 tis(1/2 manželova platu a děti vypadají jako "socky". Dokud jsem se jim věnovala, tak to šlo, teď nemám energii (mám dvě děti 1 měsíc, 13 měsíců) Má někdo radu, co s tím?
14.6.2008 14:00:05
Moc Vás všechny zdravím.Chtěla bych Vás požádat o váš názor.Jsem necelé dva roky vdaná.S manželem jsme se snažili o miminko přes dva roky,ale bez úspěchu.Před čtvrt rokem jsem odjela na služební cestu-po návratu jsem zjistila,že manžel mě má jen rád a nyní řešíme rozvod.Nikdy jsem nikoho jiného nemilovala,ale nyní jsem potkala muže s kterým si moc rozumím a vím,že mi dá lásku a péči,která mi vždy u mého manžela chyběla.Má rodinu,která drží pohromadě kuli dětem!Chtěli by jsme spolu žít,ale ani jedn nevíme jak dětem co nejméně ublížit!Vím,že to nebude nic lehkého a bojím se,že jeho žena udělá vše,aby mě děti nikdy nepřijaly!Já mám děti moc ráda!Chtěla bych bít jejich kamarádkou,vytvořit jim druhý domov kam budou moc kdykoliv přijít a být se svým tatínkem,ale moc se bojím té ženy,která nikdy nedopustí,aby mě její děti poznaly!NECHCI NIKOMU UBLÍŽIT!Vím,že všichni ukážou prstem na mě,že jsem ta která rozvrátila rodinu!
5.6.2008 12:44:51
Ahoj Cican,

proč rušíte střídavou péči? Já jsem také macecha o 2 dětech ( 9 + 12 ) od přítele, který je má ve vlastní péči. Jejich maminka se jich před 3 lety vzdala a půjčovala si je jen 1 x za 14 dní na víkend. Nyní si je chce brát na střídavou péči po 14 dnech. Bojím se toho, že to děti rozhodí - nevím jak to bude fungovat. Jsem s nimi 2 roky, vím, že mámu potřebují, ale takhle byly nezvladatelné po víkendu u maminky - tam smějí a vše a doma se musí poslouchat...;((
3.6.2008 11:13:21
ahoj,
já jsem to vyřešila tak, že Jiřík má nyní SVŮJ pokojíček pouze a jen pro sebe, ale bylo řečeno, že jednou možná přibude sestra či bratr, který by eventuelně pokojíček mohl také používat. Chlapec s tím neměl a nemá problém. Jelikož je mu však již deset let, a my máme veliký byt, tak beztak byla řečena věc, že se z obyváku udělá pokoj pro "malé" děti a Jurovi zřejmě pokojík zůstanenebo mu vybudujeme pokoj v horním bytě - máme 2+1 a nad tím stejně velkou půdní vestavbu, místa je dost a já fakt nechci uzurpovat nevlastní dítě před vlastním, nějak se mi nechce, aby pocítil, že mám radši vlastní dítě a dám mu všechno a jeho odstrčím - i když to vypadá, že zrušíme střídavou péči týden a týden- neřeším víkendy!!- já nevl syna vychovávám a jsem za něj plně zodpovědná, vlastně jsem tu nenašla macechu, která by řešila vyloženě péči, většinou zde ženy řeší víkendy za 14 dní, což je nesrovnatelné-, ale není to jisté a ani jasné..
Nějak neotěhotňuji, takže počítám s tím, že Jura bude už větší a chci mu dopřát soukromí. Ale vím, že nevlastnímu sourozenci poskytne prostor. Jsme tak domluveni.
