| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jsem macecha

 Příspěvky 110 z 148 [Dalších 138 >>]
Macecha Moňa
26.1.2011 12:34:34
Ahoj, já jsem nevlastní matkou od 19let, kdy jsme se s přítelem poznali. Rozvedli se se svou ex, protože ho podváděla. Snažili se dlouho udržovat kamarádský vztah kvůli malému (tenkrát 2 roky). Dle mého ho jen zneužívala, klidně u nás v době mé nepřítomnosti přespávala nebo kdykoliv potřebovala, přítel byl na hlídání. Pak jsme se nachvíli rozešli, přišlo mi to, jak život ve třech s jedním dítětem. S ex jsme pak měli jeden velký konflikt. Když byl u nás malý na víkendy pokaždé kašlal. Na jednu noc, ale nezapomenu, ve spánku se úplně dusil a já s nulovými zkušenosti s dětmi hrůzou nespala, že se nám udusí. Ráno jsem s ním chtěla k doktorovi, ale prej už tam byl s matkou. Přítel mi ukázal lék, co mu podává. Sépijová kost s destilovanou vodou. Prý homeoptaikum. Zázraky se dějí, ale 2měsíční kašel to neléčilo. Poradila jsem se tedy s mamnkou (3děti). S malým jsme jeli na pohotovost a konečně dostali pořádné léky. Partner mi ale řekl, že je stejnak užívat nebude. Moje sestra je zdravotní záchranářka, napadlo nás, že by jí to mohla vysvětlit. Možná by bylo lepší to nechat, ale měla bych o malého pořád strach. Po tom, co jí sestra zavolala, se strhla hotová bouře. Ex říkala, že málem vypadla z okna, po té, co jsme jí to řekli. Ať se starám o své a neberu jí dítě, ať si udělám vlastní. Společný přítel ex a mého partnera se snažil nás rozdělit...
Znovu zažít bych to nechtěla. Podle mne, to paní nemá v hlavě zcela v pořádku (bylo toho víc) a vyžaduje to mnoho trpělivosti, mít jí celý život za zády. Ale co bych pro perfektní vztah s přítelem neudělala...
Maruska
  • 
16.11.2009 17:38:46
No, po pravde receno, krasne se to cte, ovsem z praxe vime, ze zadny rozvod neprobehne "hladce a kamaradsky", jelikoz z kamaradskych duvodu se lide nerozvadeji - z me zkusenosti je to prave proto, ze uz spolu nemohou zit! Pokud nekdo z vas zazil "prijemny a klidny" rozvod, prosim, ozvete se, zajimal by me vas tip! Dite bude mit vzdycky nejaky ten "balik", ktery si s sebou ponese, to neni ovlivneno ani pratelskou dohodou ci nepratelskym tazenim v dobe rozvodu, ale novou situaci, kdy rodice valci, dite nevi proc a musi se s tim vyrovnat. Pochazim take z rozvedene rodiny, tata mel minimalni zajem, ale mama byla naprosto perfektni! Jsem ji vdecna za to, ze ted s tatou komunikuji (vedla mne k tomu), prestoze vztah nemame idealni a primarne za to, ze jsem normalni. Nepocituji, ze bych jakkoliv stradala, vyrustajic s nevlastnim otcem, ktery odesel v mem pubertalnim veku (nikoliv moji vinou:-)). Nepocituji nenavist, zast ci jine negativni pocity. Naopak jsem rada, ze mam v zivote tak bohate zkusenosti, ktere ze mne udelaly silnejsiho jedince, ktery se dokaze sam za sebe postavit. Preji stesti vsem, kteri resi situaci s detmi - nejde o rozvod ci pridavne jmeno "nevlastni", jde o pristup k detem!
ivanovna
  • 
11.1.2009 13:25:52
Ahoj, nemuzu nereagovat na Tvuj prispevek. Promin, ale ani v jednom z vyse uvedenych prispevku nikdo nekritizuje anebo za situaci nevini deti. Ani jsem nepostrehla, ze by snad "macechy" chtely, aby je "cizi" deti meli radsi, nez svoji mamu. Takze dost dobre nechapu, na co reagujes. Vztek bys spise mela mit na sve rodice, kteri si udelali dite s clovekem, se kterym nakonec nezili. Je na Tobe nebo na nich posoudit, ci to byla chyba, jestli mamincina nebo tatinkova. A casto to nebyva jenom ten, kdo odejde. Kazdopadne, bez ohledu na to, jake "koste" si tatinek po Tve mamince nasel, jeji chyba to asi nebude. Hm? Je jasne, ze dite z toho prirozene temer vzdy vini bud tatinka, nebo to "koste". Zrovna tak si myslim, ze je prirozene, ze deti povazuji macechu za zlou, protoze promin, ale ani pro macechy neni lehke milovat "cizi" deti, jako vlastni. I kdyz se to mnohdy podari. Je taky nezkutecne tezke starat se o dite, ktere si tatka udelal s jinou pani a bude ji to minimalne kazdych 14 dni pripominat. Deti nikdy totiz neuvazuji nad tim, kolik sebezapreni v sobe musi jejich macecha najit, jenom proto, ze si vybrala a miluje prave jejich tatinka. A neco asi bude na tom, ze s "kostetem" tatinek zatim zustava... Jak jsi rikala, uz jsi dospela. Nepreju Ti, aby ses nekdy zamilovala do muze, pro ktereho nebudes prvni matkou jeho deti. I presto, ze jsme si to vybraly, jsou chvile, kdy je to peklo. Obdivuji zeny, ktere se s tim smirily a zavidim jim, pokud je to bezproblemove.
