| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Kdy, jak a proč vlastně odstavit?

[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 138 [Dalších 108 >>]
  • 
26.2.2008 13:52:40
Tuto otazku si kladu uz pekne dlouhou dobu, stejne jako "kdy ma zacit jist sam" (a nenechat se krmit mamkou), "kdy mu seberu pliny" (az dojde ten posledni balik?). Syna stale kojim, a to mu zanedlouho bude 29 mesicu, ja ani on s tim nemame sebemensi problem (nocni kojeni se podarilo odbourat az (!!!)
v jeho asi 27 mesicich, bez nejakeho extra virvalu, proste jsem k nemu jako obvykle prisla, lehla si s nim na velkou valendu a byla jsem na nej mila a hodna, ale ohledne prsa rezolutne odmitava. Stacila jedna noc... Kompletni odstaveni stale planuju, ale dokud nemam skutecne padny duvod ... Samozrejme moje stale kojeni asi brani dalsimu otehotneni, ale naivne snim o tom, ze treba budu kojit "tandemove". Jedine momenty, kdy skutecne vazne zvazuju, ze prestanu kojit, jsou ty, kdy syn odmita jist. Jenze vzhledem k jeho veku uz se s nim da trochu mluvit, takze staci, abych pohrozila, ze kdyz nebude papat, nedostane pak prso, ... a on se chte nechte aspon trochu naji. Uprimne, nesetkavam se s obdivem (ze jsem takova obetava matka , ze prospivam jemu i sobe - prece jen jako kojici musim jist pomerne zdrave), ale takrka vylucne s udivem, a to jak od starsich dam ("neposkodi mu to zuby?";) tak i od mych vrstevnic, co taky maji deti (a kojily je). Pobavilo me Odhaleni, pry gorily koji mladata 3-4 roky - takze jsem asi gorila a mam gorilatko. Takze kdy teda odstavit? Kdykoli, pokud je to z nejakeho duvodu potrebne, a pokud neni duvod, nechat, jak to je, ono to jednou skonci...
25.2.2008 23:05:50
Mám 3děti, nar.1982,1985 a 1999. První dvě jsem kojila 5 týdnů, protože tehdejší systém nepodporoval kojení, ba spíš naopak, zdravotnický personál rovněž. Myslím, že i tak brzkému nástupu umělé výživy vděčíme za obezitu u nejstarší dcery a několika druhům alergií, a potravinovou alergii u mladší, spojené s obrovskými zdravotními problémy, trvajícími od miminkovského věku až asi do 11let, než nás z nejhoršího "vytáhl" alergolog-homeopat. Při třetí dceři jsem si řekla, že toto se už nesmí opakovat, rovněž zdravotnictví se v tomto směru u nás velmi vylepšilo, takže jsem kojila. Nebyla jsem žádný přeborník, zároveň jsem měla obrovské problémy s mým přítelem-otcem nejmladší. Takže jsem min. 1 x za 14 dní jezdila k homeopatovi na akupunkturu k podpoře kojení. Když bylo malé asi 5měsíců, už jsme to zvládaly bez problémů. Když jí byly 2 roky, stále jsem kojila ve svých 40 letech několikrát denně, včetně v noci. Jelikož dcerka spala na vedlejší posteli, téměř jsem to nevěděla, vyhrnula mi košili, napila, shrnula, odkulila, spala. Zkusila jsem ji odstavit, ale vypadalo to, že zbourá panelák, vypadalo to, že by na mě taky mohla přijít sociálka, nevydržela jsem a pokračovaly jsme. Když jsem se pak dotyčného homeopata ptala, zda nezná akupunkturu na ukončení kojení, smál se a říkal, že jeho žena(mají 5dětí) vždy kojila tak do tří let.
Když dcerka nastupovala ve 3 a 3/4 letech do školky, kde jsem pracovala jako učitelka, ještě se přišla asi 4x denně napít. Rozmluvila jsem jí to, že se jí budou děti smát, takže ve 4 letech jsme skončily. Ale kdykoli se potřebovala pomazlit, uklidnit apod., musela si mě osahat, oplácat, přitulit se. Dnes je jí 9 let a říká, že stejně to mlíčko bylo nejlepší a vzpomíná na kojení moc ráda.