30.5.2008 12:21:02
Ahoj Aleno,

jsme na tom podobně, jen jde o dvě dcery přítele z předchozího manželství - 4 a 7 let. Zařizujeme si podkrovní byt v domě, který patří mně a mým rodičům. V podkroví bude spíše 4+1, takže ložnice, obývak spojený s kuchyní, dětský pokoj pro naše společné dítě nebo děti a poslední pokoj bude "vše v jednom" - přítelova pracovna, pokoj pro hosty, tak nějak i moje pracovna, kde si budu třeba dělat "bordýlek" se žehlením a pokoj, kde budou jeho děti přespávat, když budou trávit čas u nás. Pokusím se, aby to zařízení pokoje splnilo očekávání všech, tak jak jsme si to s přítelem naplánovali. Mám oproti tobě asi výhodu toho pokoje navíc, ale když se nad tím zamyslím a byla bych v tvé situaci, tak bych určitě od začátku mluvila nahlas a upřímně o tom, že to bude dětský pokoj pro děti, které i v budoucnu budou a nedala abych asi úplně tak velký prostor pro dirigování dětem přítele. Logicky se svým mateřským pudem a citem bych už dopředu svému dítěti hájila jeho budoucí prostor, na který má táké své právo. Tím logicky budou i pomalu přapravovány děti mého přítele na tu skutečnost, že budou mít dalšího sourozence. Jsem v tonhle smyslu asi trochu ráznější, ale přítel respektuje i mé budoucí mateřství a chápe, že mé vlastní děti budou u mě spíše na tom prvním místě. Já respektuji jeho děti. Je hrozně nutný o všem mluvit, i když pravda a tím myslím otevřeně řečené pocity a city, hrozně bolí. Stejně tak jako já, když chci být s tím úžasným chlapem, kterého mám, musím kvůli jeho dětem dělat ústupky a kompromisy a respektovat je, musí přeci i ti tátové vědět a respektovat, že údělem nás "macech" není se jen starat a myslet na jejich děti a jen jim ustupovat a být vždy maximálně ohleduplné, tím myslím ohleduplnost k dětem a jejich matkám. Určitě každý v tomhe vztahu přišel na to, že jen láska ke všemu nestačí, ač ji považuju za jednu z opravdu nejdůležitějších citů a hodně vše ovlivňuje.
30.5.2008 12:21:02
Ahoj Aleno,

jsme na tom podobně, jen jde o dvě dcery přítele z předchozího manželství - 4 a 7 let. Zařizujeme si podkrovní byt v domě, který patří mně a mým rodičům. V podkroví bude spíše 4+1, takže ložnice, obývak spojený s kuchyní, dětský pokoj pro naše společné dítě nebo děti a poslední pokoj bude "vše v jednom" - přítelova pracovna, pokoj pro hosty, tak nějak i moje pracovna, kde si budu třeba dělat "bordýlek" se žehlením a pokoj, kde budou jeho děti přespávat, když budou trávit čas u nás. Pokusím se, aby to zařízení pokoje splnilo očekávání všech, tak jak jsme si to s přítelem naplánovali. Mám oproti tobě asi výhodu toho pokoje navíc, ale když se nad tím zamyslím a byla bych v tvé situaci, tak bych určitě od začátku mluvila nahlas a upřímně o tom, že to bude dětský pokoj pro děti, které i v budoucnu budou a nedala abych asi úplně tak velký prostor pro dirigování dětem přítele. Logicky se svým mateřským pudem a citem bych už dopředu svému dítěti hájila jeho budoucí prostor, na který má táké své právo. Tím logicky budou i pomalu přapravovány děti mého přítele na tu skutečnost, že budou mít dalšího sourozence. Jsem v tonhle smyslu asi trochu ráznější, ale přítel respektuje i mé budoucí mateřství a chápe, že mé vlastní děti budou u mě spíše na tom prvním místě. Já respektuji jeho děti. Je hrozně nutný o všem mluvit, i když pravda a tím myslím otevřeně řečené pocity a city, hrozně bolí. Stejně tak jako já, když chci být s tím úžasným chlapem, kterého mám, musím kvůli jeho dětem dělat ústupky a kompromisy a respektovat je, musí přeci i ti tátové vědět a respektovat, že údělem nás "macech" není se jen starat a myslet na jejich děti a jen jim ustupovat a být vždy maximálně ohleduplné, tím myslím ohleduplnost k dětem a jejich matkám. Určitě každý v tomhe vztahu přišel na to, že jen láska ke všemu nestačí, ač ji považuju za jednu z opravdu nejdůležitějších citů a hodně vše ovlivňuje.