Nikola,dvojčata a nevlastní dcera
  • 
3.1.2009 2:46:24
Je mi přes třicet,jsem šťastně vdaná už 10let,máme čtyřleté dvojčata,prostě super až na ...Je ji skoro 12.Její matka ji vychovávala sama na vlastní popud.Když jí byly tři roky,našla si biomatka přítele se kterým později přivedla na svět další čtyři děti.Dceru jsme brali od tří let skoro každý víkend k nám,nebo k babičče.Jako prvorozenému dítěti se ji věnovala veškerá pozornost.Před rokem byla i se svými sourozenci sociání pracovnicí odňata z pěče matky a svěřena manželovi.Myslela jsem,že to bude vpoho.Přece se známe.Ale opak je pravdou.Nejdřív svou zlobu obrátila proti našim dvojčatům.Řešil to manžel.Pak začala krást.Opět to řešil manžel.Pak přišlo lhaní.A pak už to řešil psycholog.Po třech návštěvách měla být vpořádku.Není.Jsem s dětma sama doma,manžel jezdí večer.Dcera nemíní respektovat svoje povinnosti,ignoruje co ji říkám.Porovnává se se čtyřletými.Žárlí na ně i když nemá důvod.Ale před otcem hraje komedii.Nejdřív chtěla,aby byla jen ona a taťka a jeho peníze,což mu i napsala,teď píše smsky babičče,že pomlouvám její matku,která se mimochodem už čtyři měsíce neozvala.
nelonelo
30.8.2008 13:47:51
Dítě mého přítele zcela zničilo náš vztah.Dopadlo to tak, že jsem to vzdala. Každá rada drahá...
jana
  • 
17.8.2008 22:19:53
Ahoj, mám to samé, zbytečně bych psala. Tak pouze rozdíly. Dva kluci 13 a14, jednou za 14 dní od středy do neděle,jinak v péči matky. Doporučuji přestat ztrácet čas péčí o něho. U nás nepomohly domluvy, tresty, snaha je vyburcovat k činnosti, ani psycho poradna. Mám své vlastní děti 11 měsíců a za měsíc přibude další. Teď se snažím sehnat psychiatra pro sebe a na ně kašlu.Začínala jsem se hroutit. Zní to strašně, ale jiná cesta není, co jim vlastní matka nedala jim nenahradím.
jana
  • 
17.8.2008 22:19:38
Ahoj, mám to samé, zbytečně bych psala. Tak pouze rozdíly. Dva kluci 13 a14, jednou za 14 dní od středy do neděle,jinak v péči matky. Doporučuji přestat ztrácet čas péčí o něho. U nás nepomohly domluvy, tresty, snaha je vyburcovat k činnosti, ani psycho poradna. Mám své vlastní děti 11 měsíců a za měsíc přibude další. Teď se snažím sehnat psychiatra pro sebe a na ně kašlu.Začínala jsem se hroutit. Zní to strašně, ale jiná cesta není, co jim vlastní matka nedala jim nenahradím.
jana
  • 
17.8.2008 22:18:42
Ahoj, mám to samé, zbytečně bych psala. Tak pouze rozdíly. Dva kluci 13 a14, jednou za 14 dní od středy do neděle,jinak v péči matky. Doporučuji přestat ztrácet čas péčí o něho. U nás nepomohly domluvy, tresty, snaha je vyburcovat k činnosti, ani psycho poradna. Mám své vlastní děti 11 měsíců a za měsíc přibude další. Teď se snažím sehnat psychiatra pro sebe a na ně kašlu.Začínala jsem se hroutit. Zní to strašně, ale jiná cesta není, co jim vlastní matka nedala jim nenahradím.
jana
  • 
17.8.2008 22:17:52
Ahoj, mám to samé, zbytečně bych psala. Tak pouze rozdíly. Dva kluci 13 a14, jednou za 14 dní od středy do neděle,jinak v péči matky. Doporučuji přestat ztrácet čas péčí o něho. U nás nepomohly domluvy, tresty, snaha je vyburcovat k činnosti, ani psycho poradna. Mám své vlastní děti 11 měsíců a za měsíc přibude další. Teď se snažím sehnat psychiatra pro sebe a na ně kašlu.Začínala jsem se hroutit. Zní to strašně, ale jiná cesta není, co jim vlastní matka nedala jim nenahradím.
Teraza Horáková
17.8.2008 22:07:26
co se změnilo??? co na tom nechápeš??? Máš s partnerem (manželem) dítě.... Ty kluky znáš 5-6 let, pokud tohle nedělali předtím, nevím, zda jsi si toho nevšímala, nebo se šprajcli oni......

Změnila ses ty....
 Příspěvky 110 z 148 [Dalších 138 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.