25.2.2008 23:05:29
Mám 3děti, nar.1982,1985 a 1999. První dvě jsem kojila 5 týdnů, protože tehdejší systém nepodporoval kojení, ba spíš naopak, zdravotnický personál rovněž. Myslím, že i tak brzkému nástupu umělé výživy vděčíme za obezitu u nejstarší dcery a několika druhům alergií, a potravinovou alergii u mladší, spojené s obrovskými zdravotními problémy, trvajícími od miminkovského věku až asi do 11let, než nás z nejhoršího "vytáhl" alergolog-homeopat. Při třetí dceři jsem si řekla, že toto se už nesmí opakovat, rovněž zdravotnictví se v tomto směru u nás velmi vylepšilo, takže jsem kojila. Nebyla jsem žádný přeborník, zároveň jsem měla obrovské problémy s mým přítelem-otcem nejmladší. Takže jsem min. 1 x za 14 dní jezdila k homeopatovi na akupunkturu k podpoře kojení. Když bylo malé asi 5měsíců, už jsme to zvládaly bez problémů. Když jí byly 2 roky, stále jsem kojila ve svých 40 letech několikrát denně, včetně v noci. Jelikož dcerka spala na vedlejší posteli, téměř jsem to nevěděla, vyhrnula mi košili, napila, shrnula, odkulila, spala. Zkusila jsem ji odstavit, ale vypadalo to, že zbourá panelák, vypadalo to, že by na mě taky mohla přijít sociálka, nevydržela jsem a pokračovaly jsme. Když jsem se pak dotyčného homeopata ptala, zda nezná akupunkturu na ukončení kojení, smál se a říkal, že jeho žena(mají 5dětí) vždy kojila tak do tří let.
Když dcerka nastupovala ve 3 a 3/4 letech do školky, kde jsem pracovala jako učitelka, ještě se přišla asi 4x denně napít. Rozmluvila jsem jí to, že se jí budou děti smát, takže ve 4 letech jsme skončily. Ale kdykoli se potřebovala pomazlit, uklidnit apod., musela si mě osahat, oplácat, přitulit se. Dnes je jí 9 let a říká, že stejně to mlíčko bylo nejlepší a vzpomíná na kojení moc ráda. ~j~
Jitka, dcera 4, syn 1,5
  • 
25.2.2008 22:06:48
Mně řekla dětská lékařka, když bylo dceři asi 1,5 roku (kojila jsem 20 měsíců, pak jsem otěhotněla, druhé dítě stále kojím), že doporučení WHO ohledně 2 let kojení je hlavně pro země Afriky, kde nemají co jíst, takže je vedou k dlouhému kojení, aby děti nebyly podvyživené. U nás to prý není nutné, protože děti mají správnou stravu. Máme teď druhou dětskou lékařku a ta mě taky přesvědčuje, že bych měla přestat, že to dítěti už nic nedává a je to jen fetiš. Já už bych taky nejradši přestala, není mi to už dvakrát příjemné, ale kojím kvůli tchýni a manželovi, abych měla klid a nemusela později při nějakých nemocích poslouchat, že to je proto, že jsem nekojila do dvou let...
25.2.2008 19:57:57
Kojila jsem 19 měsíců, v noci tak třikrát, čtyřikrát. V noci jsme zuby nečistili a chlapeček je má jako perličky, naprosto zdravé. Já taky. Dvě plomby z dob ZŠ, pak už nic. Manžel si čistí zuby po každém jídle a všude, používá speciální gely na vytvrzení zubní skloviny a každou návštěvu zubaře plombuje. Tak nevím...
25.2.2008 15:35:05
Dobrý den,
já jsem si dala závazek, že budu kojit do 2let a taky jsem to udělala. Ne, že bych musela odstavit, stejně jako vy jsem v kojení viděla spoustu kladů, ale říkala jsem si, že to už tak stačí... navíc jsem si nkde na netu přečetla zkušenosti maminek, kterým po odstavení děti lépe spaly a nevím jak vy, ale mně se malá budila několikrát za noc a chtěla mlíčko. Takže pár dní po oslavě 2. narozenin jsem se rozhodla, potřela prsa citrónem, řekla holčičce, že se mi zdá, že je mlíčko nějaké pokažené, ale ať to zkusí, ona to zkusila, zašklebila se, dala mi za pravdu, "společněů jsme přišly na řšení... tedy, že odteď budeme muset dávat mlíčko z flašky a bylo vyřešeno. Zkusila to ještě asi za pár hodin, pořád to bylo "pokažené", takže se nedalo nic dělat. A bylo to:))
verka
  • 
25.2.2008 15:08:05
Dobrý den,
plně chápu Vaše dotazy a obavy kolem odstavení. Má teď již 4 letou dceru a odstavení proběhlo ve 2,5 letech jen proto, že byla s babičkou na 14 denní dovolené. Dodnes, ale vždy když je nemocná nebo se něčeho bojí , popřípadě se chce jen víc pomazlit a někdy i před spaním, si ráda prso chytne do rukou a nebo ho jen chce hladit. Vím, že by to nemělo asi tak být, ale na druhou stranu stále dcera tvrdí, že prsíčka má ze mně nejraději. Taky jsem dlouho uvažovala jestli po odstavení nebude lépe spát, ale nestalo se nic. Když spí v dětském pokoji, tak stejně v noci příjde k nám a když spí s námi, tak sebou pro změnu háže a nebo jsem ji už dokonce párkrát v noci přistihla jak se mi vkrádá pod noční košily a zkouší jestli se mlíčko nevrátilo. Takže můj názor pokud to nevadí Vám, tak klidně kojte, protože je to přirozené. V mém okolí jsou kamarádky, které kojily až do 3,5 let a pak jsou jiné, které kojit nemohly.