30.5.2008 12:21:02
Ahoj Aleno,

jsme na tom podobně, jen jde o dvě dcery přítele z předchozího manželství - 4 a 7 let. Zařizujeme si podkrovní byt v domě, který patří mně a mým rodičům. V podkroví bude spíše 4+1, takže ložnice, obývak spojený s kuchyní, dětský pokoj pro naše společné dítě nebo děti a poslední pokoj bude "vše v jednom" - přítelova pracovna, pokoj pro hosty, tak nějak i moje pracovna, kde si budu třeba dělat "bordýlek" se žehlením a pokoj, kde budou jeho děti přespávat, když budou trávit čas u nás. Pokusím se, aby to zařízení pokoje splnilo očekávání všech, tak jak jsme si to s přítelem naplánovali. Mám oproti tobě asi výhodu toho pokoje navíc, ale když se nad tím zamyslím a byla bych v tvé situaci, tak bych určitě od začátku mluvila nahlas a upřímně o tom, že to bude dětský pokoj pro děti, které i v budoucnu budou a nedala abych asi úplně tak velký prostor pro dirigování dětem přítele. Logicky se svým mateřským pudem a citem bych už dopředu svému dítěti hájila jeho budoucí prostor, na který má táké své právo. Tím logicky budou i pomalu přapravovány děti mého přítele na tu skutečnost, že budou mít dalšího sourozence. Jsem v tonhle smyslu asi trochu ráznější, ale přítel respektuje i mé budoucí mateřství a chápe, že mé vlastní děti budou u mě spíše na tom prvním místě. Já respektuji jeho děti. Je hrozně nutný o všem mluvit, i když pravda a tím myslím otevřeně řečené pocity a city, hrozně bolí. Stejně tak jako já, když chci být s tím úžasným chlapem, kterého mám, musím kvůli jeho dětem dělat ústupky a kompromisy a respektovat je, musí přeci i ti tátové vědět a respektovat, že údělem nás "macech" není se jen starat a myslet na jejich děti a jen jim ustupovat a být vždy maximálně ohleduplné, tím myslím ohleduplnost k dětem a jejich matkám. Určitě každý v tomhe vztahu přišel na to, že jen láska ke všemu nestačí, ač ji považuju za jednu z opravdu nejdůležitějších citů a hodně vše ovlivňuje.
Alena xxx
  • 
14.5.2008 17:18:27
Prosím moc o radu!! Mám taky přítele s dcerou. Má 10 let a myslím, že s ní vycházím hezky. Problém je v tom, že teď si konečně po třech letech budujeme své vlastní bydlení, v podobě 3+1, čili 1 dětský pokoj. Dcera automaticky bere, že pokoj bude její, vymyslela si spoustu ptákovin (docela drahých když splácíte hypotéku). Samozřejmě do budoucna plánujeme alespoň ještě jedno dítě. Jak to udělat, zařídit jí ten pokoj jen pro ni a kde pak bude to další dítě? Nebo jen zařídit pro ni místo na spaní, a říct že bude mít i sourozence, který v tom pokoji bude doma? Nebude za to na mě naštvaná? Jen musím řící, že s malou bydlíme v jednom městě, přítel se snaží jí věnovat, taktéž jeho rodiče, kteří jsou asi nejlepší prarodiče které jsem kdy viděla. Se svou ex není řadu let, takže já nestála u rozpadu toho vztahu, myslím že máme poměrně slušné vztahy.
31.3.2008 18:23:10
A jéje, Mileno, to si vubec nerozumime ! :) Já celou dobu pisu o tom mem "nevlastním synovi", ne o jeho matce. Zkus si to prosim precist znovu. Pokud jde o biomatku, tak s tou v podstatě nemám nic společného. Vzhledem k tomu, že se na vlastní dítě prakticky vykašlala, nemám a nemáme s ní o čem jednat a proč se s ní stýkat ...
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 148 [Dalších 128 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.