Pavliina
  • 
25.2.2008 13:35:15
Ahoj,
Filipkovi je 22 mesicu a taky jsem chtela doslouzit ty 2 roky kojeni. Ale myslim, ze cim driv se do toho pusite, tim lip. Jednou jsem cetla, ze prestat se ma kojit v momente, kdy dite zacne mluvit, to se potom matka dozvi, ze je zla, ze nechce dat mlicko. Takze zacinam s odstavovanim uz asi 3 mesic (taky se mi do toho nechce, ale rekla jsem si konecne, ze musim!), postupne jsem zacala davat jen pred spanim, v poledne, behem noci a rano, dite, ktere je zavisle i na to cucnuti behem dne, brzy pochopi, ze se mu rekne "az vecer", za par dni si zvykne na toto omezeni bez dalsich protestu. Pak se nekdy stalo, ze jsme osidili i to denni kojeni, ale neslo to vypustit uplne. Zkousela jsem dle rad z internetu vylepsit mlicko lakem na nehty proti okusovani nehtu, je to strasne horke, ale Filipek se pro svou zavislost uvolil pit i toto "skadede miko", pak jsem zkousela i alpu, ta mu naopak chutnala a rikal: "doby, doby". Takze chutove jsem ho neosalila. Navic jsem pridala tvrzeni, ze se mlicko asi zkazilo, protoze Filipek zlobil, coz mu vubec nevadilo, lumpickovi. Ted pomaha to, kdyz u toho zacinam potichounku kvilet a rikam, ze mam bebi. To meho outlocitneho chlapecka asi znepokojuje nejvic, nekdy se vzteka, nekdy se sam odtrhne a rekne bebi, takze kojim jen na 1 prso a jen kratounkou dobu. Horsi je to v noci, taky doufam, ze uz se jednou konecne vyspim. A proto radikalne nechame Filipka u rodicu a odjedeme na 3 noci (udelame si malou dovolenou :-). Snad to pomuze i v tomto poslednim kroku kojeni. Pak napisu, jak to dopadlo a zda se vratil k nocnimu kojeni. Ja pevne doufam, ze mlicko ubyde a ze uz mu nepovolim, nejhosri je totiz prestat kojit u maminky v hlave......
  • 
25.2.2008 11:43:04
Milá Marušku, já řešila stejný problém. Mé srdíčko říkalo JO, okolí nechápavě NE. Kojila jsem do 3,5 roku. Asi rok to už nebylo klasické kojení, spíš cucnutí před spaním na uklidnění. Ale protože mi to nevadilo, neřešila jsem to. Vykašla jsem se na to, co říká mé okolí. A odstavení? Přišlo to nějak najednou - najednou jsem měla pocit, že už stačilo a odstavení přišlo tak nějak samo. Synovi jsem vysvětlila, že mám nemocná "mlíčka" /jeho název pro prsa :-)/ a pan doktor mi to zakázal, že se musí "mlíčka" uzdravit, protože mne hodně bolí. Vím, že se nemá lhát, ale tato nevinná lež byla pro dobro věci. Je pravda, že pár slziček bylo, ale protože syn chtěl, aby maminka nebyla nemocná, snášel to dobře. No a za pár dnů na kojení nějak zapomněl. Žádné stresy nebyly.
Jitka
  • 
25.2.2008 10:59:32
Ahoj, já jsem zrovna v procesu odstavování. Není to jednoduché, ale snažíme se to oba zvládnout. Honzík má 13 měsíců a byl pořádný závislák.Rozhodla jsem se po poradě ukončit kojení NAJEDNOU. Bradavku si potřeš olejíčkem a protože to chutná jako kafr, tak i když mu prso nabídneš, tak ho prostě nechce. Horší je to v noci - to byl tak zoufalý, že pil i "hnusné mlíčko", tak jsem mu odmítla dát.Zatím je OK, ale já jsem rozhodnutá, že mu už nedám - není mi to už příjemné a i když mi to přijde trošku líto, tak snad VYDRŽÍM :) Přejeme hodně zdaru a síly!
[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 138 [Dalších 108 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.